Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.01.2009., 21:35   #811
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
Moguce da zapinje zbog drivera, no tipke nisu sigurno toliko tvrde od drivera

Sto se tice linuxa, nisam ga ni bootao odmah format i xp gore Radi kao sat.
Crash009 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 23:18   #812
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
Citiraj:
Autor Crash009 Pregled postova
Evo malo 3dčmarka i ekipe

Od ostalih stvari bih napomenuo odvratno loš i neprecizan touchpad koji dosta lagga. Takodjer tipke na njemu su pretvrde.
Pohvale za trud.

No konkretno me zanima:
-rad na 10" ekranu (naspram 8,9" ako si imao prilike raditi na njemu)
-brzina procesora i memorije (u radu sa manje i više zahtjevnim programima)
-trajanje baterije (Windows XP)

Ima dosta povoljnu cijenu,a za ovo što mi treba oko fakulteta(web,e-mail,praćenje predavanja ) je i sasvim nego povoljan naspram konkurencije.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2009., 23:20   #813
sick_boy
Premium
Moj komp
 
sick_boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 680
Meni je touchpad zakon naspram ostalih netbookova, pogotovo jer je napokon dovoljno velik. Tipke su malo tvrdje, ali to mi se i svidja, jer ih neću slučajno stisnuti. Meni ne laga, ali ja nisam ni probao Windowse (stavio odmah eee Ubuntu). Jedino me kolje Firefox na stranicama s flashom (moraću neki alternativni flash plugin probati).

Inače, to je multitouch - skrolaš ako povućeš dva prsta, a ako staviš tri prsta, onda je desni klik
__________________

iBase MI980VF-4700EQ Motherboard
Intel Core I7-4700EQ (2.4-3.4Ghz, 4 cores, 8 threads)
16GB DDR3L RAM 1600 MHz
250 GB Samsung 860 Evo mSATA SSD
1TB Seagate Barracuda 7200 2.5" HDD
ATI RX550 4GB
Kolink Satellite mATX Cube Case
Delta Electronics GPS-350EB-200 A ATX 350W PSU
Acer 27" 1440p 75Hz Freesync IPS monitor
Cherry MX Board 1.0 keyboard, brown switches
LOGITECH G305 Lightspeed mouse
Arch Linux/Win 10


Lenovo Idepad 5 pro:
AMD Ryzen 7 6800HS
16GB DDR5 RAM 5600 MHz
1TB Micron nVme HDD
16" 2160x1600 16:10 IPS Display
Windows 11


Fujitsu Esprimo:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500
4GB DDR2 RAM
WDC WD1600AAJS-0 160GB
Seagate ST4000DM000 4TB
openmediavault 4.1.17

Philips 55PUS7373/12 55" 4K HDR VA Direct LED TV
Toshiba 50" QLED 4K Dolby Vision/Dolby Atmos TV
TCL 40" FullHD TV
Maxell SB-3000 soundbar
Onkyo TX-SV444 AV Receiver
Pioneer BDP-160 BD player
Audio-Technica AT-LP2XGY gramofon
Mirage 290is bookshelf speakers
sick_boy je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2009., 00:26   #814
triki555
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: VŽ
Postovi: 322
jel mi može neko pomoći kako da namjestim bluetooth?trebam neke drivere ili?
triki555 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 08:05   #815
ulixes
Registered User
 
ulixes's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 13
Lightbulb 1000HD i linux

Evo jučer sam otpakirao 1000HD, a na njemu Linux. Aha, dobro radi, samo tipkovnica je HR, a za instaliranu distru ne postoji nekakav update na netu; valjda i na Recovery DVD (logično), pa me čudi zašto to uopće prodaju kod nas? All right, English QVERTY se može nakljucati nekako, samo nije baš komforno.
Inače ugodna tipkovnica i ekran nije premalen, bateriju još nisam uspio isprazniti.
Nekako mi je postalo jasno zašto se odmah prelazi na eee Ubuntu, taj je bogatiji, premda ni preinstalirano uopće nije malo, hrpa aplikacija i rade uredno. Možda sam negdje "falio" kod kroatizacije?

No, ipak mislim kako ću danas malo pogledati tko ima optiku sa USB, pa nabaciti Ubuntu ili XP, tamo zbilja ništa ne fali. Ili ću se igrati USB memory stickom ako ovaj Toshibin može postati butabilan.

