Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.05.2007., 10:34   #91
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Za mene je stabilan tek ako nakon vise-satne torture pod 100% opterecenjem ne pokazuje znakove posustajanja, resetiranja, gresaka, BDOS... Jednostavno mrzim kad upalim neki program/igru/nesto zahtjevnije i onda nakon pola sata se resetira/ugasi/smrzne...

BTW - evo i mali update... proc je izdrzao cijelu vecer (ukupno 15 sati), tako da cu mu probati jos malo sniziti voltazu...



*EDIT

Ne znam zasto, ali od kada sam stavio ovaj F11 BIOS, cini mi se da su se stvari poboljsale. Vi koji imate DS3, koji BIOS imate?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 10:42   #92
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,344
imam F10 i zasad mi se radi ok, osim hibernacije i stand by-a, al navodno da je to do drivera
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2007., 10:44   #93
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
ja sam pogodio super primjerak proca čini mi se, 1.312v u windowsima a u loadu 1.280v i radi na 3.00GHz stabilno. a ono šta je najbolje temperatura u idle 27°C a u loadu 49°C. te temperature mi svi programi pokazuju a i freezer jedva da je topao na dodir u loadu, sa promjenom kućišta sam smanjio temperaturu za 4°. zakon kućište.
ja imam F11 i meni je bolji od F10, stabilniji je i omogućio mi je veći overclock.
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 11:17   #94
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@Lopinar...Nemoj to držati na Auto jer buš si skuril grafičku karticu! Frekvencija VGA utora se MORA manualno podesiti prilikom OC-a procesora!

EDIT: Dečki odkud vam muda za flashanje Biosa, svaka vam čast Mene je toga full strah
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 13:11   #95
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Ne znam zasto, ali od kada sam stavio ovaj F11 BIOS, cini mi se da su se stvari poboljsale.
koje stvari?

Citiraj:
Autor OveRkiLL Pregled postova
ja imam F11 i meni je bolji od F10, stabilniji je i omogućio mi je veći overclock.
daj primjer prijasnjeg i sadasnjeg clocka plz

Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
EDIT: Dečki odkud vam muda za flashanje Biosa, svaka vam čast Mene je toga full strah
hehe, same here
mogu lemit po pinovima proca, ali od flashanja biosa mi se sledi krv u zilama
zato zelim znat sto vise informacija o tom novom biosu i dali ce mi on stavrno u necemu pomoc i tek odna ako vidim da ima smisla, MOZDA se odlucim stavit novi
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 14:32   #96
lopinar
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Split
Postovi: 36
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
@Lopinar...Nemoj to držati na Auto jer buš si skuril grafičku karticu! Frekvencija VGA utora se MORA manualno podesiti prilikom OC-a procesora!
Poslušao sam te, ali vidio sam na više mjesta, konkretno za ovu ploču, da se smije staviti auto, naprimjer ovdje. Meni se čini da auto i znači 100MHz.
lopinar je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 14:44   #97
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
nema veze, samo ti stavi 100 i miran si...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 18:09   #98
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Flashanje BIOS-a je picin dim Pa nemojte da Vas toga bude strah... Ako vec ne zelite baratati sa disketama, postoji puno elegantniji nacin iz Windoze-a. Jedino sta se moze desiti je nestanak struje. A nadam se da ipak niste tolko nesretni.

Zanimaju Vas promjene? Pa evo na primjer, ja sada proc drzim na 334x9 a voltazu sam JOS smanjio, tj sa 1.35000v na famoznih 1.33750v i evo vec mi se sat vremena vrte dva SP2004 (jedan za jednu, drugi za drugu jezgru). E sad, koliko se sjecam, kad sam bio u F10 BIOS-u, i kad sam po default voltazi pronalazio max FSB, nisam mogo povise 280 ili nesto u tom stilu. E sad, jel se bas namjestilo ili ne da sam uhvatio hebacki proc, ali od kada imam F11, ni Windoze mi se vise ne ruse kod CoreTemp-a. Doduse nije u startup-u, ali kad ga pokrenem, sve ok.

