Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2014., 08:57   #3421
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Mr. Nice Pregled postova
E to mene kopka.
Došlo već preko nekoliko paketića i na poneki treba platiti tih 4.5 kn.
Ni poštar ne zna zašto, samo da je taj sa carine i da trebam platiti, a što ja to plačam - ne zna.

Danas stigla 3 paketa gotovo iste veličine i vrijednosti od par $ i za jedan sam morao platiti 4,5 kn.

Nema nikakvu "HR" naljepnicu, oznaku niti ništa.
Da stavim sva 3 ne bi znali na koji sam platio tih 4,5 kn.

Sutra ću zvat carinu da vidim, jel poština kontrola nije znala objasniti.

Znaju da trebaju naplatiti ali ne znaju što i zašto ... 'ntisumpora i države ,,,
Na tome sto trebas platiti ti pise "Small package". Isto ni kod mene u posti ne znaju zasto, ali gdje to pise placa se 4.5 kn.
Inace, ako ti ga postar donese a ti nisi kod kuce ili kazes da ne zelis primiti paketic, ostavi ti zuti papiric i kasnije odes po njega u postu - ne placas tih 4.5 kn
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 12:30   #3422
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Da to nije onih nekadašnjih 5kn za isporuku "paketa" kod kuće?


Što vam piše na računu za tih 4.5kn?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 13:55   #3423
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Ono što sam našao po internetu je da naplaćuju 4,50 kn dostave za pošiljke na kojima piše "Small packet".
Ukoliko nema natpisa, nema ni naplate.
To im i piše i u Izvadku iz cjenika, (pri kraju 2 stranice):
Citiraj:
DOSTAVA malog paketa 4,50
Pretpostavljam da je opcija ne preuzeti takav paket(ić) i tražiti žuti papirić, pa onda otići u poštu po to, bez plaćanja harača.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 15:06   #3424
Hrvoje xyz
lepi
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 922
Moram si kupit SLR, kako bilo da bilo.Njuskam, nabava.net-am, ebayam, prtljam..Ako bi uzeo iz Švabije, konkretno vidim da dosta guraju iskljucivo DHL dostavu - koliko bi me cca izasli troskovi dostave tog DHL-a, znam da su ljudi prije znali past u nesvijest od njihoih troskova?Jasno mi je da PDV ne placam, zanima me konkretno troskovi te spediterske firme.Placam u startu 17€ shipping da nebi bilo zabune.
Jel imal ko slicnih iskustva..
Hrvoje xyz je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 15:16   #3425
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor vedranzeman Pregled postova
Ono što sam našao po internetu je da naplaćuju 4,50 kn dostave za pošiljke na kojima piše "Small packet".
Ukoliko nema natpisa, nema ni naplate.
To im i piše i u Izvadku iz cjenika, (pri kraju 2 stranice):


Pretpostavljam da je opcija ne preuzeti takav paket(ić) i tražiti žuti papirić, pa onda otići u poštu po to, bez plaćanja harača.
Meni se to dogodilo prošli tjedan, nije mi jasno zašto je tražila 4.50kn, sad znam, mamicu im na koje gluposti sad žele novac

gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:50   #3426
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Meni svako malo nešto dolazi i nikad mi to nije naplatilo, jedino šta je zadnji put - prije nekih 3 tjedna - poštar ubacija u sandučić taj žuti papirić, a pretpostavija sam da mu se nije dalo nosit puno stvari jer je padala kiša...
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 13:53   #3427
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Danas sam prvi put kupovao preko "Ebay-a" i platio Americanom. Nakon toga mi je ponudilo registraciju Paypal-om, što sam i napravio. Zanima me, da li je "Paypal " prihvatio moju karticu skojom ću i ubuduće vršiti plaćanja, samo s manje procedure ili trebam doznačiti neka sredstva na Paypal čime bi mogao kupovati?
Ova današnja kupovina je prošla uredno i roba (paket) je već u "delivery" statusu
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 13:58   #3428
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Citiraj:
Autor ivan_29 Pregled postova
...Zanima me, da li je "Paypal " prihvatio moju karticu skojom ću i ubuduće vršiti plaćanja, samo s manje procedure ili trebam doznačiti neka sredstva na Paypal čime bi mogao kupovati?...
To nam ti trebas rec. Ulogiraj se u Paypal, vidi svoje kartice i tako ces znati dali je prihvaceno.

