Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.11.2011., 00:37   #331
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor tadeii Pregled postova
koji CM si stavio?
http://www.htcmania.com/showthread.php?t=280645

Citiraj:
Autor redalert Pregled postova
link

skinuti i instalirati po uputstvima......
na mom Sonicu, sve manje više radi.....
Prije u postavkama telefona, u aplikacijama uključiti "Dopustiti instalaciju aplikacija koje nisu s tržišta....

koristiti browser Dolphin HD

edit. ne znam zašto, ali meni flash (AFP) puno bolje radi kada je direktno instaliran na mob, nego kad je na sd kartici (8GB class10)
Hvala isprobat ću

Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Je, to je to. Tutorial za LG GT540 imaš ovdje, ali sve je isto za Sonica:
http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1126940

U pravilu jako lagano:
- skineš sa marketa script manager, u njegovom configu staviš browse as root
- skineš skriptu na root kartice,
- preko script managera pokreneš skriptu, kvačica na run as root, stisneš run buton
- kod prvog biranja broja odabereš najbrži scroll (ako želiš čitati kaj veli, onda najsporiji), - kasnije odabereš broj 6. Iako je to za LG GT540, radi dobro i na ovome jer su jako slični po RAM-u.

Na kraju samo stisneš broj 16 da se reboota ROM. Tipkovnica za stiskanje brojeva se dobije da stisneš bilo gdje na ekranu. Piše to i kad se pokrene skripta.

Broj 6 u pravilu sredi memory management (za bolji multitasking jer ne gasi procese čim se izađe iz njih) i stavi launcher da ga se u pravilu nikada ne baci iz memorije (hard to kill).
Znači on sredi samo malo memory managment? i to je to? Stavim pa ću javiti
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 00:47   #332
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor sipe Pregled postova
Znači on sredi samo malo memory managment? i to je to? Stavim pa ću javiti
Meni je mob znao na sekundu zaštekati kad se vraća u launcher nakon što sam bio u nekoj aplikaciji. Sad toga više nema.

Kod starog LG-a je imao puno veći utjecaj, ovdje je dobar da se launcher ne gasi tako lagano.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 09:36   #333
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
ma stavio sam i ja taj benru CM, ali ima bugova koje sam napisao, ne znam jel to samo meni... sad sam stavio goranov, i radi dobro, ali iz njega nije ništa maknuto a niti dodano...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 17:09   #334
Aletrned
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sejšeli
Postovi: 25
Citiraj:
Autor tadeii Pregled postova
ma stavio sam i ja taj benru CM, ali ima bugova koje sam napisao, ne znam jel to samo meni... sad sam stavio goranov, i radi dobro, ali iz njega nije ništa maknuto a niti dodano...
Pa taj mi je i najbolji još.. A podrška za flash? Ima?
Aletrned je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 21:17   #335
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Ovaj Goranov rom izgleda obecavajuce.

Jel moze neka dobra dusica napisati step by step dumbass uputu za flashanje goranovog roma. Cisto da ne brickam telefon

Koliko sam ja shvatio:

1. Volume + power i factory wipe
2. particioniranje? Kak to izvest preko telefona?
3. instalirati rom preko soft updatea i to je to?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 21:30   #336
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
1. Točno, to je za ulazak u Clockwork Recovery i tamo lupiš wipe data, cache i dalvik cache (advanced meni).
2. Preko Clockwork-a. Imaš opciju tamo za particioniranje SD kartice. Pita te za veličinu ext4 particije i za swap. Samo klikaš, ništa više. Naravno, zbrisat će ti sve podatke i morat ćeš tek tada staviti ZIP fajl na karticu. Imaš mount SD card iz Clockworka, onda preko USB.a staviš fajl sa ROM-om.

3. Imaš update preko zip fajla, nađeš zip i to je to. Ja si ga stavim na root kartice da mi ga je lakše naći.

Nakon toga preporuka opet wipe svega (data i cache) + wipe dalvik cache-a (pod advanced u clockworku).

Teško da moš neš fulati. Ako neš fulaš, najgore ti je kaj moš napraviti da si prebrišeš SD karticu i ne instaliraš ROM. Brickati iz Clockworka je nemoguće brijem.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2011., 22:05   #337
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
a gdje je advanced meni?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 00:03   #338
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
U Clockwork Recovery-u ? Sve radiš iz njega. Nekaj sa advanced je, ne znam sad točno kaj piše. I unutra će biti "wipe Dalvik cache".
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 07:22   #339
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
ne. ja nemam advanced.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 07:52   #340
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787


Uploaded with ImageShack.us

Ako ne vidiš ovo, možda si u nekom od menija pa se samo vrati na početak sa back tipkom.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 08:20   #341
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor flajpan Pregled postova


