Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.11.2022., 22:04   #64561
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Pretpostavio sam da je riječ o 19" gumi, ali stavljati 19" na 520d mi je "all show and no go" (ne da je 520 spor/loš auto, da se razumijemo). Sleeperi su mi puno draži.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2022., 22:23   #64562
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Ne znam tocno koja dimenzija, znam da su 19” i da su staggered, odnosno sire straznje.
Ma u potpunosti se slazem da je “strucnjak”. Zato sam i stavio slike kao primjer onima koji tvrde da se zimske bez problema i ljeti mogu voziti ako se ne radi previse kilometara.. Mozda i moze na nekim laksim autima i hladnijem podneblju, ja znam da sigurno ne bih nikad..
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 09:01   #64563
Tumor
prof.dr. gospodar svemira
Moj komp
 
Tumor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Citiraj:
Autor C.J.B. Pregled postova
Mill opruge (Miki), odlican majstor i covjek. Meni je spustio original federe od auta za 20mm, ispalo super.
Da li ovo znaci da nisi mijenjao opruge nego postojece tvornicke spustio?
Ako da, da li ih je samo kratio ili je ih "spresao" da budu 20 mm krace?
__________________
If you are not paranoid you don't have enough information
Tumor je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 11:55   #64564
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Da je kod nas sudsvo ovako ekspeditivno i oštro, ne bi onaj lik divljao po Splitu
https://www.index.hr/auto/clanak/vid...e/2414935.aspx

EDIT: evo malo pozitive
Kreće projekt gradnje treće trake autoceste KA-ZG
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 27.11.2022. u 12:04.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 12:17   #64565
C.J.B.
Premium
Moj komp
 
C.J.B.'s Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 177
Citiraj:
Autor Tumor Pregled postova
Da li ovo znaci da nisi mijenjao opruge nego postojece tvornicke spustio?
Ako da, da li ih je samo kratio ili je ih "spresao" da budu 20 mm krace?
Tako je, spustio je tvornicke opruge za 20mm. Proces je dosta slozen, ne reze nista, vec stavlja u pec nekoliko puta na razlicite temperature da bi ih skratio koliko je potrebno. Ako se dobro sjecam prvo na 800 stupnjeva, nakon cega ih “presa” pa onda stabilizira na 400 stupnjeva i tak. Nakon toga fino pjeskarenje i lakiranje tak da su izgledale potpuno nove.

Vecinom opruge radi iz nule, ali meni su na autu vec bile H&R tako da je samo modificirao tvornicke pa me to kostalo 50% jeftinije jer nije morao koristiti svoj materijal. Uglavnom, kostalo me 700kn.

https://www.instagram.com/rioopruge/?hl=en
__________________


C.J.B. je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 12:46   #64566
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Počeo me na CX-5 zezati akumulator, prvo je bilo neko upozorenje i isključio se i-stop (što me uopće ne smeta) pa je nestalo, i sad se opet vratilo upozorenje da je battery system inspection required, tako da mislim da je vrijeme ipak za novi akumulator. Sad da idem u ovlašteni za to kako kažu upute mi je glupo, a i dovoljno su me iscijedili, servisi u ovlaštenom su bili i više nego zlatni po cijeni tak da ne želim ni misliti koliko bi oni naplatili

E sad, pretpostavljam da zbog i-stop moraju ići oni bolji, EFB akumulatori? Ima neka preporuka koji su se pokazali dobrima i da traju, a ne da ih treba mijenjati kao čarape? Vidim da je u Tokiću Varta EFB 85Ah sad 1100kn i Exide 80Ah EFB isto toliko, na akciji kad sam išao na brzinu pogledati što ima. A po dimenzijama sad vidim da bi pasao i Exide EFB od 95Ah.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 27.11.2022. u 12:52.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 13:24   #64567
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Automobili

Ono kaj ti mogu reć je da požuriš s promjenom. Meni se na trojci desilo isto, bio vikend i u ponedjeljak sam ga morao na kleme palit.
Otišao sam u Zoom Zoom i promijenili su odmah. Stavili su Vartin 85Ah. Cijena 1300 kn. Još je nakon promjene nekaj pročkao s spojenim kompjuterom 5-10 min. Za sad radi bez greške.

Zadnje izmijenjeno od: Juice. 27.11.2022. u 14:56.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 15:03   #64568
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Vjerojatno je kodirao novi akumulator u ECU.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 15:44   #64569
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 15:50   #64570
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Američke genijalce nitko nije naučio da Li-Ion baterije eksplodiraju u vodi pa oni naredali cisterne i po zapaljenoj Tesli

Ulje na vatru je upravo dobilo novo značenje.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 16:01   #64571
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Treba obrazovati vatrogasce, vjerojatno ce trebati i dodatnu opremu za gasenje.

