Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.07.2022., 00:31   #1531
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
IMHO, čini mi se da još uvijek nije vrijeme za prevelike izdatke na polju elektroromobila dok se ne pojavi novija generacija baterija koja bi trebala, ako ništa drugo, barem biti sigurnija, tipa litij-željezo-fosfatna baterija.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 08:35   #1532
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Prostora za gresku uvijek ima ali baterije u tvornici vjerujem da prodju QC tako da je je i mogucnost samozapaljenja/kratkog spoja puno manja nego baterije koje ekipa sama vari i kemija.

Postoji i ovo rijesenje ali naravno da zauzima mrvu vise mjesta: https://18650.lt/
Nisam siguran je li vec postavio lik ali ima i module u koje idu odredjene vrste BMS-ova.
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 18:31   #1533
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ponavljam VSETT 10+ 25,6 Ah ima LG MG1 i VSETT 10+ 28Ah ima LG MJ1 a te baterije/ćelije su jedne od boljih.
0 problema s baterijom sam imao osim šta je eto krepao kontroler kojeg sam trebao promjenit dok je bio pod garancijom ali to je već moj problem šta sam ignorirao. Uredno bez da štedim romobil ljeti mogu prijeći preko 55+km bez da išta limitiram pitaj juccu on to dobro zna više puta smo se vozali.
Steta sto nisi reklamirao

Meni su rekli, za Vsett 8, da su top LG bolje od Samsunga, jer su slozene za njega. Za Xiaomi pojacani set, kad mi rikne defaultni, jos uvijek je od Samsunga, trebao bih sve dobiti duplo. Ocekivao sam da bi zbog toga trebao tezi, ali nista posebno, jer sam bas dizao od vlasnika koji ih ima.

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Loša nogara. VSETTi imaju jednu od najboljih.
Vidi na AliExpressu dali ti paše na tvoj ali dođe oko 50 eura.
Samo potraži VSETT 10 Kickstand na AliExpressu.
Vidio, nije losa, ali trebam nesto s dvije strane, ako bih zelio biti siguran s tezinom na teretu. Ima cak i dediciranih za 365, da ne trazim sad , na istu temu:



No, jedno je sigurno, vise nikad ispred ducana, izloga, ne ostavljam visecu torbu na romobilu. Vec skidam dole i unosim unutra, a njega presavijam. Razbio sam ekran od Navigacije, sreca da je prijatelj imao isti model u ladici, inace bi morao cekati novi ekran. Jedanput mi ga je u Bauhausu srusio covjek, hodao je ko muha bez glave, nije gledao kud hoda i tras. Inace, da defaultna nogica na 365 je prilicno osrednja, ako imas ikakav teret.

Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Jedni pričaju o max 600W snage i do 25kmh a sve jače homologacija,registracija i osiguranje plus safety oprema dok drugi pričaju bajke o full zabranama kao u Londonu gdje doslovno romobile režu i bacaju u smeće
Samo u Londonu nema obaveznih kaciga, samo preporuka, barem za bicikliste kad sam zadnji put provjerio. Jasno postoje turisticke prepouke za turiste i posjetitelje da im je preporuka. Inace zacudio me poznanik preko bare, koji mi je (mogu naci email) naveo da postoje cak i drzave kod njih, koje nemaju cak ni motocikisticku kacigu pod obavezno, vec po odluci. Ne da bih se time hvalio, ali kao podatak interesantno.

Treba sjesti pa procitati detalje objave u Narodnim novinama. Sto se tice snage, da to je nezgodno, jer ti imas, pretpostavljam, dva motora?

Inace, rekli su mi da je Sebalj u svojoj emisiji nahvalio MS kao vrh, pa ih se dosta prodalo.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 26.07.2022. u 18:46.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 19:02   #1534
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Mislim da smo se dobro skužili pročitaj što si napisao!!!



Samo ću reć da me nezanimaju likovi koji ocjenjuju uredan brand kao loš jer imaju najjeftiniju opciju sa NoName baterijama/ćelijama pa na sve opcije tako gledaju.



Što se tiče baterija u vsett modelima, evo jedan vsett 9+ iz ZG https://www.bug.hr/elektricna-vozila...-romobil-26864
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 19:49   #1535
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Ne pratis temu, vec sam komentirao. Cak je i Vsett pokazao interes za izvjestajem, zbog cega se desilo. Razlog je neadekvatni punjac, kojeg je nabavio u vlastitom angazmanu, vjerojatno da ustedi.

To je zadnja, prva je bila (cuo u bicikl servisu) da je htio grufati brzi punjac.




....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 19:55   #1536
jucca
Premium
Moj komp
 
jucca's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,444
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova





Vidio, nije losa, ali trebam nesto s dvije strane, ako bih zelio biti siguran s tezinom na teretu. Ima cak i dediciranih za 365, da ne trazim sad , na istu temu:







No, jedno je sigurno, vise nikad ispred ducana, izloga, ne ostavljam visecu torbu na romobilu. Vec skidam dole i unosim unutra, a njega presavijam. Razbio sam ekran od Navigacije, sreca da je prijatelj imao isti model u ladici, inace bi morao cekati novi ekran.
Ja sebi mislim na Gbooster.a ovako nesto slozit.
Ima posla, ali, takodjer kao i ti, trebam promjenit tvornicku nogaru koja je koma.

https://youtu.be/CDxxwV14vl0


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
jucca je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 20:09   #1537
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ne pratis temu, vec sam komentirao. Cak je i Vsett pokazao interes za izvjestajem, zbog cega se desilo. Razlog je neadekvatni punjac, kojeg je nabavio u vlastitom angazmanu, vjerojatno da ustedi.