Uploaded with ImageShack.us

Ako ne vidiš ovo, možda si u nekom od menija pa se samo vrati na početak sa back tipkom.
ja kada udem u clockwork imam restart, clear data, clear cache, update from sd card i update touchscreen software. drugog nema. na mobu je tvornicki rom i root iz codiacovog prvog posta.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 09:45   #342
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Normalno da nemaš kad nisi instalirao clockwork recoverx već ulaziš u stock recovery. U drugom postu ovog threda je codiac odmah na početku opisao postupak instaliranja istog ako ti je potreban, odnosno ako ideš na neki od custom romova
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 10:00   #343
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
primjetio sam jedan bug u goranovom romu, ne radi mi pinch to zoom, a ne znam da li se to može negdje uključiti...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 10:08   #344
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Normalno da nemaš kad nisi instalirao clockwork recoverx već ulaziš u stock recovery. U drugom postu ovog threda je codiac odmah na početku opisao postupak instaliranja istog ako ti je potreban, odnosno ako ideš na neki od custom romova
skuzio prije 3 minute

Citiraj:
primjetio sam jedan bug u goranovom romu, ne radi mi pinch to zoom, a ne znam da li se to može negdje uključiti...
Ne radi ti samo negdje ili svugdje? Znam da u nekim appovima ga mozes izgasiti, ali u samim postavkama telefona ja to vidio nisam..
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 10:54   #345
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor tadeii Pregled postova
primjetio sam jedan bug u goranovom romu, ne radi mi pinch to zoom, a ne znam da li se to može negdje uključiti...
To je ono sa dva prsta zoom (razmicanje i primicanje) ?

Ako je to-to, meni to šljaka normalno. Jasno, na aplikacijama koje to podržavaju.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 12:40   #346
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
radi, ali jucer nije, danas sam restartao mob pa je vjerojatno to pomoglo...
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 15:58   #347
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
vuco ajd budi koristan pa napisi kratki guide za supercharge skriptu pa da to bacim u prvi post

tnx
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 16:20   #348
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Mihael Pregled postova
Normalno da nemaš kad nisi instalirao clockwork recoverx već ulaziš u stock recovery. U drugom postu ovog threda je codiac odmah na početku opisao postupak instaliranja istog ako ti je potreban, odnosno ako ideš na neki od custom romova
Instalirao sam drivere, ali kada pokrenem mob u fastboot sound - i power tipka i spojim ga na komp ne prepoznaju mi ga windoze. win 7 64bit. Tako da štanga. Jel probao ko instalirati drivere na 64bit windowsima?

EDIT: Uspio. Hebemu i antivirus

Zadnje izmijenjeno od: Fleks. 18.11.2011. u 16:54.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 16:28   #349
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Supercharger skritpa - za bolji multitasking (neće gasiti launcher tako lagano iz memorije) i memory management.

Original thread - V6 Supercharger script by zeppelinrox

Dio stvari je kopiran iz vodiča za LG GT540 mobitel (ima i više slika), no s obzirom da su uređaji slični što se tiče RAM-a i procesora, radi jednako dobro i na Huaweiu U8650.

Što trebate imati prije nego krenete:
  • root-an mobitel
  • busybox (dolazi sa mislim svakim custom ROM-om kod Huawei-a; inače ga sa marketa skinete)
  • script manager (skinete đabe sa marketa) - mora biti na telefon instaliran, ne na SD kartici
  • eventualno neki filemanager za stavljanje skripte na root SD kartice

1. Skriptu skinite sa originalnog threada ili ako nemate account na XDA, možete i sa sljedećeg linka - Mediafire download skripte.

2. Skriptu stavite na root kartice da lakše nađete to.

3. Pokrenite script manager, otiđite sa MENU tipkom na MORE -> ADVANCED OPTIONS -> CONFIG i stavite kvačicu na "Browse as root"



4. Sa Script managerom nađite skriptu na root-u kartice i pokrenite je (tapnite prstom po ekranu )

5. Stavite kvačicu na "Run as root" kao na slici:



6. Stisnite RUN da se pokrene skripta

7. Prvo vas pita brzinu scroll-a (1-3). Ako želite čitati kaj piše, uzmite najsporiji, ako ne, najbrži. Broj upišete tako da Vam se digne tipkovnica kad taknete ekran (sve piše tamo, ali nikad ne znaš).

8. Drugo Vas pita ono najvažnije, koji setup želite. Unesite broj 6 - to je za BALANCED memory management i HTK (Hard To Kill) Launcher za bolji multitasking

9. Kad sve prođe na kraju Vas opet pita da unesete broj. Unesite broj 16 za EXIT i ako se ne varam, reboot-at će Vam se mobitel. Ako se ne reboota sam (nisam ziher jel oće ili ne), onda ga Vi sami reboot-ajte.

PROVJERA:
- Pokreni Script Manager opet
- Pokreni opet skriptu preko njega, stavi opet "Run as ROOT" i onda RUN
Ako piše kao na slici, odnosno "Launcher is .... HARD TO KILL!" i "NOTE: Current Minfrees = 6, 8, 26, 28, 30, 32 mb" stvar šljaka.