Inace, krivom procedurom si radio. prvo ide registracija na paypal, verifikacija kartice sa 1,90$ i onda se moze kupovati. Ovaj tvoj sistem nisam bas skuzio.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 14:04   #3429
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Ja sam kupio i krenuo na plaćanje,izabrao sam American unio sve podatke i dobio potvrdu da je transakcija obavljena. Znam da je kartica prihvaćena, možda sam se krivo izrazio, nego nisam shvatio kod registracije na Paypal što sljedeći put trebam činiti, isto unositi podatke sa kartice ili će Paypal automatski teretiti ovu karticu za sve kupovine?
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 18:47   #3430
thesekiman
Pr0d1gy
Moj komp
 
thesekiman's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Pula
Postovi: 288
Ako nisi prije imao PayPal account napravljen, kad prvi put placas preko PayPala upisujes podatke od kartice i odmah ti nudi da upises podatke za novi account koje bi trebao zapamtiti ili zapisati jer ces te podatke koristiti za logiranje. Ako placanje prodje u redu, account ce biti automatski napravljen i u njemu bi trebala biti ubacena ta kartica koju si koristio za prvo placanje. Kasnije kad placas nesto drugo preko PayPala samo ubacujes svoje login podatke u polju di pise "I already have account", neces morati ponovo od kartice ubacivati.

Ali imas neki rok, mislim par tjedana da napravis verifikaciju kartice, ako to ne napravis PayPal ti nece dati da placas. Ulogiraj se u PayPal account, idi na pregled kartica i tamo negdje ce ti biti opcija Verify card. PayPal ce ti skinuti 2$ sa kartice i nakon par dana pogledaj na izvodu iz banke biti ce ti neki kod od 4 broja pored imena PAYPAL. Taj code onda ubaci u PayPal account.
__________________
thesekiman je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 23:23   #3431
Mr. Nice
Premium
 
Mr. Nice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 355
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
Na tome sto trebas platiti ti pise "Small package". Isto ni kod mene u posti ne znaju zasto, ali gdje to pise placa se 4.5 kn.
Inace, ako ti ga postar donese a ti nisi kod kuce ili kazes da ne zelis primiti paketic, ostavi ti zuti papiric i kasnije odes po njega u postu - ne placas tih 4.5 kn
A tko određuje "što je small package" ?
Zašto pitam...
Taj dan su došla tri "paketa" / škanicla. Sva tri podjednakih dimenzija i težina.
A na tom što sam platio nije pisalo nikakav "small pcakage" ili išta drugo.
Da ih stavim sva tri zajedno, ne bi znao koji je "small package".

Danas stiglo 4 komada (a jedan DIY project) i 2 kom veća i teža od onog zadnjeg na koji sam platio 4,5 kn - nisam platio ništa.

Ne kužim koji su im to kriteriji i kako to odgeđuju što je paket a što nije.
A jedan od naručenih paketa završio na carini i čekam da stigne, a sve su to stvari od par (max 20 $). U glavnom sitnice.

Kinez mi ga pošalje za badava (tj on plati par kuna) s one strane svijeta, a HP mi uzme 4,5 od Branimirove do Maksimira.
__________________
Mr. Nice je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 08:24   #3432
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Citiraj:
Autor Mr. Nice Pregled postova
A tko određuje "što je small package" ?
Zašto pitam...
Taj dan su došla tri "paketa" / škanicla. Sva tri podjednakih dimenzija i težina.
A na tom što sam platio nije pisalo nikakav "small pcakage" ili išta drugo.
Da ih stavim sva tri zajedno, ne bi znao koji je "small package".

