Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2018., 11:38   #40411
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Frend, ak prođeš 1000km u jednom smjeru moraš vozit na autoputu, ne vidim kakvu ulogu mijenjac ima u tome
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 11:40   #40412
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Svatko kupi ono što mu se sviđa i šta si može priuštit. I sam gledam automatik, ali ne znam koliko mi ima smisla, kažem meni osobno. Frend me vozio par puta u DSGu, i fora je i super, samo opet mora držat kočnicu, ili auto klizi naprijed. Znam da nisu svi isti, niti su svi HD automatik isti, ali opet il ćeš nešto "držat" u gužvi, ili ćeš prebacit u ler/P.
A potpisujem kolegu Bubba, na autoputu mi tek automatik nema smisla, tak da ne vidim gdje je nestao umor, osim ako nije prijelaz u višu klasu glavni razlog.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 11:49   #40413
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Možemo se složiti da se ne slažemo.
Nemamo se mi sto sloziti ili nesloziti, jer baljezgas...
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
Frend, ak prođeš 1000km u jednom smjeru moraš vozit na autoputu, ne vidim kakvu ulogu mijenjac ima u tome
...



Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
osim ako nije prijelaz u višu klasu glavni razlog.
Ma nije. Automatik je. Za 1.000kn u komadu - A-U-TO-MA-TIK!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 11:49   #40414
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Ako imaš automatiku od 8 brzina, onda ti se možda čini da tu ima puno šaltanja pri većim brzinama, u odnosu na ručni mjenjač. Ručni već na 70-80 može ići u 6. i vozi koliko god tisuća hoćeš u komadu

Prelazak u višu klasu auta...nisi pomislio da je udobnost rezultat boljeg ovjesa i sjedala nego što je bilo u prošlom autu?

Što će tek biti kad nemaš što raditi lijevom nogom
Screenshot-5
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 11.11.2018. u 11:58.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 11:58   #40415
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Svatko kupi ono što mu se sviđa i šta si može priuštit. I sam gledam automatik, ali ne znam koliko mi ima smisla, kažem meni osobno. Frend me vozio par puta u DSGu, i fora je i super, samo opet mora držat kočnicu, ili auto klizi naprijed. Znam da nisu svi isti, niti su svi HD automatik isti, ali opet il ćeš nešto "držat" u gužvi, ili ćeš prebacit u ler/P.
A potpisujem kolegu Bubba, na autoputu mi tek automatik nema smisla, tak da ne vidim gdje je nestao umor, osim ako nije prijelaz u višu klasu glavni razlog.
Šališ se?
Pa jel itko od vas makne iz zg katkad? Idem sad 3x tjedno autoputem za zg, cijelo ljeto išao sam svaki dan. Imaš na 3 mjesta radove na cesti, a kamikaza turskih i bugarskih s kamionima koji se izbace jer se jedan vozi 92 drugi 95kmh pa mu je ovaj 'prespor' imaš na desetke do zg/od zg prema slavoniji. Petkom popodne se vraćat kući da ne pričam.
Pobogu pa ne živimo mi u njemačkoj na ono malo autobahna bez ograničenja pa samo gas.... Ne znam jel mi gora gužva od/do zg ili ak su vježbe u vrijeme popodnevne špice u zg Spasit ću se automatikom jer idući auto će bit automatik 100%/spasim se kad idem burazovim autom katkad.
Btw, onaj feeling kad sam auto opizdi 3 niže u kickdownu nakon što se turčin makne jer je prestigao bugara sa 95kmh, je opako dobar, tak da ove teze da nema gušta u automatiku isto ne stoje baš
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:06   #40416
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Manualac ima "smisla" za gustanje na brdskoj zavojitoj cesti. Ako covjek vozi vecinom autocestu ili grad, taj manualac postane trn u oku pogotovo sto stop&go asistenti rade samo sa automatikom

Šef mi ima start/stop na Sharanu sa ručnim mjenjačem.