Launcher Vam se više neće gasiti osim ako fakat zafali memorije (a to mi se dogodilo nikada) i općenito će mob malo bolje raditi (meni je znao ponekad imati sekundu pauze na original ROM-u kad sam izašao iz nekog menija ili aplikacije).

Neki custom ROM-ovi će možda u budućnosti imali tu ili sličnu skriptu (za LG GT540 je to dovelo do finog ubrzanja mobitela), no koliko sam skužio - za sada nema ništa. Radi na GGR (Goran's Good ROM) ROM-u, a radi i na Cyanogenmod-u ziher.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 16:58   #350
tadeii
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: slakovci
Postovi: 89
Citiraj:
Autor gvpula Pregled postova
Zbilja ti ne radi pinch zoom? To nema veze s Goranovim rom-om jer koliko znam goran nije prčkao po tome!

P.S. Codiac dobar ti je ovo post o Huawei-u!
heheheh, evo ga, javio se, pozdrav... pa napisao sam gore da nije radio ali da je restartom proradio...

edit: meni ne radi ova skripta...

Zadnje izmijenjeno od: tadeii. 18.11.2011. u 17:30.
tadeii je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 19:46   #351
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
evo ja imam jedan problem nikak nemogu stavit biose a sve napravim kako je navedno u prvom postu i sad sam srušio windowse i isto ne pomaže formatiro karticu isto nejde daj nek neko pomogne!
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 22:50   #352
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor silvio12 Pregled postova
evo ja imam jedan problem nikak nemogu stavit biose a sve napravim kako je navedno u prvom postu i sad sam srušio windowse i isto ne pomaže formatiro karticu isto nejde daj nek neko pomogne!
a na kojem djelu tocno zapneš?
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 10:07   #353
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76
evo oni mi prepzna mob i idem stisnut any key i piše na tom instaladoru not recgnocized nekužim.
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 11:07   #354
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
Koji OS imaš instaliran na računalu i koji si driver instalirao?
Pokrenuo Instalador.bat prije uključivanja mobitela u komp?
Jesi li isključio mobitel, izvadio bateriju na 5 sekundi, vratio bateriju, pritisnuo tipku za smanjenje glasnoće, nastavio je držati i u isto vrijeme stisnuo tipku za paljenje i tako držao nekoliko sekundi dok se pojavio Huawei logo te tek nakon toga spojio mobitel u računalo?
Te tek nakon toga pritisnuo any key?
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 13:38   #355
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
stavio sam goranov rom i iskreno ne vidim neku bjesnu razliku u brzini. primjetio sam doduse da mi se mobitel randomly smrzne i pocne stucati. ne znam jos koji je razlog. set cpu uredno registrira oc. tako da nije do toga. restartam ga i onda je ok. inace mobitel ulazi u bios kad se stavi ugasen na punjac. to je do clockworka.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 14:43   #356
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
stavio sam goranov rom i iskreno ne vidim neku bjesnu razliku u brzini. primjetio sam doduse da mi se mobitel randomly smrzne i pocne stucati. ne znam jos koji je razlog. set cpu uredno registrira oc. tako da nije do toga. restartam ga i onda je ok. inace mobitel ulazi u bios kad se stavi ugasen na punjac. to je do clockworka.
Pa Goranov ROM i nije neki koji će donijeti 25% brzine kao custom ROM na cyanogenmodu. ROM ima par stvari i temelji se na defoltnom ROM-u, čija je glavna stavka da sve radi (FM radio npr.).

Ako ti se ROM smrzava ili slično, nije stabilan na 780Mhz. Nešto sam čitao kod Benrua, tj. u jednom njegovom postu, da nije preporuka ići preko 730Mhz sa frekvencijom. Vjerojatno radi toga što postoji šansa da neš neće raditi kako spada.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 14:55   #357
silvio12
Banned
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: daruvar
Postovi: 76

Zadnje izmijenjeno od: nino. 20.11.2011. u 16:38.
silvio12 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 15:10   #358
Mihael
Premium
Moj komp
 
Mihael's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Home
Postovi: 2,186
BTW slike ne vidim.
I koristi EDIT, a ne postaj 2 puta

http://www.pohrani.com/

Ovdje stavi slike i kopiraj img thumbnail za forum
Mihael je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 11:48   #359
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Pitanje za sve vas. Koliko vam drži baterija? Evo meni uz stalni upaljen wifi, i srednje korištenje 2 dana max. Jel to dobro ili? napravio sam kalibraciju baterije, i sad nakon ovog pražnjenja ne mislim više prazniti ga do kraja nego nadopunjavati
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 13:35   #360
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Čim ti je neš stalno upaljeno (wifi, GPS, 3G etc) sve preko dana je super. Meni je oko 4 dana sa pozivima i porukama, wifi palim po potrebi na par minuta da pošaljem mail ili slično, GPS imam oko 30-45min prosječno po punjenju, data promet isključen i na 2G je mob.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na