Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.07.2017., 09:34   #1
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Montažne kuće

Tražim da li postoji slična tema no ne nalazim preko searcha.

Ima li netko iskustva s montažnim kućama? Kakva im je trajnost, jeste li zadovoljni? Tko je najpovoljniji?

Ozbiljno razmišljam o montažnoj kući, a nikakvog iskustva nemam...

Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2017., 10:02   #2
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Ima li netko iskustva s montažnim kućama? Kakva im je trajnost, jeste li zadovoljni? Tko je najpovoljniji?
Živio u jednoj 29 godina.
Traje već 37 godina.
Zadovoljan. Režije sprdnja.
Tko je najpovoljniji, ne znam. Dom projekt su dobri.
Marles je vjerojatno najskuplji, ali i jako dobar.
4 kolege imaju friškije nove montažne kuće i zadovoljni su. Koliko će te trajat, ne znam. Dvije traju već 10 godina bez ikakvih intervencija.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.07.2017., 22:36   #3
Srky
Moderator
Moj komp
 
Srky's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,263
Prednost brzina izgradnje, termicki se moze dobro izolirat...osobno trenutno zivim u montaznoj kuci staroj 50god i naravno da vise nije to to...ali svoje je odsluzila. Osobno bih sad isao prije na zidanu varijantu, racunao sam i tanka je razlika u financijskom trosku jedne i druge varijante. Raspitivao sam se jednom u domus plus za novu ali odusto...
__________________
Abit IP35 Pro Intel Quad Q6600 G0@3000Mhz (333x9)
Thermaltake BigTyp VX120@800rpm2 x 2Gb Kingston HyperX Black 1066@1000Mhz (5-5-5-18) 1.95V
XFX HD7770 1Gb GDDR5 Core Edition@1100/1250Intel 60Gb SSD + 3 x 250Gb Seagate Single Platter 16Mb
CD-RW/DVD Toshiba SDR1712C & Pioneer DVR-110DLogitech G400 & Ultra-X, G51 on Audigy SE@X-Fi Xtreme
Corsair VX450W@Sharkoon Silvation - 2 x Chieftec 120mm@7VWindows 7 Ultimate 64bit, Iskon ADSL 8192/512kbit@Enkom A1521-I
Srky je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2017., 09:31   #4
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Pogledaj si i ove.
http://www.tutis.hr/index.php

Imas varijantu direktno iz BiH, Crne Gore, Srbije uz dodatne komplikacije.
(isplativo ako sam mozes organizirati montazu).
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 00:12   #5
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Imas veliku temu na forum.hr http://www.forum.hr/showthread.php?t=236965
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 06:59   #6
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor MIK Pregled postova
Pogledaj si i ove.
http://www.tutis.hr/index.php

Imas varijantu direktno iz BiH, Crne Gore, Srbije uz dodatne komplikacije.
(isplativo ako sam mozes organizirati montazu).
Može se sve bez komplikacija. Ja sam još 2004. kupio m. kuću iz Ivanjice (Srb), sve dogovorio uključivši njihov prijevoz i montažu.
Kamion dovezao a 4 odlična majstora iz Ivanjice su je složili za 5 dana na već prethodno pripremljenu betonsku ploču.
Cijena : prava sitnica a vjerujem da ni danas nije puno skuplje, 12.500 € za roh-bau kućicu od 40 m2 bez troškova ploče.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2017., 13:45   #7
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Evo skoro sve firme na jednom mjestu po zemljma.