Danas stiglo 4 komada (a jedan DIY project) i 2 kom veća i teža od onog zadnjeg na koji sam platio 4,5 kn - nisam platio ništa.

Ne kužim koji su im to kriteriji i kako to odgeđuju što je paket a što nije.
A jedan od naručenih paketa završio na carini i čekam da stigne, a sve su to stvari od par (max 20 $). U glavnom sitnice.

Kinez mi ga pošalje za badava (tj on plati par kuna) s one strane svijeta, a HP mi uzme 4,5 od Branimirove do Maksimira.
Kod mene je uvijek pisalo "Small package" na omotnici. Uglavnom je ona siva plasticna tanka
__________________
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 09:10   #3433
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Već je puno puta napisano da se ne zna tko što određuje i koliko..

Pitao sam jučer svog poštara za to i također im nije baš sve potpuno jasno no to se plaća "nošenje paketića do doma".. Ali onda se postavlja pitanje zašto se ne naplaćuju SVI paketići, uglavnom ni njima nije jasno.

Da skratim priču koju sam sa njim jučer prelazio, ako vam misli poštar naplatiti paket, samo mu recite da nećete preuzeti i neka vam pusti žuti papirić.

Toliko o tome, ajmo dalje
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 01.05.2014. u 21:23.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 19:29   #3434
Kristina7
Registered User
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Paris
Postovi: 1
Kako da kontaktiram prodavača ako mi stvar nije stigla ?
Kristina7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2014., 19:36   #3435
Dr_faca
Premium
Moj komp
 
Dr_faca's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 289
Kad odes na summary,ispod su ti itemi koje si kupila,onda di je taj item koji nije stigao s desne strane kliknes na contact seller...
Dr_faca je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2014., 15:12   #3436
bjede
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: iza sedam mora, sedam gora
Postovi: 245
Zna li netko više o naljepnicama s barcodom za slanje paketa koje je ebay nedavno uveo?
Mogućnost da prodavač nakon što proda svoj item može odmah isprintati tu naljepnicu s neta i zalijepiti ju na paket koji šalje.
Da li carina ima neki čitač tih barcodova kojim mogu točno vidjeti o kojem se itemu na ebayu konkretno radi i koliko je točno plaćen? Bez da je na samom paketu naznačena ikakva vrijednost?
Je li se tko susreo s tim do sad?


Drugo pitanje:

Ima li tko iskustva s ovim sajtom?

http://www.shipito.com/

Kako to sve skupa zapravo funkcionira?
Postoji li možda neki drugi bolji sajt iste namjene?
Nedavno sam na ovo naletio, a baš bi mi trebalo tako nešto zbog US sellera i Hrvatistana.

Hvala.

Zadnje izmijenjeno od: bjede. 04.05.2014. u 12:38.
bjede je offline   Reply With Quote
Staro 03.05.2014., 09:46   #3437
ivan_29
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 69
Citiraj:
Autor thesekiman Pregled postova
Ako nisi prije imao PayPal account napravljen, kad prvi put placas preko PayPala upisujes podatke od kartice i odmah ti nudi da upises podatke za novi account koje bi trebao zapamtiti ili zapisati jer ces te podatke koristiti za logiranje. Ako placanje prodje u redu, account ce biti automatski napravljen i u njemu bi trebala biti ubacena ta kartica koju si koristio za prvo placanje. Kasnije kad placas nesto drugo preko PayPala samo ubacujes svoje login podatke u polju di pise "I already have account", neces morati ponovo od kartice ubacivati.

