Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.09.2022., 23:14   #1381
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Koji uređaj(i) su u pitanju ?
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 10:46   #1382
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Nebi bilo prvi put da se otkrije "planirano crkavanje", npr. kao kod nekih printera.
U ovom slućaju prije će biti da je bilo neko veselje sa strujom lokalno.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 11:26   #1383
Miki9
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2021
Lokacija: Zagreb
Postovi: 250
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Koji uređaj(i) su u pitanju ?
Synergy, kupljeni u Lidlu.

Sad po pričama, ako nije pretjerivanje, kao da je 50 ljudi došlo da su svima crknuli. Jesu baš svima te marke to neznam. Al ak je to stvarno bilo namješteno, to bi bio prvorazredan skandal, za udruge zaštite potrošača kontaktirat. Il to kaj je rečeno tu, nešto sa strujom, al onda bi i drugi uređaji ljudima valjda otišli
Miki9 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 16:24   #1384
prasak
You'll never walk alone
Moj komp
 
prasak's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Nije li u Lidlu za svu tehničku robu jamstvo 3 godine?
__________________
i5 2500k i Ryzen 5 1600
prasak je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 20:55   #1385
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Nije, na kutijama piše koliko je G garancija

Poslano sa mog SM-A528B koristeći Tapatalk
Lika091 je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2022., 22:46   #1386
okarm
Premium
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 754
imam ja jedan na vikendici pa cu vidjet u nedjelju jel radi. al prica mi je malo nategnuta pa sam frenda koji radi u elipsu u areni pitao jesu li imali povecanu kupnju boxeva pa je rekao da nisu. a logika mi kaze da ako je lokalni ducan u gorici imao nekoliko desetaka slucajeva, onda bi jedan elipso u areni, koji u svom krugu ima lidl i hrpu zdrada, morao imati barem stotinjak upita.
okarm je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 17:42   #1387
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,538
Vecinom te gluposti o programiranom kvarenju pricaju ljudi koji o tehnici pojma nemaju poput Biljane Borzan i slicnih

Stvari se najcesce kvare jer su jeftino smece, a ne mogu ni biti bolje napravljene za tu cijenu za koju su kupljene. Hebiga, sami smo trazili jeftine stvari pa smo ih i dobili.

Ti prijemnici su imali vjerojatno ili kakvu falicnu seriju sa falicnom komponentom, ili je bilo neko nevrijeme i slicno.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2022., 21:55   #1388
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Vecinom te gluposti o programiranom kvarenju pricaju ljudi koji o tehnici pojma nemaju poput Biljane Borzan i slicnih

Stvari se najcesce kvare jer su jeftino smece, a ne mogu ni biti bolje napravljene za tu cijenu za koju su kupljene. Hebiga, sami smo trazili jeftine stvari pa smo ih i dobili.

Ti prijemnici su imali vjerojatno ili kakvu falicnu seriju sa falicnom komponentom, ili je bilo neko nevrijeme i slicno.
Molim mrljavu administraciju u Sesvetama da uokvirimo ovaj post na naslovnicu, jer svaki puta kada netko prosere nesto ovoga tipa, a na sto je @tiki66 smogao snage da odgovori bas kako ja uvijek pozelim ali me mrzi, jedno lane bude silovanog od mrkog medvjeda i mali Isusek plače pride.

Hvala!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 00:31   #1389
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Postoji li koji DVB-T2 receiver koji funkcionira u svim aspektima normalno?

Imam Redline 8500 combo koj je više manje ok, ali ga više nema. Na drugoj lokaciji imam Opticum Nytrobox i to je smeće kakvo svijet nije vidio.

