Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2023., 18:25   #871
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Hvala na ovome, puno si pomogao. Ovo da je skupo me ne čudi, bio sam prije 5 mjeseci u NYC. Navikao sam na skupo.

Znaš možda ime tog outleta?

Sawgrass Mills možda? Ne zanima mene, no znam koga zanima.
Upravo taj, Sawgrass Mills.

A ako ne zelis previse istrazivati, Fort Lauderdale ti je dobar za provesti dan tamo u restoranima i barovima. Jahting central istocne obale, tako da ces sigurno naci neke zabave.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 12:48   #872
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
Upravo taj, Sawgrass Mills.

A ako ne zelis previse istrazivati, Fort Lauderdale ti je dobar za provesti dan tamo u restoranima i barovima. Jahting central istocne obale, tako da ces sigurno naci neke zabave.
Hvala, zapisano.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 15:26   #873
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
U 6 mjesec cu u london, pa ako netko zna par informacija da mi da u vezi putovanja.
1. Vidim da ne traže Vizu, ali je li potreban kakav drugi obrazac ispunjavati ili jednostavno s putovnicom sidnem u avion i eto mene.
2. Postoji li nekakav bus/metro pass za par dana da se mogu neograničeno voziti? Ili moram uzimati kartu za svaku voznju.
3. Koliko kutija duhana mogu poniti sa sobom?
4. Kakva je situacija za covid? Testovi, cijepljenje...
5. Kako najbolje od zracne luke Luton do četvrti Pimlico (ublizini smjestaja mi je Victoria Station). Sto je najisplativije za taj put, da me ne oderu?
6. Što je vrijedno spomena za vidit, a što da preskocim od znamenitosti?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 15:35   #874
J*man
Premium
Moj komp
 
J*man's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slatina
Postovi: 53
Krajem Svibnja idem poslom na par tjedana u Atenu i imat ću nekoliko dana slobodno.

Jel imate kakvu preporuku, savjet? Što vrijedi obići a što zaobići u širokom luku?
__________________
~ rock vive y no muere ~
J*man je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 17:17   #875
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
U 6 mjesec cu u london, pa ako netko zna par informacija da mi da u vezi putovanja.
1. Vidim da ne traže Vizu, ali je li potreban kakav drugi obrazac ispunjavati ili jednostavno s putovnicom sidnem u avion i eto mene.
2. Postoji li nekakav bus/metro pass za par dana da se mogu neograničeno voziti? Ili moram uzimati kartu za svaku voznju.
3. Koliko kutija duhana mogu poniti sa sobom?
4. Kakva je situacija za covid? Testovi, cijepljenje...
5. Kako najbolje od zracne luke Luton do četvrti Pimlico (ublizini smjestaja mi je Victoria Station). Sto je najisplativije za taj put, da me ne oderu?
6. Što je vrijedno spomena za vidit, a što da preskocim od znamenitosti?
https://mvep.gov.hr/informacije-za-g...44?country=142
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 19:55   #876
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
U 6 mjesec cu u london, pa ako netko zna par informacija da mi da u vezi putovanja.
1. Vidim da ne traže Vizu, ali je li potreban kakav drugi obrazac ispunjavati ili jednostavno s putovnicom sidnem u avion i eto mene.
2. Postoji li nekakav bus/metro pass za par dana da se mogu neograničeno voziti? Ili moram uzimati kartu za svaku voznju.
3. Koliko kutija duhana mogu poniti sa sobom?
4. Kakva je situacija za covid? Testovi, cijepljenje...
5. Kako najbolje od zracne luke Luton do četvrti Pimlico (ublizini smjestaja mi je Victoria Station). Sto je najisplativije za taj put, da me ne oderu?
6. Što je vrijedno spomena za vidit, a što da preskocim od znamenitosti?
1. Viza treba ako si državljan ne-EU zemlje. U suprotnom, putovnica. Nikakvi obrasci.
2. Treba ti samo kartica koja ima beskontaktno plaćanje. Možeš uzeti Oyster karticu (koju ne možeš svugdje napraviti), pa je puniš s lovom ili uzmeš Travelcard koji je onda vezan na Oyster (kao pokaz). Pogledaj na TFL webu jel ti se uopće to isplati. Transport plaćam Revolutom kao i kruh i mlijeko, ali ako u tjedan dana misliš puno koristiti transport, možda se Travelcard isplati. Napravi plan za svaki dan pa vidi jel ti se više isplati daily cap normalno ili travelcard.
Ne smiješ samo zaboraviti potvrditi i na izlazu inače će ti skinuti kao da si se cijeli dan vozio (mislim da je Ł12 daily cap).
4. Nema situacije
5. Otvori Google Maps, stavi polazište i odredište i vidi koja ti se opcija najviše sviđa. Sve je dobro povezano vlakovima i busevima. Oderat će te jedino black cab, ali ne u smislu da ćeš se iznenaditi konačnom cijenom kao kad ti u ZG hoće uzeti 200 kn za put od autobusnog do željezničkog
6. A zbog čega ideš u London?

