Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.08.2022., 12:24   #451
ime_pu
Premium
Moj komp
 
ime_pu's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 153
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
A gdje piše da su pokloni samo za kupce fizičke osobe? Ako su ti to rekli samo usmeno, imaš pravo tražiti ga.
https://www.instar-informatika.hr/no...01rsc/product/

Poklon Lenovo outdoor set - veliki Lenovo ručnik za plažu, Lenovo prostirka za izlete u prirodu, meteorološka stanica i Lenovo šalica.


Opet kažem, ništa strašno ali lagat i varat potencijalne kupce NIJE u redu.

Isto tako poslan je upit na mail, te su odgovorili da je promocija SAMO za fizičke osobe, što nigdje na stranici nije naznačeno.
__________________

..:: UsKoRo ::..
ime_pu je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 12:41   #452
jjd37
Premium
 
jjd37's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 240
Citiraj:
Autor ime_pu Pregled postova
https://www.instar-informatika.hr/no...01rsc/product/

Poklon Lenovo outdoor set - veliki Lenovo ručnik za plažu, Lenovo prostirka za izlete u prirodu, meteorološka stanica i Lenovo šalica.


Opet kažem, ništa strašno ali lagat i varat potencijalne kupce NIJE u redu.

Isto tako poslan je upit na mail, te su odgovorili da je promocija SAMO za fizičke osobe, što nigdje na stranici nije naznačeno.
Nigdje u uvjetima promocije nije naznačeno da je samo za fizičke osobe nego piše doslovno: "Iskoristite jedinstvenu priliku i ugrabite POKLON Lenovo outdoor set - veliki Lenovo ručnik za plažu, Lenovo prostirka za izlete u prirodu, meteorološka stanica i Lenovo šalica - uz svaki laptop iz serije ThinkBook, ThinkPad, Yoga, IdeaPad Gaming i Legion! Promo ponuda vrijedi do isteka ograničenih zaliha te za sve vrste plaćanja u Instar poslovnicama i putem webshopa." https://www.instar-informatika.hr/promo.asp?id=418
O ovome bi mogla i inspekcija razgovarat s onim tko je odgovoran za takav odgovor kupcu.
__________________

| MSI Z97 MPOWER (MS-7915) | Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz - Noctua NH-D14 | Coolermaster Stacker | 4x G.Skill F3-10666CL7-2GBRH | OCT Vector 180 240GB, Hitachi HDS721010CLA332,ST3250410AS,ST3250410AS | GAINWARD GeForce GTX 980Ti Phoenix GS | Corsair HX 850W | LG L1919S |UPS CyberPower 2200VA |

| ASRock EX58 Extreme | CPU Intel i7 920 | Corsair 3x2GB | WDC WD5001AALS,WDC WD6400AAKS,SAMSUNG HD322HJ,ST3160813AS,,ST3300622AS,WDC WD800JB-00JJC0 | CrossFire Sapphire ATI Radeon HD4890 Vapor-X | Corsair HX850W | CIBOX 22" | UPS Trust PW4105 |

| Spectrum 48K | Comodore 128 | PC 386 |

| Dell Latitude D820 |
jjd37 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.08.2022., 12:56   #453
ime_pu
Premium
Moj komp
 
ime_pu's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 153
Budemo vidjeli što bude, nadam se da ću ipak dobiti poklon koji piše, da su napisali na webu onda tu priča staje, ali ovako je malo neodgovorno (na to mislim općenito za bilo koga, ako nešto poklanjaš moraš naznačiti na kog se to točno odnosi)
__________________

..:: UsKoRo ::..
ime_pu je offline   Reply With Quote
Staro 22.08.2022., 13:43   #454
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Napisati mail da nigdje ne piše da se pokon odnosi samo na fizičke osobe i tražiti da ti ga daju. Ako ti ga ne daju, požali se inspekciji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2022., 22:58   #455
ime_pu
Premium
Moj komp
 
ime_pu's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pula
Postovi: 153
Update:

