Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2021., 11:11   #181
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
Tako-tako da će odseliti. Iz Siska sam, znam Petrinju, nema tu sada velike filozofije.

Neki će privremeno odseliti. Frend s ženom i dvoje malih klinaca će biti cca 6 mjeseci u Rijeci. Onda otom potom, on bi se vratio, ona je iz Rijeke....... i ako ona dobije posao u Rijeci, kud da se vraćaju u Petrinju? Iako im je kuća još i dobro prošla, kuda?

Ono što ljudi ne kuže, to su mrtva područja. Ljudi koji su završili bar 4. srednju, kamoli fax npr, gotovo pa nemaju šta tražiti u Sisku. Kamoli Petrinji, da ne pričam o Glini. Pa se čude koji sam ja shit morao za Zagreb s IT diolomom. Primarno zbog posla, primarno..........

Tako da je ovo još dodatan okidač te iskreno, neka i ljudi odsele u bolje sutra. Ako ih je trebao potres pokrenuti, neka je mamu mu, ja sam sretan.

Jer onaj tko nije živio, tko nije rođen, a da nije član partije - ne zna o čemu pričam.
Ja sam zahvalan jer sam naučio preživjeti. I meni super, jer od otpadaka ću nešto izvući. Ali to nije život, to je preživljavanje.

Da ne pričam o ratu, da ne pričam o ubijanju i gašenju svega iza rata, mah....... kakav PTSP, ovo je PTSP numero x

Eto upravo tako je kod nas u Hercgovini jos od rata. Meni, sistemcu sa skoro 25 godina iskustva trenutno je nudjeno 3000kn kad sam zadnji put dole trazio posao. Tuzno je sto je to sasvim normalna placa kod nas. Srecom, pobjegao sam iz doline suza i bez potresa.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2021., 07:47   #182
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Eto upravo tako je kod nas u Hercgovini jos od rata. Meni, sistemcu sa skoro 25 godina iskustva trenutno je nudjeno 3000kn kad sam zadnji put dole trazio posao. Tuzno je sto je to sasvim normalna placa kod nas. Srecom, pobjegao sam iz doline suza i bez potresa.
Da, ljudima nije jasno jer ne znaju. Nisu prošli jer nisu imali tu nesreću sve ono bljutavo što je slijedilo iza '91-e, potres je eto samo samo još dodatno sve unakazio.

I naravno da svatko brine brigu svoju, sve je to meni jasno. No od većine ljudi, običnih smrtnika ili političara, kada čujem kakve nebuloze pričaju.......
ko da ja pričam o nekom selu usred Afrike, takva paralela. Ono, sad ćemo mi dofurat kamione, bagere, struju - a tamo nema ceste nikakve, lete mačete i divlji brutalni zapad, ljudi nepismeni i slično... Ali ne, sada ću ja nešto pametno prosrat, a kurca ne znam realno šta je u tom selu.

Zato je mene osobno pogodilo jer znam kakva je sirotinja tamo. Tamo nema socijale i žalosno je to što je to na 40-50 km od glavnog grada. Zapravo ima socijale SK i okolica, ali to vrijedi za Rome. Domicijalno stanovištvo ne.

Tako ti uzmu sve. Tj, već su uzeli sve, pa je ostala socijala, ali neregistrirana socijala, jer su gotovo svi - socijala.

I onda ostani. Kome i zašto? Da, vuče te ulica gdje si odrastao, vuku te ceste tvog grada, vuče te A-LAAAaaaa........

Ali fuck it, kada preživljavaš i to desetljećima, jebene generacije preživljača.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na