Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.03.2007., 09:16   #1
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
hdd samsung: s.m.a.r.t. warning exceeded

dakle, jedan dragi 150gb zamzung mi baca ovu grešku kad ga testiram s njihovim hdd alatom (ostale testove prolazi)
malo sam kopao po netu, ali nisam našao što to točno znači, da li je netko imao nešto slično?
inače sam probao riješiti stvar s hdd regeneratorom, spinrite-om i low level formatiranjem s tim samsungovim programom, no i dalje postoji navedeni problem.
kaj zapravo znači ta greška, može li se smart isključiti? i da li ima nade za hard ili da se odmah kupuje novi (preventivno )?
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 11:17   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
imam neki osjecaj da si izostavio najvazniji dio - koja vrijednost od onih koje smart prati ne valja, tj koja je to presla neke zadane parametre?

inace, s obzirom da jedino njegov tool prijavljuje moja oklada ide na previse radnih sati. to je nesto sto vecina softwarea koji kupe podatke iz smart-a nece prikazivati sto bi i objasnilo zasto oni ne pokazuju gresku.
u nacelu bezazleno, to bi valjda prijavio svaciji disk ali ne bi ti bilo nista da malo bolje pogledas i uvjeris se da je zaista to.
cisto da odgovorim - smart mozes iskljuciti u bios-u ali to ti nece nikako pomoci. znas da ljudi zazmire kad na njih ide vlak ali on ih ipak udari
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.03.2007., 11:34   #3
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
cisto da odgovorim - smart mozes iskljuciti u bios-u ali to ti nece nikako pomoci. znas da ljudi zazmire kad na njih ide vlak ali on ih ipak udari


nemam tu opciju u biosu.
inače, u programu mi ne napiše niš drugo kaj se tiče podataka o erroru.
hdd regenerator je doduše našao tisuće bad sectora i popravio ih, tako da je hard sad čist.
a kaj se tiče smarta, da li postoji neki program koji bi mogao specifičnije reći u čemu je stvar? hdd health kaže da je hard zdrav ko dren, a hdd life kaže da je disk critical, opet bez detalja.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 12:21   #4
Fera_os
Ne znam šta da napišem
Moj komp
 
Fera_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 984
S.M.A.R.T. - Self Monitoring Analysis and Reporting Technology), to je dakle IBM-ova tehnologija koja predočuje nekakav kvar diska i upućuje te za vječna lovišta diska. Kod tebe su sad bad sectori. Tak da, pripremi se na počivanje. Spašavaj podatke čim stigneš. SMART ne može predvidjet točno kad će disk otić a ni ne može se točno odrediti, to može bit sad a može bit za par mjeseci. Nema nikakve veze isključivanje SMART-a. Kod mene kad je isključen neće bootat u windowse. Mora ti bit ta opcija u BIOS-u. Advenced>IDE configuration>odabereš željeni HDD i piše ti smart status enabled/disabled. Ako se slučajno ne snađeš, clear CMOS to rješava... Nemoj ni slučajno sad više vrtit testove HDD-a dok je "bolestan". Kako kaže kolega RAK to je kao kad čovjeka koji je imao lagani infarkt tjeraš da trči 3200m, napravi 42 skleka i 40 trbušnjaka. LOL
__________________
Nemam ništa pametno za reć!
Fera_os je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2007., 12:35   #5
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,536
ja sam ga natjerao n duplo više trčanja i sklekova
gle, podatke sam spasio kaj se spasit dalo nakon što je prvi put izbacio bsod i nije htio bootat u winse, tak da to više nije problem.
a nakon toga je disk preživio skeniranjai particioniranja i formatiranja acronisovim alatima, completan hdd regenerator repair, kompletan spinrite repair, ontrack disk tool, i low level formatiranje s samsungovim alatom
i to su samo važnije stvari
inače sam fore radi na taj hard ponovno instalirao windowse, i to je preživio.
bitno da su podaci spašeni, a bed je kaj će se morat kupovat novi hard za moju familiy in law
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na