Ne znam zasto, ali jednostavno osjecam i siguran sam da je ovaj F11 BIOS donio nesto vise od samog popravka PCI-e frekvencije (koliko sam citao u readme-u bilo je nekakvih problema).

I daj flash-ajte taj BIOS... Pa ja sam po staroj epoxici kurio BIOS-e skoro svaki mjesec. Non-stop sam experimentirao sa raznim BIOS-ima. NE mogu vjerovat da bi lemili, kidali, sarafili... a onda vas je strah jednog obicnog flashanja

Sta je najgore, dok sam fleshao ovaj F11 BIOS iz Windoza, OS mi je bio totalno, ali TOTALNO nestabilan. Bio mi je pun kufer svega, mogu reci da sam doslovce trazio razlog da kupim drugu plocu... Sad je ne bih dao ni za zivu glavu...

Ako Vas bas pere paranoja od flashanja, osigurajte se sa UPS cca. 350Va, to izdrzi ako nestane struje taman 5 minuta... I naravno, BUDITE SIGURNI DA STE SKINULI PRAVI BIOS ZA PLOCU. A ne kao ja na Epoxici... ali to je duga prica...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 18:24   #99
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
hehe, da, al otkad mi se desio slucaj jos prije nekih 6 god da mi se zblajso komp dok se flasho bios (iz windowsa) i nakon 1 sat sam ga bio restarto i ode ploca...od onda nisam flasho
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 18:42   #100
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
...Ako Vas bas pere paranoja od flashanja, osigurajte se sa UPS cca. 350Va, to izdrzi ako nestane struje taman 5 minuta...
Flashanje 4Mbit čipa na DFI (4 biosa zasebna) traje za 1 bios sveukupno kojih 45 sekundi,i read i erasing i write...
Dakle minut uvrh glave za flash;ali i to je puno ako nestane struje jel...
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.05.2007., 18:53   #101
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,397
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
hehe, da, al otkad mi se desio slucaj jos prije nekih 6 god da mi se zblajso komp dok se flasho bios (iz windowsa) i nakon 1 sat sam ga bio restarto i ode ploca...od onda nisam flasho
Iz Windowsa se nikad ne flasha.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 19:38   #102
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Mali update... ja zbilja ne znam jel ovom mom procu trebalo malo stimulansa na pocetku (u obliku maltretiranja sa resetiranjem, podizanjem frekvencije...) ili je jednostavno ovaj F11 BIOS nekim Voodoo cudom opsjeo moj komp, ali evo carobnih 3GHz (334x9; EIST, C1E i TM2 su ISKLJUCENI!) radi na, po meni nevjerojatnih, 1.264v (u windozama), odnosno 1.33750 u BIOS-u.

Vec evo sat i pol vremena vrtim "dual SP2004"... da kucnem u drvo, radi ko zmaj...

Evo i slike:



P.S. - jedino me zanima ova tempreatura u TAT-u koja mi pokazuje 65 stupnjeva (otprilike toliko mi je pokazivao i CoreTemp). Jel mu se da vjerovati jer mi se cini da pokazuje malo vise... i ako da, koliko je max sigurno. Svi pricaju do 60 stupnjeva... Al meni Everest pokazuje: CPU = 64; CPU jezgra 1%2 = 53...?

*EDIT

@Domy_os - Vidim, prodajes d805? Zaintrigirao te E4300 i prelazis na C2D ? Neka neka, samo daj... imas moje pohvale... proc je prava mala zvijer...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Nebbo. 11.05.2007. u 19:51.
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 19:57   #103
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Iz Windowsa se nikad ne flasha.
Ma to te ja pitam, još bi me dečki i nagovorili da ga sflešam ali na sreću nemam Floppy Drive tak da nikaj od toga
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:02   #104
OveRkiLL
Registered Abuser
Moj komp
 
OveRkiLL's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: zg
Postovi: 590
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
daj primjer prijasnjeg i sadasnjeg clocka plz
sa F10 mi je FSB išao do 470 i to je max sa kojim sam mogao bootat windowse, a sa F11 beta je 503 max bio. sa F11 finalnim nisam probao.
al ono kaj mi je bilo najbitnije, meni se sa F10 biosom komp gasio nakon svakog restarta i onda sam upalio, znači kao da sam promijenio nešto u BIOS-u. to mi je išlo naživce užasno jer ja npr instaliram drivere i odem resetirat komp i on se zgasi i upali i tak skoro svaki restart. sa F11 mi to ne radi više.
__________________

