Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2022., 13:48   #1
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
(riješeno) Tipkovnica crkla?

Pozdrav ekipa,
Opet ja
Zna li možda netko kako ustanoviti jel crkla tipkovnica ili je nesta na matičnoj ploči da ne kupujem bez veze novu tipkovnicu?
Laptop ASUS G752VM je u pitanju!
Limeni je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 15:09   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Baci više info koje su nuspojave.

Laptop pali, tipkovnica ne reagira?

Ako je tako, otvorio bi laptop i skinuo tipkovnicu, provjerio ovaj kontakt jel 100% leži na konektoru (to se zna olabaviti). To ne bi trebao biti problem rastaviti.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.09.2022., 15:31   #3
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Baci više info koje su nuspojave.

Laptop pali, tipkovnica ne reagira?

Ako je tako, otvorio bi laptop i skinuo tipkovnicu, provjerio ovaj kontakt jel 100% leži na konektoru (to se zna olabaviti). To ne bi trebao biti problem rastaviti.
Pocelo prije 4-5 mjeseci, radi pa se ugasi, restart i tako jedno vrijeme da bi zadnjih mjesec dana "iskaksla" svakih 5 do 10 min. Kako sam morao promijeniti pastu na cpu, rastavih pregledam konektore sve bilo dobro spojeno, nakon sastavljanja laptopa tipkovnica po starom (sve krace radi)da bi u zadnjih 15 dana crkla totalka, nema pozadinskog nema nista samo tipka koju ne koristim nikada ( mislim da je to za snimanje igre) radi. Pali se preko gumba koji fizicki pokrece gumb na MB. Novi windowsi, driveri itd. Samo u device manageru imam onaj uskoicnik na IO2 BLABLA i njega sam probao reinstall ali nista. Sad me zanima kako znam jel do tikovnice ili Mb. Trenutno radim preko wifi tipkovnice.
Limeni je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 18:51   #4
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Limeni Pregled postova
Pocelo prije 4-5 mjeseci, radi pa se ugasi, restart i tako jedno vrijeme da bi zadnjih mjesec dana "iskaksla" svakih 5 do 10 min. Kako sam morao promijeniti pastu na cpu, rastavih pregledam konektore sve bilo dobro spojeno, nakon sastavljanja laptopa tipkovnica po starom (sve krace radi)da bi u zadnjih 15 dana crkla totalka, nema pozadinskog nema nista samo tipka koju ne koristim nikada ( mislim da je to za snimanje igre) radi. Pali se preko gumba koji fizicki pokrece gumb na MB. Novi windowsi, driveri itd. Samo u device manageru imam onaj uskoicnik na IO2 BLABLA i njega sam probao reinstall ali nista. Sad me zanima kako znam jel do tikovnice ili Mb. Trenutno radim preko wifi tipkovnice.
Na žalost nikako bez testa s drugom tipkovnicom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2022., 19:01   #5
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Upravo sam kupio jednu tipkovnicu kojoj ne rade neki gumbi za 150 kn, pa kad mi stigne i ako radi bez tih gumbova sto je covjek reako mislim da cu znati sve. Hvala na savjetima!

Zadnje izmijenjeno od: Limeni. 07.11.2022. u 15:09.
Limeni je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2022., 15:13   #6
Limeni
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 199
Samo da se pohvalim i kažem da sam riješio problem. Nije hardwerski nego ipak software.
Po 100ti puta sam instalirao ASUS Keyboard adjustment i eto ukazalo se, radi skoro sve tj. nakon preko nekoliko puta ukopčavanja/iskopčavanja ffc flat kablića za touchpad on više ne radi jer sam kabel smrdao! :-)
Limeni je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na