Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.03.2022., 07:38   #1351
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Ja sam uzimao na 1x amazonu a 1 x na aliju s tim da sam uzimao samo kit (motor + kontroler) a baterije sam slagao sam - u svakom slučaju moraš imati neko predznanje za posložit sve (naročito ako bateriju slažeš sam).


Dalje pitanje je šta od opreme dobiješ na tim najjeftinijima - motor od 250w ipak malo preslab - makar 500-tinjak w bi trebalo imati po meni.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2022., 22:43   #1352
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Neki dan konacno stavio nove PMT gume. Inace Romobilia je (konacno) kupila nekoliko setova, jer nisam svoje mogao naci medju kutijama od renovacije, pa cu ih staviti u oglasnik, cim ih lociram.

Sto god bi rekao, nije dovoljno da se opise kako te gume leze! Od zracnih 8" na 10" je bila velika razlika u smislu dizanja i spustanja s nogostupa, te prelaska preko prepreka. Ali tubeless radijalke, koje apsorbiraju podlogu, kao da imas amortizere, a ne gume, jednostavno se mora voziti da bi se shvatilo koliko su dobre. Imate jedan Xiaomi s PMT gumama u ducanu, pa probajte. Zbog hidraulicnih kocnica dodanih, bilo je malo podesavanja straznjeg blatobrana, ali sve je ispalo super.

Ako postoji jedna stvar koja dize voznju na drugu razinu, onda su to ove gume. Morate probati! Gume su tako robusne na dodir, kao da su odvaljene iz komada, na zracnim 10-tkama, uvijek osjetis podlogu, s ovima, na vecini neravnina, kao da se vozis po ispeglanoj povrsini.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Ja sam par puta uspio moj DIY bike iscjedit do kraja - meni kontroler otkine napajanje jer nisam stavljao BMS i moram reć nije lijep osjećaj, još ako si daleko od kuće
Isao sam tek kilometar u avanturu, znajuci da sam gotov, ali vec sam ga bio izvukao iz auta i rekoh, dok ga ne vratim doma, idem jos taj kilometar s njim obaviti. Da, nije lijep osjecaj kad trza, vjerojatno bi 10% odradio, ali zabunom stavio na S, a tu je jos i skinuta blokada, tako da sam time iscrpio malo kusura sto mu je ostalo.

Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Čitao/gledao sam kako su kod nisana leafa koji je na početku imao mali kapacitet zbog ovog straha da će ostat negdi stalno nadpunjavali baterije i zbog toga ih uništili u dosta kraćem vremenskom periodu - gadan osjećaj kod ovih elektro strojeva.
\

Ima jedan puno gori moment kod EV-a, o kojem su zakonodavci jos uvijek nepismeni, studija nesto vec ima, ali necu plasiti vlasnike, jer ionako smo u vise eksperimenata paralelno.

U svakom slucaju, necu se vise dovesti u situaciju praznjenja, ali barem sam zadovoljio znatizelju






...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 08:59   #1353
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
I meni su došle Schwalbe Marathon plus jer sam pojeo ove šta su došle sa bikeom dok rekneš keks (cca 1000 km) pa sad čekam da ode i ovaj drugi par što sam u međuvremenu montirao.


Marathonke bi trebale potrajati duže ali isto tako su skupe ko wragg.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 09:46   #1354
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Bas sam pogledao, ako je Amazon cijena tocna, 20-tak dolara povoljnije od PMT-a. PMT deklarira trajnost na 10k kilometara, nisam nasao koliko daje Schwalbe.

Kakav je dojam kod tebe kod udobnosti naspram podloge? Dobro Bicikl - Romobil su nespojivi po tom pitanju, ali znatizelje radi.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 12:51   #1355
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Imam već više od 3000km Schwalbe Marathon plus gume i super su. Al to definitivno nisu "udobne" gume, mada to ovisi o dimenziji tj debljini. Moje su 32mm, znači dost uske, al prednost im je mali otpor i dost dobro držanje po mokrom. I nisam ih nijednom probušio a ništa posebno ne pazim, osim što ih pumpam redovito na 6 bara. Uglavnom kad primijetim da su ispuhane, budu oko 2.5-3 bara pa ih dopunim na 6 i vozi dalje. Nisu baš najlakše gume, al ako nisi profić sumnjam da to ima veze, a kevlar ispod gazne površine valjda utječe na to što se ne buše.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 13:01   #1356
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
Imam g30 max, i na njemu su one 10” gume, no na benzinskoj kada pokušavam da punim preko onog nastavka što dođe uz romobil, ni na jednoj pumpi do sada nisam na onom pištolju mogao da vidim koliko je pritisak.

Pištolj napuni gumu, ali ovaj prikaz ne ide i gotovo, dali je to do pumpe, da tražim dalje, ili ja nešto krivo radim?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 13:22   #1357
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Kakav je dojam kod tebe kod udobnosti naspram podloge? Dobro Bicikl - Romobil su nespojivi po tom pitanju, ali znatizelje radi.
...

Dobio ih nekidan - , ovaj drugi par što sam montirao još ima mesa pa kad odu one montiratću.


Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Imam već više od 3000km Schwalbe Marathon plus gume i super su. Al to definitivno nisu "udobne" gume, mada to ovisi o dimenziji tj debljini. Moje su 32mm, znači dost uske, al prednost im je mali otpor i dost dobro držanje po mokrom. I nisam ih nijednom probušio a ništa posebno ne pazim, osim što ih pumpam redovito na 6 bara. Uglavnom kad primijetim da su ispuhane, budu oko 2.5-3 bara pa ih dopunim na 6 i vozi dalje. Nisu baš najlakše gume, al ako nisi profić sumnjam da to ima veze, a kevlar ispod gazne površine valjda utječe na to što se ne buše.

Teške su a i zadebljana im je gazna povrina zbog onog antipuncture sloja - zato vjerovatno nisu ni najudobnije ali ebat ga nemeš imat sve.








Imao sam par probijanja na ovim prije gumama pa mi to ide na živce kad ostaneš negdi u 3MP - čak sam ubacio sa alije one trake/layere radi toga i nakon toga nisam imao više (neznam jeli srića ili isti djeluju).


Maratonke bi trebale smanjiti na minumum mogućnost probijanja a dosta produžiti trajnost u broju km - preživit ću malo veću tvrdoću radi ovog.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 13:32   #1358
zupy
Premium
 
zupy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Priko Klisa
Postovi: 843
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Imam g30 max, i na njemu su one 10” gume, no na benzinskoj kada pokušavam da punim preko onog nastavka što dođe uz romobil, ni na jednoj pumpi do sada nisam na onom pištolju mogao da vidim koliko je pritisak.

Pištolj napuni gumu, ali ovaj prikaz ne ide i gotovo, dali je to do pumpe, da tražim dalje, ili ja nešto krivo radim?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Vjerovatno je to zbog nastavka jer on ne dozvoljava povrat zraka put manometra nego zrak ide jednosmjerno.
zupy je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 17:11   #1359
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor zupy Pregled postova
Dobio ih nekidan - , ovaj drugi par što sam montirao još ima mesa pa kad odu one montiratću.
Vidis, sad si me sjetio, kad odgovaram nize, sjetilo me koliko mi je plitko stoji glava od ventila novih guma. Kapica je 2x ako ne i vise deblja od stare, ali jos plice na kotacu motora, tako da je bas zmijolika za otvaranje. Trebao bi nesto dekorativno uzeti, da dobijem malo vise povrsine uloviti kapice.

Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
Imam g30 max, i na njemu su one 10” gume, no na benzinskoj kada pokušavam da punim preko onog nastavka što dođe uz romobil, ni na jednoj pumpi do sada nisam na onom pištolju mogao da vidim koliko je pritisak.
Stavi sliku tog nastavka, jer on ce najbolje objasniti zasto ne mozes. Ako je to sajlica minijatura, kakve Xiaomi, ali i ostali daju uz romobile, onda je mozes baciti na reciklazno, jer se toliko migolji na ventilu, da je gubljenje vremena boriti se s fiksiranjem. U tom slucaju odi u ducan gdje si kupio, ili vidi po modelu, pa si kupi jednostavni navojni ventil/adapter s kojim u praksi nema problema.

Ima i novija produzena fora ali sadasnji mi je dobar, pa nisam ni razmisljao.

Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Imam već više od 3000km Schwalbe Marathon plus gume i super su. Al to definitivno nisu "udobne" gume, mada to ovisi o dimenziji tj debljini.osim što ih pumpam redovito na 6 bara. Uglavnom kad primijetim da su ispuhane, budu oko 2.5-3 bara pa ih dopunim na 6 i vozi dalje. Nisu baš najlakše gume, al ako nisi profić sumnjam da to ima veze, a kevlar ispod gazne površine valjda utječe na to što se ne buše.
Moje su napravile drasticnu razliku, ali bas su projektirane da upijaju rupe. Preporuka pumpanja kod mene je od 1.2-2.2, trenutno su na 2.0, ali prvo prilikom na pumpi, ispustit cu na 1.2 pa jedan krug, pa dizati do najvise, da vidim kakav je osjecaj i razlika.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 09.03.2022. u 17:17.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 09.03.2022., 18:58   #1360
Flora
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: LA
Postovi: 0
Flora je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 08:05   #1361
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 633
@zupy , @Visage , hvala vam, ima logike to što pričate.


Kod mene je ovakav taj nastavak https://prnt.sc/K-q3oTXs2tad



Nadam se da ću uspjeti naći takav nastavak kod nas, krenut ću od ovih dućana što prodaju bicikla.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 10.03.2022., 16:51   #1362
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor kvaju Pregled postova
@zupy , @Visage , hvala vam, ima logike to što pričate. Kod mene je ovakav taj nastavak https://prnt.sc/K-q3oTXs2tad
Da, imas "pimpek" nastavak kojeg sam spomenuo, prilicno beskoriso, posebno kad hoces brzo napumpati. Nije da se ne moze, ali je gnjavaza dok ga fiksiras, a onda iz idealnog lezanja stavljas pumpati. Pa ispustas zrak kod vadjenja jer zapinje, ukratko, za reciklazu. Kupi navojni ventil nastavak koji sam ti naveo i vise neces imati problema. Nije mi jasno zasto proizvodjaci uopce stavljaju s novim romobilom, valjda su besplatni, te ih imaju zalihe, jer ne vrijede icemu.

Ako nemas u svome mjestu/gradu, lako ga narucis postom.

....