Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.11.2015., 12:43   #1
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
(riješeno) Links ne priznaje reklamaciju za RAM - trebam savjet

Reklamiro sam jedan kit ddr3 (2x4GB) jer racunalo ne boota sa tim ramima, nema ni POST-a. Na vise racunala isprobano.

Memorija je deklarirana na 1.65v i na 2400mhz, te ista proradi kad se sa drugim ramima u biosu namjesti 1.65v i stavi na 1333mhz pa se komp ugasi i zamjene rami - onda se probude. Nakon toga rade sasvim normalno.

Meni to nije bilo normalno ponasanje rama i ne mislim da bi trebo "kemijat" da bi se oni pokrenuli.

Vratio sam ih u links i reko sam da rami ne rade, jednostavno. Nije mi se dalo opce ovo drugo objasnjavat jer mislim da nema potrebe.

No dobio sam odgovor da je jedan od pinova fizicki ostecen na jednom od stickova. Na moj upit zasto onda drugi stic ne radi isto, nisu odgovorili nego su rekli da se stickovi u kitu tretiraju kao jedan artikal i da zbog fizickog ostecenja ne mogu priznat ni garanciju na drugi stick koji fizicki nije ostecen, ali ne radi.

Dakle, reklamacija nije priznata. Imam li ikakve opcije ovdje ili da se pomirim sa time?

Tnx
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 12:52   #2
alengrosevic
Premium
Moj komp
 
alengrosevic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 3,750
u pravu su. prodaje se kao 1 artikl, reklamacija je na 1 artikl (kit). Ako je fizičko oštećenje (i najmanje) garancija više ne vrijedi. Jedino ako naletiš dok je netko dobre volje pa progleda kroz prste za prvi modul, ali vrlo vjerojatno neće priznati.
alengrosevic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 12:53   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ha ono... dobro su ti rekli.

zamjena za tvoj kit je drugi kit, a ne jedna pločica i to ti je to.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 12:57   #4
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
probaj direktno kod proizvođača, nikad neznaš..
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 13:58   #5
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Opce mi nije jasno kako je doslo do "fizickog ostecenja". Imo sam hrpu puta da neki pin bude malo crni na plocici, ali nikad nije utjecalo.

Memorija se tako ponasa od prvog dana koristenja, ne vjerujem da taj pin utjece na ista, ali da...oni ce uvijek rec da utjece i nema tu kruha.

Tnx
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 14:30   #6
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Može slika tog "oštećenja" (makar i mobitelom)?

Također bi na tvom mistu kontaktira proizvođača direktno (kako je kolega gori sugerira), da vidm šta će oni reć.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 14:36   #7
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Kad sam predo plocice, sve su poslikali (valjda 10 slika) pa cu trazit te slike da mi posalju. Nisam jos otiso po rame pa budem stavio sliku kad ih uzmem.

Problem je sto sam rame vratio 2 dana prije isteka garancije, sad garancije vise nema. Ne znam da li sad vise mogu kontaktirat G.Skill?

Da li bi vi na mojem mjestu sad objasnjavali Linksu da plocice zapravo rade kad ih se "probudi" sa 1.65v (tolko su i deklarirane) na vec opisani nacin u prvom postu? Mislite da bi to ista promjenilo?
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 14:50   #8
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Ne bi,ako postoji bilo kakvo fizičko oštećenje. Tu su u pravu.
  Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 15:00   #9
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Memorija je deklarirana na 1.65v i na 2400mhz, te ista proradi kad se sa drugim ramima u biosu namjesti 1.65v i stavi na 1333mhz pa se komp ugasi i zamjene rami - onda se probude. Nakon toga rade sasvim normalno.

Meni to nije bilo normalno ponasanje rama i ne mislim da bi trebo "kemijat" da bi se oni pokrenuli.
Dvije godine si mogao kemijat, trpio takvo ponasanje rama ?

Citiraj:
Autor Astral Pregled postova

Memorija se tako ponasa od prvog dana koristenja....
I stislo te 2 dana prije isteka garancije da reklamiras ? Koji je to pakleni plan bio...

Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Problem je sto sam rame vratio 2 dana prije isteka garancije, sad garancije vise nema.

Pravo ti budi, svatkome po zasluzi....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 15:16   #10
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Sad lijepo povuci sve to. RAM nije bio moj, kupio ga sa 3 dana garancije. Nemam pojima zasto prijasnji vlasnik nije reagiro ranije. Ja sam sazno za "kemijanje" nakon kupnje.