Auto se ubaci u kontejner ili oko njega podigne barijera, napuni do kraja vodom i pokupi za 5 dana.

Ovi zalijevaju s beskonačno vode jer ne znaju bolje. Dobro da nisu išli gasiti trafostanicu.

Inače, hibridi i "auti na vatru" se značajno češće zapaljuju:



Isto tako, EV nikad neće eksplodirati nakon sudara i sl, putnike je lakše evakuirati, a znamo da su životi važniji od vode.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 17:12   #64572
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Treba obrazovati vatrogasce, vjerojatno ce trebati i dodatnu opremu za gasenje.

Auto se ubaci u kontejner ili oko njega podigne barijera, napuni do kraja vodom i pokupi za 5 dana.
Mda, znači serviseri mobitela imaju pored sebe uvijek spremnu posudu s vodom da u nju ubace bateriju koja počne gorjeti?

OMFG
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 17:21   #64573
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da je kod nas sudsvo ovako ekspeditivno i oštro, ne bi onaj lik divljao po Splitu
https://www.index.hr/auto/clanak/vid...e/2414935.aspx
Zanimljivo kako je u biti mala novčana kazna, dok ovo ostalo dok vse odradi, ajme
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 17:28   #64574
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Mda, znači serviseri mobitela imaju pored sebe uvijek spremnu posudu s vodom da u nju ubace bateriju koja počne gorjeti?

OMFG
Mozda tvoj kvartovski serviser iz garaze nema, ali tko god se ozbiljnije bavi baterijama ima ili posebne prostorije / kontejnere za odlaganje i skladistenje. Prijenosne kontejnere punjene posebnim pijeskom za gasenje Li-Ion baterija itd.

Primjer 1:
- radio sam u Startupu ciji je proizvod ukljucivao bateriju od ca. 1kWh. Imali smo razradjen koncept za njihovo odlaganje, pohranu i transport

Primjer 2:
- radim u automobilistu iz Stuttgarta, baterije se odlazu na posebnim, pripremljenim prostorima te nadziru u cijelom procesu

Neznanje i predrasude o baterijama ce mozda tvog servisera mobitela kostati poslovnog prostora, najbolje da ga poducis ako zeli ostati u biznisu s mobitelima. Ili neka stavi kljuc u bravu i trolla po forumu.

Benzin se isto tako ne prolijeva naokolo i nosi u Jana flasama s porukom od 0,5l.

Kao sto su se nakon konja i kocija koji su bili neskloni zapaljenju vatrogasci prilagodili gasenju automobila, tako ce se prilagoditi i gasenju baterija. Imati ce daleko manje intervencija i gasenja, ali ce biti vise posla sa svakim izlaskom na teren.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR

Zadnje izmijenjeno od: CatKiller. 27.11.2022. u 17:36.
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 17:49   #64575
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Treba obrazovati vatrogasce, vjerojatno ce trebati i dodatnu opremu za gasenje.

Auto se ubaci u kontejner ili oko njega podigne barijera, napuni do kraja vodom i pokupi za 5 dana.

Ovi zalijevaju s beskonačno vode jer ne znaju bolje. Dobro da nisu išli gasiti trafostanicu.

Inače, hibridi i "auti na vatru" se značajno češće zapaljuju:



Isto tako, EV nikad neće eksplodirati nakon sudara i sl, putnike je lakše evakuirati, a znamo da su životi važniji od vode.
hahahahahav to to nisu nas jos obrazovali pa ih pustimo da goru

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 17:57   #64576
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
hahahahahav to to nisu nas jos obrazovali pa ih pustimo da goru

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Ako si vatrogasac, prvo moj naklon do poda i veliko hvala na izboru profesije.

E sad, gasiš li električni auto kao klasičan, onda postoje nove, bolje i učinkovitije metode od prolijevanja 5 cisterni vode.

Realnost je da je češće logistički lakše dovesti 5 cisterni nego kontejner, ubaciti auto i napuniti sve vodom.

Ne razumijem čuđenje tome da se različite kemije drugačije gase.

Gore 5x duže i 10x rjeđe, u konačnici 2x poboljšanje u kategoriji zapaljenja.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 18:24   #64577
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
Ne kuzis ni kontenjer ni 10 cisterna ni prah ni pjena tu nema nikakavog ucinka ima lazem jako malo. Voda i litiji guglaj.
Rjesenja u struci zasad nema u biti ima tamo u dalekoj merici zvano F-500 pjena kemija koja nije jos u velikoj upotrebi a nije ni toliko koristena ni istestirana.


Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2022., 18:42   #64578
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Kakve su vam trenutne upute? Jeste imali koji slucaj gasenja baterija?

Ne moram puno googlati jer mi je tema bliska struci. Na kraju je najbolje pustiti auto da izgori (potraje mozda 1h). Nakon toga ugasiti, pokupiti ostatke.

Danas je gotovo pola EV na LFP baterijama koje se ne mogu ni zapaliti. Ove teme uglavnom uzbudjuju boomere na portalima bez nekog racionalnog razloga.
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 05:40   #64579
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Tajl3r Pregled postova
Ne kuzis ni kontenjer ni 10 cisterna ni prah ni pjena tu nema nikakavog ucinka ima lazem jako malo. Voda i litiji guglaj.
Rjesenja u struci zasad nema u biti ima tamo u dalekoj merici zvano F-500 pjena kemija koja nije jos u velikoj upotrebi a nije ni toliko koristena ni istestirana.
Hvala. Slično sam pisao prije X stranica u nazad pa su me EV loveri popljuvali.

Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Na kraju je najbolje pustiti auto da izgori (potraje mozda 1h). Nakon toga ugasiti, pokupiti ostatke.
Ne radi se o jednom satu nego se radi ponekad čak i o nekoliko dana polakog tinjanja što može opet dovesti do rasplamsavanja požara. Da, to su tvrdnje američkih vatrogasaca koji imaju iskustva s gašenjem EV.

Takvo vozilo ne možeš ostaviti bez nadzora.



Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Isto tako, EV nikad neće eksplodirati nakon sudara i sl, putnike je lakše evakuirati, a znamo da su životi važniji od vode.
Što ova slika govori? U kojem razdoblju? U kojoj državi? Ima li podatak ako dođe do požara koji se broj ICE vozila ugasi prije nego li izgori do kraja, a koliko se EV vozila ugasi? Koliki je utjecaj na okoliš u slučaju sagorijevanja EV?


Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Isto tako, EV nikad neće eksplodirati nakon sudara i sl, putnike je lakše evakuirati, a znamo da su životi važniji od vode.
Koliko takvih eksplozija bilo? Po čemu je lakše evakuirati putnike nakon sudara? Koliko se EV zapalilo nekoliko sati nakon sudara kada su bili parkirani? Koliko ih se zapalilo u momentima nakon sudara gdje su njihovi vlasnici ostali zatočeni u automobilu i jasno izgorjeli skupa s njim?
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:20   #64580
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
E sad, pretpostavljam da zbog i-stop moraju ići oni bolji, EFB akumulatori? Ima neka preporuka koji su se pokazali dobrima i da traju, a ne da ih treba mijenjati kao čarape? Vidim da je u Tokiću Varta EFB 85Ah sad 1100kn i Exide 80Ah EFB isto toliko, na akciji kad sam išao na brzinu pogledati što ima. A po dimenzijama sad vidim da bi pasao i Exide EFB od 95Ah.
Baš ti EFB su ništa drugo nego poboljšani obični da trpi jača punjenja. Drugim riječima jeftinija opcija.
Rastegni se do AGMa ako želiš kvalitetu, neće te "spasit" veći/jači accu. Ja sam exide AGM 70Ah s dostavom platio 980kn. A uredno se prodaju po 1300+.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 28.11.2022. u 10:28.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:27   #64581
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Baš ti EFB su ništa drugo nego poboljšani obični da trpi jača punjenja. Drugim riječima jeftinija opcija.
Rastegni se do AGMa ako želiš kvalitetu, neće te "spasit" veći/jači accu. Ja sam exide AGM 80Ah s dostavom platio 980kn. A uredno se prodaju po 1300+.
di si uzimao?


Juče me kolega Hamm počastio svojom prisutnošću pa smo upgrejdali škodilaka malo, i vesele vijesti mi saopćio, da mi je akumulator loš.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 10:29   #64582
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Ispravio, ipak je 70ah. Na abrakadabri pred jesen, vidim da je sada 100kn skuplji.

Tko baš želi 80 evo ga.
I kod mene je 2 litre čađara i bude dosta.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 11:04   #64583
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Ispravio, ipak je 70ah. Na abrakadabri pred jesen, vidim da je sada 100kn skuplji.

Tko baš želi 80 evo ga.
I kod mene je 2 litre čađara i bude dosta.
Dal se kod zamjene agm akumulatora mora registrirati i resetirati u ecu!?

