Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2022., 09:47   #1591
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Za ZTE mc801 jedan od novijih firmware je BD_MC801V1.0.1B11_DL ali teko je doci do njega. Cak postoji i jos novija verzija. Dali ima kakvih promjena neznam ali barem po brojevima je dosta velika razlika u brojevima naprema ono sto sada je sa A1 ruterima
Taj FW je za ZTE MC801. A1 ZTE je verzija routera MC 801a tako da ne paše taj FW na A1 ZTE. Kod mene je napravljena automatska nadogradnja na veću verziju tj operater je pustio poboljšanu nadogradnju FW a dali će i kad će A1 pustiti nadogradnju FW za 801a možda i nikad ali ako sve dobro funkcionira nema ni potrebe.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 11:14   #1592
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Nikox Pregled postova
Nema limitiranja brzine od strane operatera onaj dio koji je u tarifi po punoj brzini Osim ako je za tu tarifu posebno naznačeno kao 5G internet od A1.

A ne znam kaj da mislim...
Od 2 do 6 ujutro prosjecna brzina 30, prek dana 20 i tak uvijek okruglo ispadne pa mi je limit jedino logicno objasnjenje.
Ne znam kolko su u centru upuceni, al sami su mi rekli da throttlaju na kucnom 4g...
ZOX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.03.2022., 15:09   #1593
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
A ne znam kaj da mislim...
Od 2 do 6 ujutro prosjecna brzina 30, prek dana 20 i tak uvijek okruglo ispadne pa mi je limit jedino logicno objasnjenje.
Ne znam kolko su u centru upuceni, al sami su mi rekli da throttlaju na kucnom 4g...
Isprobaj sim iz routera u mobu pa ako su iste brzine kao i na routeru onda ti je bazna preopterećena korisnicima. Koji Mob koristiš?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 16:06   #1594
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Uzeo sam svoj A1 homebox Huawei B818 ruter, našao ga u t-comu za 700 kuna. CAT 19 je, i brzina mi se utrostručila. Tako da nisam morao komplicirat s rabljenim sranjima za 200 eura.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 18:21   #1595
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,060
zašto bi rabljeni bio sranje? jesi li igdje pročitao da netko ima problema sa njima?
po tebi, onda cijelo second hand tržište možemo proglasiti sranjem, jer eto, second hand je?
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 18:42   #1596
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Garancija ...
Sranje je jer što god mu se dogodi, moram kupit novi, ovako reklamiram i dobim drugi.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 18:52   #1597
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Di si ga našao za 700 kuna ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 20:10   #1598
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Uzeo sam svoj A1 homebox Huawei B818 ruter, našao ga u t-comu za 700 kuna. CAT 19 je, i brzina mi se utrostručila. Tako da nisam morao komplicirat s rabljenim sranjima za 200 eura.
Koju tarifu si uzeo uz taj router u Tcom-u?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 21:03   #1599
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,758
Krajem prosle godine su ga za te pare davali uz poslovne data tarife i uz ugovor. Ako nemas drugih troskova, za te pare B818 je odlican deal.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 21:23   #1600
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Krajem prosle godine su ga za te pare davali uz poslovne data tarife i uz ugovor. Ako nemas drugih troskova, za te pare B818 je odlican deal.
Skupi sport, a ima A1 Hombox tarifu osim ako ne koristi poslovnu tarifu pa je uzeo na nju onda ok. Iako mi je to bezveze sad uzimati B818 a za par sto kn mogao je uzeti 801a isto na poslovnu.

Zadnje izmijenjeno od: Nikox. 08.03.2022. u 21:34.
Nikox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.03.2022., 14:22   #1601
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Pozdrav svima,
imam priliku u novom stanu uzeti A1 5G uslugu za kućni internet, kao što i sami pišete i znate, 1TB mjesečno, 200 down/up brzina max.