Nakon komunikacije s njima, su ipak priznali da je njihova greška te je poklon dostavljen uz objašnjenje s njihove strane: "rekli smo kolegi da stavi na web vidljivo da je samo za fizičke osobe, ali nije htio/stigao (nebitno)) ugl. poanta je da treba nekad biti i uporan da se dobije ono što se zaslužuje.
__________________

..:: UsKoRo ::..
ime_pu je offline   Reply With Quote
Staro 02.09.2022., 20:33   #456
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,058
Instar-Informatika.hr (infomacije i iskustva)

Baš danas vidio, zatvorili novootvorenu trgovinu u Selskoj

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 06.09.2022. u 23:37.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2022., 22:39   #457
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Zatvoreno je bilo i u Savskoj kada sam zadnji puta prolazio.


MOD: rasprava o povijesti IT trgovina prebačena u novu temu: http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=313961, pa nastavite tamo
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 06.09.2022. u 23:38.
medo je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2022., 14:43   #458
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Nema više Instara u Savskoj. Sada je tamo neki kozmetički dućan
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 12:33   #459
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Jel to ja ne mogu naći il se više ne vidi na webu što je raspoloživo po poslovnicama?

tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 12:34   #460
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel to ja ne mogu naći il se više ne vidi na webu što je raspoloživo po poslovnicama?

tnx
Ni ja ne mogu naći.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.12.2022., 12:50   #461
GRdiamond9A
Premium
Moj komp
 
GRdiamond9A's Avatar
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Rijeka
Postovi: 60
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Jel to ja ne mogu naći il se više ne vidi na webu što je raspoloživo po poslovnicama?



tnx
Šta su to prije imali?
Jer pred par dana sam gledao i nije pisali što je raspoloživo po stanju pa sam ih morao zvati telefonom

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
GRdiamond9A je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2022., 22:06   #462
Toxy
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Nemaju tu dostupnost po poslovnicama već dugo. Ja sam se nedavno dopisivao s njima da doznam gdje je nešto raspoloživo. Nije mi jasno što im je toliki problem in this day and age povezati gdje je što. Ali mislim da i dosta toga ni nemaju nego kao i ostali web dućani naručuju naknadno…


Sent from my iPhone using Tapatalk
Toxy je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 01:09   #463
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Zna neko koja je situacija s instarom što se reklamacije/povrata tiče ?

Uzeo laptop jučer, danas instalirao Windowse. Ne radi touchpad (uopće, nikakva reakcija ni na klik ni na dodir). Ajd, mogu i prijeć preko toga.
Nastavio dalje, ne nudi WiFi kako god okreneš. Nema što ne probah, al uopće ne detektira mogućnost Wirelessa (u BIOS-u je uključen). Ne da ne hvata mreže, nego niti nema opcije za spajanje na išta. Mrežna je vjerojatno mrtva.

Pa me zanimaju iskustva s njima što se povrata tiče. Jel moguće odmah tražit zamjenu ili mora ić na servis/popravak ? Povrat novca ?
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 02:26   #464
magija
Registered User
 
magija's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 56
Ja sam reklamirao monitor u garanciji. Rijeseno za cca 2 tjedna od predaje u dućanu.

A sto se povrata konkretnog laptopa tice, ne znam sta bih ti preporucio.

Poslano sa mog M2012K11AG koristeći Tapatalk
magija je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 06:54   #465
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor tibia22 Pregled postova
Zna neko koja je situacija s instarom što se reklamacije/povrata tiče ?

Uzeo laptop jučer, danas instalirao Windowse. Ne radi touchpad (uopće, nikakva reakcija ni na klik ni na dodir). Ajd, mogu i prijeć preko toga.
Nastavio dalje, ne nudi WiFi kako god okreneš. Nema što ne probah, al uopće ne detektira mogućnost Wirelessa (u BIOS-u je uključen). Ne da ne hvata mreže, nego niti nema opcije za spajanje na išta. Mrežna je vjerojatno mrtva.

Pa me zanimaju iskustva s njima što se povrata tiče. Jel moguće odmah tražit zamjenu ili mora ić na servis/popravak ? Povrat novca ?
Ista stvar, drugi dućan, nakon svih updejta windowsa proradilo jedno i drugo (sve ostalo na laptopu štimalo..slika, zvuk, tastatura, LAN) - spojio kabel i kresnuo updejt (srećom, jer vidim da neki "novi" laptopi nemaju LAN port)

Lenovo laptop, windows 10.....