Ali imas neki rok, mislim par tjedana da napravis verifikaciju kartice, ako to ne napravis PayPal ti nece dati da placas. Ulogiraj se u PayPal account, idi na pregled kartica i tamo negdje ce ti biti opcija Verify card. PayPal ce ti skinuti 2$ sa kartice i nakon par dana pogledaj na izvodu iz banke biti ce ti neki kod od 4 broja pored imena PAYPAL. Taj code onda ubaci u PayPal account.
Hvala thesekiman , upravo tako sam učinio i evo sam shvatio, da sam kupovao kao "guest", sada mi je stigao kod za verifikaciju, verificirao i sad sam pravi "Paypal". Usput da napomenem kod brzoplete kupovine kupio sam "repair kit" umjesto "power board", vidio sam na slici da je to što trebam ali nisam obraćao pažnju na "repair kit", a dole ispod, što sam tek kasnije vidio piše "this is not board" i ode 16CAD za školu kupovine.
ivan_29 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 07:34   #3438
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Eto na danas mi izlazi 45 dana od 100. kupovine i evo prvog problema. Item je dostavljen nakon što se prvotno vratio od kuda je poslan, ali je dostavljen u Ameriku na neku desetu adresu. Ovo mi nije prva kupovina od ovog prodavača, a prije 3 tjedna sam ga pitao zašto je proizvod vraćen, na šta nikad nije odgovorio. Naravno otvorio sam salučaj, i to se slučajno sjetio danas. Koliko se ugrubo čeka do povrata novca?
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2014., 09:26   #3439
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
2-3 dana kod normalnog sellera..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 09:34   #3440
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Jel sigurna prodaja prek ebaya? Saljem covjeku za italiju, a covjek mi uplatio prek paypala vec. Pa sad me malo strah da ne izgubim item i pare...
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 10:02   #3441
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Ako saljes preporuceno dobijes tracking i nema muljanja
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 10:03   #3442
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ako priložiš broj za praćenje pošiljke, puno si sigurniji.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 11:24   #3443
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Koja je najbolja posta za slat tamo, radi se o paketu od 25kg negdje
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 12:18   #3444
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Uhhhh to ce te dobro oderati....HP ili DHL.Probaj viditi na njihovim web stranicama.Racunaj negdje od 500 do 700 krznatih zivotinjica
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 12:36   #3445
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Bez uvrede ali ja ne kuzim. Prodas nesto strancu, ebay ili kako vec, on ti plati i ti sad kako poslati i koje su cifre?

Jos ako je kupac iz juzne Italije, mogu mislit sta slijedi.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 13:02   #3446
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Prijevara teska,zato njih puno niti ne salje u Italiju
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 15:26   #3447
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Bez uvrede ali ja ne kuzim. Prodas nesto strancu, ebay ili kako vec, on ti plati i ti sad kako poslati i koje su cifre?

Jos ako je kupac iz juzne Italije, mogu mislit sta slijedi.
ma kakva uvreda

ma gledao sam vec preko overseas-a pa sam isao usput pitat oko postarine, srecom, lik je iz sjeverne italije..
meni je bitno da me lik ne moze zeznut sto se tice preuzimanja paketa i ne placanja. pa sam zato htio pitat ovdje na ebay iskustvima

I zasto mislis prijevara teska?

Zadnje izmijenjeno od: gaggo. 12.05.2014. u 15:27. Razlog: pitanje
gaggo je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 16:47   #3448
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Pogledaj malo ma Ebayu pa ces viditi da velika vecina njih ne salje i Italiju.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2014., 17:35   #3449
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Slao sam RAM u Italiju kao preporučenu pošiljku, srećom na sjever u Torino, pa je potrajalo samo dva tjedna.
Iako na stranicama Pošte navode da nemaju trackinga u Italiji putem IPS-a, na kraju se ipak pojavio:



Nije loše za talijane, naravno ako se usporedi s pošiljkom iz bilo kojeg zakutka Njemačke, koja dođe na moj kućni prag unutar 3-5 dana, onda izgleda smiješno.
__________________
Tko nije skršio Socket A procesor na bilo koji način, neka prvi baci kamen!
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2014., 09:11   #3450
gaggo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 523
Super stvar, uspio sam se dog s likom, izgleda da cemo se naci utrstu, potrosit cu na put oko 500kn i opet usparam
gaggo je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na