Živim u Rijeci u stanu s lošom ponudom fiksnog interneta na mojoj lokaciji (Kozala za one koje zanima, 25/5 brzina max), pa mi se ovo čini kao okej solucija, čak i da je brzina 100/100.

Nekoliko pitanja vama koji imate:
1. Vanjska antena je doslovno "vanjska" - kao, na zidu ili balkonu?
2. Unutarnji router se može spojiti ethernet kabelom na druge uređaje? Koji uređaj dolazi - Fritzbox? Koliko ima rj45 ulaza? Treba mi jedan za NAS i jedan za stalno spojeno računalo. (EDIT: nakon malo guglanja, čini mi se da je router ovaj: https://en.avm.de/products/fritzbox/...echnical-data/)
3. Ima li taj unutarnji router OK domet za stan od cca 80 kvadrata ili će mi tri zida dalje signal biti mrtav?
4. Je li u pitanju relativno stabilan internet, ili je kao nekada, da između 19 i 22h brzina pada na 5/5 zato jer previše ljudi youtubea u isto vrijeme i live streama rtl kockicu djeci?

hvala!
__________________
In Construction...

Zadnje izmijenjeno od: Botlorn. 09.03.2022. u 14:43.
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 17:34   #1602
orozozin
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Cijena usluge sa u.o. i bez je ista.Isprobaj,ako ti ne odgovara do 14 dana korištenja vrati.Platit ćeš 100kn uslugu.
orozozin je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 07:05   #1603
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Nisam uzeo ništa.
Imam A1 homebox, a u T-Comu sam nažicao da mi prodaju goli uređaj bez tarife i ičega.
Trebalo je malo biti dosadan, ali prošlo je.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2022., 11:58   #1604
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
A1.
Ima itko ideju sto se dogada? Na mobu pokazuje 4g+.
U netMonsteru mogu zadat bandove te probao sve.
Napravio krug okolo antene.
Moze se spojit na 700mhz.
Zar ne bi trebao bit 5g u toj kombinaciji?


picture hosting sites
axo je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2022., 13:44   #1605
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
axo Ako si mapirao sa 5G mobom i A1 5G tarifom onda taj toranj nema uključen 5G. Imaš tornjeva sa 3 frekvencije pa imaju 5G. Načičkali su ga frekvencijama da povećaju propusnost 4G.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2022., 16:50   #1606
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Gdije god sam se spojio na 5g NSA bio je na 800mhz.

Band 28 je na 700mhz ali kod nas jos uvijek je samo na B standardu. Isto kao i sve frekvencije na 4g.