Sa Lenovo stranice nije htjelo instalirati drivere (probao sve preglednike)
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 10:48   #466
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Da, nemam ethernet konektor tako da ga ne mogu zakačit na net nikako..

Iako, prvotno instalirah windowse sa službenim ISO fileom, mislim da je updatean 09/2022, šta bi trebalo biti više nego dovoljno, ali..

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 11:33   #467
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ista stvar, drugi dućan, nakon svih updejta windowsa proradilo jedno i drugo (sve ostalo na laptopu štimalo..slika, zvuk, tastatura, LAN) - spojio kabel i kresnuo updejt (srećom, jer vidim da neki "novi" laptopi nemaju LAN port)

Lenovo laptop, windows 10.....

Sa Lenovo stranice nije htjelo instalirati drivere (probao sve preglednike)
Na Lenovu treba odabrati onaj Support assistant ili kako se vec zove, na zadnjih 10tak je poskidalo sve, ukljucujuci i bios update.

Citiraj:
Autor tibia22 Pregled postova
Da, nemam ethernet konektor tako da ga ne mogu zakačit na net nikako.....
Skini kod nekog po s/n broju wireless driver pa instaliraj.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 12:02   #468
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Windows 10 ili 11?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 12:05   #469
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Na Lenovu treba odabrati onaj Support assistant ili kako se vec zove, na zadnjih 10tak je poskidalo sve, ukljucujuci i bios update.

Skini kod nekog po s/n broju wireless driver pa instaliraj.
Nisam baš kopao S/N al sam otprilike po modelu (nisam na Lenovo stranicama mogao naći baš ovaj koji sam uzeo) povukao na kompu par wireless drivera za neke modele koji se čine srodnima i instalirao. Nula bodova, uopće se ne registriraju u device manageru nakon instalacije.

Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Windows 10 ili 11?
10
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 12:16   #470
Zeryx
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 145
Citiraj:
Autor tibia22 Pregled postova
Da, nemam ethernet konektor tako da ga ne mogu zakačit na net nikako..

Iako, prvotno instalirah windowse sa službenim ISO fileom, mislim da je updatean 09/2022, šta bi trebalo biti više nego dovoljno, ali..

Poslano sa mog Redmi Note 9 Pro koristeći Tapatalk
Probaj spojiti na net preko mobitela- usb tethering

Poslano sa mog SM-G986B koristeći Tapatalk
Zeryx je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 12:58   #471
bambi56x
Premium
Moj komp
 
bambi56x's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 316
Citiraj:
Autor tibia22 Pregled postova
Nisam baš kopao S/N al sam otprilike po modelu (nisam na Lenovo stranicama mogao naći baš ovaj koji sam uzeo) povukao na kompu par wireless drivera za neke modele koji se čine srodnima i instalirao. Nula bodova, uopće se ne registriraju u device manageru nakon instalacije.

10

Ako je novi laptop, trebao bi biti bez problema na stranicama Lenova.
Za saznati koji je wifi u pitanju, u device menageru ga klikneš desnim (trebao bi biti s žutom ikonicom ako nema drivera), properties, Details tab, property baciš na hardware ids, i obično piše negdje u stringu dolje vendor, vendor ID, VID ili slično i neki broj, recimo VID2357, kad to zguglaš vidiš recimo da je proizvođač TP link/realtek, i na stranicama drivera za laptop skineš prikladni, prebaciš na laptop i instaliraš..
bambi56x je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 13:01   #472
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor tibia22 Pregled postova
Nisam baš kopao S/N al sam otprilike po modelu (nisam na Lenovo stranicama mogao naći baš ovaj koji sam uzeo) povukao na kompu par wireless drivera za neke modele koji se čine srodnima i instalirao. Nula bodova, uopće se ne registriraju u device manageru nakon instalacije.