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:09   #64584
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Na C4 GP2 ništa, mislim da na većeni ne treba ništa, ali neću tvrditi. Znam da je ekipa stavljala obične accue u aute, pa preko dijagnostike nešto podešavala(kako na kojem autu). Ali je činjenica da je struja punjenja daleko veća, makar trajno ugasio SS.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 12:26   #64585
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,946
Citiraj:
Autor CatKiller Pregled postova
Mozda tvoj kvartovski serviser iz garaze nema, ali tko god se ozbiljnije bavi baterijama ima ili posebne prostorije / kontejnere za odlaganje i skladistenje. Prijenosne kontejnere punjene posebnim pijeskom za gasenje Li-Ion baterija itd.

Primjer 1:
- radio sam u Startupu ciji je proizvod ukljucivao bateriju od ca. 1kWh. Imali smo razradjen koncept za njihovo odlaganje, pohranu i transport

Primjer 2:
- radim u automobilistu iz Stuttgarta, baterije se odlazu na posebnim, pripremljenim prostorima te nadziru u cijelom procesu

Neznanje i predrasude o baterijama ce mozda tvog servisera mobitela kostati poslovnog prostora, najbolje da ga poducis ako zeli ostati u biznisu s mobitelima. Ili neka stavi kljuc u bravu i trolla po forumu.

Benzin se isto tako ne prolijeva naokolo i nosi u Jana flasama s porukom od 0,5l.

Kao sto su se nakon konja i kocija koji su bili neskloni zapaljenju vatrogasci prilagodili gasenju automobila, tako ce se prilagoditi i gasenju baterija. Imati ce daleko manje intervencija i gasenja, ali ce biti vise posla sa svakim izlaskom na teren.
Možda je to tebi bliska struka ali očito ne znaš što se događa kada voda dođe u kontakt sa Li-ion člankom jer bi bio svjestan što si napisao.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 13:57   #64586
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Baš ti EFB su ništa drugo nego poboljšani obični da trpi jača punjenja. Drugim riječima jeftinija opcija. Rastegni se do AGMa ako želiš kvalitetu, neće te "spasit" veći/jači accu. Ja sam exide AGM 70Ah s dostavom platio 980kn. A uredno se prodaju po 1300+.
Jedan poznati je trajno iskljucio start-stop (sto pozdravljam) pa je makno tvornicki, dao bratu, a sebi predimenzionirao aku, blizi kamionskom dizelasu, pa je i dalje unistio bateriju za manje od pola godine. Obicne baterije nisu konstruirane da energiju kocenja vracaju u istu.

Mada, taj start-stop je dostatan za siru temu, koliko mi je "drag" te koliko je prednosti, a koliko stete a sve u stednji i spasu vasione

uredjivanje dodatak :

@Hamm,

nisam vidio odgovor za Lidl garazu na Novoj. Ma zvao jednom, zvali ljudi, znaju i ljudi koji rade na lokaciji, ali nista.

Uspon garaze Lidla, primjera radi, u Ilici, vise slici planinskom usponu, pa nikad ikome nije guma zapela. A ovdje super jednostavni uspon, cim padne kisa, ljudima doslovno proklizavaju pogonski kotaci.


.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 28.11.2022. u 14:04.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 14:32   #64587
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Juče me kolega Hamm počastio svojom prisutnošću pa smo upgrejdali škodilaka malo, i vesele vijesti mi saopćio, da mi je akumulator loš.

Kako ste zaključili da je aku loš?

Citiraj:
Autor Badboy Pregled postova
Dal se kod zamjene agm akumulatora mora registrirati i resetirati u ecu!?
Ovisno koji auto, postoji mogućnost unosa, ali rijetko tko to unosi kod zamjene.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 14:39   #64588
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
). Ali je činjenica da je struja punjenja daleko veća, makar trajno ugasio SS.
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Jedan poznati je trajno iskljucio start-stop (sto pozdravljam) pa je makno tvornicki, dao bratu, a sebi predimenzionirao aku, blizi kamionskom dizelasu, pa je i dalje unistio bateriju za manje od pola godine. Obicne baterije nisu konstruirane da energiju kocenja vracaju u istu.

.
Kakva sad energija kočenja?

Kao što rekoh, struja punjenja je daleko veća.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 14:54   #64589
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Kako ste zaključili da je aku loš?

Jedno 20 grešaka na dijagnostici "Voltage low" za koješta. I neće mi se start-stop aktivirat nekada, a to je prvi simptom, mada za sada nemam vidljivih grešaka da bi mi auto prijavio.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	photo_2022-11-28_14-53-20.jpg‎
Views:	170
Size:	68.7 kB
ID:	25818  
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2022., 17:19   #64590
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 462
Da, to bi bilo to. Mada je najbolje provjeriti testerom aku, osobito ako ovako nemas neke simptome (teze paljenje npr.)
Inovator je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na