Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.11.2022., 19:53   #64591
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Daljinac ti se ne napaja sa akumulatora.

Zamjeni malu bateriju stipso.

A za preliminarno stanje baterije:
https://www.youtube.com/watch?v=DzZuzYloDOI
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 20:47   #64592
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Daljinac ti se ne napaja sa akumulatora.

Zamjeni malu bateriju stipso.

A za preliminarno stanje baterije:
https://www.youtube.com/watch?v=DzZuzYloDOI
Znao sam da će netko i to skomentirat Baš ću provjeriti sutra ovo s videa. tnx
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 21:06   #64593
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Ma bilo je gro gresaka oko napona. Ovo s kljucem je zasebna.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 11:46   #64594
mandak
Premium
Moj komp
 
mandak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Livno
Postovi: 369
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
X01 je oznaka generacije auta, a Z12XE je oznaka motora.

Misllim da si pobrkao X01 sa X10XE motorom.
I dalje bi to bio isti auto, samo sa drugim motorom.

Ali ovjde je ono što smo ti linkali Xiaomi i ja tvoj auto, sa točno tim motorom (Z12XE, samo što tamo piše 1.2 55kw).

Hvala za ove informacije. Nisam znao i nemam pojma o ovome.
mandak je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 21:54   #64595
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Pitanje oko Cro Osig i isplate štete
Stari je ima sudar, ne svojom krivicom, s autom DE tablica. I cro osig vodi postupak, proglašena je totalna šteta, on je odlučio zadržati olupinu i popraviti.

Auto prema oglasima vrijedi nekih 3500-4000 eur, cro osig nudi 19k kn - 4k kn za zadrzavanje olupine, znaci 15k kn ukupno.


Neki tips and tricks što napisati u žalbi na iznos?


"Budala" nije htio ići na hitnu a bolila ga ruka i vrat više od tjedan dana nakon nesreće, procjenitelj mu je reka da je tu falia, da bi sad s nalazima mogao dobiti i štetu za svoje zdravlje šta već.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 22:50   #64596
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ako si siguran u stanje auta i imaš još koji argument. Ja imao da sam prvi vlasnik, tj. Otac, auto top oprema bla bla izvukao još 2000k kn samo preko maila.

Auto popravljen za daleko manji iznos, normalno ne u ovlaštenom i ne s novim dijelovima. Na kraju sam i zaradio na sudaru. Auto star 11g novi dijelovi nisu niti bili prioritet, tak da. Druga stvar je kad se radi o autu starom par god.

Radilo se o jako sličnim iznosima, dobio sam na kraju 17k, ponuđeno 15k. Naravno, sve zavisi, jer totalna šteta ne mora biti i totalka u punom smislu riječi.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2022., 22:56   #64597
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Ae, prvi vlasnik, 2007 godina, svi servisi itd redovno, stvarno top odrzavan za godine, prisa 330k km bez ikakvog veceg kvara
A nista, opisat cu to sve, stavit racune odrzavanja, linkat slicne oglase sa njuske...jos ista?

A popravak ga je izasa oko 16k, pa eto da bar dignu 1-2-3k kn, nije njemu toliko ni do para nego eto stariji covik sad se zivcira, ljut na te lopine iz osiguranja
Ovo mu je prva steta sta je trazia u 35 godina voznje
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 00:44   #64598
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Pitanje oko Cro Osig i isplate štete
Stari je ima sudar, ne svojom krivicom, s autom DE tablica. I cro osig vodi postupak, proglašena je totalna šteta, on je odlučio zadržati olupinu i popraviti.

Auto prema oglasima vrijedi nekih 3500-4000 eur, cro osig nudi 19k kn - 4k kn za zadrzavanje olupine, znaci 15k kn ukupno.


Neki tips and tricks što napisati u žalbi na iznos?