10
Probaj win 11 staviti pa poskidati drivere za win 10 ako nemas druge mogucnosti. Ili odes sa stikom, skines wireless driver putem MTM i udri.

Inace, ispod lapa ti pise MTM (Machine Type Model) pa dobijes ovo:


__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 20:52   #473
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Hvala ljudi na odgovorima.

Mečirao laptop po MTM-u koji je @nino spomenio, pa povukao wireless driver i konačno ih prihvatilo. Nakon toga pokrenuo windows update, pa i touchpad u nekom momentu proradio.

Inače, veleum iz trgovine onako podcjenjivački došao do zaključka da je problem jer laptop ne može radit na 10ci, i da je nužno instalirat 11ku
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2023., 23:38   #474
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,553
Je, sad je on kriv što je preporučio Windowse za koje je laptop dizajniran, a ti koji si htio vratiti ispravan laptop si u pravu

Sreća sve dobro završilo, nekad je Acer s eMachines radio takva sranja, sad ih očito rade svi
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2023., 14:00   #475
tibia22
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Split
Postovi: 131
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
Je, sad je on kriv što je preporučio Windowse za koje je laptop dizajniran, a ti koji si htio vratiti ispravan laptop si u pravu

Sreća sve dobro završilo, nekad je Acer s eMachines radio takva sranja, sad ih očito rade svi
Nekako mi je teško povjerovat da je model izbačen u 1. mjesec 2021. dizajniran da radi na Windowsu koji je releasean 10 mjeseci kasnije .

Prvi put uopće čujem da postoji nešto poput "dizajniran za windowse", ne znam kako se pravi taj specifično dizajnirani hardver. Bilo kako bilo, laptop radi na 10ci uredno, a s instalacijom 11ke isti je problem bio prisutan.

Što se pametnog prodavača tiče (nisam ja vraćao laptop), kad već zauzima bahati stav, bilo bi ok da bar daje ispravne savjete s tim tonom, ili ih ne daje uopće, pogotovo ne ove koji nemaju veze s mozgom. Windows 11 magija
tibia22 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 22:09   #476
lateralus_eye
Premium
Moj komp
 
lateralus_eye's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 597
Grafička je dana pred mjesec dana na servis, pod garancijom je... dal netko zna u kojem roku oni moraju to popraviti?
lateralus_eye je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2023., 22:11   #477
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
u najkraćem mogućem razumnom roku

https://gov.hr/hr/jamstvo-za-ispravn...-garancija/546
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 18:16   #478
Brown Acid
..dno
Moj komp
 
Brown Acid's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Crikvenica
Postovi: 1,963
Kupio jučer laptop koji ide članu obitelji kao rođendanski poklon od cijele familije, laptop je došao neispravan te sam morao otići u poslovnicu Instara u Rijeci vratiti ga.
Rečeno mi je da nemogu dobiti povrat novca niti drugi laptop, nego se ovaj mora slati u servis u Zg. i tek onda ću dobiti laptop/povrat.
Krajnje debilno..to je serviser mogao testirati u trgovini za doslovno minutu i imali bi zadovoljnog kupca, ovako..kita.
__________________
“Free software” is a matter of liberty, not price. To understand the concept, you should think of “free” as in “free speech,” not as in “free dinner.”
Brown Acid je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 19:14   #479
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
jesi ga kupio u dućanu ili preko weba? ako je prek weba, vrati u roku 14 dana bez razloga
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 21.04.2023., 19:45   #480
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor Brown Acid Pregled postova
Kupio jučer laptop koji ide članu obitelji kao rođendanski poklon od cijele familije, laptop je došao neispravan te sam morao otići u poslovnicu Instara u Rijeci vratiti ga.

Rečeno mi je da nemogu dobiti povrat novca niti drugi laptop, nego se ovaj mora slati u servis u Zg. i tek onda ću dobiti laptop/povrat.

Krajnje debilno..to je serviser mogao testirati u trgovini za doslovno minutu i imali bi zadovoljnog kupca, ovako..kita.
Ako je reklamiran,normalni postupak i cemu se cudit.

Niko tu nezna sto si sa njim radio.

Sent from my motorola edge using Tapatalk
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na