Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.04.2010., 12:05   #91
freak10
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: CRO
Postovi: 7
Ja neman prašine ispod mobitela. Spojen mi je mob preko kabela na komp. i vidim da svijetli lampica na mobu sto znaci da se puni pa neznam zasto se ne može upaliti. Kad upalim PC Suite neće da me spoji. Neman pojma, ovaj mob me izludija skroz. Napravija sam jos davno update software-a ali ovo sad nesto steka previse. Ne mogu ga upaliti!
Neznan da li je uljucen neki security na mobu mozda?
aaaaaaaaa bas danas kad triban zvati!
freak10 je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 14:17   #92
Booya
Registered User
 
Booya's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 18
jao ja imam svoj 2 tjedna i već ga prodajem što je previše je previše toliko problema još nisam doživio s mobitelom.toplo preporučam da se držite dalje od tog mobitela.to vam govori zagriženi nokia fan, obožavam njihove telefone ali ovo im je jedan veliki fail
Booya je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.04.2010., 14:31   #93
blackened
Premium
Moj komp
 
blackened's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Beli Manastir
Postovi: 1,271
I ti bi htio da ti se proda mob?

No sad kad si već načeo da čujemo što tebe pati kod dotičnog?
blackened je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2010., 14:45   #94
Booya
Registered User
 
Booya's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 18
jednostavno je pre spor i zadavao mi je neviđene muke kod updatea firmwarea.drame.kad sam to rješio malo se stanje popravilo ali opet to nije to. uglavnom vrlo brzo se vratio u kutiju
jednostavno nije ispunio sva očekivanja i po meni je daleko ispod razine koju su oglašavali.
nažalost teško se opraštam s njime jer sam ga spremio u nadi da ću se predomisliti i jučer ga izvadio i jednostavno to nije to pa sam ga odlučio prodati
Booya je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2010., 15:56   #95
ladovina
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: split
Postovi: 8
Nokia N97-kako ubaciti hrvatski jezik?

Imam N97 s USA tržišta i kao jezik pisanja ima eng, niz, fra, špa i por jezik. (Language set 28).

Kako ubaciti i hrv jezik za pisanje poruka, dakle sa hrv slovima čćžšđ? S obzirom da je model RM 507 namjenjen za Nort America tržište ne mogu pronaći hrv jezik. Dakako, bilo bi lijepo imati i HR menu..
ladovina je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2010., 21:04   #96
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nikako, RM-507 se hardverski razlikuje od 505 iz već očitih razloga, a kako Hrvatska nije u USA, tako ni ne možeš imati HR izbornik.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2010., 21:31   #97
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
ukratko o nokiji N97, da opišem nakon 2 mj korištenja...

fizički je dobro napravljena, čvrsta i preklopni mehanizam iako nije uobičajen, stvarno je čvrst i nece se strgati samo tak, kod padova moba nema ogrebotina niti oštećenja, 2 puta mi pao... poklopac kamere je koma, preblizu je pa grebe leću i mob je magnet za prašinu, što tu oko ovog preklopnog mehanizma to u toj rupi od kamere iza, kolko god ja to čistio stalno se lovi i strašno me to živcira...

rad moba, katastrofa... ugl, radi to sve kad radi, lijepo radi, ali male su mogućnosti, prespor procesor, premalo rama... jednostavno preslab hardware za to kaj se od tog uređaja očekuje... kad ga upalim, sve radi ok no nakon par sati kak koristim mob uspori se, treba ga svaki dan bar jednom ugasit i ponovo upalit jer se puni ram i što ga manje preostaje slobodnog to sporije mob radi... naravno, nikad nemam pouključivane programe i da stoje u pozadini, sve redovito gasim, ali sporo je i dalje, sporo ucitava slike i thumbove, sporo pokrece filmice, sporo slajda po meniju kad odem recimo u aplikacije, tam ima više ikona i slajdanje trza...

pozadinu uopce nemam jer to jos dodatno uspori... software sam haknuo i to je proslo ok, nesto se ubrzao, no naravno, ta ubrzana verzija odgovara gore navedenom opisu...

inače, jako sam zadovoljan mobom i super radi kaj se tiće surfanja itd, ali eto, prespor proc i premalo rama ipak me tjera da ga prodam...

naravno, skoro odustah od nokije, kao i frend isto zatupljen nokijama, ali eto uzeo on N900 i vidio ju i preporodio se čovjek... N900 je to kaj se od ovoga očekuje...

a ovo, onak, ak očekujete puno od telefona, ne kupujte ovaj... ali, običnom korisniku mogao bi biti jako dobar...

btw kamera, da, nisam rekao, slike su odlicne, stvarno lijepo ispadaju i po mraku i po svijetlu, video snima perfektno, ali slike sa blicom, katastrofa, jer smece od blica zabijeli pola slike, odbije se od same lece... ako slikate nekaj blizu u makro modu onda je ok, ali prema mracnom otvorenom prostoru pola slike ima mliječni mutni izgled...

Citiraj:
Autor ladovina Pregled postova
Imam N97 s USA tržišta i kao jezik pisanja ima eng, niz, fra, špa i por jezik. (Language set 28).

