Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.02.2014., 22:55   #301
MikaHR
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,264
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Jer su računice pokazale da nema nikakve uštede na b.netu,
Jel moš nabacit tu računicu ovdje?
MikaHR je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 15:17   #302
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
Sve dok ti telefon normalno radi; kad prestane, a treba ti, onda ces ti ganjat njih.
Vjerojatno ne. Reko mi tehničar jučer da ko neće prijeći na IMS, samo budu stavili konvertor voipa u analognu liniju i tu liniju poslali pretplatniku. kod njega se niš ne mjenja al je opet spojen na voip.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 15:44   #303
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
To su kod mene, na mojoj centrali, radili samo korisnicima koji su koristili samo telefon. Svima koji su koristili iz nekog razloga router, to nisu htjeli/mogli napravit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 18:02   #304
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
meni samo nije jasno kak budu kod nas stavili IMS koji ne radi na ovim paricama jer su previše udaljene od centrale
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 18:42   #305
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Stave voip, i smanje ti net za koliko treba
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 19:15   #306
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
fino će smanjivat nešto čega nema
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 20:46   #307
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Ako nema interneta, nece biti ni IMS-a.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 21:23   #308
SlavkoLinic
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2014
Lokacija: Zadar
Postovi: 1
Pozdrav ekipa, imam jedan problem s tim Voipom, u jednoj prostoriji mi je jedna utičnica i tu mi je telefon, u drugoj prostoriji mi je druga utičnica u kojoj je spojen modem. E sada ja ne želim nikakvo provlačenje kabela po kući niti kupovanja bilo kakve bežične opreme, a želim da mi ostane ovakva situacija kakva jest. Dakle treba spojiti telefon u modem, a da sve ostane preko tih utičnica. Jednom frendu su t-šrot tehničari to uspjeli napraviti, tako da znam da se može, samo ne znam kako... Tražio sam po svim forumima, nema nigdje odgovora-odnosno uputstva. Hvala!
SlavkoLinic je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 21:24   #309
.Delboy
Premium
 
.Delboy's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: hr
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
meni samo nije jasno kak budu kod nas stavili IMS koji ne radi na ovim paricama jer su previše udaljene od centrale
Kao što ti je rekao tehničar, ide na MSAN, i kod tebe sve po starom, a do centrale voip.
.Delboy je offline   Reply With Quote
Staro 01.03.2014., 22:19   #310
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,072
Citiraj:
Autor SlavkoLinic Pregled postova
Pozdrav ekipa, imam jedan problem s tim Voipom, u jednoj prostoriji mi je jedna utičnica i tu mi je telefon, u drugoj prostoriji mi je druga utičnica u kojoj je spojen modem. E sada ja ne želim nikakvo provlačenje kabela po kući niti kupovanja bilo kakve bežične opreme, a želim da mi ostane ovakva situacija kakva jest. Dakle treba spojiti telefon u modem, a da sve ostane preko tih utičnica. Jednom frendu su t-šrot tehničari to uspjeli napraviti, tako da znam da se može, samo ne znam kako...
Moze se jednostavno ako imas sljedecu situaciju; dolazna kutija -> prva uticnica na kojoju je spojen router -> druga uticnica na koju je spojen telefon. Tada samo treba izvuci dolaznu zicu iz prve uticnice, ubost u router, a iz routera spojit odlaznu zicu do druge uticnice.
Ako ti je uticnica na kojoj je sada telefon u sredini, onda ce bit malo teza situacija...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2014., 12:17   #311
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Citiraj:
Autor .Delboy Pregled postova
Kao što ti je rekao tehničar, ide na MSAN, i kod tebe sve po starom, a do centrale voip.
samo je reko i to da taj signal zadržava sve boljke IMS-a. a kod nas ne radi IMS, testirano bilo kod susjeda.
spominjal je još da imaju te neke module il kaj već, koja gura signal na 6km, al je problem da kod mene ima valjda i 8-9 km
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2014., 14:23   #312
jasmina1969
Premium
Moj komp
 
jasmina1969's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: u gradu
Postovi: 50
Pozdrav,

eto danas i ja primila poziv od gospođe iz t-coma, kako moram doći u najbliži t-com centar da mi vele datum kad me budu prebacili na VOIP. Rekoh joj da su oni dužni mene obavijestiti kada, a ne da ja moram ispitivati i da nisam zainteresirana uopče za taj VOIP jer nam treba jedna analogna linija, baš iz razloga da kada nema struje, interneta nema i telefona. I da zato nisam več godinama u nikakvom ugovornom odnosu kako bi uvijek mogla otići kod drugog operatera. Vidim da metronet nudi analogiju još uvijek.

Trenutno sam na ISDN-u, jedna linija analogna i jedna digitalna, s time da je nekako prije još deset godina iskombinirano da kada je jedna linja zauzeta zvoni druga ili treća. ISDN je uveden isključivo zato da ja sa internetom imam svoju liniju, a starci uvijek slobodan telefon, još nije bilo MAXdsl-a u to vrijeme.
Moje pitanje je sad: kako se ISDN linije prebacuju na VOIP? Da li meni ostaju dvije linije ili samo jedna. S obzirom da imam tri telefonska broja i ja koristim jedan, a ostali ukućani drugi. Da li ostaju svi isti brojevi? Da li linije odvoje, pa ovu analognu lijepo konverteorm u centrali prebace na VOIP, a moju digitalnu liniju daju to što treba dati da se prespoje žice. Laik sam, još k tome plavuša, pa ako ima neka dobra strpljiva duša da mi objasni.
jasmina1969 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2014., 00:36   #313
bokinho
Registered User
Moj komp
 
bokinho's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Usa
Postovi: 253
Citiraj:
Autor jasmina1969 Pregled postova