Za pravi 5g bi trebao biti N28, odnosno N77 za 3600mhz
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2022., 06:51   #1607
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Ako netko nije vidio izasla skripta v4 za huawei.
https://www.xchris.net/miononno/HUAWEI/v4.0.min.txt
Kad vec stavljam ponavlham i za zte mc.
https://www.xchris.net/miononno/801/...-v3.0b.min.php
axo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 14:29   #1608
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Kako se ubacuje skipta za Zte. Klasicno da se stavi pod favorite ne sljaka. Ima neka druga caka ?
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 14:33   #1609
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Koje su novosti po pitanju skripte ?
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 14:45   #1610
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Koje su novosti po pitanju skripte ?
No parla italiano.
Ako netko zeli saznat vise.
https://youtube.com/c/MioNonno
axo je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 17:39   #1611
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Kako se ubacuje skipta za Zte. Klasicno da se stavi pod favorite ne sljaka. Ima neka druga caka ?
Koji ZTE?
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 17:47   #1612
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
801a
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 19:24   #1613
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
801a
Evo ova skripta za 801a radi kod mene imaš i video uputu.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 20:30   #1614
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Tnx. Bas mora ici tim postupkom. Inace ne radi ako se drukcije ubacuje
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2022., 23:32   #1615
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Jedno glupo pitanje i molba za preporuke/savjete za jednog ne ICT-ovca, il po Kroejšn ne IKT-ovca, te laika za router-e. Za početak što se dobiva sa ovom skriptom - lock-anje na određene frekvencije / band-ove ili što već ili omogućavanje da se otključavaju određene sl. mogućnosti koje je telekom provider lock-ao u router-u (za sada 1 i pol (drugi izuzetno limitiran 5G koji nije dostupan nigdje i za nikog...) telekom u HR koji nudi isti ZTE router da ih ne reklamiram...)?
Dodatno, zanima me jel postoji skripta ili neko čudo (bez spojenog moba/kompa/berry-a na router) da se automatizira slanje SMS-ova kao na mobu nakon potrošenog dnevnog ili dr. limita kod voice tarifa, ili je isto rezervirano isključivo za (Android) mobitele i Mikrotik routere u kombinaciji s freak-om/ekspertom za router-e - (nisam nigdje našao video jel ide preko menija il se mora isto rješavati programiranjima/skriptama ili sl.).
I za kraj pitanje za vas koji imate isti ZTE 801 router, a pogotovo za DDavorina jel ZTE MC801A najbolji odabir s obzirom na uloženo/dobiveno ili ipak možda bolje pričekati da telekomi počnu nuditi noviji model ZTE MC8020 ili pričekati da padne cijena za isti ili OPPO 5G CPE Omni koji je ako sam dobro shvatio iz Vaših/tvojih (ako nije problem da ne Vičemo jedan na drugoga postova da je trenutno najbolji, barem za sada, ali ga ne nudi nitko od HR telekoma a puno je skuplji ako ga uzimam u slobodnoj prodaji + nisam siguran jel ima mogućnost lock-anja na određenu baznu stanicu + frekvenciju itd. da uhvatim najbrži a ne najjači signal, a što nemaju npr. niti Huawei 5G routeri, a što je s obzirom na 5G (koji još niti nije pravi 5G, a još je dodatno i limitirana brzina...) pokrivenost izuzetno bitno...
Sorry društvo na podužoj poruci, ali već tjednima čitam HR i ino forume i reviews vezano za 5G broadband tarife + routere, al što više čitam to manje znam, pogotovo kad se počnete šamarati sa skriptama
VELIKO HVALA!
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2022., 21:21   #1616
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Sad tek vidim sa DDavorin nije aktivan ovdje - idem njega na drugom forumu pitati za naj router, a vas druge bih molio pomoć za ostatak Hvala!
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2022., 22:18   #1617
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,360
Trenutno best buy je mc801a te ako zelis operator free on je naravno skuplji. Skripta radi tako da zakljucas frekvenciju na koju zelis da te ne prebacuje jer zelis stalno imat onu koja je najbolja.
5g je trenutno takav kakav je i ili ga imas ili nemas.
Uzmes prek neta, probas 14 dana i vratis ako ne valja. Stara provjerena prica.
Skripta za poruke je vec drugi par gaca i to ti rijetko tko ima za dati.
Postoje programi za to ali treba znat sta kodiras. Pitao sam ja na par mjesta i nitko se ne zeli sa time zezat.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2022., 13:01   #1618
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
👍da, tako sam i ja nekako zaključio iz komentara, pogotovo ako se uzima preko telekoma, odnosno to mi je za sada jedina prihvatljiva opcija, jer mi se ne daje sulude cifre za 5G router, pogotovo ne 500-600 EUR za ZTE 8020 ili Huawei 2/PRO koji se neda lockati na određenu baznu stanicu kao ZTE (vjerujem da se i noviji model 8020 da lockati, al nigdje za njega nikakvih reviews/testova/komentara na forumima ili sl.), a što može biti jako bitno, ali rekoh da čujem i HR iskustva s HR provider-ima koji nude 5G koji zapravo i nije još pravi 5G na 5G frekvencijama i brzinama u kombinaciji s tim ZTE router-om - jel fercera dobro i jel sveopće zadovoljstvo.
Koliko sam čitao po forumima i gledao slike i videa ZTE 801 se locka na određenu frekvenciju i/ili čak i baznu stanicu preko naprednog user friendly menija, ne treba scripte ili sl., bar se nadam da to vrijedi i za iste ZTE router-e koje nude (oba) HR telekoma.
Ostala mi je još jedino velika enigma za auto SMS a vidim da nisam sam - bojim se koliko sam shvatio da je to rezervirano samo za Mikrotik routere + freak kombinaciju, jer mislim da nema preko menija, već isto skripte/programiranja ili tako nešto, dakle nimalo user friendly za 99.999% ljudi, a nisam nigdje na www našao nikakve skripte/programe/meni postavke ili bilo što za jedini Mikrotik 5G router (Chateau 5G) vezano za SMS-ove, pa se pitam jel to uopće ide na istom router-u ili samo dr. Mikrotik router-ima koji su u pravilu svi grdi (osim Chateau serije - isto izgleda i 4G i 5G), pa bi ih morao još i skrivati da ne nagrđuju dnevni boravak...
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Staro 30.03.2022., 13:48   #1619
Nikox
Premium
Moj komp
 
