Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.11.2011., 16:39   #271
droidzg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
Ima li netko također problem sa zvukom tijekom razgovora na benru v2?Na orginalnom romu se glasnije culo a ovako jedva cujem sto sugovornim prica
droidzg je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 16:55   #272
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
slika treperi na kameri neznam zasto

a meni je mob glasniji sa benruom nego sa stockom.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 17:14   #273
Aletrned
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sejšeli
Postovi: 25
Istina, glasniji je na ben -u , s cpu masterom, na 750 Mhz radi ko urica. Baterija nakon jednog dana prosječnog korištenja na 28 %, bez kalibracije. super mi je što na ben-u imam čak 70ak mb rama slobodno, što je i na stock i na zad -u bila rijetkost..Eto, čini se da je baterija ipak u redu :-)
Aletrned je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2011., 21:54   #274
droidzg
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 33
I meni je zvuk tj glazba glasnija na tom romu ali ne cujem znaci tijekom razgovora tj cuje se ali jedva.bio sam dns u menzi i nisam nista cuo sto mi je sugovornik govorio :S


EDIT: Ponovo sam stavio debrandirani stock rom pa nanovo benru v2 i opet sam zvao i zvuk je bio ok i onda sam opet stavio stock rom i nazvao i tad mi je glas bio puno glasniji.Nezz dal je to sam meni il?

Zadnje izmijenjeno od: droidzg. 10.11.2011. u 22:28.
droidzg je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 16:43   #275
morozinho
aka orozinho
 
morozinho's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: SB/ZG
Postovi: 264
Koju kameru koristite? ja imam ovu fx camra, ali s njom ne mogu dobiti nativnu rezoluciju. dobije 900 sa nesto. i ne mogu drugacije postimati, a da ne spominjem kako je tamna. Jel ima tko kakvu bolju ili ako netko zna kako da se vratima na onu defaultnu sto je bila.
__________________
L E G A L I Z I R A J M O P I R A T S T V O ! ! !
morozinho je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 17:43   #276
allaround
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4
može mala pomoć?kada dignem max cpu iznad 600 mhz, restarta mi se uređaj....imam cyanogenmod 7,2 benru v2
allaround je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2011., 23:46   #277
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
trebao bi ici do max 780mhz
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 01:51   #278
klfklf
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 2
molim za pomoc .Vratio bih rom na tele2 kao sto je i bio kada je kupljen mobitel.stavio sam oficial rom sa prvoga posta pa root sve ok. Ali bih ipak onj od tele2 vratio nazad. Ako itko moze pomoci kako da to napravim ili postavio taj rom jer neznam i nemogu nigdje naci .hvala
klfklf je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 10:27   #279
Alen.megane
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 22
Citiraj:
Autor allaround Pregled postova
može mala pomoć?kada dignem max cpu iznad 600 mhz, restarta mi se uređaj....imam cyanogenmod 7,2 benru v2
ja koristim isti taj costum rom i imam program sa marketa antutu cpu master i frekvencija mi je na 787,2mhz i mob radi stabilno
Alen.megane je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 12:53   #280
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
S obzirom da me Codiac sad izbjegava , koliko prostora na mobu ima za aplikacije instalirati ?
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 15:33   #281
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
ova sygic navigacija mi je koma... koja navigacija koristi mireo maps? ta mi je najbolja online na desktop pcu, pa pretpostavljam da bu dobra i na mobu.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2011., 23:43   #282
RS4
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 18
Evo jos jedan ponosni vlasnik U8650.

Zanima me dali postoji koji program ili dali neki od ovih custom romova podrazava da se upali ekran uređaja, pritiskom na neku od tipki za volumen, ili je moguče paljenje jedino preko one gornje tipke iznad ekrana.

Također sve pohvale Codiacu na tutorilau i mali dodatak za dotični.... za ulazak u bios nije potrebno vadit bateriju, dovoljno je maknut kvacicu sa Fastboot (settings>application) i nakon toga normalno ugasit mob i palit ga sa "VOL+" + "ON".
Izgleda da kod fastboota mob se zapravo ne ugasi vec odlazi u neku vrstu hibernacije...
RS4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 01:30   #283
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Imam onaj standardni rom iz prvog posta i root. Instalirao sam setcpu i skaliranje mi nejde preko 600mhz. Citam po netu i ne kuzim sto sam omašio da nece dalje. Di trebam u njemu sto enejblat? granted je na superuseru. Ja bi klokao

Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 01:56   #284
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Fleks, ako je suditi prema drugim ROM-ovima i mobitelima, treba ti OC biti omogućen u kernelu ROM-a. Bez toga, nema niti većih frekvi.

A sad ti meni odgovori za prostor za aplikacije .

BTW, od navigacije Sygic ima po meni super karte, ali rute koje daju su im koma. Igo i Navigon imaju najbolje rute, ali im karte štekaju (barem ove koje ja imam na njima, tipa Tribunj je samo jedna ulica ili se ne može birati više ulica kao odredište, iako ih karta ima).
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:21   #285
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
mene je sygic pošteno zayebo neki dan po zagorju... ima sve gradove ove manje i nijednu ulicu za svaki grad, samo centar možeš birat, a upravo su mi ulice sitne trebale.

reko sad i više nikad, navigon 3.6.3 natrag i eno ga radi ko metak.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:22   #286
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Fleks, ako je suditi prema drugim ROM-ovima i mobitelima, treba ti OC biti omogućen u kernelu ROM-a. Bez toga, nema niti većih frekvi.

A sad ti meni odgovori za prostor za aplikacije .

