Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2022., 22:11   #391
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
You’ll need a Microsoft account to set up future versions of Windows 11 Pro - ne znaš kaj je bolje, to da su izdali OS kojem sad polako moraju vraćati funkcionalnosti koje su izbacili ili uvođenje ovakvih pizdarija.
Citiraj:
In the current version of Windows 11, you could still create a local user account during setup by not connecting your PC to the Internet—something that also worked in the Home version of Windows 10 but was removed in 11. That workaround will no longer be available in either edition going forward, barring a change in Microsoft's plans. For those who want to use a local account, the best solution is to create a burner Microsoft account for use during setup and then to either create a new local user account or sign out of your Microsoft account once the OS is up and running.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2022., 03:12   #392
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
kopija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.02.2022., 22:30   #393
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Je, nakon što su od Notepada nakon 25+ godina uspjeli napravit bugovit softver koji trza i koji ima komande (menije) koji kao da su rađeni za slijepce, ne bi se kladio na 2025.

Ono, Notepad trza u skrolanju! Komanda Find & Replace je sad Zamijeni i kad iz prvog pojma (starog) tabaš u drugi pojam (novi) on ne napravi select all ???

Al ajde, klikneš Zamijeni i onda odjednom se na početku teksta stvori 10 praznih redaka koji eventualno nestanu.

Baš wow. Znam da postoji i ++, ali za ono što meni treba notepad bi to bio ekvivalent korištenja utovarivača za čišćenje mačjeg pijeska
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2022., 03:18   #394
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Prerano sam se ponadao.
Lako za Notepad, ovo je batshit crazy.
Windows 11 Pro will require a Microsoft Account and Internet connection during setup
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 20.02.2022., 17:07   #395
virty
Ronon Dex
Moj komp
 
virty's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: DS9
Postovi: 1,582
Meni Win 11 rade uredno i stabilno.
__________________
virty je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2022., 00:10   #396
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
ja uzjahao w11 i nikako mi nije sjeo start i neke stvari koje su maknuli naspram w10
al sreča moja, ovdje sam naletio na startallback 3.3.3
i sad je to to . .dobitna kombinacija
Odmah uzeo legalno 2 licence, al još nisam shvatio kako autor broji 2 računala
Ako padne koji format da li bude prepoznao da je to isti stroj .. vidjet cemo..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.03.2022., 16:38   #397
HD3850
Premium
Moj komp
 
HD3850's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 314
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja uzjahao w11 i nikako mi nije sjeo start i neke stvari koje su maknuli naspram w10
al sreča moja, ovdje sam naletio na startallback 3.3.3
i sad je to to . .dobitna kombinacija
Odmah uzeo legalno 2 licence, al još nisam shvatio kako autor broji 2 računala
Ako padne koji format da li bude prepoznao da je to isti stroj .. vidjet cemo..

Odlicno, ovo mi je baš trebalo jer se nikako ne navikavam na novi start sa win 11, i s ovim si mi pomogao
__________________
HD3850 je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2022., 16:34   #398
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
meni do nedavno pisalo da mi pc nije spreman za w11
odjednom jucer ako zelim mogu nadograditi

izgleda da nije bas puno ih preslo na w11 pa sada odjednom sire listu kompatibilnih
dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2022., 00:21   #399
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Bio neki update na win11 i sad u notepadu ne mogu ništa tipkati u search polje, kako je to uopće moguće
Probao refresh notepada kroz apps sučelje, probao reset. Probao ga reinstalirati kroz powershell, ništa
Ne mogu vjerovat da su uspjeli potrgati notepad koji normalno radi valjda od 80-ih
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2022., 22:17   #400
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Microsoft: Moving Windows 11 taskbar may never be an option again
Citiraj:
When Windows was first released, the most controversial changes were the new centered Start Menu and the reduced functionality of the Windows taskbar. In the past, the Start Menu was left-aligned on the taskbar, and it was possible to move the taskbar, so it was pinned to the top, sides, and bottom of the screen. However, with Windows 11, Microsoft took away the ability to move the taskbar, which is one of the most requested features on the Microsoft Feedback Hub, with over 17,500 upvotes. The response was not very promising, with Tali Roth, Microsoft's Head of Product, explaining that a small amount of Windows users use the feature and that it is unsure whether the feature will ever be brought back. Unfortunately, another Windows 10 taskbar feature is sorely missed, which is the ability to uncombine open windows for the same program. However, there has not been any indication of when, or even if, the uncombine feature will be added back to Windows 11.
Izvor: BleepingComputer
Stručnjaci kakvih nema, a razlozi i objašnjenja su im rangu "Severina nije kurva, samo traži onog pravog", pa dajte da vam maknemo nešto korisno i više nikad ne vratimo, jer eto - većini to ne treba.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.04.2022., 10:40   #401
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Stručnjaci kakvih nema, a razlozi i objašnjenja su im rangu "Severina nije kurva, samo traži onog pravog", pa dajte da vam maknemo nešto korisno i više nikad ne vratimo, jer eto - većini to ne treba.
Ovo je jedna od boljih usporedbi koje sam pročitao u zadnje vrijeme.

