Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.09.2022., 08:39   #6331
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Dobro je svako malo uzet pauzu od igranja.

Doce ti opet gust.

Ja odkad sam uzeo novi komp nikako da zagrizem za neku igru. Malo igram ghostwire: tokyo, 2077, malo rdr2o, malo forzu, ali nista da me tjera da igram na duze vrijeme. A na ps5 s ekipom mogu odigrat po par sati bez beda

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Gemmy. 27.09.2022. u 08:45.
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 08:58   #6332
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam nakon 2500h prestao igrati Tarkov i odlučio ili stati igrati općenito (nije da moram, nego nemam volje trentuno) ili naći neku zamjenu.

U 4 tjedna, PC sam upalio 3 puta po 20min, PS5 sam upalio 5 puta po 10 min.

Na PC-u probao: Deathloop, Dying Light 2, Wastelands, sve po 10 min, ugasio i obrisao.

Na PS-u, kupio RDR2 ponovo, riješio snijeg i od onda stoji ugašen.

Pas mater, pa nije vrag da sam odrasel?
Imao sam sličnu situaciju, mislio sam da me više gaming ne zanima. No kada sam ponovo počeo igrati igre u kojima sam uživao u mladosti, vratio mi se onaj isti stari gušt. Tada sam shvatio da uživam igrati stare igre s labirinstkim dizajnom i ključevima...Od tada sam odigrao ponovo sve stare igre u kojima sam guštao i otkrio modding scenu.
Nove igre sa otvorim svijetovima su mi dosadne. Stavio sam Far Cry 6, igra lijepo izgleda, ali je dosadna za popizdit. Ne mogu se natjerati da je nastavim nikako. Ista stvar s Assassins Creedovima Valhalla i Odyssey. Jednostvno su mi dosadne. Rađe igram modove i uživam.
Novi Spiderman mi je bio super dok ide priča, ali one side misije uhvati golubove, pokupi torbe...su mi toliko odbojne da sam skoro prestao igrati. Sva sreća da ne blokiraju napredak sa tim gupostima.
Cyberpunk mi je bio dobar jer su side misije imale smisla, nisu samo tu da developeri mogu reći da igra traje 200 sati, već su priča za sebe. Takav open world mi je super.
Uglavnom vrati se starim igrama u kojima si guštao i vidi da li će ti se povratiti gušt za igranje, ili si možda pregorio pa ti treba odmor
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 09:30   #6333
vlatko27
Premium
Moj komp
 
vlatko27's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 668
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam nakon 2500h prestao igrati Tarkov i odlučio ili stati igrati općenito (nije da moram, nego nemam volje trentuno) ili naći neku zamjenu.

U 4 tjedna, PC sam upalio 3 puta po 20min, PS5 sam upalio 5 puta po 10 min.

Na PC-u probao: Deathloop, Dying Light 2, Wastelands, sve po 10 min, ugasio i obrisao.

Na PS-u, kupio RDR2 ponovo, riješio snijeg i od onda stoji ugašen.

Pas mater, pa nije vrag da sam odrasel?
Ja bi rekao da je to burnout zbog jedne igre. Slično sam prolazio nekoliko puta zbog Destiny-a. Jednostavno ne igra mi se Destiny a ništa drugo ne može preuzeti pažnju. Najbolji lijek pauza od gaminga općenito.

Ja sam trenutno u istom problemu samo igram na silu jer sam skupo platio 3080.
vlatko27 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:14   #6334
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 951
Ja se ne zamaram ili brinem ko Mommi. Prije djece sam bil na kompu i igral po 4h. Kad su došla djeca, smanjil sam htio ne htio na 1h ali onaj gušt se smanjil. Sad kad su djeca malo odrasla tu i tam odigram nekaj. Nedavno završil GOW, vrhunska igra koja mi je vratila onaj gušt igranja. Sad opet 2 tjedna niš. Dok mi ne dođe volja. Jbg, takav je život