Imate li šta za preporučiti a da funkcionira normalno, da mogu bez problema naštelati timer, da se EPG normalno vidi... da je ućitak raditi s uređajem??
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 01:28   #1390
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
Telesystem TS6808 su odlični, ali se dosta kvare. Za ostale modele ne znam što reći. TS6809 je kao kopija infinity receivera, a ti su "smeće".
Na kraju kineski GOSAT se pokazao odlično. I poljski Wiwa. Opticum, Amiko (samo dvb-t!), Net, Synergy, Vivax mi se nisu baš pokazali ili imaju onaj mini daljinski upravljač. Strong su inače vrlo kvalitetni receiveri međutim ovi novi x265 receiveri su za moj gušt prespori. I taj redline što si spomenuo, dobra mu je samo cijena.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2022., 17:58   #1391
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor driftwood Pregled postova
Telesystem TS6808 su odlični, ali se dosta kvare. Za ostale modele ne znam što reći. TS6809 je kao kopija infinity receivera, a ti su "smeće".
Na kraju kineski GOSAT se pokazao odlično. I poljski Wiwa. Opticum, Amiko (samo dvb-t!), Net, Synergy, Vivax mi se nisu baš pokazali ili imaju onaj mini daljinski upravljač. Strong su inače vrlo kvalitetni receiveri međutim ovi novi x265 receiveri su za moj gušt prespori. I taj redline što si spomenuo, dobra mu je samo cijena.
Zar postoji DVBT receiver koji nije spor?

Teško mi je procijeniti, našao sam YT videe samo za Wiwu... Redline ima mušica, al u odnosu na Opticum je pila i po. Barem ne osjetiš zadah socijalizma iz sučelja


Ajd da suzimo malo, često nešto snimam, i to većinom iz EPGa (timer). Volim gledati druge programe dok jedan snimam, po mogućnosti bez ograničenja na isti mux. I treba mi funkcionalan i pregledan EPG. Što bi po zom pizanju izdvojio?
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 08:03   #1392
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 661
E toliko ne znam, ja ih montiram, instaliram kanale i to je to. Nisam isprobavao snimanje, epg uglavnom radi dobro na svima.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 08:23   #1393
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Opticum nytro-box plus je puno brži npr. od stronga. Dakle hardver ima potencijala ali je software čista sirovina. Svaki primjerak se kadkad zaledi kod paljenja teletexta, pa se mora istekat iz struje i ponovo ustekat. To im je valjda mana. Takodjer preko scart-a se ne može dobiti rgb, ali to je malo kome bitno sada.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2022., 10:36   #1394
mrga
all you need is freeware
Moj komp
 
mrga's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Stolica
Postovi: 896
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Opticum nytro-box plus je puno brži npr. od stronga. Dakle hardver ima potencijala ali je software čista sirovina. Svaki primjerak se kadkad zaledi kod paljenja teletexta, pa se mora istekat iz struje i ponovo ustekat. To im je valjda mana. Takodjer preko scart-a se ne može dobiti rgb, ali to je malo kome bitno sada.
Ak je NytroBox brži, pa kako se tek onda klati taj Strong? Meni je Nytro prokleto spor.

Nije se zaledio nikad, ali to je jedino pozitivno kaj imam za reći o njemu. EPG je koma, kad želiš zakazati snimanje, umjesto da samo potvrdi (kao Redline), on izbaci izbornik, i ako se slučajno neki termin poklapa s prethodnim, nemaš pojma koji moraš urediti.
__________________
Ovo je potpis.
mrga je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 07:54   #1395
telefunken
Premium
 
telefunken's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 610
Da li se mogu koristiti antene od 4G rutera za hvatanje DVBt2 signala?
Ostale su mi od homeboxa, izgledaju ovako:

mislio sam ubost RF to coax adapter i spojiti pomoću njega u TV


također, koje je vaše mišljenje o jeftinim antenama s alija, popout ove? I da li to njihovo pojačalo radi više štete neg koristi?

treba mi za hvatati samo HRT programe...
__________________
Pošten trgovac
Trgovine: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Zadnje izmijenjeno od: telefunken. 19.01.2023. u 07:59.
telefunken je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 10:13   #1396
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor telefunken Pregled postova
CUT/

treba mi za hvatati samo HRT programe...



Ovo je najbolja solucija, dovoljno je mala da stane u sobu, ja je imam iza TV-a.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 10:51   #1397
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Ne , antene od rutera su rađene za frekvencije 700-2700MHz impedancije 50ohma a za TV se koriste frekvencije 470 -700MHz impedancije 75ohma.
Ovo što je @Sinac predložio je OK ...samo lokacija je iza TV loša jer signal do antene ne može kroz TV koji ima unutra pocinčani lim cjele površine ekrana .
Ta sa linka je isto kao da uzmeš 45cm žice , smotaš je u kvadrat a na krajeve žice spojiš tv-koaks (obični bjeli RG6 75ohma ), staviš tv konektor i uštekaš na tv. Ova na linku ima u tu kutijicu sa pojačalom koje možda i ne treba ako imaš pogled prema tv-odašiljaču iz sobe sa televizorom.

