Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.02.2010., 09:35   #1
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Google postaje ISP. Buzz, Wave, Facebook...

"
Google, uspješna američka tvrtka poznata po tražilici Google, već duže vrijeme konkurira brojnim poznatim tvrtkama sa svojim besplatnim rješenjima. Sada, nakon testnog razdoblja u 3G mreži, Google se baca u izgradnju svoje širokopojasne internet infrastrukture.

Google kao pružatelj telekomunikacijskih usluga na području interneta? Nama zvuči primamljivo. Pogotovo zbog činjenice da će Google imati sam svoju infrastrukuturu, za razliku od većine (naših) operatera koji istu posuđuju od mrskih konkurenata.

Google planira izgraditi testnu ultra high-speed širokopojasnu infrastrukturu u nekoliko manjih lokacija u SAD-u, gdje bi brzine bile i do 100 puta brže nego sada. Google očekuje da će postići brzinu od 1 gigabit po sekundi, što je oko 1000 Mbps. Usporedbe radi, kod nas je trenutno aktualna 24 Mbps brzina- koju operateri ionako mogu rijetko kad isporučiti zbog loše infrastrukuture. "


Koga zanima može ostatak pogledat na: http://www.usporedi.hr/domace_vijesti/pogled/3726/


Meni ovo zvuči odlično, uz takvu brzinu i nove usluge bi ljudi postali asocijalni
syzygy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 09:39   #2
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
E da, ako gooogle bude tako isporučivao torrenti će biti zabranjeni ili ?

Ovo je ludnica brzina, samo kada bi u naše krajeve došla
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2010., 09:44   #3
bluefluid
Premium
Moj komp
 
bluefluid's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: VG
Postovi: 1,756
je, da, mogu mi odmah i chip stavit u mozak pa da mogu pretrazivat internet gdje got da se nalazim...
google
bluefluid je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 10:42   #4
pdx
Premium
Moj komp
 
pdx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: krk
Postovi: 482
google monopolisticki nastrojena kompanija
pdx je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 10:48   #5
Skorn
Premium
Moj komp
 
Skorn's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 604
Citiraj:
Autor proudixz Pregled postova
google monopolisticki nastrojena kompanija
za razliku od T-Coma?
__________________
~ Reductio ad Absurdum ~

igre za PS ONE / PS2 koje me zanimaju
Skorn je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:01   #6
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Kakve veze ima ova vijest s nama u HR?
Onaj autor na usporedi.hr bas nije sav svoj... bez obzira sto je i sam napisao da ovi to planiraju napraviti tek na nekoliko lokacija u SAD-u on ih vec vidi ovdje i usporedjuje s nasim provajderima :facepalm:
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:01   #7
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Skorn Pregled postova
za razliku od T-Coma?
Za razliku od bilo koje firme?
  Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:02   #8
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor bluefluid Pregled postova
je, da, mogu mi odmah i chip stavit u mozak pa da mogu pretrazivat internet gdje got da se nalazim...
google
Da, i meni se čini da Google uzima prevelik dio kolača... da li ima članova koji smatraju da GMail i nije baš tako bajan, mislim da sam na PCE naletio jedanput kako u slučaju GMail-a stoji ona there's more than meets the eye.

Are we mad to allow Big Brother Google to take over the world?
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 11:28   #9
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Da, i meni se čini da Google uzima prevelik dio kolača... da li ima članova koji smatraju da GMail i nije baš tako bajan, mislim da sam na PCE naletio jedanput kako u slučaju GMail-a stoji ona there's more than meets the eye.

Are we mad to allow Big Brother Google to take over the world?
gmail je zakon. Zašto? Zato jer meni radi odlično na DSL-u, a kada sam na dial up-u ili slično basic view mi isto radi super.

ima puno mjesta, foldere/filtere...

ima IMAP, pa ako netko želi koristiti neki drugi client može.
  Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 14:17   #10
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
gmail je zakon. Zašto? Zato jer meni radi odlično na DSL-u, a kada sam na dial up-u ili slično basic view mi isto radi super.

ima puno mjesta, foldere/filtere...

ima IMAP, pa ako netko želi koristiti neki drugi client može.
Slažem se sa svim navedenim, uživam u istim blagodatima od vremena kad si se mogao dičiti sa GMailom, ali jedino pomoću invitea. Znači ne koristim ga od jučer, a ni ostali članovi obitelji. Imaš odlični search, mjesta na pretek, labele kojima organiziram mailove koji su arhivirani, nisam se brinuo o mnoštvu attachmenta (u glavi misao - to je ipak Google) koji su mi pri ruci gdje god pođem sve do nedavno kada su se počele gomilati noćne more o gubitku GMail računa itd. Od '01 kada sam uveo prvi dial-up Yahoo, MSN Search i ostatak družine su uvijek ostavljali dojam da žele nešto više od mene uz reklame i raznorazne bannere, dok je Google uz minimalistički pristup i diskretno reklamiranje bio potpuno prijateljski. Dan danas Google koristim svakodnevno, ne pada mi na pamet paliti Yahoo koji sam baš sad ukucao u address bar nakon ne znam koliko vremena, te se iznenadio sa bloat-anim rješenjem početne stranice, ako ništa ostane mi sedmerostruko brži prikaz početne stranice Google-a (0.2 vs 1.4 s).

