Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2019., 10:47   #91
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 10:52   #92
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Ma to mi se čini dosta posla. Želio bi nešto jednostavno plug&play. Problem je što svi takvi sustavi sadrže 1 senzor pokreta i 1 za vrata/prozor, dakle konfiguracija koja meni ne odgovara. Jedini sustav koji sam našao di mogu sam birat komponente je Ajax, al on pak nema sirenu, tj moram ju kupit zasebnu, a imaju samo onu uličnu. Ta će probudit cijeli kvart.

Razmotrio bi ovu tvoju opciju ako ima neki step by step guide za dummies Jer nemam iskustva s mrežnom opremom i sl.

EDIT: sry nisam koristio multiqoute, nisam skužio da je ovaj post iznad na ovoj stranici..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 10:56   #93
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Teško da ćeš naći plug&play za tako kompleksan sistem.

Ok, kamere s snimačem su plug&play, ali ako želiš s moba ih gledati, opet moraš ip slagati itd.

Ali uz to senzore razne i da bude sve p&p, nemoguće.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 12:51   #94
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova

Vidi se da je opasan


Ili se mozda poigrati sa Xiaomi Aqara sensorima i hubom, ali oni ako se ne varam nemaju sirenu za alarm. Ali imaju sve ostalo (kamere, sezore za vrata/prozore, dojavu na mob, realtime nadzor, snimanje i sl.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 14:59   #95
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Da, taman sam naišao na jedan set, ima i za kupit u nas za 650kn. Ima centralnu, 2 senzora za vrata, senzor pokreta i još prekidač jedan. Može ga se upariti i sa kamerom što znači da za 1000kn imam sve što mi treba. Valjda vrijedi toliko pošto je to ultra jeftino nasprem ostalih rješenja s mogućnostima koje xiaomi tvrdi da ovo ima..i da ima alarm neki ugrađen u centralnu jedinicu, čak možeš i svoje pjesme stavit da svira kad se aktvira
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:25   #96
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Da, taman sam naišao na jedan set, ima i za kupit u nas za 650kn. Ima centralnu, 2 senzora za vrata, senzor pokreta i još prekidač jedan. Može ga se upariti i sa kamerom što znači da za 1000kn imam sve što mi treba. Valjda vrijedi toliko pošto je to ultra jeftino nasprem ostalih rješenja s mogućnostima koje xiaomi tvrdi da ovo ima..i da ima alarm neki ugrađen u centralnu jedinicu, čak možeš i svoje pjesme stavit da svira kad se aktvira

Moze link?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:29   #97
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Da, taman sam naišao na jedan set, ima i za kupit u nas za 650kn. Ima centralnu, 2 senzora za vrata, senzor pokreta i još prekidač jedan. Može ga se upariti i sa kamerom što znači da za 1000kn imam sve što mi treba. Valjda vrijedi toliko pošto je to ultra jeftino nasprem ostalih rješenja s mogućnostima koje xiaomi tvrdi da ovo ima..i da ima alarm neki ugrađen u centralnu jedinicu, čak možeš i svoje pjesme stavit da svira kad se aktvira
Ako je xiaomi, imaju 100%.
Svo što sam od njih kupio je plug & play, i fakat radi.
Može i meni link?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:39   #98
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:41   #99
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Kupio sam prije par dana, taj gateway koji je ujedno i zvucnik, IP radio, LED lampa, prijemna jedinica zvona i svasta nesto.
Na njega kačiš šta god ti treba iz xiaomi asortimana, a ima fakat more opreme, i radiš rulove kako ti odgovara.
Senzori pokreta su veličine privjeska za ključeve, imaju 1 CR baterijicu koja drži navodno 2-3 godine. Znači nema vanjskog napajanja, doslovno zaljepiš na zid gdje god ti paše.
Naletio sam na jednu minu, ali nisam imao vremena da se poigram s time, možda se može riješiti. Da bi taj gateway radio treba instalirati kinesku verziju aplikacije jer europska kao ne podržava, a kada se to napravi, ne dolaze push notifikacije od alarma na mobitel.
trex je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 15:45   #100
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Hmmm..Znači ako nisam doma i netko otvori vrata uključi se alarm i ako imam kameru spojenu snimit će ga, al ja neću imat pojma o tome? To je malo bummer, iako mislim da bi se trebalo moći srediti nekako
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:01   #101
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699



Ovo je polupljčaka, provjerite cijene na Aliju/banggodu, hub je 240 kn, a ostali senzori do 10 baksa komad.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2019., 16:08   #102
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Citiraj:
Autor hedgehog