Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2024., 07:28   #7141
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Odustao sam od Hogwarts Legacyija, ne odgovaraju mi igre otvorenog tipa, ultra su mi dosadne.
Počeo sam Turbo Overkill, prošao sam 4 staze, isto jako repetitivno i bez ikakve atmosfere. Level dizajn podičinjen brzom gameplayu, ne djeluje stvarno pa mi ubija uživljavanje u igru. Kao da igram super marija s pištoljima. Taj Doom Eternal utjcaj na nove fps igre mi nikako ne odgovara.
Čini se da više nemam što igrati, čekam neki dobar SP mod ala HL:Echoes ili Doom 3: Phobos.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 09:25   #7142
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Pokušao sam igrali Evil Within ... nikako mi nije legao. Lik se kontrolira čudno, još čudnije kreće, horora nema nekog, sve se svodi na pokušaj izazivanja groze kroz nepotrebno krvave scene...neznam ... nije mi sjelo.
Valjda nakon Alien: Isolation sve je smeće.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 27.03.2024., 10:03   #7143
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Pokušao sam igrali Evil Within ... nikako mi nije legao. Lik se kontrolira čudno, još čudnije kreće, horora nema nekog, sve se svodi na pokušaj izazivanja groze kroz nepotrebno krvave scene...neznam ... nije mi sjelo.
Valjda nakon Alien: Isolation sve je smeće.
Mene je tu najviše smetalo što sam ja veća prijetnja tim điberima nego oni meni.... ono, šuljanje i klanje nih mi i nije baš davalo neke napetosti.

nego, callisto protocol je sa zadnjim patchom (od jučer) slobodan od onog denuvo govna. Sad ću ga posudit iz videoteke pa da vidim ako će mi se opet chrashat svako malo... Malo igram Horizon ovaj novi, ok je za sada i hvala bogu da nema više onih tj da ih možeš isključit, animacije skupljanja granja i cviječa.
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2024., 08:51   #7144
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Heh, ko bi reko, nema denuva nema krešanja igre... E, neću je opet kupit...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2024., 19:29   #7145
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
The Quarry

Nisam je doživio kad je izašla, ali se pojavila na GamePassu za džabe, pa je dobila šansu.

Genijalno! Kombinacija igre i filma, s donošenjem odluka u određenim situacijama koje onda utječu na priču, ali i malo istraživanja.

Super priča, super atmosfera, super super super.
Preporuka

https://quarrygame.2k.com/en-GB/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 08:20   #7146
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
The Quarry

Nisam je doživio kad je izašla, ali se pojavila na GamePassu za džabe, pa je dobila šansu.

Genijalno! Kombinacija igre i filma, s donošenjem odluka u određenim situacijama koje onda utječu na priču, ali i malo istraživanja.

Super priča, super atmosfera, super super super.
Preporuka

https://quarrygame.2k.com/en-GB/
Odigraj i Until Dawn od iste ekipe.
A ako nisi obavezno odigraj i Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human i Heavy Rain. Meni su sve te igre tj inetraktivni filmovi odlični. Mislim da sam sve platinirao.

Quarry još nisam igrao, ali budem.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 10:54   #7147
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Beyond, Detroit i Heavy Rain sam odigrao. Sve tri vrhunske, ali ipak drugačije od Quarry. Ovdje ima i upravljanja likovima u puno većem prostoru, traženja tragova i stvari koje mogu utjecati i mijenjati priču, sitnih interakcija među likovima koje mijenjaju njihov odnos i povjerenje. Daleko kompleksnije od Detroita i ranijih.

A atmosfera je vrh. Za vlasnike OLED TV-a, ovo se isplati odigrati samo zbog atmosfere jer izgleda fantastično.
Igram samo navečer kad mogu imati apsolutni mrak, čak mi dođe da prelijepim svjetleći xbox logo na kontroleru jer mi smeta svjetlo.
Igra je jako jako mračna

Until Dawn planiram odigrati nakon ovog. Priča se o remakeu koji će biti dostupan i za xbox, navodno ove godine treba izaći. Original je samo bio za PS?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 12:07   #7148
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Beyond, Detroit i Heavy Rain sam odigrao. Sve tri vrhunske, ali ipak drugačije od Quarry. Ovdje ima i upravljanja likovima u puno većem prostoru, traženja tragova i stvari koje mogu utjecati i mijenjati priču, sitnih interakcija među likovima koje mijenjaju njihov odnos i povjerenje. Daleko kompleksnije od Detroita i ranijih.