No, glavno da u Microsoftu nisu ni sami sigurni što žele, bi li piškili ili bi kakili...
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 10:43   #402
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Ma komedija, izdali su OS koji je namijenjen Alder Lake modelima, samo da bi se kasnije ispostavilo da novi CPU radi sasvim vredu na Windows 10, a Microsoft sad priča žešće gluposti.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 14:16   #403
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Ma tutlavo su postavili hrpu stvari u Windows 11, ne znam zašto su Task Manager maknuli iz samog Toolbara i općenito pretumbali Context Menu, a da nisu ostavili opciju da se zadrži izgled iz Windowsa 10. Super mi je ta priča "unaprijedili smo jer ste vi tako tražili", a onda ispadne da nitko to nije niti tražio i da je zapravo korak unatrag.

Dovoljno mi je da se sjetim Windows Mobile/Windows Phone epopeje s izdavanjem novijih verzija OS-a bez mogućnosti nadogradnje za starije uređaje s čime su si smanjivali bazu korisnika iz godine u godinu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2022., 14:41   #404
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Najbolje je bilo kad su frajeri složili Metro sučelje na Windows Server 2012 (R2), jer baš u tom okruženju takav pristup ima smisla.

Tak bude i Windows 11 završil, ko i Windows 8/8.1, hvala i doviđenja - ništa ne fali Windows 10.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 12.04.2022. u 14:49.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2022., 08:12   #405
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Najbolje je bilo kad su frajeri složili Metro sučelje na Windows Server 2012 (R2), jer baš u tom okruženju takav pristup ima smisla.
/CUT
To su ti one američke fore kad se admin spoji daljinski preko MS Surface tableta na server pa sve probleme rješava s jednim potezom prsta i dva-tri klika.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2022., 14:38   #406
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
https://www.msn.com/en-us/news/techn...jan/ar-AAWgsCH

Pa ti koristi te script kiddie pizdarije sa neta...
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 06:37   #407
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Mario92 Pregled postova
https://www.msn.com/en-us/news/techn...jan/ar-AAWgsCH

Pa ti koristi te script kiddie pizdarije sa neta...
Onda kukaju "sjebao mi windows update windowse" i slične žalopoljke.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 14:40   #408
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ma komedija, izdali su OS koji je namijenjen Alder Lake modelima, samo da bi se kasnije ispostavilo da novi CPU radi sasvim vredu na Windows 10, a Microsoft sad priča žešće gluposti.
Ma Windows 11 je isto sranje kao i svi ostali Windowsi. Sad je cool reći da je isti smeće, isto kao što je svojevremeno 8 bio smeće. Dugo vremena je i 10 bio smeće, a sad je kao OK

Svi imaju iste probleme, bugove, neke stvari nisu riješili desetljećima (npr. zašto kvragu brisanje datoteke s desktopa probudi i pokrene HDD koji nema veze ni s Desktopom ni s tom particijom), neke stvari ukenjaju (npr. Notepad iz nekog razloga), al svemu se prilagodimo.

Meni je Windows 10 radio čudno na Alder lakeu, al to je možda čisto bio dojam ili još oko Božića nisu došli potrebni updateovi. Uglavnom sad sam skoro 4 mjeseca na Windowsima 11 i problema ima kao s desetkom i osmicom i sedmicom...nula.

Čak bi više rekao da su ukenjali Office nego Windowse u ovih zadnjih 15 godina
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 15:07   #409
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Microsoft je odavno odustal od svojeg OS-a, sad su samo bitni telemetrija i prikupljanje što veće količine podataka, ali žalosno je da izdaju novi OS kojem onda fale osnovne funkcionalnosti koje su prethodnici uredno imali iz generacije u generaciju.

Lako za bugove i dječje bolesti, ali ako već imaju koliko-toliko dobru podlogu u smislu prijašnjeg OS-a, čemu onda još dodatno izbacivanje nečega kaj ionak ne smeta, niti doprinosi stabilnosti ili na bilo koji način poboljšava OS kao takav.