Dakako, na kraju, ako baš ništa ne upali, čitat ću uputstva. To je uvijek logičan redoslijed!
ulixes je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 14:54   #816
xvx1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 123
Citiraj:
Autor ulixes Pregled postova
Evo jučer sam otpakirao 1000HD, a na njemu Linux. Aha, dobro radi, samo tipkovnica je HR, a za instaliranu distru ne postoji nekakav update na netu; valjda i na Recovery DVD (logično),
Procitaj starije postove u ovoj temi/forumu. HR tipkovnica se ukljucuje editiranjem neke tekstualne datoteke.

Citiraj:
Autor ulixes Pregled postova
pa me čudi zašto to uopće prodaju kod nas?
Jer im je jako tesko napisati na jednoj stranici A4 upute, a i strasno bi im pao profit.
xvx1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2009., 17:18   #817
ulixes
Registered User
 
ulixes's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 13
Thumbs up

Pa da, čitao sam jučer jako puno i to mi je promaklo. Inače, str.23 - tamo je uputstvo u 5 točaka, mali EEE downloada sa http://kost.com.hr fajlić, snimi ga i izvrši u "komand promptu". Potom reboot i keyboard se pretvori u tipkovnicu. Mrak, preporod, čudo, čudo!

Puno hvala!
Office je uglancan, ostale aplikacije stabilne, ima i ugrađen bluetooth dodatak koji fino radi, wireless također, nema potrebe za skorim softverskim promjenama.

Jako sam zadovoljan, a slijede neizvjesni sati finala u rukometu pa gasim komp(ove).
ulixes je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 08:55   #818
CASAPER
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 12
Citiraj:
Autor ulixes Pregled postova
Pa da, čitao sam jučer jako puno i to mi je promaklo. Inače, str.23 - tamo je uputstvo u 5 točaka, mali EEE downloada sa http://kost.com.hr fajlić, snimi ga i izvrši u "komand promptu". Potom reboot i keyboard se pretvori u tipkovnicu. Mrak, preporod, čudo, čudo!

Puno hvala!
Office je uglancan, ostale aplikacije stabilne, ima i ugrađen bluetooth dodatak koji fino radi, wireless također, nema potrebe za skorim softverskim promjenama.

Jako sam zadovoljan, a slijede neizvjesni sati finala u rukometu pa gasim komp(ove).
imao sam eee 701 ali kratko vrjeme ,pa sad prodajem acer one i kupujem opet asus 1000h ili bolje 1000he najnoviji ali mogu ga uzet sa ebaya ,u diskontu 24 ima 1000hd ali samo bjeli za 2500kn ,taj 1000HE ima atom 280 2gb ram noviji cipset i grafu 160gbhd, BT, xp home, potpuno novi ditajn a i najacu bateriju 9.5h cjena mu je 435 dolara ,....sada samo jedno pitanje hocu li imat problema sa amerskom tipkovnicom i dali se placa pdv i carina na racunala iz vana ,garancija je internacionalna 2godine tako da ni to nije problem....molim pomoc!!!! hvala....
CASAPER je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 09:58   #819
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
PDV ćeš sigurno platiti, a carina se ne obračunava na informatičku opremu. Sad, ima još nekih sitnih carinskih pristojbi za platiti.
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2009., 22:38   #820
CASAPER
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 12
Thumbs up

Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
PDV ćeš sigurno platiti, a carina se ne obračunava na informatičku opremu. Sad, ima još nekih sitnih carinskih pristojbi za platiti.
evo danas sam dobio ponudu 1000HEG ima atom 1.6 i intregrirani hspda 3g tuner star jedan dan 2 godine jamstva za 2300kn crni pa ako koga zanima ima i 6 cel bateriju instaliran orginal xp ,meni nazalost fali jos 500kn dok mi ne dodje placa ....uzas uzo bi ga sigurno ode prilika ,bemti ...ako ko zeli malisana neka pita na pm za broj!!!! ,ovo je dobra prilika!!!! uzet je na pretplatu u t-mobile ....

