Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2012., 17:23   #421
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Danas sam napokon detektirao zbog cega se mob nece spojiti na internet.
Stvar je u staroj sim kartici, jednostavno se ne spaja na data promet. Zanimljivo.
Ne treba cak ni rucno postavljati APNove, radi sve od prve - s drugom sim karticom. Samo sam se nagnjavio bezveze otkrivajuci toplu vodu.
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 11:51   #422
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo pridružujem se vlasnicima s jednim Prestigio 4300


Zna li netko gdje kupiti masku i zaštitu za ekran ima li što origigi ili se mora improvizirati.

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 06.12.2012. u 14:22.
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.12.2012., 15:54   #423
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Evo pridružujem se vlasnicima s jednim Prestigio 4300


Zna li netko gdje kupiti masku i zaštitu za ekran ima li što origigi ili se mora improvizirati.
Od sutra mislim krece prodaja nove ture PAP4300 koji u sebi vec ukljucuju futrolu. Slicice futrola sam vec negdje nalinkao i za bijelu i za crnu varijantu.
Rumorsi kazu da ce kupci PAP4300 mobitela koji futrolu nisu dobili u paketu, dobiti futrole besplatno u slucaju da su uredjaji kupljeni u ducanu, a ne recimo preko njuskala.

Zadnje izmijenjeno od: alcem. 06.12.2012. u 15:59.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 16:30   #424
zlajavk
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 24
Citiraj:
Autor alcem Pregled postova
Od sutra mislim krece prodaja nove ture PAP4300 koji u sebi vec ukljucuju futrolu. Slicice futrola sam vec negdje nalinkao i za bijelu i za crnu varijantu.
Rumorsi kazu da ce kupci PAP4300 mobitela koji futrolu nisu dobili u paketu, dobiti futrole besplatno u slucaju da su uredjaji kupljeni u ducanu, a ne recimo preko njuskala.
A za PAP 4040,jel isto vrijedi?
zlajavk je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 16:40   #425
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Mob je kupljen u trgovini ADM u ZG probao sam tražiti po netu(eBay,Dealextream i sl. str.) ali ništa baš za Prestigio modele e sad neznam ima li neka alternativa, nebi htjeo izgrebati mob odmah u startu, ali idem pogledati po temi premda sam ju već pregledao pa mi oćito promaklo...
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 16:42   #426
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
Mob je kupljen u trgovini ADM u ZG probao sam tražiti po netu(eBay,Dealextream i sl. str.) ali ništa baš za Prestigio modele e sad neznam ima li neka alternativa, nebi htjeo izgrebati mob odmah u startu, ali idem pogledati po temi premda sam ju već pregledao pa mi oćito promaklo...
ma lahko za temu, moras na fejsic i lajkati i tako...
Tamo pak kaze:
"Prestigio Hrvatska @Ante - vodimo računa o prvim kupcima te ćemo riješiti oblekicu vrlo brzo i potpuno besplatno. Čekamo finalne informacije pa ćemo se javiti po tom pitanju s detaljima"
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 18:17   #427
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
jbg. kad nemam fejs ni twit to uopće nekoristim probat ću sutra nazvati ADM da vidim gdje je kvaka ako je ima i kad će otvoriti vrata

Svakako hvala na obavjesti.


Edit: evo nadogradio sa 1.006 na 1.009

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 06.12.2012. u 19:58.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2012., 21:39   #428
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor zlajavk Pregled postova
A za PAP 4040,jel isto vrijedi?
Brijem da da s naglaskom da je sve ovo sto pricam NESLUZBENO i glasina.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 09:37   #429
Nikopa
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
zaštita ekrana

Zaštitne folije:

Ove jefitinije ( 6 komada ) sam kupovao za Huawei Sonic i dobre su obzirom na cijenu i količinu.

Za ove skuplje ne znam jer mi je previše dati za jednu foliju.

N
Nikopa je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 19:01   #430
zlajavk
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 24

Za one koji imaju rootan telefon,jel onda dopušta opciju "disable" stock dialera,tvorničkog.Kod mene je sada zatamnjena ta opcija
zlajavk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.12.2012., 21:14   #431
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
U kojem slotu mora biti SIM kartica jer koristim samo jednu(stavio sam u onaj pokraj SD kartice) za sada i kako da pojaćam zvuk zvonjave i ima li takva opcija jer kad odem na audio profil nema ništa od takvih opcija i kako da postavim za zvuk zvonjenja nekuglazbu umjesto predefiniranih zvukova na mobu.Ima dosta nepoznanica s obzirom na prijašnji Desire.


Hvala.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 21:27   #432
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor ECHO Pregled postova
U kojem slotu mora biti SIM kartica jer koristim samo jednu(stavio sam u onaj pokraj SD kartice) za sada i kako da pojaćam zvuk zvonjave i ima li takva opcija jer kad odem na audio profil nema ništa od takvih opcija i kako da postavim za zvuk zvonjenja nekuglazbu umjesto predefiniranih zvukova na mobu.Ima dosta nepoznanica s obzirom na prijašnji Desire.