I OK, kak veliš, ljudi se prilagode na sve i tak je uvijek bilo, samo je žalosno da se korisnici moraju prilagođavati na lošije, a kao riječ je boljem operativnom sustavu.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 17:23   #410
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,157
Neke stvari pogoršaju, ali uvedu i neke fora novosti. WSL2 i WSA su jako praktični. WSL2 je odličan za nas koji ne volimo dual bootanje. Moderni Windows Defender je puno bolja zaštita od starog MSE, ne treba se instaliravati bloatane free AV. Stilski mi je također draža 11-ica od prethodnih. Novi Edge je puno bolji nego stari IE i stari Edge. Naravno, ima toga još, ali ovo je laički što je meni bitno/interesantno.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2022., 18:17   #411
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Evo, primjera radi samo vezano za taskbar u Windows 11 OS-u:
Citiraj:
The following taskbar features have been removed:
  • Support for bringing an app into focus by dragging a file to its button
  • Support for moving the taskbar to the top, left, or right of the screen
  • Support for changing the size of the taskbar or its icons
  • Windows are always combined into groups with labels hidden
  • The option to hide or customize individual system tray icons (Only third-party icons can be hidden or shown)
  • All settings and shortcuts in the taskbar's context menu have been removed and replaced by a shortcut to the Taskbar settings area of Settings app
  • Many of the options were not moved to the Taskbar settings
  • Task Manager can still be launched using: Ctrl+Alt+Del, Start > Run > Taskmgr.exe, or Ctrl + Shift + Esc
  • The network and audio flyouts have been consolidated into a new settings flyout
  • "Some icons in the System Tray", although Microsoft doesn't specify which
  • Support for third-party taskbar components (deskbands)
  • The upward swipe gesture for jumplists
  • The People button has been succeeded by the "Chat" button powered by Microsoft Teams
  • News and Interests has been succeeded by the "Widgets" panel.
  • Action Center has been removed and replaced with two separate flyouts "Notification Center" and "Quick Settings"
  • Ability to move system tray from the primary monitor
  • Hovering over the Show Desktop button to peek at the desktop
Dok se istovremeno blokira relativno noviji hardver kao nekompatibilan, mada OK, to se lako zaobišlo, ali sve u svemu čušpajz kaj rade i onda plasiraju nebuloze od opravdanja i izgovora kao tzv. argumente zbog čega je nešto maknuto ili isključeno.
Citiraj:
Autor d0X Pregled postova
WSL2 je odličan za nas koji ne volimo dual bootanje. Moderni Windows Defender je puno bolja zaštita od starog MSE, ne treba se instaliravati bloatane free AV. Novi Edge je puno bolji nego stari IE i stari Edge.
Istina i sva sreća, pa to još nisu uspjeli zabrljati na Windows 10 i 11 sustavima.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 11:36   #412
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,440
jel netko tko ima 11 stavljao jučerašni kumulativ apdejt KB5013943?

stalno mi baca



probo sam sto stvari ali niš nije pomoglo, i catalog download isto, pa ako netko ima 11 jel mu prošo normalno apdejt?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 13:36   #413
chika7ilo
Premium
Moj komp
 
chika7ilo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Šibenik
Postovi: 177
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
jel netko tko ima 11 stavljao jučerašni kumulativ apdejt KB5013943?

stalno mi baca



probo sam sto stvari ali niš nije pomoglo, i catalog download isto, pa ako netko ima 11 jel mu prošo normalno apdejt?
Instaliralo bez greske.

chika7ilo je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 13:39   #414
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,440
ovo drugo mi je, ali prvo nije prošlo i ne prolazi
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 15:53   #415
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
meni sve prošlo
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 16:27   #416
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
Meni isto prošlo,jesi probal klasiku sfc/scannow,disk repair? Najprije ideš chkdsk /f /r a onda sfc/scannow
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 16:43   #417
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,673
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
meni sve prošlo
Također... Kad sam došao doma s posla vidim da su instalirana spomenuta 2 updatea, dočekao me zahtjev za restart.
__________________
Sn4k3 je online   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 16:55   #418
rtxghost
Banned
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: -
Postovi: 84
ALI,ima iznenađenje,update mi je ubil zvučnu karticu,software ne radi,zvuka ima.

Inače sam pisal asusu,update bi trebal doć u ovom mjesecu,svaki dan provjeravam ko budala na stranici jesu stavili nove drivere za windows 11

Zadnje izmijenjeno od: rtxghost. 11.05.2022. u 17:20.
rtxghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 17:12   #419
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,526
Ima tko kakve upute, kako se dogovorit vpn i w11
Na 10-tki sve radi po defaultu, na 11-tici nece nit spojit
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2022., 18:36   #420
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,630
Windows 11 - info, how-to, pitanja, novosti, savjeti...

Surfshark radi normalno. Jedina razlika u odnosu na w10 je da se ovdje neće spojiti automatski kod startup iako je to uključeno u postavkama. Smrdi više na problem VPN softvera nego Windowsa.

Produžio sam neki dan na još godinu dana pa ako netko treba referral (ekstra mjeseci free za oboje) nek se javi.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na