Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.01.2014., 23:43   #271
HumWeed
~~~
Moj komp
 
HumWeed's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Lava Reef
Postovi: 1,098
najbolje mi sto telefon izgubi ispis broja tko te zove/zvao nakon ovog glupog prelaska
__________________
Why would you invite a mushroom to a Christmas party? He's a fun guy to be with.
Why do mummies like Christmas so much? Because of all the wrapping.
Why does Santa have three gardens? So he can "ho ho ho".
HumWeed je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2014., 00:03   #272
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
To, ako ne ovisi o telefonu, onda trebas prijavit, jer i meni je tako bilo nakon prisilnog prelaza, ali su mi to nakon prijave uredno sredili na centrali.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2014., 19:07   #273
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
danas su me zvali poslijepodne za ims i rekli da si prespojim žice večeras,sad sam napravio,internet radi ali telefon fiksni ne,samo tutututu...spojio sam direktno telefon na modem phone1
možda me još nisu spojili ili??
Inače imam još jedan bežični,na koji način ću još i njega spojit,treba mi neki adapter ili? Jer prema uputama nemogu ovaj drugi bežični telefon spojit na phone2 na modemu
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:14   #274
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,342
Od kada su me spojili na ovu novu tehnologiju imam nekih problema sa linijom. Ako pričam s nekim na telefon, a netko drugi me zove, taj pozivatelj neće dobiti znak zauzeća već znak kao da telefon normalno zvoni... naravno niti ja ne dobijem informaciju da imam propušteni poziv...

Jel ima još nekto takvih problema?
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:32   #275
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,578
@esc
Telefone spoji u paralelu na isti Phone1 izlaz

@Buger
Tlači ih na SZK da to "poprave", trebaju naštimati taj detalj
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:39   #276
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
Inače imam još jedan bežični,na koji način ću još i njega spojit,treba mi neki adapter ili? Jer prema uputama nemogu ovaj drugi bežični telefon spojit na phone2 na modemu
http://www.3mzb.hr/joomla/component/...art/Itemid,26/
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:47   #277
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
@esc
Telefone spoji u paralelu na isti Phone1 izlaz
da? na koju foru da ih spojim oba na Phone1 izlaz? Ne radi mi i dalje telefon
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:51   #278
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
danas su me zvali poslijepodne za ims i rekli da si prespojim žice večeras,sad sam napravio,internet radi ali telefon fiksni ne,samo tutututu...spojio sam direktno telefon na modem phone1
možda me još nisu spojili ili??
Jesi izbacio spliter iz upotrebe? Jesi rebootao router?

Provjeru jesu li te prespojili na IMS napravis tako da probas jel jos imas staru analognu liniju kad telefon uukljucis u tel. uticnicu. Ako nema linije, onda si na IMS-u. Kad je IMS uredno spojen, mora ti svjetlit Voice lampica na routeru. Ako lampica svjetli, a nemas telefon na Phone1 izlazu, probaj ga prikljucit na Phone2 izlaz. Nebi bio ni prvi ni zadnji kojem su to tako spojili na centrali
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:53   #279
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ostavio sam ti link sto ti treba za spojiti.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:53   #280
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
da? na koju foru da ih spojim oba na Phone1 izlaz?
Onom "T" uticnicom koja ima jedan ulaz, kojeg ustekas u router, i dva izlaza u koje ustekas telefone.
Prezime je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2014., 19:54   #281
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Jesi izbacio spliter iz upotrebe? Jesi rebootao router?

Provjeru jesu li te prespojili na IMS napravis tako da probas jel jos imas staru analognu liniju kad telefon uukljucis u tel. uticnicu. Ako nema linije, onda si na IMS-u. Kad je IMS uredno spojen, mora ti svjetlit Voice lampica na routeru. Ako lampica svjetli, a nemas telefon na Phone1 izlazu, probaj ga prikljucit na Phone2 izlaz. Nebi bio ni prvi ni zadnji kojem su to tako spojili na centrali
kužim za ovaj adapter,hvala
imam već adapter samo 1M,2Ž ali ga nemogu ubacit u adb,smeta kućište rutera

Proobao sam sa phone1 i phone 2,ništa,nisam rebootao ruter,spliter je normalno izbačen
svijetli mi ledica slušallice na adb ruteru ali crveno,ne zeleno
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:56   #282
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Ostavio sam ti link sto ti treba za spojiti.