A dobar automatik u sport modu može biti zabavan na brdskoj cesti. Isprobano na Sljemenu sa 8 brzinskim ZFom i 250 dizelskih konja.

edit: vozim manualca i automatika. Automatik pobjeđuje u svim poljima.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:06   #40417
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Pa jel itko od vas makne iz zg katkad? Idem sad 3x tjedno autoputem za zg, cijelo ljeto išao sam svaki dan. Imaš na 3 mjesta radove na cesti, a kamikaza turskih i bugarskih s kamionima koji se izbace jer se jedan vozi 92 drugi 95kmh pa mu je ovaj 'prespor' imaš na desetke do zg/od zg prema slavoniji. Petkom popodne se vraćat kući da ne pričam.
Znaci, u tih manje od 100km morao si prebacivati brzine 5 puta. :slow clap: Dramaticna redukcija umora voznje po autocesti, nema sto... I ne, samo ti se vozis po autocesti, nitko drugi se nije maknuo iz Zagreba.

Naravno da nitko ne osporava prednosti automatskog mjenjaca. Zapravo tesko da bi mu covjek pronasao manu, primarno zbog elegancije, kurcobolje u voznji i svega ostalog. Ali frajer koji blebetne da je na 1.000 km koje napravio u danu osjetio dramaticno olaksanje jer vise ne mora 10 puta dotaknuti mjenjac nesto radi krivo...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:12   #40418
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Šališ se?
Pa jel itko od vas makne iz zg katkad? Idem sad 3x tjedno autoputem za zg, cijelo ljeto išao sam svaki dan. Imaš na 3 mjesta radove na cesti, a kamikaza turskih i bugarskih s kamionima koji se izbace jer se jedan vozi 92 drugi 95kmh pa mu je ovaj 'prespor' imaš na desetke do zg/od zg prema slavoniji. Petkom popodne se vraćat kući da ne pričam.
Pobogu pa ne živimo mi u njemačkoj na ono malo autobahna bez ograničenja pa samo gas.... Ne znam jel mi gora gužva od/do zg ili ak su vježbe u vrijeme popodnevne špice u zg Spasit ću se automatikom jer idući auto će bit automatik 100%/spasim se kad idem burazovim autom katkad.
Btw, onaj feeling kad sam auto opizdi 3 niže u kickdownu nakon što se turčin makne jer je prestigao bugara sa 95kmh, je opako dobar, tak da ove teze da nema gušta u automatiku isto ne stoje baš
Evo opet ekstremi...

Da bi sa 130+ usporio na 90 i ponovno ubrzao, ne moraš u autu s ručnim mjenjačem napraviti baš ništa.

Funny thing, baš si spomenuo petak popodne i vraćanje iz Slavonije... Zagreb - Požega - Slavonski Brod - Osijek - Zagreb. Vratio se popodne oko 7 u Zagreb, i to je otprilike ruta koju imam nekoliko puta mjesečno u zadnjih 5 godina, među ostalima.

Auto na autocesti nije praktički nikad izašao iz zadnjeg stupnja mjenjača, osim pred naplatnim kućicama.

Slučajeva gdje sam se vozio preko 130 i da mi je u traku izletilo nešto što bi me moralo natjerati da se umorim šaltajući (prebaciti u nižu) sam možda imao za prste jedne ruke u ohoho kilometara tijekom 12 godina vozačkog staža. I to su iza mene bile pratnje političara ili presretači u lovu na nekog, pa ajde, maknut ću se što prije.

Superkul osjećaj kad automatik prebaci 3 brzine niže, to je to... vjerojatno je korisno ako si jedan od onih specijalaca koji blendaju i nabijaju se ljudima na guzicu po autocesti, pa trebaju demonstrirati snagu, kad se peasanti maknu.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 11.11.2018. u 12:17.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:19   #40419
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Šališ se?
Pa jel itko od vas makne iz zg katkad?

Nisam u ZG Ako je i kamion u pitanju, eventualno šaltam 5., i to ne uvijek, tak da...
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:41   #40420
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Znaci, u tih manje od 100km morao si prebacivati brzine 5 puta. :slow clap: Dramaticna redukcija umora voznje po autocesti, nema sto... I ne, samo ti se vozis po autocesti, nitko drugi se nije maknuo iz Zagreba.