Hvala.
Svejedno u kojem slotu.
Zvuk hendlas sa Settings > Audio profiles > General ili bilo koji drugi profil... tapnes bas na naziv profila i otvori ti se dosta opcija. Ono, skoro pa cisti ICS tak da... mozda zaguglat kako koristiti ICS...
Zvukovolje mozda najbolje mijenjat na nacin da odes u player, fino izaberes flac, mp3, ogg ili sto vec trosis i onda imas opciju "Set as ringtone" tako nekako.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2012., 21:30   #433
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Hvala, a imao sam na HTC Desire Froyo pa mi je ovo dosta čudno.

Evo uspjeo naći i sredio problem.

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 07.12.2012. u 22:55.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 00:57   #434
trolljegeren
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Pozdrav,zanima me kako ste rootali navedeni uredaj?Posto cu ga kupiti zanima me vi koji ste ga rootali kako ste to napravili?Moze i link neki ? (tutorial) hvala unaprijed
trolljegeren je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 02:59   #435
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
Citiraj:
Autor alcem Pregled postova
ma lahko za temu, moras na fejsic i lajkati i tako...
Tamo pak kaze:
"Prestigio Hrvatska @Ante - vodimo računa o prvim kupcima te ćemo riješiti oblekicu vrlo brzo i potpuno besplatno. Čekamo finalne informacije pa ćemo se javiti po tom pitanju s detaljima"


da da... to su meni odgovorili , kad sam napisao da bi bilo u redu da i prvi kupci, koji su im i izreklamirali prozivod dobiju besplatno
__________________
C I C E.... TRGOVAC 1 , 2 ,
walbandon je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 15:36   #436
trolljegeren
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Pozdrav,zanima me kako ste rootali navedeni uredaj?Posto cu ga kupiti zanima me vi koji ste ga rootali kako ste to napravili?Moze i link neki ? (tutorial) hvala unaprijed
trolljegeren je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 17:57   #437
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Pozdrav, zanima me da li je neko imao slučaj s iznenadnim praženjenjem baterije na pap4300?
U prosjeku s obzirom da koristim samo jedan SIM slot traje dobro oko 2 i po dana ali u jednom trenutku je bio prazan u roku od 12 sati a nije bio pretjerano u funkciji...
Jel neko ko ima rootan tel. probao set cpu?
zelkec je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2012., 20:36   #438
bad_ri
Registered User
Moj komp
 
bad_ri's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 87
Citiraj:
Autor zelkec Pregled postova
Pozdrav, zanima me da li je neko imao slučaj s iznenadnim praženjenjem baterije na pap4300?
U prosjeku s obzirom da koristim samo jedan SIM slot traje dobro oko 2 i po dana ali u jednom trenutku je bio prazan u roku od 12 sati a nije bio pretjerano u funkciji...
Jel neko ko ima rootan tel. probao set cpu?
ja probao na 4040 modelu, i stvar radi, ali sam se vratio na cpumaster... jedino ne smiješ niti na jednom od tih programa underclockat proc ispod 500mhz, jer se sruši i reboota uređaj. overclockanje nisam isprobavao jer me ne zanima.

netko je gore pitao kako se roota, ima već i u ovoj temi linkova na skripte i tutorial, u biti je isto kao za bilo koji ICS 4.0.3 ili 4.0.4
bad_ri je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 10:38   #439
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor zlajavk Pregled postova

Za one koji imaju rootan telefon,jel onda dopušta opciju "disable" stock dialera,tvorničkog.Kod mene je sada zatamnjena ta opcija
Ne moze ni kod rootanog uredjaja se disable-at.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 11:30   #440
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Ima li neki program kad se mob spoji na komp da se napravi beckup i da se može preko njega prebacivati slike,pjesme,clipovi i sl. za HTC sam imao HTC sync.


Hvala.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 11:32   #441
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Za prebacivanje stvari u oba smjera (preko WiFi) imaš odličan AirDroid, a za backup imaš titanum backup, ili nandroid (ovisi koji recovery imaš)
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 11:37   #442
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Trenutno koristim Wondershare MobileGo for Android, ali cu probati i Airdroid. Zadnji put kad sam ga probao nisam bio zadovoljan cinjenicom da ide preko wifi-ja i web browsera sa prilicno krekabilnim https-om, a mene pere paranoja. Dosta hvale i Moborobo.

Inace, evo lista nekoliko Android suite-a za PC pa svatko neka proba i izabere sto mu pase:
http://www.tipsotricks.com/2012/02/b...-software.html

Zadnje izmijenjeno od: alcem. 09.12.2012. u 11:47.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 11:37   #443
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Trebam nešto gdje mob netreba biti rootan(u to se nekontam) ali probat ću AirDroid.

Probat ću i nešto s navedene stranice naravno.