Kako ubaciti i hrv jezik za pisanje poruka, dakle sa hrv slovima čćžšđ? S obzirom da je model RM 507 namjenjen za Nort America tržište ne mogu pronaći hrv jezik. Dakako, bilo bi lijepo imati i HR menu..
skini phoenix program i navifirm, sa navifirmom skini software od RM 505 pa ubaci u svoj mob... ako ce htjeti to... i naravno, na vlastitu odgovornost, mozda se ne probudi nakon toga...

raspitaj se po nekim forumima tipa dotsis...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Router. 04.05.2010. u 11:36.
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 17:45   #98
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
A da probaš prvo kako će se ponašati s official firmwareom bez ikakvih dodatnih aplikacija, tj. nakon flashanja i hard reseta? U većini task managera ne možeš vidjeti sve pokrenute aplikacije i procese pa bi bilo najbolje instalirati KillMe i Nokia Energy Profiler i u njima pratiti što se događa.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 17:54   #99
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
A da probaš prvo kako će se ponašati s official firmwareom bez ikakvih dodatnih aplikacija, tj. nakon flashanja i hard reseta? U većini task managera ne možeš vidjeti sve pokrenute aplikacije i procese pa bi bilo najbolje instalirati KillMe i Nokia Energy Profiler i u njima pratiti što se događa.
je, ak koristis stock telefon onda jos i radi pristojno, ali onda mi je napola bespotreban...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2010., 18:01   #100
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Pa onda ne krivi Nokiu za probleme koje ti radi problematičan software.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.05.2010., 00:06   #101
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Imam ga tri tjedna i sasvim sam zadovoljan mobitelom. 4 tisuće kuna možda ne vrijedi, ali za tisuću kuna za koliko sam ga dobio, stvarno je fenomenalan. Sve dobro radi, od fotića, besplatne glasovne navigacije do wlana koji jako dobro hvata signal. Istina je da se okretanje ekrana, listanje slika i otvaranje foldera odvija nešto sporije nego na iphoneu, ali za tih pola sekunde-sekundu neću umrijeti. Instalirao sam si desetak aplikacija i dobro rade, nikad nije zafalilo rama, a bilo bi dobro da je c: malo veći jer iako aplikacije instaliram na e:, na c: imam još samo 23 MB. Jedina stvar s kojom za sada nisam zadovoljan je adapter za starije punjače preko kojeg se nekad neće puniti, a ako punjenje i krene, to ide jako sporo. Dobro, ovo drugo vjerojatno ovisi o samom punjaču.
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2010., 14:59   #102
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Pa onda ne krivi Nokiu za probleme koje ti radi problematičan software.
Ma domy,nije to do njegovog hakiranog softa. I meni je tako(a mob nije hakiran),slajda normalno,ali kad udjes u aplikacije ide ko usporena kokos(prvi puta) (PS,aplikacije su sve sa OVI-ja) i tek kad drugi put udjes onda slajda kako bi trebao.

Ovo za sporo otvaranje...Istina je da nakon nekog vremena stvarno pocne stekat i moras ga ugasit-upalit. Sto je je,preslab proc i premalo RAM-a za ostatak hardvera. Mob kad je upaljen i kada u pozadini nista ne radi(pogasim preko onog njegovog task managera) njemu je zauzeto 85MB RAM-a(od 128). Ne moram ni pricati sta nastane kad upalim npr Operu(kad skoci na 100,100+ MB)...

Da mu je 256MB RAM-a i 600MHz proc bio bi pila od moba,ovako je ajmo rec neki poluproizvod.


PS,sto se tice cvrstoce sto je zwer54 naveo. Moj je takodjer bio cvrst dok ga nisam odveo na popravak(ciscenje prasine,bio sam naveo u temi nedavno) u Mobis,kada se vratio,sve skripi(mislim na masku)...jer su mjenjali zadnji dio zbog lece(usput,slika po noci opet onako bijela sa strane) i sad sav skripi,ona tipka za otkljucavanje ima lufta dok stoji itd. Kao da su ga sastavljali nogama. Moram li reci da prasinu nisu ni pipnuli? Cim sad prodju ovi testovi i ispitivanja(stvarno ih ima puno,ni na forum ne stignem uopce doc) nosim ga u Mobis,neka ga naprave kako treba ili neka daju novi..
__________________


mislav_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.05.2010., 18:22   #103
kill
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 533
a n97 mini?
kill je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2010., 23:48   #104
dario_cile
Troll
Moj komp
 
dario_cile's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Doboj
Postovi: 282
imam onaj citac poruka na n97 ali problem je sto samo cita na enegleskom ima li download gde mogu skinuti da prica na nasem...
__________________
Bolje džaba ležati nego džaba raditi
dario_cile je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 11:18   #105
josip41
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: slunj
Postovi: 1
imam problem s paljenjem nokie n97 samo se prikaze nokia i nece dalje da ude dal mi moze neko reci sto da napravim. HVALA!!
josip41 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 11:38   #106
zgmmax