AMD Ryzen 7700X + Noctua NH-D15
Asus X670 Prime
2x8GB Kingston Fury Beast 6000MHz CL40
XFX RX6800 16GB Qick 319
Kingston NV2 250GB + Crucial P5+ 1TB + Seagate 2TB HDD
EVGA 650W SuperNOVA GQ, 80+ Gold
Fractal Design 7 Compact
23.8" AOC 24G2SPU 165Hz
Windows 10 x64
Logitech G402
Razer Cynosa V2
OveRkiLL je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:07   #105
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Ma to te ja pitam, još bi me dečki i nagovorili da ga sflešam ali na sreću nemam Floppy Drive tak da nikaj od toga
Vjerovatno podržava ploča da flashas BIOS sa USB memorije.
Ako ne vjerovatno onda možeš izabrati da USB "glumi" 3.5 Floppy.

Ne znam odakle toliki strah od flashanja, pa većina novijih ploča nema problema sa vraćanjem starog BIOSa ako nešto zezneš.
Znam da moja nema problema
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:11   #106
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Hm, ovo sa bios updateom te rezultati poslije stavljanja drugog, me zaintrigiralo, tako da sam i ja otišao provjeriti jel ima koji novi za moju ploču...sa veseljem sam ugledao novu verziju

Kasnije ću flashati pa ću vidjeti jel ima kakvih promjena
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:21   #107
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Daj mi još samo recite gdje mogu vidjeti koju sada verziju BIOS-a imam?

I nešto sam čuo da DS3 ima neku funkciu BackUP Biosa!? Jel to istina? Ak je kak to funkcionira? PS: Ovo je iz lošeg izvora tako da sumnjam da je točno ali za svaki slućaj pitam
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:26   #108
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Daj mi još samo recite gdje mogu vidjeti koju sada verziju BIOS-a imam?
Pri paljenju kompa na POST screenu, a možeš pogledati i u CPU-Zu, tab ''Mainboard'', sekcija BIOS...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:36   #109
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,397
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Vjerovatno podržava ploča da flashas BIOS sa USB memorije.
Ako ne vjerovatno onda možeš izabrati da USB "glumi" 3.5 Floppy.
Naravno da može, samo treba stick formatirati tako da bude bootabilan.

Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Daj mi još samo recite gdje mogu vidjeti koju sada verziju BIOS-a imam?

I nešto sam čuo da DS3 ima neku funkciu BackUP Biosa!? Jel to istina? Ak je kak to funkcionira? PS: Ovo je iz lošeg izvora tako da sumnjam da je točno ali za svaki slućaj pitam
Kad se pojavi POST screen, stisneš PAUSE i pročitaš.

Nema backup BIOS-a, ako za***eš, šalješ na reklamaciju. Ovo je službeni Gigabyteov odgovor.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:43   #110
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Pogledao sam, imam F9 verziju BIOS-a! Jel to dobro?

PS: Kaj mi vrijedi ići na reklamaciju ako nebum dobio novu ploču kad je zeznem!?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 20:46   #111
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Pogledao sam, imam F9 verziju BIOS-a! Jel to dobro?
Odi na Gigabyteovu stranicu i tamo vidiš jel izašao novi bios...

Konkretno za DS3 ploče:

rev 1.0
rev 2.0
rev 3.3
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 22:43   #112
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,397
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Pogledao sam, imam F9 verziju BIOS-a! Jel to dobro?

PS: Kaj mi vrijedi ići na reklamaciju ako nebum dobio novu ploču kad je zeznem!?
Tko kaže da nećeš dobiti?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2007., 22:54   #113
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Pa predpostavljam da nemaš garanciju ako zezneš bios!? Ajd da sam to napravio odmah kad sam je dobio, ali sad je matična već kod mene kojih 3 mjeseca!