Hvala na brzom odgovoru

Zadnje izmijenjeno od: ECHO. 09.12.2012. u 11:54.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 11:56   #444
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Ne znam da li ste primjetili da je s posljednjim update-om nestala stavka software update, unutar settings/about phone, pa ne znam jel to znači da neće biti daljnjeg update-a software (android verzije) ?
zelkec je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 13:04   #445
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor zelkec Pregled postova
Ne znam da li ste primjetili da je s posljednjim update-om nestala stavka software update, unutar settings/about phone, pa ne znam jel to znači da neće biti daljnjeg update-a software (android verzije) ?
Ta stavka je zapravo bila "duplic". Jos uvijek postoji System updates stavka. Ova Software update je valjda isto radila System update.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 13:12   #446
zelkec
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 20
Hvala na odgovorima alcem...
S obzirom da koliko vidim ti imaš 4040 jel ima na njemu opcija za postotak baterije na status baru?
To je jedino što mi fali na 4300, a koliko vidim na 4040 je 4.0.4 pa bi trebalo biti?
Ako ne jel moguće nekako to portat s 4040 na 4300?
zelkec je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 15:47   #447
alcem
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: selo veselo
Postovi: 133
Citiraj:
Autor zelkec Pregled postova
Hvala na odgovorima alcem...
S obzirom da koliko vidim ti imaš 4040 jel ima na njemu opcija za postotak baterije na status baru?
To je jedino što mi fali na 4300, a koliko vidim na 4040 je 4.0.4 pa bi trebalo biti?
Ako ne jel moguće nekako to portat s 4040 na 4300?
Krivo vidis, ja imam 4300.
alcem je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 16:26   #448
bauk_
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
Pozdrav, zanima me da li se može na 4300 podesiti različita melodija zvona za pojedini sim?
bauk_ je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 17:29   #449
licinka
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Zadar
Postovi: 10
Pozdrav svima, novi sam na forumu, kao i novi vlasnik prestigia 4300.

Napisao sam sličan post na recenziju istoimenog mobitela na portalu mob.hr, pa da podijelim dojmove i s vama.

Dakle, mobitel sam po sebi velik i robustan, ekran, responzivnost i fluidnost iznenađujuće dobro s obzirom da se radi mobitelu koji nije nekog značajnog brenda. Nema značajnijih trzanja s više pokrenutih aplikacija, baterija solidna s nekim značajnijim korištenjem wi-fi i sličnih gluposti.

Ono zbog čega ovo pišem je što ovaj mobitel ili barem ovaj "pojedinac" kojeg sam ja kupio nije sposoban uhvatiti ni "S" od signala. U stanu signal konstantno puca ili se bori da ostvari jednu crticu. Kad pošaljem sms ili pokušam se dobiti na mob, nedostupan sam u 80% slučajeva. stvar je donekle bolja kad sam na prozoru, ali ispada da ga se jedino i tamo isplati držati da bi stvar funkcionirala kao mobitel? Koristim T-mobile karticu i uredno imam 50% signala na staroj Nokiji ili Galaxy S-u.

Updatean je firmware na najnoviji - ali i dalje šipak.

Da li da ga odnesem na servis ili ima li netko koju pametniju preporuku?

Mob je inače sam po sebi odličan omjer uloženog i dobivenog, ali ovo sa signalom je ajme majko...
licinka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2012., 18:38   #450
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
Citiraj:
Autor licinka Pregled postova
Pozdrav svima, novi sam na forumu, kao i novi vlasnik prestigia 4300.

Napisao sam sličan post na recenziju istoimenog mobitela na portalu mob.hr, pa da podijelim dojmove i s vama.

Dakle, mobitel sam po sebi velik i robustan, ekran, responzivnost i fluidnost iznenađujuće dobro s obzirom da se radi mobitelu koji nije nekog značajnog brenda. Nema značajnijih trzanja s više pokrenutih aplikacija, baterija solidna s nekim značajnijim korištenjem wi-fi i sličnih gluposti.

Ono zbog čega ovo pišem je što ovaj mobitel ili barem ovaj "pojedinac" kojeg sam ja kupio nije sposoban uhvatiti ni "S" od signala. U stanu signal konstantno puca ili se bori da ostvari jednu crticu. Kad pošaljem sms ili pokušam se dobiti na mob, nedostupan sam u 80% slučajeva. stvar je donekle bolja kad sam na prozoru, ali ispada da ga se jedino i tamo isplati držati da bi stvar funkcionirala kao mobitel? Koristim T-mobile karticu i uredno imam 50% signala na staroj Nokiji ili Galaxy S-u.

Updatean je firmware na najnoviji - ali i dalje šipak.

Da li da ga odnesem na servis ili ima li netko koju pametniju preporuku?

Mob je inače sam po sebi odličan omjer uloženog i dobivenog, ali ovo sa signalom je ajme majko...
probaj prije napraviti hard reset odnosno vračanje na tvorničke postavke pa vidi dali je tada ok.
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na