Ostavio si mu link na adapter za tri tel. zice, zenski ulaz na dva zenska izlaza. Bolja mu je sloucija adapter sa muskim ulazom na dva zenska
izlaza...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 19:59   #283
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ostavio si mu link na adapter za tri tel. zice, zenski ulaz na dva zenska izlaza. Bolja mu je sloucija adapter sa muskim ulazom na dva zenska
izlaza...
neznam da li funkcionira sa 2ž i jednim m ali već sam rekao,nemogu ga utaknut
morat ću kupit ovaj 3Ž
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 20:00   #284
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
kužim za ovaj adapter,hvala
imam već adapter samo 1M,2Ž ali ga nemogu ubacit u adb,smeta kućište rutera

Proobao sam sa phone1 i phone 2,ništa,nisam rebootao ruter,spliter je normalno izbačen
svijetli mi ledica slušallice na adb ruteru ali crveno,ne zeleno
Neznam kakav to M/2xŽ adapter imas, ali ovaj koji ja koristim se moze uredno ustekat u telefonske izlaze ADB routera. Onda kupi onakav kakav ti je poslan na linku Ž/2xŽ.

Sad sam svoj M/2xŽ adapter pogledal i vidim da ima dosta dugacki muski dio
Dovoljno da adapter ne zapinje uz gornje/doljnje izbocene dijelove kucista.

Resetiraj router i ako ti opet lampica za Voice (tel. slusalica) svjetli crveno, zovi SZK i prijavi kvar.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 07.02.2014. u 20:07.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 20:06   #285
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Neznam kakav to M/2xŽ adapter imas, ali ovaj koji ja koristim se moze uredno ustekat u telefonske izlaze ADB routera. Onda kupi onakav kakav ti je poslan na linku Ž/2xŽ.

Resetiraj router i ako ti opet lampica za Voice (tel. slusalica) svjetli crveno, zovi SZK i prijavi kvar.
nebih htio resetirat ruter,pričekat ću još sutra
rekao mi je čovjek iz t-coma da se prebacim večeras i da će valjda još nazvat jesam li uspio(nije rekao da resetiram ruter već samo žice),neću sad zvat,kasno je već,možda me nisu još prebacili kako spada

moj nejde,ima ih više valjda,moj nemože dosegnut
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 20:09   #286
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Nece ti se spojit na IMS dok ne resetiras router, to ce ti i SZK savjetovat. Inace ne vidim razlog zasto ga ne resetiras, to ce ti se ionak cesto dogadjat po defoltu :-D

E, sad vidim da krivo pisem, NE RESETIRAT, nego rebootat, tj. ugasit/upalit!
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 20:24   #287
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
nebih htio resetirat ruter, pričekat ću još sutra
rekao mi je čovjek iz t-coma da se prebacim večeras i da će valjda još nazvat jesam li uspio(nije rekao da resetiram ruter već samo žice),neću sad zvat,kasno je već,možda me nisu još prebacili kako spada
Zvati ih mozes uvijek, jer rade ili bi bar trebali radit 24/7.
Router je potrebno rebootat (iskljucit iz napajanja i ukljucit) zato jer samo pri dizanju sistema i inicijalnog sinkroniziranja DSL linije povlaci tvoje podatke sa ACS severa potrebne za uredan rad interneta, IPTVa i IMSa..
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 20:40   #288
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Zvati ih mozes uvijek, jer rade ili bi bar trebali radit 24/7.
Router je potrebno rebootat (iskljucit iz napajanja i ukljucit) zato jer samo pri dizanju sistema i inicijalnog sinkroniziranja DSL linije povlaci tvoje podatke sa ACS severa potrebne za uredan rad interneta, IPTVa i IMSa..
ugasio sam ga,sad sve lampice svijetle zeleno,zovem se doma,na mobitelu zvoni u slušalici a telefon se uopće ne čuje
esc je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 20:45   #289
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
OK, to sad znaci da ti sve do izlaza iz routera uredno radi, pa ostaju mozebitno neispravne zice, konektori, spojevi, telefoni, ...

Probaj s nekim drugim telefonom, drugom zicom i na drugi izlaz iz routera...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2014., 21:05   #290
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
OK, to sad znaci da ti sve do izlaza iz routera uredno radi, pa ostaju mozebitno neispravne zice, konektori, spojevi, telefoni, ...