Nikox's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,060
ZTE MC8020 ima podršku za 5G - mmW n257,258 ili 260,261. Ima bolji wifi 5.4Gbps,128users ima više 5G bandova koje podržava.

ZTE MC801a ima veću širinu pojasa koji može iskoristiti 200mhz(100Mhz 8020) veći max DL 4.6Gbps(3.8Gbls 8020). Agregacije 4G su identične i vjerojatno i FW sa istim mogućnostima kao i na 801a.
Nikox je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2022., 14:11   #1620
Dobar stroj
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2022
Lokacija: ZG
Postovi: 44
Koliko ova razlika u širini pojasa može biti bitna - sorry, laik sam po tom pitanju;(... Jedino mmW je koliko sam shvatio veliki + za 8020 iako ne znam kad će to zaživjeti u HR pogotovo za male usere tim više što su sada 5G limiti 200 ili 350 mbps što je smiješno i nije niti blizu max limita niti 4G(+) mreže, a da ne pričam o 5G limitima (na žalost uglavnom u lab uvjetima), a vidim da nije puno bolje niti u dr. zemljama za data tarife, a na voice tarifama pak piljaju sa SMS-ovima svako malo nakon određenog limita... Sve dr. osim eventualno za dodatne 5G bendove ako ikad bude bitno u HR jednog dana mi ne igra neku ulogu - neću imat nikad niti blizu toliko user-a na router-u, a niti će 5G u Hrvata u sljedećih johoho godina doći na max brzine ijednog od ta 2 routera;(...

U ovom trenutku je vjerojatno lockanje na baznu stanicu i frekvenciju/band najbitnije.

Da telekom nudi ZTE MC8020 za par sto kn više uzeo bih ga odmah, ali koliko vidim ne nudi ga nitko niti u matičnim i dr. zemljama telekoma koji su prisutni u HR, tako da sam bojim se osuđen na MC801a s obzirom na razliku od 500+ EUR (cijena MC 801a preko telekoma vs. MS8020 u slobodnoj prodaji).

DDavorin je na 2. forumu nahvalio OPPO 5G CPE Omni da je njemu daleko najbolji ali vidim da ga nitko od providera u HR i bližoj i daljnjoj okolici ne nudi, tako da se opet vraćam na isti zaključak odozgo, tim više što nisam nigdje našao info da se isti OPPO router može (relativno jednostavno preko (naprednog) user friendly menija) lockati na određenu band/frekvenciju i baznu stanicu kako bi bio siguran da uvijek imam 5G i/ili najbrži internet, a ne samo onaj koji ima najjači signal.

Zadnje izmijenjeno od: Dobar stroj. 31.03.2022. u 15:39.
Dobar stroj je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na