@Razer, hvala na linkovima!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 02:05   #114
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
istina, neces dobit drugu ako zeznes...frend mi je zaribo p4p800se i nije dobio u linksu...

btw. nemam floppy :P (vec 2-3godine... ^^)
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 10:05   #115
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
pa covjece... ja se tu patio da napravim bootabilni usb (nisam uspjeo ), a DS3 ima flashanje iz bios-a. Udjes u bios i ima neka F tipka. Novi bios sam stavio na usb i to je to
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 11:07   #116
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
Novi Update nakon 17h testisa



Mislim da necu vise spustati voltazu, jer ako ovako nastavim, pocet ce raditi bez struje

Nego, jel mi zna ko odgovoriti na pitanje u vezi ove tempreature u TAT-u koja mi pokazuje 65 stupnjeva (otprilike toliko mi je pokazivao i CoreTemp). Jel mu se da vjerovati jer mi se cini da pokazuje malo vise... i ako da, koliko je max sigurno. Svi pricaju do 60 stupnjeva... Al meni Everest pokazuje: CPU = 64; CPU jezgra 1%2 = 53...?

I drugo... nakon 17h "dual stress prime-a", jel mogu biti siguran da mi proc radi na ovoj voltazi...? Jer sve mi ovo mirise na... gresku... sudeci po drugima koje voltaze moraju imati na odredenim postavkama...

*EDIT
Kad se samo sjetim da sam ja, kreten, 9 (SLOVIMA: DEVET) puta instaliravao windoze unutar 3 dana jer sam mislio da je hardverska greska jer su mi se windoze rusili odmah prilikom dizanja... a greska je bila u CoreTemp-u kojeg sam ja, kreten, stavio u startup...
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 12:36   #117
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Čini se da sam i ja riješio svoje probleme, ustanovio sam da procesor ne mrda dalje od 350mhz fsb-a, ni mhz više ne ide...ja sam mislio da koči nešto drugo...baš me zanima što će biti kad napravim onaj BSEL mod..

Znači full je stabilan na 350*9 (3150mhz), samo me malo muči što dolazi do dosta velikog pada napona (u biosu 1.4375v, pada na 1.392v u idleu, i na 1.376v), čini se da ću trebati napraviti neki vdrop mod...

@Nebbo, nebih znao za temp, ja mjeri sa CoreTempom, nemam nekih problema s istim...
U vezi stabilnosti, nakon 17h Primea, ja bih rekao da je proc stabilan
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 12:42   #118
Ozy
Spužva Bob Skockani.. :XD
Moj komp
 
Ozy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,685
__________________
Athlon64 X2 5400BE Brisbane @3000Mhz + KATANA 2 + AirTunel@2x Xilence 120mm
Gigabyte GA-MA78G-DS3H @F4

Mushkin Redline @1000Mhz 5-5-5
XFX 9600GSO @680/1700 || 2000Mhz
Seagate Gonzales 250GB & 320GB && Spinpoint F1 500GB
Coolermaster Elite Power RS460; Sharkoon Silvation; LG GH22NP20/LG GH20NS10/Pioneer DVR107D/Pioneer 216DBK/ Samsung SH-S223F; Logitech MX518; Philips 190P7ES 19" LCD
Ozy je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 12:44   #119
Nebbo
gejmer
Moj komp
 
Nebbo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Virgin Islands
Postovi: 451
i ja isto mislim da je 17h prime dovoljno dug test izdrzljivosti

Nego Razer, reci mi koje su ti temperature u CoreTemp-u u full load-u, tj 100% opterecenja na obe jezgre?
__________________
Nebbo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2007., 12:58   #120
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Tnx, vjerujem da će isti raditi i za DS4

Citiraj:
Autor Nebbo Pregled postova
Nego Razer, reci mi koje su ti temperature u CoreTemp-u u full load-u, tj 100% opterecenja na obe jezgre?
Na full opterećenju dvije jezgre, temperature ne prelaze 55-60C na obje jezgre...


EDIT: zaboravih gore napomenuti da sam prije OC-a stavio najnoviji bios F9 (27/04/07)...

Zadnje izmijenjeno od: Razer. 12.05.2007. u 13:32.
Razer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na