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 19.01.2023. u 10:58.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 10:56   #1398
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Ne , antene od rutera su rađene za frekvencije 700-2700MHz impedancije 50ohma a za TV se koriste frekvencije 470 -700MHz impedancije 75ohma.
Ovo što je @Sinac predložio je OK ...samo lokacija je iza TV loša jer signal do antene ne može kroz TV koji ima unutra pocinčani lim cjele površine ekrana .
Ovisi s koje strane dolazi TV signal. I da, može DVB-T2 signal biti blokiran od strane TV uređaja. Ja sam tražio neko elegantnije rješenje, ali nisam našao ništa spomena vrijedno.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 19:56   #1399
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,392
Koje antene su sad dobre za hvatanje TV signala? Relativno sam blizu Papuka i logi antena na tavanu mi je slabija od male omni antene koju sam dobio s TV karticom.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 21:12   #1400
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Neka klasična yagi antena,
dovoljno da pokriva samo UHF band,
https://shop.kerman.hr/Katalog/RobeView?g=4732
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2023., 21:26   #1401
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Nikakvo čudo, logaritamske imaju dobit oko 7dBi i lošu vidljivost prema tv-odašiljaču jer se signal teško probija kroz crijep pa se još ovisno o dužini bar pola (-3dB) signala izgubi na koaksijalnom kablu do televizora.
Ova mala antenica ima dobit oko 1dBi i gubitak na kratkom koaksu do -2dB a ako imaš prozor sa one strane gdje je tv-odašiljač ...sve je jasno zašto je bolja .


Što se tiče antena isti tipovi se koriste normalno kao i prije 30god. jer jednako rade na analognim i digitalnim modulacijama , jedino se u HRV više ne koriste za TV frekvencije VHF kanala(5-12ch) već samo za UHF kanale(21-48ch) pa su antene iste dobiti(dBi) ali duplo manjih dimenzija.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2023., 01:32   #1402
master72
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: HR
Postovi: 12
Pomoć !!

Pozdrav ekipa,molim savjet, trebam punici kupiti DVBT/DVB-T2 prijemnik za tv, je li ovaj ok i na što trebam pripaziti? https://pevex.hr/digitalni-prijemnik...y-9000-2-h-265
master72 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2023., 07:48   #1403
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,172
To ti je sve ok.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2023., 08:04   #1404
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,055
Citiraj:
Autor smuchac Pregled postova
To ti je sve ok.

Sent with my Poco X4 Pro 5G using Tapatalk

Ako je CRT u pitanju, preporučio bi Devia model koji se može kupiti u svakom poštanskom uredu.
Ima i programibilni daljinski tak da nemoraš baratati s dva daljinska.
Probao sam par tih no-name receivera za CRT i samo kod Devije je slika bila zadovoljavajuća.
To je u biti rebrandani Emos model.
Ako si u ZG javi na PM, imam jednog viška.

Zadnje izmijenjeno od: kopija. 06.07.2023. u 08:14.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 16:35   #1405
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
gdje u rijeci ili zgb kupiti "dodatke" za tv antenu? treba mi pojačalo i 5G LTE blocker / atenuator.

ja bi najrađe da i jedno i drugo bude u obliku kabela tj konektora šta zavidam na antenu direktno.

znači antena ima F konektor, da na to zavidam 5G bloker i na to pojačalo, i onda kabel koji ide u kuću...



od kad je vip instalirao 5g, ja na tv-u ne vidim ništa. repetitor je na cca 700m od mene i ravno se gledamo.