A atmosfera je vrh. Za vlasnike OLED TV-a, ovo se isplati odigrati samo zbog atmosfere jer izgleda fantastično.
Igram samo navečer kad mogu imati apsolutni mrak, čak mi dođe da prelijepim svjetleći xbox logo na kontroleru jer mi smeta svjetlo.
Igra je jako jako mračna

Until Dawn planiram odigrati nakon ovog. Priča se o remakeu koji će biti dostupan i za xbox, navodno ove godine treba izaći. Original je samo bio za PS?
Da, PS4.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je online   Reply With Quote
Staro 29.03.2024., 12:50   #7149
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Da, evo Steam je već spreman za PC verziju
https://store.steampowered.com/app/2172010/Until_Dawn/
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2024., 12:29   #7150
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Zaželio sam se Heroes of Might and Magic 3. Gledam jučer GOG, cijena 2,49€ za HOMM 3: Complete. Uzeo i krenuo igrati, baš vraća u prošlost.

Ima li što slično novijeg datuma, a da nije HOMM 6 / 7?
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2024., 12:44   #7151
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Probaj Kings Bounty, meni fantastična!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2024., 18:15   #7152
danijel_b
Premium
Moj komp
 
danijel_b's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Oldenburg
Postovi: 493
Homm3 igram i ja, imaš ekspanzije od Communityja s dvije nove fakcije. Osobno samo picim Random mape, dovoljno za ubiti nekoliko sati.

Gesendet von meinem Pixel 8 mit Tapatalk
__________________
danijel_b je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2024., 09:35   #7153
Kreseks
Premium
Moj komp
 
Kreseks's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Split
Postovi: 101
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zaželio sam se Heroes of Might and Magic 3. Gledam jučer GOG, cijena 2,49€ za HOMM 3: Complete. Uzeo i krenuo igrati, baš vraća u prošlost.

Ima li što slično novijeg datuma, a da nije HOMM 6 / 7?

Songs of Conquest

https://store.steampowered.com/app/8...s_of_Conquest/
Kreseks je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2024., 12:01   #7154
gunther
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,339
Hvala, kupljeno danas!
__________________
AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Gigabyte 7900 XTX; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb;Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
gunther je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2024., 12:17   #7155
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Zaželio sam se Heroes of Might and Magic 3. Gledam jučer GOG, cijena 2,49€ za HOMM 3: Complete. Uzeo i krenuo igrati, baš vraća u prošlost.

Ima li što slično novijeg datuma, a da nije HOMM 6 / 7?
HoMM 5. Tribes of the east ... upravo igram. Meni osobno najbolji izdatak od svih ikad izašlih. Zlatna sredina.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2024., 06:40   #7156
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Odigrao sam Turbo Overkill i što sam više igrao igra mi je bila bolja. Zaista vrhunsko iskustvo, gameplay je u stilu Doom Eternala što mi nije plus, ali je nekako lakše i fluidne. Nije toliko naglasak na vještini. Doom Eternal mi je bio naporan, ovo je bila uživancija. Motorna pila je zakon! Za ovakvu vrstu igre rekao bi da je duga, trebalo mi je 19.4h i to je dobra stvar. Priča i cijeli taj filmski dojam su na vrhunskoj razini. I da ne zaboravim najvažniju stvar, zbog koje sam je nastavio igrati, inače bi odustao već na početku, QUICKSAVE, ovo je igra novijeg datuma koja ima quicksave, fenomenalno. Napokon netko pametan. Nadam se da će više igra dodati tu opciju. Našao sam mod koji u SPAWL, dodaje quicksave, pa možda njega odigram.
Tko nije uzeo a voli FPS prepučam humble bundle - comback with vengeance best boomer shooters deal.

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 02.04.2024. u 06:48.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2024., 10:16   #7157
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Warhammer 40,000: Rogue Trader RPG

Owlcat mi postaje najdraži gaming studio, nisam nikad mislio da ce mi ruski developer bit top.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2024., 13:21   #7158
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor gunther Pregled postova
Probaj Kings Bounty, meni fantastična!
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Homm3 igram i ja, imaš ekspanzije od Communityja s dvije nove fakcije. Osobno samo picim Random mape, dovoljno za ubiti nekoliko sati.