Nije problem vratit rame, kolega sa foruma je i ne bojim se za novce al eto zao mi rama. Nisam uopce racuno na nekakva fizicka ostecenja. jbg
Astral je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2015., 18:14   #11
Purica/Tamara55
Premium
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb,Sesvete
Postovi: 139
Na Linksovom jamstvenom listu piše između ostalog da jamstvo ne vrijedi ako je kvar ili oštećenje uzrokovano zbog ishabanosti artikla (vidljiva oštećenja). Ti možeš dokazati da oštećeni pin nije uzrok tome što kit ne radi po specifikacijama proizvođača kao što bi trebao, bez obzira na to koliko oštećenje ružno izgledalo.

1. To oštećenje ne utječe ni na 1 ni na 2. pločicu da svaka samostalno ili u paru sprječavaju pokretanje računala.
2. To oštećenje pina ne utječe na oštećenu pločicu da samostalno radi slabije od deklariranih vrijednosti.
3. To oštećenje ne utječe na neoštećenu pločicu da samostalno radi slabije od deklariranih vrijednosti.
4. To oštećenje ne utječe na rad pločica u paru slabije od deklariranih vrijednosti.

Jednostavno rečeno, kit je neispravan s takozvanim 'oštećenjem' ili bez njega i možeš im to dokazati testiranjem kita na bilo kojoj matičnoj ploči s ovom svojom zaobilaznom metodom. Reklamirao si na vrijeme, zahtjevaj novi kit. Budi spreman na prepiranje i da im prijetiš s inspektoratom ili kojim već institucijama, ali probaj sve na finjaka obavit.
__________________
The Chase Is Better Than the Catch
Purica/Tamara55 je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 18:43   #12
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Problem je sto sam rame vratio 2 dana prije isteka garancije, sad garancije vise nema. Ne znam da li sad vise mogu kontaktirat G.Skill?
Najbolje bi bilo da kontaktiraš Gskill.
Da li možda na pakiranju od memorije piše lifetime warranty? Ja sam ih jednom kontaktirao sa pitanjem u vezi garancije, jer je na računu bila 3 godine, a na pakiranju memorije je pisalo lifetime warranty, pa su rekli da je doživotna garancija.
__________________
Origin: Dead_Body_cRo
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 18:45   #13
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Vrati taj RAM lipo kolegi, nakon šta ti uplati novce natrag, i uzmi uz nadoplatu u dućanu novi RAM (naravno ne u Linksa )
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2015., 21:03   #14
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Haha bas to Ma dogovorio sam vec sve sa kolegom. Ja njemu natrag ovaj ram, on meni drugi kit koji ima i sve 5.

Purica i Tamara - Drago mi je da kad bi bas htio da bi postojao nacin da se ovo izvuce. Cisto zato jer sam vise puta imao losa iskustva sa Links reklamacijama i fkt bi htio jednom pobijedit ali mi se ne zajebava za par sto kuna...
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 00:23   #15
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Danas sam samo preuzeo memoriju, trebo sam trazit svejedno da mi pokazu. Jer na papiru pise ostecenje na "jednom" pinu. Ne pise na kojem. I sad gledam memoriju i ne mogu nac nikakvo ostecenje. I onda pogledam od ispod i vidim "ostecenje" koje ne da nema veze s vezom nego ne mogu vjerovat da jedan Links se spusta na takav nivo. Ovo je pre jadno zbog cega je odbijena garancija. Za ne povjerovat. Stavljam 4 slike i jednu uvecanu ako vam promakne.

Smijeh zivi. Jel se ja mogu vratit i zalit na ovu presudu? Jel kasno sad kad sam preuzeo ram? Bas sam budala da ih nisam pito da pokazu...

Evo: https://app.box.com/s/ykn2adf4w0i04cpkrh45snhjs4i2jf0i
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 00:58   #16
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ček pričamo o ovom prvom oštećenju pcb-a nakon space-ra?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 01:10   #17
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Yep. Bijelo "ostecenje" je samo na pcb...