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:23   #6335
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Sto se tice interesa za igranje - tu se ne treba brinuti. Imam 42 godine i igram se od svoje 7 godine na C64, pa Amiga, pa PC....cojeli zivot. I uvijek ima perioda kad interes splasne, pa se opet probudi, ali nikad to ne ode. Igre mi nisu najbitnija stvar u zivotu, ali su mi vrlo zdrav i postojan hobi. Vec dulje vrijeme igram jako malo toga jer mislim da je vecina modernih igara srot, ali kad dode nesto vrijedno paznje, s velikim gustom uvijek odigram. Dakle, nema frke, nikuda taj interes ne ide. Sa svime je tako - tako mi je i sa slusanjem muzike....ponekad se zasitim, pa ne slusam par mjeseci, pola godine i opet se vrati obnovljen i jak i zdrav interes. Kako rekose stari eticki mudraci - "nista previse!". I onda je sve ok.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
piydek je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 10:33   #6336
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Ja se ne zamaram ili brinem ko Mommi. Prije djece sam bil na kompu i igral po 4h. Kad su došla djeca, smanjil sam htio ne htio na 1h ali onaj gušt se smanjil. Sad kad su djeca malo odrasla tu i tam odigram nekaj. Nedavno završil GOW, vrhunska igra koja mi je vratila onaj gušt igranja. Sad opet 2 tjedna niš. Dok mi ne dođe volja. Jbg, takav je život

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Ma ne zamaram se ja, meni ovako dobro.

Ali da volim igrati, volim, pogotovo petkom i subotom.

Problem je što je sad nekako prazna večer. Odgledam seriju, ali nekak, fali nešto (igram od 1996.).

Ali valjda burnout, valjda zasićenje, možda i općenito prestanje igranja (što ustvari nije loše), ali vidjet ćemo.

Samo šeram iskustvo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 12:26   #6337
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Nije to ništa neobično, ja nisam neki strastveni gejmer, ali da, i ja se igram još od C64. Ono što je meni problem je sličan spomenutom, igra me mora zainteresirati pričom ili nečim drugim što će me privući (grafika i detalji tekstura tu ne igraju najznačajniju ulogu). Naravno, nemam ni ja više vremena igrati npr. 4h/dan.

Napunjenih 51g.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 13:00   #6338
Newmie
Premium
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,358
Moj plan za svaku slobodnu subotu koju imam:
1. obaviti sve što trebam prijepodne
2. pojesti dobar ručak
3. sjesti za PS5 i odigrati nešto kvalitetno s lijepom pričom
4. odgulit cijelo popodne i večer za PS5 ako mi vrijeme to dozvoljava
5. spavat sretan

Kako to stvarno izgleda:
1. obavim sve što sam planirao prijepodne
2. pojedem neki užasan ručak jer sam kasnio sa stvarima koje sam obavljao
3. sjedam u fotelju i shvaćam kako sam umoran i nisam za igranje trenutno
4. budim se nervozan, ne pada mi na pamet nešto igrati
5. zovu frendovi da odigram nešto MP. Odigramo kratko MP, naživciram se više nego na poslu
6. idem spavat živčan i nervozan, potencijalno ne mogu zaspat jer sam spavao popodne


Eto, moja priča zadnjih X godina otkad je život postao ozbiljan

Zadnje izmijenjeno od: Newmie. 27.09.2022. u 13:06.
Newmie je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 13:21   #6339
vladjan1901
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ja sam nakon 2500h prestao igrati Tarkov i odlučio ili stati igrati općenito (nije da moram, nego nemam volje trentuno) ili naći neku zamjenu.

U 4 tjedna, PC sam upalio 3 puta po 20min, PS5 sam upalio 5 puta po 10 min.

Na PC-u probao: Deathloop, Dying Light 2, Wastelands, sve po 10 min, ugasio i obrisao.

Na PS-u, kupio RDR2 ponovo, riješio snijeg i od onda stoji ugašen.

Pas mater, pa nije vrag da sam odrasel?

Rust?
vladjan1901 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 13:39   #6340
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor vladjan1901 Pregled postova
Rust?
Ma ne tražim online zamjenu trenutno, tražim SP igru koju ću igrati nekih 10-tak sati tjedno, ali eto, nemam volje.

Samo to.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 13:44   #6341
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ma ne tražim online zamjenu trenutno, tražim SP igru koju ću igrati nekih 10-tak sati tjedno, ali eto, nemam volje.

Samo to.
Po tvom izboru navedi pet najboljih SP igra, možda se netko sjeti nečeg zanimljivog.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 13:45   #6342
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ma nema potrebe.

Znam sve, kažem, nemam volje igrati, to je bit priče. Ima igara, nemam ih volje igrati.

