Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2013., 00:55   #1
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Exclamation sms SPAM upozorenje!

Jel još netko dobio ovo?




Ja stvarno ne znam kud to vodi, kao prvo-nemam fejsšit, a kao drugo, slično maltretiranje sam imao na gmailu, a kad sam ga deaktivirao, opet su našli način da me j*** u mozak.

Sve je počelo otkad imam glupi Android mobitel.


Pretpostavljam da ako se otvori link da ode sav iznos sa računa ili više, ili ako se pošalje ''stop'' također odu pare, zato samo obrišite & ignorirajte!
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 01:33   #2
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
mislim da sam i ja to dobio, samo je išlo delete..
T0mB1ll je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.01.2013., 01:39   #3
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
mislim da sam i ja to dobio, samo je išlo delete..
-na drugom forumu kažu da je to obična navlakuša, pa to znam... http://cafe.mobil.hr/threads/77496-C...navlaku%C5%A1a

Nego, sad se sjetih-pa da pitam: ima li 'pametni' android opciju da mi automatski odbija SMS/MMS/POZIV sa takvih brojeva, tj. brojevi koji nisu iz HR?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 06:23   #4
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Imaš negdje opciju da određeni broj staviš na crnu listu samo što moraš taj broj već imati u povijesti poziva/poruka ili imeniku.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2013., 14:11   #5
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Imaš negdje opciju da određeni broj staviš na crnu listu samo što moraš taj broj već imati u povijesti poziva/poruka ili imeniku.
Tražio sam i nisam našao nigje takvu opciju, a i ne bi bila baš od koristi, jer takvi spamovi uvijek dolaze s drugih brojeva.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2013., 10:21   #6
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Tražio sam i nisam našao nigje takvu opciju, a i ne bi bila baš od koristi, jer takvi spamovi uvijek dolaze s drugih brojeva.
avast mobile ima odlican filter za sms i pozive.

moze se udesiti da odbija sve sa skrivenih, nepoznatih ili proizvoljno određenih brojeva.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2013., 20:55   #7
Wrbex
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: RH
Postovi: 58
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Jel još netko dobio ovo?




Ja stvarno ne znam kud to vodi, kao prvo-nemam fejsšit, a kao drugo, slično maltretiranje sam imao na gmailu, a kad sam ga deaktivirao, opet su našli način da me j*** u mozak.

Sve je počelo otkad imam glupi Android mobitel.


Pretpostavljam da ako se otvori link da ode sav iznos sa računa ili više, ili ako se pošalje ''stop'' također odu pare, zato samo obrišite & ignorirajte!
Nego daj mi reci, kako to da ja nisam nikad dobio takvu, a bome ni slicnu poruku/sms, a imam isti broj tamo od 1997 ili 1998, gmail, od pocetka, i fejs od 2007...
Niti na mail dobivam govna, a pogotovo ne na mobitel....Dakako i andorid koristim vec poprilicno dugo....

Dakle ja bih se zapitao, gdje si sve ostavljao svoj broj, i u kojim si "klubovima" tip konzum, billa i slicni koji su prodali tvoj broj.
Wrbex je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2013., 13:36   #8
mbusic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor Wrbex Pregled postova
Nego daj mi reci, kako to da ja nisam nikad dobio takvu, a bome ni slicnu poruku/sms, a imam isti broj tamo od 1997 ili 1998, gmail, od pocetka, i fejs od 2007...
Niti na mail dobivam govna, a pogotovo ne na mobitel....Dakako i andorid koristim vec poprilicno dugo....

Dakle ja bih se zapitao, gdje si sve ostavljao svoj broj, i u kojim si "klubovima" tip konzum, billa i slicni koji su prodali tvoj broj.
Ja sam samo jednom poslao sms i to za neku nagradnu igru. Od tad znam dobiti takve gluposti na mobitel.
Klik na taj link ti neće vjerojatno skinuti pare s računa nego će te tražiti login na facebook pa preko toga pokušat ukrast lozinku... barem tako izgleda navlakuša. Uostalom, ako link otvoriš preko kompa, odakle bi pare ukrao?
Nikakav Android ti nije to donio nego ostavljanje brojeva po klubovima, nagradnim igrama i slično, kao što je kolega Wrbex rekao..
mbusic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na