Oni su to nazvali ostecenje na pinu. Ja mislim da to ni nemres tak nazvat ili oni ne znaju sto je pin.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 01:11   #18
Overclock_freak
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Rijeka-Zagreb
Postovi: 1,206
nije to nikakvo oštećenje nego linksovo prodavanje fore

odi ovim putem

1. pošalji mail na podrska@links.hr i točno opiši situaciju itd.. ako ne pomognu odi na plan 2

2. javi se meni u PP ili imaš masu drugih institucija koje će se rado pozabaviti tvojim slučajem
Overclock_freak je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 01:12   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ha gle... oštećenje je, to stoji, ali ono kontakti su netaknuti... jab' malo povisio glas iskreno jer ovo ne može uzrokovat neispravan ram, ovak barem na prvi pogled.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 01:25   #20
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Probat cu otic do njih ujutro pa cu vidjet sto ce rec i kako ce to objasnit. Nisu mi daleko. Nakon toga slat mail ako treba.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 01:31   #21
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
morat ćeš težim putem jebiga... ali po meni ovo nije razlog za otklon reklamacije.

kreni sa slikama prema porizvođaču za početak.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 08:00   #22
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Yep. Bijelo "ostecenje" je samo na pcb...

Oni su to nazvali ostecenje na pinu. Ja mislim da to ni nemres tak nazvat ili oni ne znaju sto je pin.
Seru kvake, Over ti je reka kako ces.

GSkill bi to zamjenio bez beda, ali imas samo 50kn postarine do NL. Pa ti vidi.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 08:31   #23
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Ne vjerujem da Links već nije čekirao stvar sa G.Skill-om...aj baš pošalji mejl G.Skillu sa fotkama pa javi što kažu.
tomek@vz je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 09:23   #24
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Bio sam bas u servisu no na zalost osoba za pultom samo prima i izdaje...ne zna nista ukratko.

Dobio sam odgovor da saljem mailom svoj upit. Takodjer ta osoba kaze 100% da je vec provjereno sa g.skillom i da je g.skill reko da se odbija garancija. Namjeravam prvo poslat mail g.skillu, a onda i linksu di cu im kopirat mail g.skillu. i trazit od njih da i oni meni posalju svoj.

Ako je stvarno g.skill reko da ne moze onda ok. Prihvacam.
Astral je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 09:34   #25
electro
Premium
Moj komp
 
electro's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 687
Links
mislim da se sve svodi na njihovo izvlačenje (ubili su se od kontaktiranja skilla)
kod pulta ili iza pulta nema kod njih stručnjaka (ili ti ga profesionalca)
electro je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 10:34   #26
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
U čem je problem? Jel ima oštećenje? Ima.
To da li to ruši funkcionalnost, druga stvar. Pošalji mail gskillu. Links to ne može zamjeniti, jer jednostavno ti dečki u servisu to NE SMIJU napraviti. A što se tiče "povisivanja glasa", zaboravi. Možeš dobiti jedino šut kartu iz dućana i prijavu za remećenje javnog reda i mira. (Bilo je oko 500kn kad sam svojevremeno radio uu jednom servisu a neka budala je došla u stilu " znaš ko je.moj tata,imam veze,znam ovog onog,kum u soa, POA." pa sam ga skoro poslao tati u argeti bez povrća.
  Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 13:06   #27
Bloodhunter
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 108
Glasnija ekipa uglavnom češće dobije što želi, hm.. da su se baš čuli sa Gskill-om i da su oni ovo odbili mi je malo nategnuta priča. Po meni, više ima utjecaja to sto ti je pri kraju garancija pa im je malo sumljivo. Moj savijet ti je da pošalješ slike Gskill-u i ako te oni odbiju, zaprijeti da ćeš objavit na forumu ili di već zbog čega su te odbili. Loša reklama njima nikako ne paše, a tebi povećava šanse da dobiješ novi ram:-).
Bloodhunter je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 13:47   #28
mislavgray
Registered User
Moj komp
 
mislavgray's Avatar
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 41
Vrlo vjerojatno se nisu niti čuli. Slično je bilo sa G930 headsetom. Odbili jamstvo za nekvalitetne jastučiće koji su se užasno počeli ruluti. Logitech priznao pod jamstvo, vratio im se sa papirom. Za jedan dan sam imao nove slušalice. Kontaktiraj gskill. Nemas kaj za izgubit
mislavgray je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 14:49   #29
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
U čem je problem? Jel ima oštećenje? Ima.
I kučišta od mobova su uredno oštečena/izgrebana pa garancija uredno prolazi tak da je problem ak to oštečenje nema nikakve veze sa pinom kako su oni i naveli.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 16:06   #30
QuidZz
Premium
Moj komp
 
QuidZz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Sinj
Postovi: 3,528
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
I kučišta od mobova su uredno oštečena/izgrebana pa garancija uredno prolazi tak da je problem ak to oštečenje nema nikakve veze sa pinom kako su oni i naveli.
Osim kad je Apple u pitanju.
__________________
Pošten trgovac: 1, 2, 3 ,4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ,17, 18, 19
QuidZz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na