"Budala" nije htio ići na hitnu a bolila ga ruka i vrat više od tjedan dana nakon nesreće, procjenitelj mu je reka da je tu falia, da bi sad s nalazima mogao dobiti i štetu za svoje zdravlje šta već.
Tak ti je i nama bilo (samo HR auto). Isto su procijenili auto na 60-70ak % realne vrijednosti.
Isplatili su ovu razliku koja je u tvom slucaju 15kkn (s tim da su nama "olupinu" procijenili na vecu cifru pa smo jos manje dobili), a za razliku smo ih tuzili. Po prici s odvjetnikom mislim da je rekao da nakon tuzbe u praksi isplate 70ak % vrijednosti auta, plus kamate, i zadrzis auto. Odvjetniku jos ide 10% od onoga sto dobijemo ekstra od onoga sto smo vec dobili. Ako dobijemo parnicu vraca nam se ovih 50eura i trosak procjenitelja. Odvjetniku sam dao screenshotove jedno 3-4 oglasa od istih autiju s istim motorom, slicnim godistem, slicne opreme i kilometara.

Mislim da je tuzba bila cca 50ak eura. Nakon dva mjeseca smo platili jos vjestacenje vreijdnosti auta cca soma kuna. To je sve bilo prije godinu dana, jos cekamo rjesenje tog kompleksnog predmeta. Odvjetnik mi je rekao ako naletim na brzeg suca da ocekujem rjesenje situacije za godinu dana.

Iz mojeg iskustva bi ti preporucio da se previse ne zajebavas s osiguranjem jer ti je to samo gubljenje vremena i zivaca. Oni imaju svoj MO i tog se drze, ne vjerujem da ces se s njima nes dogovoriti. A i to ciganjenje s njihove strane je bilo jedan od razloga zasto sam se odlucio riskirati tih 200E za to iskustvo.

Za 3 godine javim kako je sve zavrsilo

Citiraj:
Autor webstartm Pregled postova
Ae, prvi vlasnik, 2007 godina, svi servisi itd redovno, stvarno top odrzavan za godine, prisa 330k km bez ikakvog veceg kvara
A nista, opisat cu to sve, stavit racune odrzavanja, linkat slicne oglase sa njuske...jos ista?

A popravak ga je izasa oko 16k, pa eto da bar dignu 1-2-3k kn, nije njemu toliko ni do para nego eto stariji covik sad se zivcira, ljut na te lopine iz osiguranja
Ovo mu je prva steta sta je trazia u 35 godina voznje
Za olupinu nam je rekao da nije bitno u kakvom je stanju i da ti nitko nece gledati kolki su ti popravci i gledati jel ti to mozes jeftinije popraviti. Ako su oni proglasili totalku, to je totalka makar auto mogao popraviti za 1000kn. Ali, ako ti ide u korist mozes to sve priloziti, ne vjerujem da ce stetiti.

Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Ako si siguran u stanje auta i imaš još koji argument. Ja imao da sam prvi vlasnik, tj. Otac, auto top oprema bla bla izvukao još 2000k kn samo preko maila.
Vi ste onda bili bolji od mene

ps. Receno mi je da u situaciji kad nisi kriv imas pravo na nadoknadu rent-a-cara od osiguranja ali samo do trenutka dok ti se ne javi njihovo osiguranje s prvom ponudom mislim, lii nesto tako slicno, zaboravio sam. Ostalo mi je u glavi da je to za dva, tri dana max.

Zadnje izmijenjeno od: hash. 30.11.2022. u 00:51.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 09:29   #64599
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ma osobno mi sud nije dolazio u obzir, radi više faktora. Lovu dobio, auto popravio, jedino ravnanje haube i lakiranje svega nisam radio sam. Tako da sam potrošio sitno manje od trećine isplate i tjeraj dalje. Da je nekome radio i majstor, ostalo bi mu love.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 15:42   #64600
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Curu prije koji tjedan kucnula legica s posla, osiguranje ponudilo 2900kn za branik i lakiranje, odvezao u Štasni po principu "ključ u ruke", na računu od Štasnog 5750kn.

