Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.12.2017., 22:16   #361
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Upravo to, davno sam imao Nec 20wgx2 glossy AS-IPS i slika je bile vrh. Uz sve navedeno i savršeno oštra - kada sam nakon njega došao na matirani Dell, ispao je kao da je osjetno niže rezolucije.
Ali ako si gledao film pri upaljenom svjetlu i došla je skroz mračna scena, bio je kao ogledalo.
Radije bi odabrao glossy za monitor, laptop nikako, radije bi žrtvovao manje refleksije za bolju sliku.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 23:27   #362
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Kakav vam se cini ovaj monitor?

https://www.instar-informatika.hr/mo...3415W/product/

Po cijele dane sam uz komp zbog posla, ne igram igrice i ne gledam filmove. Treba mi jedan veliki monitor, 27 inca+, i zelim da je od Della. Imate neku bolju preporuku?

EDIT: ili radije mozda uzeti 2 ova: https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Je taj najbolji Dellov 27inčni koji se nudi kod nas?

Zadnje izmijenjeno od: Omar_Tokic. 01.01.2018. u 23:34.
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 09:23   #363
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
A nekome niti glossy u odnosu na antiglare ekrane ne odgovaraju, to isto čini razliku u subjektivnom mišljenju o monitoru.
Citiraj:
Autor darkijas Pregled postova
Subjektivno da ali glossy nije objektivna mana nekog ekrana,vec samo vrsta izvedbe. Glossy meni osobno ponekad dobro izgleda. Boje izgledaju zasicenije i slika kontrastnija i "prozracnija" kao u vodi da pliva. Dakako refleksije pri ambi svetlosti tj u situaciji kada lcd najbolje moze prikazati svoje prednosti su ono sto se tesko moze prihvatiti,pogotovo na laptopima to grdo izgleda
Kao što sam i napisao, glossy ekran nosi svoju težinu u subjektivnom dojmu o nekom monitoru, zato je teško odrediti da li je nečije mišljenje vezano za taj glossy efekt ili ne. Čak i okolina u kojoj je smješten monitor itekako ima utjecaj na mišljenje jer ako netko radi u nekom mračnijem kutu sobe onda mu glossy efekt manje smeta nego nekome tko ima prozor iza leđa.
Ovo napominjem jer vidim da se za AOC, onaj 32" model za 1.800 kn pojavljuju različita mišljenja, doduše nitko ne spominje glossy ili mat ekran pa to samo napominjem da su sva iznesena mišljenja zapravo subjektivna, to opet spominjem jer je jedan moj kolega svojedobno "pljuvao" po odličnom Dellovom monitoru samo zato jer je Dell imao mat ekran a kolega je navikao na glossy.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 20:21   #364
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor Omar_Tokic Pregled postova
Možda pomogne profi recenzija:
http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_u3415w.htm
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 20:29   #365
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Ja se borim već 7 dana s onim jeftinim AOC-om od 32" i na kraju sam odustao... vraćam ga Alzi dok nije kasno

Ne mogu nikako prijeći preko 2 mane - nenormalni ghosting i dosta loše boje. Ovo dvoje mi ubiju svaki užitak u gledanju filmova/serija, a najviše radi toga sam ga i kupio. Na kut gledanja i refleksiju sam se vrlo brzo naviknuo pa mi ne predstavljaju nikakav problem, ali ghosting i boje mi izjedaju... Što reći osim šteta šteta šteta...

Mislim da je moj najveći problem što sam dosad korisio Dellov IPS koji je ipak poluprofi klasa.

Nego jel netko zna kako ide procedura oko povrata robe Alzi? Tko organizira slanje, ja ili oni? Tko plaća dostavu?
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 21:55   #366
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
prije nego se pocnes zezati sa vracanjem probaj ga rijesiti kod nas stavi ga po oglasnicima za istu cijenu (1600kn), postoji solidna sansa da ti se brzo netko javi, a ako bi ti placao postarinu za nazad u cesku isplati ti se staviti ga i za 1500kn u tom slucaju gotovo sigurno ces naci kupca
  Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 22:08   #367
trlabrla
Premium
 
trlabrla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: split
Postovi: 51
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
prije nego se pocnes zezati sa vracanjem probaj ga rijesiti kod nas stavi ga po oglasnicima za istu cijenu (1600kn), postoji solidna sansa da ti se brzo netko javi, a ako bi ti placao postarinu za nazad u cesku isplati ti se staviti ga i za 1500kn u tom slucaju gotovo sigurno ces naci kupca
Hmm.. ako netko hoce za 1550kn neka mi se javi na PM, samo za područje Split
trlabrla je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2018., 22:45   #368
Omar_Tokic
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 149
Citiraj:
Autor trlabrla Pregled postova
thx, ali ipak sam se odlučio za 2 X DELL U2715H https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Omar_Tokic je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2018., 18:09   #369
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Daj napiši kakva je slika kad upogoniš monitore. Prvenstveno me zanima veličina ikona i slova.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2018., 22:48   #370
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor trlabrla Pregled postova
Ja se borim već 7 dana s onim jeftinim AOC-om od 32" i na kraju sam odustao... vraćam ga Alzi dok nije kasno

Ne mogu nikako prijeći preko 2 mane - nenormalni ghosting i dosta loše boje. Ovo dvoje mi ubiju svaki užitak u gledanju filmova/serija, a najviše radi toga sam ga i kupio. Na kut gledanja i refleksiju sam se vrlo brzo naviknuo pa mi ne predstavljaju nikakav problem, ali ghosting i boje mi izjedaju... Što reći osim šteta šteta šteta...

Mislim da je moj najveći problem što sam dosad korisio Dellov IPS koji je ipak poluprofi klasa.

Nego jel netko zna kako ide procedura oko povrata robe Alzi? Tko organizira slanje, ja ili oni? Tko plaća dostavu?
Zar je taj AOC Q3279VWF zbilja tako loš? Gledam reviewe na jubitou i čitam pa vidim da monitor uglavnom dobiva dobre kritike.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2018., 22:55   #371
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Zar je taj AOC Q3279VWF zbilja tako loš? Gledam reviewe na jubitou i čitam pa vidim da monitor uglavnom dobiva dobre kritike.
odlican monitor, na pocetku malo ako se zagledas bas primjetis taj ghosting, nakon dva dana ni ne primjetis, ima relativno brz resposne time, 75hz, i prva dva sata treba vremena da se naviknes na velicinu samog ekrana , a nakons to se naviknes, nebi vise nikad ispod 32"

i da, zaboravih napomenit, nema nikakvog backlight bleeda, crna je crna, boje zivopisne... kut gledanja malo losiji, al ionako sjedim ispred nmjega, pa ne primjetim
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2018., 00:37   #372
Smoki_Gs
Premium
Moj komp
 
Smoki_Gs's Avatar