Zamjena se nađe bez brige, samo što god da nađem, drži me 10 min. A vjerujte mi, nije problem u igri.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 15:12   #6343
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Isti osjećaj, sve što nađem me drži jedno popodne i nemam volje dalje.
Jedina konstanta u igranju zadnjih par godina je Rocket League, ali to kad krenem, ne znam stati. Od 2015 je vani i srećom nema pay to win elemenata tako da me drži i dalje.

FIFA22, F1 2022 igram career i pratim kako idu utrke u real life…sad većinom igram novi Monkey Island, a onda ne znam što će biti dalje.

Na xbox Gamepass je došao neki Assasins Creed pa možda probam to, iako će vjerojatno biti kao i prošli nastavci. Jedno popodne i zaborav
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 15:54   #6344
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Mene npr. AC Origins i Odiseja držao od početka do kraja, sve sam počistio.
Ulupao preko 80h u svaku.

Valhallu imam na PS5, krenuo, igra intenzivno danima, došao na nekih 60% i stao.

Baš neki dan krenuo ponovo, igrao doslovno 10 min i ugasio PS.

Užas, valjda neko zasićenje. Što brige, što posao, što zasićenje od jedne igre i dobitna kombinacija posvetiti se nekom Udemy tečaju i nekoj dobroj seriji.

Možda je to to od gaminga od mene.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 16:01   #6345
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Mislim da je to kao burnout od neke vece igre. Kao kad se maknes od wowa ili neke igre od par tisuca sati. Treba vremena da se resetiras i onda mozes pocet nes drugo.

Samo pomalo, nadi nes drugo sta te opusta, nemoj forsirat.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je online   Reply With Quote
Staro 27.09.2022., 16:09   #6346
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Dok smo bili u osnovnoj/srednjoj/faksu, tako smo se maknuli od svakodnevnih obaveza.

Sad te svakodnevne obaveze lupe po glavi…ili žena

Ne znam, sve moderne igre su mi previše repetitivne i nema više neke kreativnosti. Sve je već viđeno. Taman se ufuraš i sve se samo ponavlja dalje. Možda smo samo izgubili strpljenje u odnosu na kad smo bili mlađi.

Kad pogledam unazad, zadnje što sam kompletno odigrao je bio svaki GTA. Izgleda da mi se gaming sveo na GTA i ono između dva GTA
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2022., 07:16   #6347
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 331
Ja prekjučer tek završio God of War na PS5, bogme jebeno putovanje. Mislio sam navalit na Valkyre, ali "I'm too old for this shit", otišao sam gledati Smrtonosno oružje na HBOMax, i obrisao sam ga da napravim mjesta za nešto drugo do izlaska Ragnaroka.
Ne sjećam se da sam se veselio zadnjih deseta godina ijednoj igri kao Ragnaroku, osjećam se ko pubertetlija ponovo, veselim se više izlasku igre nego objavi žene "ne brini, došla je napokon".
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2022., 09:44   #6348
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Ja prekjučer tek završio God of War na PS5, bogme jebeno putovanje. Mislio sam navalit na Valkyre, ali "I'm too old for this shit", otišao sam gledati Smrtonosno oružje na HBOMax, i obrisao sam ga da napravim mjesta za nešto drugo do izlaska Ragnaroka.
Ne sjećam se da sam se veselio zadnjih deseta godina ijednoj igri kao Ragnaroku, osjećam se ko pubertetlija ponovo, veselim se više izlasku igre nego objavi žene "ne brini, došla je napokon".
Ja sam GOW prošao 3 puta, zadnji puta sada prije nekih godinu dana kada sam uzeo PS5.

Riješio i Valkyre na "Give me God of War", ali moram priznati, možda nešto najteže što sam igrao i što sam ja odradio. Inače nisam gamer koji može jednog bossa ubijati satima, ali ovo sam nekako gurao.

Wratch of the Frost Ancients je po meni cheat u toj igri, bez njega i s tim RUNIC attackom, nebo i zemlja.

Bez toga ja igru nikada ne bi prešao na Give me GOW.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 18:52   #6349
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
ja cs source, hearthstone igram konstantno ne baš svaki dan,tjedan al baš zato što partija traje kratko za odmorit se od stresne situacije (pogotovo po jesensko-zimskim mjesecima), al kad izađe c.protocol ds remake tu če bit posla!
deevzg je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 19:08   #6350
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Nemam tih problema, 87 godiste svaki dan igram u prosjeku 1h.