http://www.montazneidrvenekuce.info/montazne-kuce
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 12:11   #8
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Može se sve bez komplikacija. Ja sam još 2004. kupio m. kuću iz Ivanjice (Srb), sve dogovorio uključivši njihov prijevoz i montažu.
Kamion dovezao a 4 odlična majstora iz Ivanjice su je složili za 5 dana na već prethodno pripremljenu betonsku ploču.
Cijena : prava sitnica a vjerujem da ni danas nije puno skuplje, 12.500 € za roh-bau kućicu od 40 m2 bez troškova ploče.
Imaš li garanciju?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 12:42   #9
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Imaš li garanciju?
Moral bi potražit papire ali sigurno je bilo, samo se ne sjećam koliko., pa kaj na netu nema info o tome ?
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 12:51   #10
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Moral bi potražit papire ali sigurno je bilo, samo se ne sjećam koliko., pa kaj na netu nema info o tome ?
Nisam našao na njihovoj stranici.
Cijene kod Ivanjice su neusporedivo niže od naših, nadam se da to ne utječe na kvalitetu.
Kako si zadovoljan radovima, jel sve još uvijek OK?
Newmie je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.07.2017., 13:19   #11
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Nisam našao na njihovoj stranici.
Cijene kod Ivanjice su neusporedivo niže od naših, nadam se da to ne utječe na kvalitetu.
Kako si zadovoljan radovima, jel sve još uvijek OK?
S obzirom da je to građeno 2004. i bilo je najjeftinije na tržištu, naravno da nema riječi o nekom savršenom proizvodu. U to vrijeme ŠPIK Ivanjica ( tvrtka se u međuvremenu transformirala u nekoliko njih u gradu Ivanjici ) nije nudio prozore na kipanje kao ni stakla za iste, uz obrazloženje da je moguć lom u prijevozu. Okovi na prozorima su počeli malo zezati prošle godine ( na dva prozora je pukao dio okova od špijatera ) ali se to lako popravi.
Ostalo je sve ok, izolacija savršena a sve drugo, s obzirom da je roh-bau, ovisi o tebi.
Majstori su došli iz SRB i bili su više nego vrijedni tako da je za 5 dana sve bilo gotovo.
Meni je najdragocjenije to što je sve manje-više drveno osim knaufa, ne osjeti se miris žbuke i cementa, ne zasere se kod gradnje sve oko kuće od šute, maltera i cigle , jeftino je i brzo gotovo.
Za cijenu koju sam tada platio za samu kuću od 40m2 ( bez betonske podloge) od 12500 e danas ne možeš kupiti pošteni auto, eventualno Clio...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 13:43   #12
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
alo momak
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 13:59   #13
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Morat ću ih kontaktirat da pitam za cijene i detalje.
Prema onom što se navedeno na njihvoj stranici, opcija ključ u ruke košta 300-400 eura po kvadratu, a kod nas 600-750 eura. :O
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 14:20   #14
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Samo stavljaj informacije ovdje, ja se nadam da sam isto u tom poslu sljedeće godine, pa nemože biti na odmet što više informacija.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 17:05   #15
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
alo momak
he, pa znaš dobro da sam to zbog tebe napisal...

Prolazno vrijeme do reakcije 24 minute...moglo bi to i bolje

alo momak je baš primjereno za jednog svježeg šezdesetogodišnjaka, nekak ima osjećaj da sam najmatoriji ovde na forumu...
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie

Zadnje izmijenjeno od: panoramix. 18.07.2017. u 17:35.
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 17:32   #16
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Morat ću ih kontaktirat da pitam za cijene i detalje.
Prema onom što se navedeno na njihvoj stranici, opcija ključ u ruke košta 300-400 eura po kvadratu, a kod nas 600-750 eura. :O
Mislim da je i veća cijena na ruke. Znam kada sam ja gleda (prije cca 2-3g) da je bilo jako mala razlika između zidane i montažne...sa time da dosta firmi ne radi to kako treba, ili vidiš firma koja je promijenila ime 3x u zadnjih 5 godina, a kasne sa radovima ljudima.
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 17:43   #17
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Mislim da je i veća cijena na ruke. Znam kada sam ja gleda (prije cca 2-3g) da je bilo jako mala razlika između zidane i montažne...sa time da dosta firmi ne radi to kako treba, ili vidiš firma koja je promijenila ime 3x u zadnjih 5 godina, a kasne sa radovima ljudima.
Ne bih preporučio ključ u ruke jer nisam baš siguran u kvalitetu slavina, sanitarija, grijanja i ostalog što podrazumijeva oprema kuće u koju možeš odmah useliti.
Tu bih se radije odlučio za provjerene marke domaćeg tržišta koje možeš ovdje i servisirati/reklamirati.
Drugi je problem spajanje na lokalne komunalije pogotovo HEP.
Meni je to odrađeno u suradnji s lokalnim djelatnikom i sve je bilo ok. Žika to jamačno neće moći.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 18:52   #18
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Možeš ti imati sistem ključ u ruke i opet birati dijelove itd., sve ti to oni naplate..
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2017., 19:03   #19
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Ima smisla da radim po visokom roh bau principu, pogotovo ako se uzme u obzir da imam nekoliko majstora za koje sigurno znam da će dobro obaviti posao.
S druge strane, cijene za roh bau gradnju su u srbiji još niže, ima čak po 200 eura kvadrat, i to u nekoliko firma, nije da sam napikao samo jednu takvu.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2017., 13:59   #20
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Poslao upit na jednu tvrtku u Srbiju da li izvode radove u HR i koliko to dodatno košta, ako postoje neki dodatni nameti.
Javim kad mi odgovore.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 11:29   #21
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Dižem temu iz mrtvih.
Da li je netko u međuvremenu realizirao možda neku montažnu kuću, ima li novih iskustava?
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 10:35   #22
kassad
marked one
Moj komp
 
kassad's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ck
Postovi: 220
pozdrav


ovo je nešto novo u našem dvorištu pa ih pitaj.



https://trex-systems.com/
kassad je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 12:09   #23
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor Newmie Pregled postova
Dižem temu iz mrtvih.
Da li je netko u međuvremenu realizirao možda neku montažnu kuću, ima li novih iskustava?