Postavio sam pitanje oko dobroćudnosti GMail-a pošto na netu imaš masu materijala za čitanje koje baca svjetlo na terms-of-use i iskrenost Google-a uz njih slogan don't be evil. Osobno prvi put kad sam se susreo sa kritikom GMail-a iznenadio sam se, pošto nisam vidio ništa loše u tom mail servisu, pa ni u Google-u.

Gmail is too creepy

Zanimljivo štivo, ne kažem da je pouzdano, ali opet kako GMail uspijeva ovo:











Radi se o mailovima koje sam sam sebi poslao, o čemu se radi lako je zaključiti sa screenshota inbox-a par sekunda nakon poslatih mailova. Jasno je kako Google uspijeva ovo (gore navedeno pitanje kako Google uspijeva mi pada u vodu), jasno je većini i zašto, ali ostaje pitanje gdje ovo vodi?


Zadnje izmijenjeno od: tOta. 16.02.2010. u 14:41.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.02.2010., 15:14   #11
Kimi
Premium
Moj komp
 
Kimi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 652
Sram ga moze biti,glupi google se usuduje ponuditi ISP rješenja,kako im je pala na pamet misao da prosire posao.Uostalom,da google Vam cita mailove,neda boljeg posla od zaposljavanja tisuca i tisuca ljudi samo da vam mogu procitatiz,a njih potpuno beskoristan mail
Kimi je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 15:41   #12
borgy
kenova
 
borgy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: München / Dubrovnik
Postovi: 901
ALERT
Opada postotak mozga korišten u raspravi
borgy je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 16:08   #13
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor Kimi Pregled postova
Sram ga moze biti,glupi google se usuduje ponuditi ISP rješenja,kako im je pala na pamet misao da prosire posao.Uostalom,da google Vam cita mailove,neda boljeg posla od zaposljavanja tisuca i tisuca ljudi samo da vam mogu procitatiz,a njih potpuno beskoristan mail
2+2=4



Naravno za sada se osobne informacije ne daju najboljem ponuđaču, znači samo navike, zahtjevi korisnika i sl. Nitko ne garantira da se to neće promijenuti.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 16:11   #14
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Mene samo zanima kako im uspijeva nadzirati te puste milijune korisnika Googla i Youtuba, naravno, ako je istina ovo gore navedeno...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 16:34   #15
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Na kraju dana Google je samo tvrtka!
  Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 20:49   #16
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Google je monstrum koji postaje sve veći i jači, nije to obična tvrtka
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 23:23   #17
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
khm je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 23:29   #18
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Što je uopće taj Buzz?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2010., 23:39   #19
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
vjerovatno jos jedan 'social network', sta drugo moze biti... vec mi je stvarno muka od tih govana...
khm je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 00:27   #20
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Stvarno nisu normalni, pored Google Wave sad još i Google Buzz.
Citiraj:
Google Wave is an online software application product of Google, described as a personal communication and collaboration tool.
It is a web-based service, computing platform, and communications protocol designed to merge e-mail, instant messaging, wikis, and social networking.
Citiraj:
Google Buzz is a social integration and messaging tool by Google, designed to integrate into the company's web-based email program, Gmail.
Koji šou bude nastal iz svega toga.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 01:17   #21
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
možda Gbook ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 01:32   #22
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Sam naziv, tj. ime nije ni tolko bitno, jer društvene mreže i njihova integracija u ama baš sve po spisku su Skynet modernog društva. Prije pet godina "niko živ" nije znal za Fejsbuk i ekipu, a kamoli da ga je koristil. Danas se oni koji ne znaju za pojam društvenih mreža ismijavaju, a ko nema Fejsbuk, Twitter ili neko od Google čuda - se smatra luđakom. Sljedećih pet godina bude s ovom stopom forsiranja svega i svačega, jako zabavno - da ne spominjem kakvo veselje bude kad se sva ta društvena kula od karata sruši od silnog silovanja tehnologije, nametanja kojekakvih pizdarija i prodavanja magle.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 01:45   #23
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
A čuj, tako sigurno nije u Kambodži ili Nigeriji Mislim da bi te tamo čudno gledali da spomeneš kompjuter, a kamoli fejsbuk.
A to rušenje virtualnog društva...mislim da se nadaš utopiji. Svi ti fejsbuci i slično su moderne štale za okupljanje stoke, tako da ju je lakše imati na oku Neće to tako lako pasti. Da bi se srušio fejsbuk, moraš napasti google, a da bi to napravio moraš zaratiti s Amerikom, jer korporacije poput Googla, Shella, itd. i održavaju taj proljev od države na okupu...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 01:51   #24
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ne treba se ništ napasti, srušilo bude se samo od sebe. Ko i sve na ovom svijetu, ništ nije vječno, pa ni moćan Google i slične kompanije. Kad-tad budu sami sebe syebali i jasno sve svoj korisnike. Sve je to danas fino i krasno i tehnologija nam omogućava nevjerojatne stvari, ali ono s čim su Google, Fejsbuk i ostatak krenuli, je daleko-daleko od onoga kaj danas predstavljaju i promoviraju, ne bi li privukli još više ljudi.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 17.02.2010. u 02:25.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 01:54   #25
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
A s čim su to krenuli?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 01:57   #26
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Google s tražilicom, a Fejsbuk s ciljem okupljanja akademske zajednice, prvotno nekolicine studenata jednog fakulteta, a kasnije svih mogućih fakulteta. Di su danas?
Ne zna se kaj sve Google posjeduje i na kaj sve ima prava, a Fejsbuk je postal glavno odredište za druženje. Umjesto prvotne zamisli da se ljudima koji su zbog svojeg geografskog položaja u nemogućnosti češće biti u kontaktu s rodbinom, prijateljima i poznanicima - omogući baš taj kontakt i ostanak u vezi, Fejsbuk danas u najvećoj mjeri koristi dječurlija koja se viđa svaki dan i da stvar bude bolja, žive u istom kvratu ili gradu. Tak da u godinama koje dolaze, zloupotrebljavanje (jer ja drugi naziv za to kaj se danas koriste, ne znam) društvenih mreža bude uzelo sve većeg maha.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 02:01   #27
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
A to, da. Krivo sam te shvatio. Ok, krenuli su šire nego možda planirano i prvotno zamišljeno, no da li su ovdje (gdje su sada) došli "slučajno", ili je i to bilo planirano - to mene zanima
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 02:07   #28
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Ko bi ih znal dal su došli slučajno ili planirano. Nije ni tolko bitno. Tu su di jesu i motivirani neopisivim količinama novca idu dalje i ne dira ih 5%.