Trenutno cp2077 i doom eternal dlc part 2

Stvar je u tome da ja nesjedim u uredu za kompom 8h i onda doc doma i jos igrati...ma nema sanse.da je tako vjerovatno bih i odustao od igranja.ovako mi je tih 1h dnevno prihvatljivo i neosjetim ih.naravno igram samo top igre,netrosim vrijeme na isprobavanja.
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 20:24   #6351
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Završio sam Half-Life 2: ENTROPY ZERO 2. Vrhunski mod, gotovo sigurno mod godine. Sve je napravljeno kao AAA igra. Od voice actinga do level dizajna. Po ničemu se ne vidi da je ovo napravila šačica entuzijasta. Za svakog Half life fana, obavezno štivo.
Igra je linearna, nema sporednih misija ala pronađi pet mačka od lokalnog beskućnika itd. Sveukupno ima četri kraja, jedan kraj je vezan uz Combine, jedan u G-mana...
E da, spojili su Half Life i Portal svijet.
Analiza moda:
https://www.youtube.com/watch?v=60HY5osKMC8&t=501s

Zadnje izmijenjeno od: Alfredo nr.3. 29.09.2022. u 21:24.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 21:16   #6352
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Nemam tih problema, 87 godiste svaki dan igram u prosjeku 1h.

Trenutno cp2077 i doom eternal dlc part 2

Stvar je u tome da ja nesjedim u uredu za kompom 8h i onda doc doma i jos igrati...ma nema sanse.da je tako vjerovatno bih i odustao od igranja.ovako mi je tih 1h dnevno prihvatljivo i neosjetim ih.naravno igram samo top igre,netrosim vrijeme na isprobavanja.
Eh, da.
Ja sjedim od 8-10h na poslu, ali kad kažem sjedim, stvarno sjedim 8-10h.

Mada mi to sjednje još doma nije bio nikada problem uz igre.
Ovo je nešto drugo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2022., 22:32   #6353
Raptileos
Registered User
 
Raptileos's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Osijek
Postovi: 12
fifa se uzela i jbg
__________________
Raptileos je offline   Reply With Quote
Staro 02.10.2022., 08:17   #6354
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,426
Ah dobro, mislio sam da sam jedini....i ja sam skužio da mi igra mora biti vanserijski dobra da bi je se uhvatio i odigrao kako treba. MP me npr ne zanima ni najmanje jer nisam baš neki igrač. Odličan SP i to je to. Kao i Alberto najdraže su mi te starije igre i modovi za njih te općenito modovi. U zadnje vrijeme baš nemam živaca za neke igre, mislim da mi je zadnja novija igra bila Halo: Infinite i u početku je krenula super i onda se skroz razvodnila pa sam se baš natjerao da ju dovršim. Imam i Halo MCC i probao sam malo po malo odigrati sve nastavke ali baš mi je taj Halo nekako bzvz i poprilično overhypean serijal.
Kako je netko naveo plan za dan...moj otprilike ide tako da zamislim neš igrat, onda skužim da imam 50+ instaliranih igara na PC(a vj 30+ na PS4) plus hrpa emulatora, pa ne znam što bi odigrao, pa se na kraju pol dana vrzmam po forumima i YT (baš ebeni YT junky).
I na kraju sam skužio da mi je puno draže čitat knjigu ili strip (kolekcionar sam i obožavam stripove) jer nema živciranja, sve ide kako treba, nemam gdje zapet, ugl opuštajuće.
Gledam dosta i serije i filmove, ali to je pred spavanje i onda uspijem izdržat jedno 20-30min prije gašenja pa razvlačim 1 film po 5 dana i slične nebuloze.