Da se radilo o mojem autu natezao bi se koliko ide i sam popravio za trećinu cijene. Sigurno sam mogao izvući bar 5000kn na osnovu tog što je u ovlaštenom branik u primeru 2500kn "na 'ladno"

Btw nisu pogodili nijansu bijele pretjerano dobro ni zazor stranice i branika
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 15:51   #64601
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
U 90% slučajeva osiguranje ponudi manje.

Zato ja ne pristajem više na takvu nagodbu.

Idem na onu foru da donesem račune i oni vrate lovu.

Odem u ovlašteni i to je to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 16:11   #64602
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Zašto se uopće zajebavat s nošenjem računa? Ostaviš auto u servisu i dalje oni rješavaju i nemaš brige s nikakvim računima.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 16:16   #64603
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto se uopće zajebavat s nošenjem računa? Ostaviš auto u servisu i dalje oni rješavaju i nemaš brige s nikakvim računima.
Pa to sam i mislio, samo malo šturo napisano. Od dvije ponude koje većina nudi:
1. mi ti ponudimo lovu pa radi s njom kaj želiš;
2. servis nek nama javi koji je ceh i mi ćemo platiti.

Ovaj drugi je bolji u 90% slučajeva.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 16:22   #64604
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Ovaj drugi je bolji u 90% slučajeva.
Sve to ovisi koliko si u krugovima oko auta. Frendu za A6 dali 18k za prednji branik, far, ne znam kaj još. Složio ga za soma eura.
Ali generalno da, za 99% ljudi je druga opcija bolja i bezbrižnija.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 01:25   #64605
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Zašto se uopće zajebavat s nošenjem računa? Ostaviš auto u servisu i dalje oni rješavaju i nemaš brige s nikakvim računima.
samo nerijetko u servisu traže da potpišeš odgovornost da ćeš podmiriti račun ako osiguranje ne podmiri pa ti nije baš svejedno dok se sve ne razriješi, pogotovo s iznosima u ovlaštenom
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 10:22   #64606
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Citiraj:
Autor M.Vlahovic Pregled postova
samo nerijetko u servisu traže da potpišeš odgovornost da ćeš podmiriti račun ako osiguranje ne podmiri pa ti nije baš svejedno dok se sve ne razriješi, pogotovo s iznosima u ovlaštenom
Prvi put čujem za to. Možda ako imaš Euroherc.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 10:50   #64607
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Prvi put čujem za to. Možda ako imaš Euroherc.
Je, stvarno ima toga. Nije da sam prvi puta čuo za to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 10:52   #64608
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Mislim, mogu ti oni dati da potpišeš i da si im dužan milju eura, zahvališ se i odeš drugdje. Koji genijalci. Znači oni loše izhendlaju osiguranje i nema problema, prebace plaćanje na korisnika. Bravo, živio Hrvatistan
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 12:09   #64609
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Kad ste već kod osiguranja i šteta, imao sam prometnu i auto sam ostavio u ovlaštenom.
Ja sada čekam izvid štete od osiguranja i onda se osiguranje i servis dogovaraju oko iznosa, tj servis kaže da popravak košta toliko i onda njima osiguranje to isplati. Veća je materijalna šteta u pitanju.

Meni stari kaže da mogu sve ubrzati ako ja platim iz svog džepa popravak i onda s računima odem u osiguranje. Je li to istina?