Zadnje izmijenjeno od: CASAPER. 25.02.2009. u 23:19.
CASAPER je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 10:32   #821
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
Vidim da ovaj tcomov 1000H Go postaje popularan pa ako ga netko ima neka nabaci kakvu informaciju
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2009., 11:18   #822
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Munjara Pregled postova
Vidim da ovaj tcomov 1000H Go postaje popularan pa ako ga netko ima neka nabaci kakvu informaciju
T-com-ov je 1000hg, imam ga ja. Ako te nesto zanima u vezi njega pitaj.....
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 11:10   #823
CASAPER
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 12
Citiraj:
Autor Sonic1984 Pregled postova
T-com-ov je 1000hg, imam ga ja. Ako te nesto zanima u vezi njega pitaj.....
Evo ja sam ga upiko prekojucer na njuskalu ,platio sam ga ravno 2000kn dakako novog u celofanu starog dva dana ,u paketu se dobije,crna torbica,krpica za ciscenje glosy povrsine, windovse xp home lite recawory dvd ,6 cell baterija, garancija 2godine sa zaklamanim racunom ,upute na hrvatskom...i malac zapakiran u neku spuzvastu plastiku,cim ga izvadite spreman je za upotrebu ,(potrebno je samo dici xp ....5min)
intregrirani HSPDA 3G tuner nije zakljucan na t-mobile sto je odlicno!!!! ,radi na vip i tele 2 isprobano...recimo signal tele2 mreze na 5 km od centra maksimira je na 75posto a na sticku oko 50do 60 posto...ima intregrirani BT koji jos nisam probao ,wairlles tuner je odlican kao i na aceru one,cak i bolji ...ona banalna usporedba ekrana sa acerom one je cisto hvalisanje fanova ,tesko da se primjeti kad ih stavite jednog do drugog a kamoli ovako... ali velicinaˇekrana 8,9 naspram 10.2 inca je itekako zamjetljiva ...da se razumijemo ja nisam fan ni jednog ni drugog proizvođaća ,i mogu reci da lap ima samo dvije mane a to su crna glosy povrsina i stvarno premala tipka Ctrl na desnoj strani uređaja.... sto se tice tipkovnice i kucista sve je vrhunski napravljeno osim navedenog,svaka preporuka svima kojima lap treba za faks...NO NIKAKO NA PRETPLATU!!! (trenutno su na njuskalu jos 3kom po 2000kn i asus u kombinaciji sa tele2 carnet 3gb 125kn mjesecno to je super jeftino za studente)jos jedna preporuka!!!Prilikom prvog punjenja ispraznite bateriju u biosu do kraja ,to traje cca 1h i baterija ce vam trajat malko duze oko 15min ali isplati se!!!!

Sada jos malo o karektaristikama intel atom 1.6mhz 512 kb chache, memo1gb ram 160gb hard grafika intel GMA 950 negdje pise do 128mb a negdje 224...sve predobro radi na xp, nema grijanja i zujanja ventilatora kao na aceru , vuce 22 nova progračića i 12gb muzike bez zastajkivanja(zasad) svi intregrirani tuneri su vrhunski ,kamera vise nego solidna,zvuk ok, a mikrofon je najbolji koji sam imo prilike probati ,cak i u puno vecim i skupljim modelima laptopa .....jos jedna stavka ....baterija traje punih 6.51min (testirano) ali sa time da ne radi nista osim samih windovza i mozile i da je svjetlina jako smanjena ...dakle bas kako pise na asusovim stranicama....do 7 h.Disk je podjeljen na dvije patricije tako da i linux eeepc moze odmah na njega bez puno kompliciranja i brisanja xp ....utor za sim karticu je iza baterije i na poklopcu od ram memorije ne postoji servisna naljepnica ,tako da je nesmetano mozete promjenit i bez da idete u servis....sada idem isprobati par igrica kako rade pa javim.....

evo!!! ovo je laicki dojam od mene, piso sam na brzaka pa nisam bas bio temeljit i sažeto recenziro ,no to su moji prvi dojmovi a recenziju cete cuti od nekog ko se puno vise razumije u hardveraj od mene....pozzzz

Zadnje izmijenjeno od: CASAPER. 28.02.2009. u 11:27.
CASAPER je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 12:00   #824
Munjara
Beerman
 
Munjara's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Sisak- grad hrvatskih po/b(i)jeda
Postovi: 1,525
fino opisano
kakvi su tipkovnica i touchpad i jel moze netko procitati podatke s baterije - osim ovog da je 6 ćelijska (tj koliko mAh) te kolika ja garancija?

Čini mi se da po onome što nudi i ovim cijenama po oglasima i newsima (oko 2000kn nov s garancijom) da je mali prvi izbor
Munjara je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 13:46   #825
Sonic1984
Premium
Moj komp
 
Sonic1984's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Split
Postovi: 541
Baterija je od 6600mah, meni je tipkovnica puno bolja od onog od 7incha jer su vece tipke a i ima veliki enter. Sve u svemu ja sam vise nego zadovoljan.....
p.s. garancija na bateriju 1god, na uredjaj 2god.
Sonic1984 je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2009., 19:51   #826