Citiraj:
Autor J*man Pregled postova
Krajem Svibnja idem poslom na par tjedana u Atenu i imat ću nekoliko dana slobodno.

Jel imate kakvu preporuku, savjet? Što vrijedi obići a što zaobići u širokom luku?
Bio sam nedavno na svadbi u Ateni, prvi put tamo. Ne mogu ti nešto specijalno preporučiti. Obišao ove glavne atrakcije i nisam ostao nešto oduševljen. Da nemaju te ostatke, ne bi vjerojatno ni imali turista.
Rooftop barovi oko Akropole su fora.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 25.02.2023. u 20:06.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 20:06   #877
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor dzajko Pregled postova
U 6 mjesec cu u london, pa ako netko zna par informacija da mi da u vezi putovanja.
1. Vidim da ne traže Vizu, ali je li potreban kakav drugi obrazac ispunjavati ili jednostavno s putovnicom sidnem u avion i eto mene.
2. Postoji li nekakav bus/metro pass za par dana da se mogu neograničeno voziti? Ili moram uzimati kartu za svaku voznju.
3. Koliko kutija duhana mogu poniti sa sobom?
4. Kakva je situacija za covid? Testovi, cijepljenje...
5. Kako najbolje od zracne luke Luton do četvrti Pimlico (ublizini smjestaja mi je Victoria Station). Sto je najisplativije za taj put, da me ne oderu?
6. Što je vrijedno spomena za vidit, a što da preskocim od znamenitosti?
1. treba samo putovnica, nemres s osobnom ako nisi rezident
2. Uzmi si Oyster karticu odmah na pocetku i nju top-up as sa karticom ili keshom na valjda svakoj tube stanici. Dnevni limi ti je mislim 7 i pol funti, tj ako potrosis vise od toga vozis se dalje besplatno. Tube ti je 2.4 po voznji, pazi da se uvijek prijavis na ulazu i odjavis na izlazu jer ti se moze desiti da negdje nema rampe pa ako se prijavis, a ne odjavis onda ti skine neki fee tipa 5 funti, pojma nemam. Ako ti se to desi, cimaj tamo nekod od radnika, svi su ti oni turbo susretljivi i neces imat problema. Bus ti je mislim 1.60 po voznji i tu se samo prijavis na ulazu. Skini si Citymapper app za londom i koristi ga za navigaciju. bus je spor i cesto zapne u prometu pa bi ti preporucio da se vozis s tubeom ako mislis negdje brzo stici. S druge strane, s busom ces i vidjeti nesto od grada. Mozes placati prijevoz i s obicnom karticom al ti je onda, mislim, nes skuplje.
3. Pojma nemam
4. Nitko nis ne pita
5. Ne znam ali citymapper ti sigurno ima pa pogledaj tam
6. Natural history museum, Science museum odmah pored. Battersea powerplant ti je novo uredjen i izgleda vrhunski ali ti je dosta prazno tam. Camden market je fora za vidjeti. Ak je lijepo vrijeme s Greenwicha je super pogled na londom. Ako hoces jeftino se djirat po Temzi imas neku liniju sa par funti na koju mozes s Oysterom. Prodjes ispod Tower bridgea. Tamo odmah pored je usidren HMS Belfast, nisam bio al navodno je super. Imas i super kulturnih muzeja ak ti je to napeto
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2023., 20:17   #878
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 460
Hvala na info.
Evo tipa koji stadion je najbolji za pogledat?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 01:02   #879
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Planiram ljetovati u Novalji (Stara Novalja) i danas čujem da su tamo sve plaže naplatne. E, sad, nisam shvatio misli li se na naplatu parkiranja ili na samu naplatu ulaza, što mi je apsurdno da cijelo mjesto nema free plažu. Usput, ako netko ima preporuku tamošnje plaže za obitelj s djecom, zahvaljujem
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 11:24   #880
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Nismo mi jos dosli na razinu talijana da naplacujemo plaze. Siguran sam da bi selo propalo da to krenu raditi jer okolo jednostavno ima previse dobre i besplatne ponude.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 11:52   #881
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Da, to je i meni logika. Ali dopiru do mene suprotne info, pa se zelim informirati unaprijed.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 12:32   #882
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Ako se ne varam, u cijeloj RH se oko 10-15 plaza nalazi pod koncesijom, a to su mrvice u moru dostupnih plaza. Bacio sam oko na Staru Novalju i ne nalazim da je ijedna pod koncesijom. Nema spomena na TZ, a ni Gmaps reviewima.