ja odustao i ipak kupio stan, sve ozbiljne firme rade vani projekte i kod nas se ceka do imendana plus kad sam stavio sve na papir, a imam svoje gradiliste, nije mi se isplatilo...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 13:16   #24
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Može malo više info?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 13:26   #25
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,755
I mene bi zanimalo malo vise o ovom dijelu "ozbiljnije firme i projekti izvana". Nisam jos u toj fazi ali imamo zemlju i preduvjete za gradnju. Nacuo sam da se dugo ceka "prijevod" projekta ili tako neki vrag ukoliko je izvana, je to to? U svakom slucaju, cijenio bih malo vise info.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:06   #26
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,389
Također me zanima, razmišljam kupiti ili zemljište ili staru kuću za rušenje pa naručiti neku montažnu po izboru. Ako ne, onda ću morati izvaliti više love i vremena za normalnu zidanu kuću.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:12   #27
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
nase firme koje se bave izradom montaznih kuca su krcate projektima za strane kupce u stranim drzavama i ceka se na red jako dugo...
kad sam napravio projekt prema nekim srednjim/visim razinama kvalitete i dobre energetske (bolji prozori, deblja izolacija, grijanje) ucinkovitosti,
cijena po kvadratu je otisla u nebo od one koje se oglasavaju. pregledao bonitete ovih manjih firmi koje isto su na trzistu,
svi stoje izrazito lose, tj. jedva likvidni, a bome mi se takvoj firmi ne daje milja kuna pa da dobim poslije dopis da sam u stecajnoj masi...

naravno tu je borba s nasom administracijom koja traje i traje, a meni je trebalo rjesenje do jeseni eventualno kraja godine, a to je sve skupa nemoguće...
btw, 3 mjeseca mi je trebalo uz pozurnice i sve da dobijem vlasnicki list za stan, plus mjesec dana kaj sam cekao iz zabe da naprave usrani A4 papir
na kojem pise da je bivsi vlasnik otplatio kredit i da mogu brisat teret i upisat se kao novi vlasnik...

trece, gradiliste je na podrucju gdje je prije onih par godina kada su bile poplave dosla voda do susjedne parcele, a i prije 20tak godina isto,
a kako su odvodni kanali i komplet infra oko toga u totalnoj banani, ja osobno a i arhitekt smo isli na varijantu da se prizemnica digne 1m od sadasnje razine terena,
ali ne nasipavanjem nego poviseni temelj, sto je sa svime dodatno poskupilo cca 70k kn i temelj bi na koncu bio skoro 200k, ali da bude sve cakum pakum...
bila je i onda varijanta slovenaca i jos jedne firme iz austrije, ali to je sve otpalo radi visoke cijene montaze i tih "prijevoda" projekata i uskladivanja s nasim zakonodavstvom...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:31   #28
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Znači suma sumarum, ove "reklamne" cijene su u biti banana, odnosno ono najjeftinije sto se u pravilu ne uzima. Kad se to sve uzme "malo bolje" onda se ona cijena od karikiram 400€/m2 popne na 800 i onda kad se dodaju temelji, plus svi priključci i dodatni troskovi, to vise nije prica da "imas kucu od 100m2 za 50k€"
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:46   #29
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ja sam samo površno bacio oko na to, za Zg sam mislio damožda još i ima smisla ali očito ne.
Za OS bi mi bilo bolje zidat klasičnu kuću nego se u to upuštati.
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:56   #30
riceburner
SCSI Freak, deda :P
Moj komp
 
riceburner's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: ZEGEIZABREGE
Postovi: 861
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Znači suma sumarum, "imas kucu od 100m2 za 50k€"

nema teoretske sanse nikakve, taman da ju postave direkt na zemlju bez temelja...
ugrubo samo prikljuci i papiri s drzavom i su oko 100k kn, govorim za zg zupaniju, nije svugdje isto... neke opcine i gradovi sufinanciraju ili imaju neki vid olaksice...

samo dok uzmes rolete (pogon na zgance, ne elektro) ili grilje, dimnjak na koji moze onaj ekoloski kondenzacijski bojler, uredis podove i zidove cijena vec dosta ode gore...


evo ja bih imao projekt i nadzor free, te elektricarske radove, al to je kap u moru...
tko mora platiti bas sve, grdo mu se pise, ja sam bio isto tupio kontra stana, odrastao sam u kuci s velikim dvoristem i sve blagodati toga, ali nazalost matematika kaze

drugacije, na srecu imam vikendicu u gorskom kotaru pa imam kuda pobjec kad mi usfali zelenila i okolokucnih poslova...
__________________
don't use ATA/SATA, it's bad for your health
use SCSI/SAS and live longer!


riceburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na