Gesendet von meinem Pixel 8 mit Tapatalk
Citiraj:
Autor Kreseks Pregled postova
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
HoMM 5. Tribes of the east ... upravo igram. Meni osobno najbolji izdatak od svih ikad izašlih. Zlatna sredina.
Hvala svima. Uzeo Songs of Conquest za 10€ na steamu pa neka stoji dok ne pređem HOMM3 kampanju.
Ako mi se ne svidi, uzmem pogledam HOMM5. Možda čak imam kupljenu osnovnu verziju na nekom od shopova, moram provjeriti.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2024., 14:25   #7159
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Završio callisto protocol.... A ono, nije sranje ali.... Samo da je manje onih jeftinih jump scareova i provlačenja (loadinga) bila bi puno bolja čak i vrlo dobra.... Oprostio bih joj i ponavljajuče bosseve i očajno lošu melee borbu npr di ako ti je điber na stepenici ispod tebe nemoš ga udarit, ako ih je 3 ili četvero - sretno dok se snađeš di je ko a i još te pristojno čekaju da završiš s ubijanjem boga u njihovom frendu dok te i ti isti napadnu. Ali ima ono nešto, zanimljiva je - nije loše nikako, osrednje - čak mi ni ne smeta dead space miomiris samo da je barem ovo što sam nabrojao drugačije/bolje.... I onda još nadodaj loše perfomanse pri izlasku i povrh toga denuvo govno i eto ti recepta za ne vidit drugi dio tobože franšize.
DLC još igram, ali ne lajkam...
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 09:01   #7160
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Prekjučer napokon završio RE2 remake sa Leon kampanjom, jučer krenuo s Claire.
Kaj ja znam, teško mi se bilo natjerati to igrati i na PS1, kamoli danas ... ali eto, čak mi se i svidjelo. Leon kampanja, bez da sam googlao šifre za ormariće i neke hintove, trajala mi je ugodnih okruglih 6 sati, praktički jedno popodne.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 13:41   #7161
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Prekjučer napokon završio RE2 remake sa Leon kampanjom, jučer krenuo s Claire.
Kaj ja znam, teško mi se bilo natjerati to igrati i na PS1, kamoli danas ... ali eto, čak mi se i svidjelo. Leon kampanja, bez da sam googlao šifre za ormariće i neke hintove, trajala mi je ugodnih okruglih 6 sati, praktički jedno popodne.
Remake je čista pucačina, dok je original baš naj oldskul Rezi sa dosta tih zagonetki, ali nisu zagonetke bile te koje su bile teške, nego manjak metaka i višak neprijatelja.

I remake i orignal su mi super na svoj način, original ipak malo draži.

Sada imaš i RE3 remake koji ti je još kraći, ali prije toga moraš RE2 i sa Claire i to odmah nakon Leona ako tako ide sa remakeom (malo sam zab) jer tek tada dobivaš kompletnu priču. Re2 bilo remake ili original ako odigraš samo sa 1 likom si odigrao zapravo samo pola igre.

Sjetilo me ovo da bi trebao odigrati Code Veronicu koji je do sada i dalje ostao najteži RE. Jednom davno sam ga uspio završiti, ali se skoro ničeg više i ne sjećam.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 03.04.2024. u 14:28.
Disco je online   Reply With Quote
Staro 03.04.2024., 14:26   #7162
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Inače, navodno je "kanonski" (glupa riječ), za psx, prvo claire A pa Leon B.
Super su bile sheme ak uzmeš jedan item sa prvim likom, drugi ga neće imat.

Na youtubeu/twitchu često gledam jednog kanađanina koji doslovno svaki tjedan igra uz razne recentne horor igre, varijacije starog re2 s nekim randomizerima i modove, i to 7,8 sati u komadu.
Lik ima doslovno tisuće sati provedene u toj igri. Respect

C.V. sam isto jednom odigrao i pol toga se ne sjećam, no nažalost nije igra toliko upečatljiva ko re2 ili čak i 3, već ona full 3d grafika slabija neg prerenderi.
Mnogi zazivaju remake, možda bi to bila dobra prilika da se igra drastično poboljša.
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2024., 14:52   #7163
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Sjetio se malo PS Vite, pa gledam što imam i sada igram Superfrog HD. Malko me zezaju grčevi u rukama već nakon 30ak min, iako imam grip. Zato sam svojedobno odustao od ručnih konzola.
Baš guštam, premda moram priznati da mi je ovo malo čudno, vidjeti tu igru u tako kristalno čistoj grafici, nekako mi je draža stara verzija sa Amige. Ugl, igra ima kao nekakve nove nivoe (6 svjetova sa po 4 nivoa na svakom) koji su dosta lakši od originala, ali zato ima i sve originalne nivoe, samo u novoj fensi grafici. Nije to Mario, Sonic, a ni Crash Bandicoot, ali je baš fora i simpa primjer tzv euro platformera.
Šteta da je ovo PS3/Vita ekskluziva baš kao i Alien Breed HD (ne mislim na onaj 3D koji ima za PC, nego 2D), ali se vj vrlo lako mogu igrati preko RCPS3.

EDIT: Ups, izgleda da je Superfrog HD ipak izašla na Steamu, ali su je uklonili ubrzo zbog negativnih kritika. AB HD je ekskluziva.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN

Zadnje izmijenjeno od: Disco. 05.04.2024. u 15:01.
Disco je online   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na