EDIT: A eto, igram se od početka 90ih, tako da imam staža.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 13:57   #6355
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 14:32   #6356
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ček, a u čemu je razlika između ovog i quake 1 rtx (ili kako se je već zvao)?
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 15:17   #6357
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Citiraj:
Autor IHrvojeI Pregled postova
Ček, a u čemu je razlika između ovog i quake 1 rtx (ili kako se je već zvao)?
Ja ne znam za Quake 1 RTX. Izašao je Quake 2 RTX. Quake 1 se modao sa reshadom preko kojeg su se dodavali efekti kao ray tracing. Ovo je ray tracing na razini engine. Taj isti lik je napravio Serious Sam RT i Doom RT. Za ovo ti treba RT kartica, za reshade ne. Ovo je kvalitetniji i realniji prikaz ray tracing.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 15:23   #6358
IHrvojeI
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
IHrvojeI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Pag
Postovi: 1,158
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ja ne znam za Quake 1 RTX. Izašao je Quake 2 RTX. Quake 1 se modao sa reshadom preko kojeg su se dodavali efekti kao ray tracing. Ovo je ray tracing na razini engine. Taj isti lik je napravio Serious Sam RT i Doom RT. Za ovo ti treba RT kartica, za reshade ne. Ovo je kvalitetniji i realniji prikaz ray tracing.
ma da, ja sam krivo mislio.... totalno zaboravio da je ono bila 2 rtx a ne 1..
__________________
Hvalite me usta moja...: 1,2,3,4,5,6,7,8,9...
IHrvojeI je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2022., 17:49   #6359
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Meni kad dođe da mi se neda ništa igrati, gotovo uvijek budu u pitanju novije igre. Probao sam Far Cry 6 i skužio da se bezveze mučim, nemam nikakav gušt. Grafika je odlična, ali to je to. Ništa me ne drži za igru. Potom pomislim kako mi se neda više ništa igrati i onda pokrenem po ne znam koji put Soldier of fortune i gušt za igranje se vrati.
Znači da nije problem u tome što se meni neda igrati, već u tome da mi neda igrati suvremene igre koje su mi beskrajno dosadne, preduge i razvodnjene. Nakon Far Cry 6, Soldier of fortune mi izgleda kao čudo. A realno daleko lošija grafika, gameplay jednostavan da jednostavniji ne može bit, ali veći mi je gušt grati. Puno veći. Tako da trenutno ponovo igram SOF, nakon što sam probao FC6 i Assasins Creed.
Izašla su i dva odlična moda, jedan za Duke-a, Alien Armaggedon 4 epizoda i jeda za Wolfenstein, Wolfenstein X.
Mislim da nikad nije bilo bolje što se igranja tiče. Ima masu toga za igrati od novih do starih naslova plus ogromna modinga scena.
Do kraja ovog mjeseca možda napokon bude gotovo TFE, source engine za Dark Forces. Jedva čekam.
Uglavnom nakon Hal Life 2 Entropy duologije, igram ponovo Soldier of fortune. Sljedeće bi volio ponovo odigrati Interstate 76, no ne radi baš kako treba.



Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ah dobro, mislio sam da sam jedini....i ja sam skužio da mi igra mora biti vanserijski dobra da bi je se uhvatio i odigrao kako treba. MP me npr ne zanima ni najmanje jer nisam baš neki igrač. Odličan SP i to je to. Kao i Alberto najdraže su mi te starije igre i modovi za njih te općenito modovi. U zadnje vrijeme baš nemam živaca za neke igre, mislim da mi je zadnja novija igra bila Halo: Infinite i u početku je krenula super i onda se skroz razvodnila pa sam se baš natjerao da ju dovršim. Imam i Halo MCC i probao sam malo po malo odigrati sve nastavke ali baš mi je taj Halo nekako bzvz i poprilično overhypean serijal.
Kako je netko naveo plan za dan...moj otprilike ide tako da zamislim neš igrat, onda skužim da imam 50+ instaliranih igara na PC(a vj 30+ na PS4) plus hrpa emulatora, pa ne znam što bi odigrao, pa se na kraju pol dana vrzmam po forumima i YT (baš ebeni YT junky).
I na kraju sam skužio da mi je puno draže čitat knjigu ili strip (kolekcionar sam i obožavam stripove) jer nema živciranja, sve ide kako treba, nemam gdje zapet, ugl opuštajuće.
Gledam dosta i serije i filmove, ali to je pred spavanje i onda uspijem izdržat jedno 20-30min prije gašenja pa razvlačim 1 film po 5 dana i slične nebuloze.

EDIT: A eto, igram se od početka 90ih, tako da imam staža.
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2022., 15:34   #6360
piydek
Premium
Moj komp
 
piydek's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Gledam ove ray-traced verzije Quakea i moram reći da mi je pomalo iznenađujuće koliko jedno takvo kvalitetno osvjetljenje pridonosi tome da grafika izgleda dobro i "realistično". Primijetiš to doista na pravoj razini koliko je taj aspekt stvari važan tek kad vidiš ovakvo nešto.

S druge strane, vrlo je evidentno kad igra, odnosno level dizajn, nije bio rađen s takvim osvjetljenjem na umu. Zato mi je opet u ovim istim primjerima raytracing "mixed bag", sto se kaže.
piydek je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na