To je zadnja, prva je bila (cuo u bicikl servisu) da je htio grufati brzi punjac.




....

Čudno da je platio tolike novce za romobil 10k kn+, a da uštedi na nekakvom punjaču. Ti romobili imaju 2 priključka za punjenje, pa je dovoljno samo nabaviti drugi originalni punjač pa da se sa 5-6h vrijeme punjenja spusti na pola. Čudna priča svakako.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 21:12   #1538
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Čudno da je platio tolike novce za romobil 10k kn+, a da uštedi na nekakvom punjaču. Ti romobili imaju 2 priključka za punjenje, pa je dovoljno samo nabaviti drugi originalni punjač pa da se sa 5-6h vrijeme punjenja spusti na pola. Čudna priča svakako.
Kakve sve ljudi gluposti rade, na 30x ili skupljim pokretninama. Taj izvjestaj bi mogao dobiti od policije, nije tajna, pa pitaj. Rekoh, da je prva verzija (brzog punjenja) kruzila od ljudi.

S druge strane, zapale se i najskuplja vozila, ne mislim na EV-e, vozila koja se zapale, instalacije koje se zapale, imas izvjesca vatrogasaca. Plinske instalacije koje su na mjesecnoj bazi u broju, na koje vise i ne obracas paznju u naslovima crnih kronika. Sve se moze pokvariti, ako mislis da zelim uciniti romobil (bilo koji) savrsenim. Ali uzmi broj korisnika, broj vozila, pa ces vidjeti da je velicina statisticke pogreske. Neugodan za ostecenog, neugodno za cuti ili procitati, ali i dalje minoran u broju desavanja.


Citiraj:
Autor jucca Pregled postova
Ja sebi mislim na Gbooster.a ovako nesto slozit.
Ima posla, ali, takodjer kao i ti, trebam promjenit tvornicku nogaru koja je koma. https://youtu.be/CDxxwV14vl0 Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Preletio sam do nogara, isto robustan, samo malo mi se cini da je "rustikalan" izgledom. Izgleda mi kao da si isao u zeljezariju kupiti kovani dekorativni dio za balkon ili ogradu. Mislim, pase po boji ovome na koje slaze, daleko od toga.

Ali em imam retro drvenu dasku, pa bi mi ovakva nogica malo isla na "stari fijaker" prevec retro furku



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2022., 22:35   #1539
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,403
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Inace, rekli su mi da je Sebalj u svojoj emisiji nahvalio MS kao vrh, pa ih se dosta prodalo.

...
Ma daj mislim da dobro svi znamo tko je Šebalj i tko je firma MS.

Šebalj je obični influnecer na kojeg se furaju mala dica a on prodaje muda za bubrige.
Ekipa iz ZG mi stalno govori kako ljudima na MSovima pucaju stupovi volana.Jednom liku MS E20 nemože se niti popet na malačku a da se nepregrije pazi E20 a Šebalj melje da može do Sljemena bez problema sa E10 a moš si mislit.
Ekipi iz ZG je brisao komentare sa YT videa jer su zvali da napravi uredan review.Lik se u videu voza i čita specifikacije sa papira.
Nahvalio MS ko da ništa bolje nepostoji.I kao šlag na kraju lik dobio 10 komada MS Energya free tako da nemam šta da kažem.
A MS kao firmu neću spominjat jer su najveći šrot u PC svijetu a furaju ih influenceri iz Srbije tipa PCAxe koji radi isto ko i Šebalj.

MS nebi poželio niti najvećem neprijatelju.

Citiraj:
Autor Xiaomi Pregled postova
Čudno da je platio tolike novce za romobil 10k kn+, a da uštedi na nekakvom punjaču. Ti romobili imaju 2 priključka za punjenje, pa je dovoljno samo nabaviti drugi originalni punjač pa da se sa 5-6h vrijeme punjenja spusti na pola. Čudna priča svakako.
Nebrini ima svakakvih ljudi.Naime to sa V9+ koji je izgorija.
V9+ i niže nemaju full BMS na bateriji nego je jedan dio na punjaču a lik je kupio jeftini brzi punjač(vj. Glovo/Wolt dostavljač) koji nema BMS feature što je zahtjev za V9+ i niže.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,

Zadnje izmijenjeno od: Karlo666. 26.07.2022. u 22:43.
Karlo666 je online   Reply With Quote
Staro 27.07.2022., 23:45   #1540
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
Ma daj mislim da dobro svi znamo tko je Šebalj i tko je firma MS.
Ne smijem protiv njega, zamjerio bi prijatelj s kojim je dobar. Ali ako je stvarno nahvalio za poklon primitka, onda me je dosta razocarao.

Jel promoviranje bilo u "Jura se fura" youtube dostupnim videima, ili je bilo kao zasebna reklama? Pitam da probam naci.



...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 09:23