Naravno da nitko ne osporava prednosti automatskog mjenjaca. Zapravo tesko da bi mu covjek pronasao manu, primarno zbog elegancije, kurcobolje u voznji i svega ostalog. Ali frajer koji blebetne da je na 1.000 km koje napravio u danu osjetio dramaticno olaksanje jer vise ne mora 10 puta dotaknuti mjenjac nesto radi krivo...
Šaltam minimalno 50x 5.-4.-5. do zg, a bar duplo više petkom od zg prema kući. Tak da bravo na lucidnom komentaru...
I da, na tih sad opet 3x tjedno zg i nazad, a ljetos kako rekoh 3mj 5x tjedno, razlika je prilična u smaranju šaltanjem i nesmaranju istim kad vozim automatika, kako rekoh, i na ovoj našoj kvazi autocesti a pogotovo na 2h tandrkanja po zagrebu. Pogotovo što se to odvija prije ili uglavnom poslije 8satne šihte na poslu.
Rekoh već gore, automatik je stvar osobne preference pojedinca, ali popljuvat neke stvari bez temelja je jadno.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Evo opet ekstremi...

Da bi sa 130+ usporio na 90 i ponovno ubrzao, ne moraš u autu s ručnim mjenjačem napraviti baš ništa.

Funny thing, baš si spomenuo petak popodne i vraćanje iz Slavonije... Zagreb - Požega - Slavonski Brod - Osijek - Zagreb. Vratio se popodne oko 7 u Zagreb, i to je otprilike ruta koju imam nekoliko puta mjesečno u zadnjih 5 godina, među ostalima.

Auto na autocesti nije praktički nikad izašao iz zadnjeg stupnja mjenjača, osim pred naplatnim kućicama.

Slučajeva gdje sam se vozio preko 130 i da mi je u traku izletilo nešto što bi me moralo natjerati da se umorim šaltajući (prebaciti u nižu) sam možda imao za prste jedne ruke u ohoho kilometara tijekom 12 godina vozačkog staža. I to su iza mene bile pratnje političara ili presretači u lovu na nekog, pa ajde, maknut ću se što prije.

Superkul osjećaj kad automatik prebaci 3 brzine niže, to je to... vjerojatno je korisno ako si jedan od onih specijalaca koji blendaju i nabijaju se ljudima na guzicu po autocesti, pa trebaju demonstrirati snagu, kad se peasanti maknu.
Ti imaš neke super duper vozačke sposobnosti, mi obični smrtnici očito nismo dorasli tome. Na stranu što vozimo kudikamo dulje od tvojih 12 godina vozačkog staža...
Ja samo ne znam po kakvim cestama ja onda radim u prosjeku 50.000km godišnje već 21 godinu...
Evo samo prošli četvrtak i petak - minimalno 10 gastarbajtera slovenskih i austrijskih tablica se voze sa samo naprijed upaljenim dnevnim svjetlima ili čak par i bez njih, a ujutro je magla da ne vidiš 50m ispred sebe na autoputu, 'gospodin' s kosova u novoj bemburi se vozi u 3 popodne 50km po lijevoj strani autoceste 110-120kmh i ne hebe nikog živog, valjda hoće da ga ljudi vide, baja sa malim kamiončićem prestiže 4 kamiona u dužini od 2km (sad si zamisli koliko lufta ima da se makne između tih da prođe cca 10 auta koji su se 'ukočili' iza njega), al ne, zašto bi se on maknuo, pa žuri se čovjeku... Itd. Svaki tjedan imam minimalno 10 takvih situacija, a ne vozim se ekstremno niti divljam, uglavnom na 160 99% vremena.
I spomenuo sam petak popodne i smjer Zg-Slavonija a ne obrnuto Do novske i okučana je kaos zbog bosanskih 'turista' iz slovenije i austrije, koji se vrlo vjerovatno ne voze tako po sloveniji i austriji nego si 'daju oduška' krkanluku kad uđu u hr na autocestu.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti

Zadnje izmijenjeno od: jopis. 11.11.2018. u 12:47.
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:45   #40421
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
zakasnio zamjenit zimske gume sad prije navale

neda mi se gužvat sad kad je navala, pričekat ću da prođe

ako sam samo po ZG, nebi trebalo bit problema što se kazne tiče (700kn)?
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:48   #40422
Xiaomi
Premium
 
Datum registracije: May 2018
Lokacija: EU
Postovi: 285
Nema problema po zg, probleme možeš očekivati na zimskim dionicama. Državne ceste, autoputi itd. A ni tad netreba ako imaš u gepeku lance.
Xiaomi je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2018., 12:48   #40423
jopis
gadget freak