pojačalo treba jer to u kući ide u splitter za više apartmana
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 18:19   #1406
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Pa ti bi trebao bolje znati koje su ti trgovine lokalno na raspolaganju

a) 3M&ŽB

1. Inline F LTE filtar > https://3mzb.hr/proizvod/lte-filter-...-fz-fm-out-ee/

2. Pojačala sa već integriranim LTE filterom
https://3mzb.hr/proizvod/sirokopojas...ja-lte-filter/
kod konkretnog modela VHF ulaz ne koristiš i njegovo pojačanje stavi na min, a UHF treba pažljivo namjestiti da ne narušiš kvalitetu
+
odgovarajuće 12V napajanje > https://3mzb.hr/proizvod/antensko-napajanje-12-v/

drugi proizvođač, samo UHF, ima LTE filter > https://3mzb.hr/proizvod/pojacalo-a295-anttron-5g/

vjerojatno skuplje ali možda najbolje rješenje je programibilno pojačalo jer pojačavaš samo one kanale koje želiš / trebaš, integrirano i napajanje > https://3mzb.hr/proizvod/pojacalo-pr...dvb-t-anttron/

b) Holex Elektronika
https://www.holex.hr/antene-i-pomocn...ljaci/popis/3/
slična priča, odi do njih i pitaj za savjet ...

c) samo jedan u nizu iz Zg, M+S
https://www.ms-zagreb.hr/kategorija-...=price&paged=1

možda > https://www.ms-zagreb.hr/proizvod/an...r-aml910dc-d2/
+
napajanje > https://www.ms-zagreb.hr/proizvod/an...v-fagor-fa242/

Ovisno kako ti je napravljen ant. razvod odmah na ispravljaču imaš 2 izlaza,
ako ti nije zgodno onda na neiskorišteni izlaz stavi 75 Ohm završetak > https://www.ms-zagreb.hr/proizvod/ko...otpor-75-ohma/

Nije "po pravilu" ali preporučam da pojačalo ne staviš odmah do antene nego odmah kad coax kabelom uđeš u suhi prostor (potkrovlje i sl.),
na taj način je zaštićen od atmosferilija i lakše je za servis i sl.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 18:58   #1407
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Gledajući prikazane specifikacije ovo Pojačalo A295 Anttron 5G/LTE 1 ULAZ 38dB ima filter za 5G tj. za frekvencije više od 700MHz (700-800MHz se u HR koristi za 5G). Podešavanje pojačanja radi tako da smanjiš na minimum i polako podižeš da na TV dobiješ 100% signala a ne ići više.



Danas je teško vjerovati proizvođačima pa je naj bolje vidjeti se sa nekim tko ima prakse i instrumenata za ovu opremu koja ti treba. Desi se da ugrađeni filter nije za >700MHz već tek od >800MHz ili da je gušenje tek -5 do -10dB umjesto -30dB koje navedu u specifikacijama.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 19:00   #1408
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
e sad ti bi da još i to pratim :P



probat ću ovaj kombinirani iz 3mžb-a.
mora na stup, nije mi dovoljno dug kabel da bi stigao do antene, kad je rađeno nisam htio da bude na krovu viška kabela nego ide fino po stupu u šufit na centimetar. samo ću skinut ća staro pojačalo i stavit to novo. na jedno metar od antene je.



tnx


edit.

to je za talijane. imam na kući samo antenu za talijane. nekad ne tako davno se vidjelo preko 200 kanala sasvim solidno bez prekidanja, a sad ih niti ne nađe na skeniranju. ili mi je neispravno pojačalo, nije nemoguće, ili mi ga je 5g ozračio :P
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 02.11.2023., 19:04   #1409
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,565
Potpuno se slažem, onaj Inline filter po specs sa naljepnice ima uzlazno gušenje kako se povećava freq prema 703 MHz i više

EDIT: Ako je za talijane tj. za kombiniranje sa našima onda bi trebalo:
- staviti 2 antene
- jedna usmjerena prema našem lokalnom odašiljaču a druga u pravcu taljana
- pojačalo sa 2x UHF ulaza i da je na svakom regulacija

Coax kabel se "lako" produži / spoji F spojnicom i namotaš dobrog izolira preko ...

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 02.11.2023. u 19:13. Razlog: Dopuna
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2023., 11:49   #1410
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,067
vidim sad da postoji i holex u rijeci, tražio neke akumulatore za solar i vidim imaju i antenistiku. ću vidjet kamo će me put prije odvest. naginjem 3mžb-u jer je specijaliziran za tv... i nije skup.



antena je jedna jedina, eventualno sam razmišljao kupit "bolju" ali te "bolje" koje su za ch21-48 imaju integrirani 5g filter i koštaju po 60eura. a ja već imam solidnu antenu, iskra triplex onu veću. tako da bi samo novo pojačalo sa 5g filterom nadam se trebalo biti dovoljno.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na