Probaj s nekim drugim telefonom, drugom zicom i na drugi izlaz iz routera...
sad neznam šta je,neće ni bežični radit niti obični telefon,uredno kad se zovem on zvoni u slušalici ali ostalo ne redi
esc je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 21:30   #291
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Samo da obavijestim,riješen mi je IMS,sad radi i telefon,nakon 2 poziva službi za korisnike,nešto sa konfiguracijama(neznam čega,možda rutera,nisu bili kod mene)uglavnom da neobjašnjavam sve imam pitanje
Dakle imam adb ruter i sad mi stalno blica ona treća ledica,globus onaj.Zašto to blica,tek jedno vrijeme jučer mi je bilo sve normalno,dakle nije blicala ali danas opet blica cijelo vrijeme,i kad se ne koristi internet i kad je ugašen komp
Nemam problema sa internetom inače ali čudno mi da stalno blica a mislim da nebi trebala,nisam bio kad su zvali iz podrške pa nisam uspio pitat
esc je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 21:45   #292
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Ta lampica uvjek blica nakon gasenja pa paljenja routera. Prestane blicat kad jednom prekines i nanovo uspostavis vezu s internetom. Zasto je tome tako, mislim da nitko nezna
Inace, kad ju ugasis prekidanjem internet veze, opet ce nakon sljedeceg prekida DSL linije (ne samo internet veze) pocet blicat, kao neka obavijest da je router zabiljezio prekid DSL linije.
Uglavnom, nemoj se s tim opterecivat, jer je potpuno nebitno za uredan rad routera.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 21:52   #293
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ta lampica uvjek blica nakon gasenja pa paljenja routera. Prestane blicat kad jednom prekines i nanovo uspostavis vezu s internetom. Zasto je tome tako, mislim da nitko nezna
kak da prekinem pa ponovno uspostavim? Dakle nebi se trebao brinut šta stalno blica?
Primjetio sam da su konfigurirali ruter jer sam ponovno morao vraćat stari pasword od wi-fija
esc je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2014., 23:07   #294
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Logiras se u router i na prvom (Home) ekranu u lijevom dijelu pod "Internet Connection" stisnes Disconnect, pa nakon par sekundi kad ispise da je prekinuta veza, stisnes Connect.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 14.02.2014., 19:37   #295
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Hvala za sve
ovo funkcionira za blicanje lampice
esc je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 17:40   #296
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Neki dan nas je, nakon godinu i kusur mira božjeg, opet zvalo radi te "nove tehnike". Pazite vi ovo, oni su imali radni nalog da dođu napraviti urnebes sa tim telefonima. Ali opet smo ih potjerali sa metlom.

Za osvetu su nam iskopčali internet, valjda im je trebala zadovoljština. Mislim, internet je uvijek normalno radio, a taj dan router je poblesavio i izgubio lampicu za internet. Pa ih je trebalo zvati, potrošiti dva sata dok se netko od velemožnih agenata uopće javio, isprobavati njihovu crnomagijašku proceduru za osposobljavanje interneta... Ništa nije upalilo dok nisu router, prema njihovom riječima, resetirali na tvorničke postavke.

E sad, pitanje je koliko ćemo opet imati mira od njih jer prelazak na "novu tehniku" ne dolazi u obzir.

Baš su se oni to zgodno dosjetili, forsirati inferiornu uslugu bez korekcije cijena. E da.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 18:24   #297
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Sve dok ti telefon normalno radi; kad prestane, a treba ti, onda ces ti ganjat njih.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 19:23   #298
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sve dok ti telefon normalno radi; kad prestane, a treba ti, onda ces ti ganjat njih.
A jok. Onda kompletno gasimo t-konj "uslugu" pa neka im je sa srećom. I zatim pravac b.net koji nudi goli internet bez telefona. Jer bolje je ugasit fiksni telefon nego biti na tom smeću od "nove tehnike". Živjeli mobiteli.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 19:30   #299
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Ne razumijem razlog zasto si uopce na T-Comu ako ti je B.net dostupan???
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2014., 20:33   #300
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Ne razumijem razlog zasto si uopce na T-Comu ako ti je B.net dostupan???
Jer su računice pokazale da nema nikakve uštede na b.netu, a iz vica mi se baš ne da prelaziti jer ima u životu i važnijih problema.

No lako uvijek prijeđemo ako sjebu fiksni telefon. Jedina mu je prednost ionako bila što je uvijek radio, makar ne bilo struje, vode ni plina. A ako te prednosti nestane onda mi fiksni telefon uopće ni ne treba.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na