S druge strane, ne bi me ni najmanje iznenadilo da naplacuju sve zivo i nezivo od infrastrukture i sadrzaja: wc, tuseve, rekvizite, parkinge oko plaze, bilo uredjene, bilo one po sumama i makijama...

Pitat cu i zenu kad je ulovim, ona ima sve oko upravljanja plazama u malom prstu. Ako saznam sta novo, editiram post.

Edit, ukratko:
Kod nas ne postoji naplata plaza osim ilegalnim putem. To bi se sve moglo promjeniti ako se izglasa ovaj novi zakon o pomorskom dobru. Trenutno je obalni pojas od 10m javno dostupan svima. Koncesije s druge strane ne ogranicavaju pristup plazi, samo daju vece ovlasti koncesionarima u svrhu upravljanja plazom.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 26.02.2023. u 12:42.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 12:41   #883
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Planiram ljetovati u Novalji (Stara Novalja) i danas čujem da su tamo sve plaže naplatne. E, sad, nisam shvatio misli li se na naplatu parkiranja ili na samu naplatu ulaza, što mi je apsurdno da cijelo mjesto nema free plažu. Usput, ako netko ima preporuku tamošnje plaže za obitelj s djecom, zahvaljujem
Ukratko, nemoj. No ako inzistiras, da parkinzi se placaju na svakoj poznatijoj plazi, osim mozda na Jadri. U staroj Novalji se definitivno placa, ima rampa, automat i sve.. Plaza je ok, no uska i pretrpana. Hlada nemas skoro nigdje na Pagu. Nijedan ulaz na plazu se ne placa, osim mozda u kampovima, a tamo pretpostavljam da ne ides. Imaj na umu da je Zrcu blizu, pa ces vidjeti na sve strane rekvizite ilegalnih supstanci, oskudno odjevenu mladez i ostalo sto dolazi s tim. Stara Novalja je malo mirnija od same Novalje, no i dalje je samo 3 km od grada...
Po meni, ako nemas specifican razlog zasto ides tamo, trazi dalje.
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 14:41   #884
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
A nudi se prilika nekih gratis dana, pa bih htio iskoristiti. Suma sumarum, na plaze se pjeske moze free, auto se placa (sto je i razumljivo), a plaze su krcate. Definitivno me odbija ovaj dio s razuzdanom mladjarijom...
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2023., 15:58   #885
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644