Google Proposes “A Little Bit of Google for Everyone”
McG je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 02:12   #29
Tomo
Re-Registered User
Moj komp
 
Tomo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 627
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Slažem se sa svim navedenim, uživam u istim blagodatima od vremena kad si se mogao dičiti sa GMailom, ali jedino pomoću invitea. Znači ne koristim ga od jučer, a ni ostali članovi obitelji. Imaš odlični search, mjesta na pretek, labele kojima organiziram mailove koji su arhivirani, nisam se brinuo o mnoštvu attachmenta (u glavi misao - to je ipak Google) koji su mi pri ruci gdje god pođem sve do nedavno kada su se počele gomilati noćne more o gubitku GMail računa itd. Od '01 kada sam uveo prvi dial-up Yahoo, MSN Search i ostatak družine su uvijek ostavljali dojam da žele nešto više od mene uz reklame i raznorazne bannere, dok je Google uz minimalistički pristup i diskretno reklamiranje bio potpuno prijateljski. Dan danas Google koristim svakodnevno, ne pada mi na pamet paliti Yahoo koji sam baš sad ukucao u address bar nakon ne znam koliko vremena, te se iznenadio sa bloat-anim rješenjem početne stranice, ako ništa ostane mi sedmerostruko brži prikaz početne stranice Google-a (0.2 vs 1.4 s).

Postavio sam pitanje oko dobroćudnosti GMail-a pošto na netu imaš masu materijala za čitanje koje baca svjetlo na terms-of-use i iskrenost Google-a uz njih slogan don't be evil. Osobno prvi put kad sam se susreo sa kritikom GMail-a iznenadio sam se, pošto nisam vidio ništa loše u tom mail servisu, pa ni u Google-u.

Gmail is too creepy

Zanimljivo štivo, ne kažem da je pouzdano, ali opet kako GMail uspijeva ovo:











Radi se o mailovima koje sam sam sebi poslao, o čemu se radi lako je zaključiti sa screenshota inbox-a par sekunda nakon poslatih mailova. Jasno je kako Google uspijeva ovo (gore navedeno pitanje kako Google uspijeva mi pada u vodu), jasno je većini i zašto, ali ostaje pitanje gdje ovo vodi?


pomocu keywordova?
Tomo je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 08:52   #30
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Stvarno nisu normalni, pored Google Wave sad još i Google Buzz.
Koji šou bude nastal iz svega toga.
Ne znam je li ti promaknuo još jedan - orkut
Citiraj:
Autor Tomo Pregled postova
pomocu keywordova?
Postoji više načina kako, svatko sa malo smisla za posao zna i zašto. Mene više zanima što sam napisao par postova prije:

Naravno za sada se osobne informacije ne daju najboljem ponuđaču, znači samo navike, zahtjevi korisnika i sl. Nitko ne garantira da se to neće promijenuti.
tOta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na