Jer ne očekujem da će popravak biti tako brz, a kao i svima auto mi je potreban.
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 12:40   #64610
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Bilo je nekoliko slučajeva gdje je osiguranje osporavalo već gotovi račun popravka servisa ili samo predračun što već
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 12:56   #64611
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Kolegici na posla je steta bila 23.5k kuna, osiguranje reklo da ce pokriti do 21k ili tako nesto i iz svog dzepa je morala dat razliku ukoliko je zeljela da auto sredi ovlasteni. Ne znam koje osiguranje je bilo, u pitanju je bio Renault Megane... tako da eto jos bizarnih slucajeva sa osiguranjem.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 14:34   #64612
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Meni je Euoroherc u prvom rješenju izvida štete (kasko) naveo 2 limara u Zadru kod kojih moram ić (tamo sam vozio auto na slikanje jer nisam bio u Zagrebu). Nema šanse da bi vozio auto kod nekog lijevog limara sam zato jer mi je osiguranje tak reklo. Ja im odgovorio da ću u Zagrebu popravljat auto i da imam već limara (tamo sam popravio i prošlogodišnju štetu) pa su mi nakon nekih tjedan dana javili da može. Naravno cijena mog limara je jedno 3 puta viša (s računom) od njihove procjene, ali i dalje je nešto niža od ovlaštenog servisa, a lik stvarno radi odličan posao. Ja ostavim auto i zapisnik izvida štete, on sve rješava s osiguranjem. Samo sam trebao potpisat suglasnost neku (koju mi je limar poslao na mail) nakon što je osiguranje odgovorilo da se slaže sa cijenom popravka.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 16:23   #64613
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Evo kako mi izgledaju ljetne kroz 6 mjeseci i cca 11 500 km





Bogami, još 3-5 soma i idu gore Michelin gume


Stavili i zimske, da vidimo da li je conti zaslužio taj kult kao appleovci....TS870P.


X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 20:42   #64614
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
pa kak se to voziš, pazi da ne završiš ko ovaj
https://www.youtube.com/watch?v=A4g-...hannel=ENtense
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 20:55   #64615
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Kada se policajci igraju kauboja, makar ih shvaćam iz tog kuta, nisu naviknuti..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 08:24   #64616
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Slažem se.
Stvarno moraš biti primitivac i s tim podrapanim auspuhima nabijati gas navečer po gradu/naseljenom mjestu.
A vidim da taj psihički poremećaj ima sve veći zamah
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 09:00   #64617
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ima kod nas u Puli neki baja koji valjda svaku vecer voli turirati i ganjati (ako dobro cujem) neku jurilicu od motora. Cujem ga vec dva mjeseca otkad imam malu i ustajem se u 2-3-4 ujutro. U mom kvartu u to doba ima nula prometa, a ovog cujem valjda negdje na drugom kraju grada. Svaki put se pitam tko je taj nolifer
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 09:16   #64618
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 529
Ispala mi papučica na kuplungu. Onak sportska je. I dalje mogu voziti samo taj ukrasni dio je ispao a ne znam kako vratiti. Tj. probao sam ali ne mogu utisnuti. Fotkam popodne (nisam stigao sada).

Corsa 2018. god. 1.4 je u pitanju.

Morat ću do servisa da probaju oni to staviti.


Ili ako ima tko kakvu ideju tj. ako je mijenjao taj ukrasnio dio.
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 09:30   #64619
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Staviš ovako nesto ako je samo taj dio gumeni ispa?Taman mjenja na svome jucer sve metalne papucice osim gasa plastika tvrda a nema rupa za stavit vec tribalo zbusit dvije rupe smh.
https://a.aliexpress.com/_mLOCPqU


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2022., 09:41   #64620
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Evo kako mi izgledaju ljetne kroz 6 mjeseci i cca 11 500 km





Bogami, još 3-5 soma i idu gore Michelin gume


Stavili i zimske, da vidimo da li je conti zaslužio taj kult kao appleovci....TS870P.


ljepota od auta... i20? meni još malo žao bude što sam propustio uzeti i30n fastback...

kako si zadovoljan? mene je malo odbijala neudobnost prek naših rupa, čak i u comfort modu. Nisam više u 20-ima, a skoro ni u 30-ima, jebga
Elven je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na