BTW, od navigacije Sygic ima po meni super karte, ali rute koje daju su im koma. Igo i Navigon imaju najbolje rute, ali im karte štekaju (barem ove koje ja imam na njima, tipa Tribunj je samo jedna ulica ili se ne može birati više ulica kao odredište, iako ih karta ima).
Jbmumtr

Prostor za aplikacije? Pa imam mjesta jos na SD kartici...

na mobu imas nesto sitno mjesta. Ali instaliras si android assistant i sa njim prebacujes na SD karticu, tako da ne vidim zasto bi to bilo bitno kod stavke kupnje moba. Buduci da su kartice tolko jeftine da je to bezobrazno. 161mb bi trebalo biti mjesta sve skupa. meni je sada 122 used, 39mb free. Smatram veci problem malu kolicinu rama gdje mi je 83mb used, a 50 free sto pretpostavljam da je krivac stekanja moba kod multitaskinga, jel.

Inace mob radi super, no oni koji se igraju neka zaborave ovo. Cura stalno pika angry birds i na vecim levelima di ima hrpa stvari to stuca da je to strasno. Pricam o onim prvim angry birdsima. Rio i seasons nisam ni instalirao...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:28   #287
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
mene je sygic pošteno zayebo neki dan po zagorju... ima sve gradove ove manje i nijednu ulicu za svaki grad, samo centar možeš birat, a upravo su mi ulice sitne trebale.

reko sad i više nikad, navigon 3.6.3 natrag i eno ga radi ko metak.
Navigon me iznenadio sa super rutama, ali ono - Tribunj je jedna ulica .

Sygic Aura verzija 3 ili ona starija, Mobile Maps 10 di moraš ručno karte ukucat ?
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Jbmumtr

Prostor za aplikacije? Pa imam mjesta jos na SD kartici...

na mobu imas nesto sitno mjesta. Ali instaliras si android assistant i sa njim prebacujes na SD karticu, tako da ne vidim zasto bi to bilo bitno kod stavke kupnje moba. Buduci da su kartice tolko jeftine da je to bezobrazno. 161mb bi trebalo biti mjesta sve skupa. meni je sada 122 used, 39mb free. Smatram veci problem malu kolicinu rama gdje mi je 83mb used, a 50 free sto pretpostavljam da je krivac stekanja moba kod multitaskinga, jel.

Inace mob radi super, no oni koji se igraju neka zaborave ovo. Cura stalno pika angry birds i na vecim levelima di ima hrpa stvari to stuca da je to strasno. Pricam o onim prvim angry birdsima. Rio i seasons nisam ni instalirao...
A na starom mobu sam imao 234MB, ali App2SD je malo zezao

Što se RAM-a tiče, zadnji LG GT540 mi je bio dovoljno brz za ono što je meni trebalo, a multitasking je bio rijedak. Dapače, mob je sa 2.2 ROM-om bio zmaj.

Moram izabrati između Huaweija i onog Alcatela OT-990. Tak mi je svejedno koji je - glavno da sve radi kako spada. Sad mi je čak možda i malo žao što sam prodao LG-a, sam imam muke kod kupovine novoga. Jedini nedostatak Huawieja je taj autofocus i to me baš onak pošteno probija. Sve ostalo je koplje bolje od LG-a starog.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:31   #288
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Navigon me iznenadio sa super rutama, ali ono - Tribunj je jedna ulica .

Sygic Aura verzija 3 ili ona starija, Mobile Maps 10 di moraš ručno karte ukucat ?

A na starom mobu sam imao 234MB, ali App2SD je malo zezao

Što se RAM-a tiče, zadnji LG GT540 mi je bio dovoljno brz za ono što je meni trebalo, a multitasking je bio rijedak. Dapače, mob je sa 2.2 ROM-om bio zmaj.

Moram izabrati između Huaweija i onog Alcatela OT-990. Tak mi je svejedno koji je - glavno da sve radi kako spada. Sad mi je čak možda i malo žao što sam prodao LG-a, sam imam muke kod kupovine novoga. Jedini nedostatak Huawieja je taj autofocus i to me baš onak pošteno probija. Sve ostalo je koplje bolje od LG-a starog.
Meni je na mobu dosta i VGA kamera, ono kad nesto bas moram slikati pa mejlati ili tak nesto. Navika da je glupan uvjek u blizini. Ali ovo sto sam probao sa hua huom je onak srednja zalost... Alcatela nisam uzeo samo zbog ver. softa gora. Koliko vidim ni nema ga vise u teletu...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:38   #289
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
aktualni sygic, aktualne karte... problem je bio u tome što je naravno u zg sve oke i ja krenuo na inventuru kad ono DUMA (dildo up my ass).

ko da mi je problem doć do grada, ali di naći te sve ulice zabačene.

za ostatak putovanja vratio navigon i jednu jedinnu ulicu nije imao samo od sve skupa valjda 30-40 gradova i sela koje sam prošao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:40   #290
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
A to je tak. Ja zato imam više navigacija na mobu - Igo, stari i novi Sygic te Navigon . Igo me vodio po ljetu i dobro je to obavio. Sygic 3 po Zadru i okolnim mjestima i sve super. Navigon uvijek vjerna rezerva.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 02:45   #291
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
baš... navigon stvarno ispada kao onog na kojeg se uvijek vraćaš, riječima top gearovca - old, old faithful dog, couldn't shoot it in the face
syss je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2011., 21:22   #292
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Pitanje
Sutra kupujem U8650 zanima me prvo punjenje i to. Želim formatirati bateriju kako spada jer će mi mobitel trebati po cijeli dan (uglavnom net)
Pa je moje pitanje kako bateriju puniti prvih par puta.
I gore naravno ide custom rom
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 00:13   #293
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Meni stalno GPS lock puca. Nisam jos nabavio drzac za sajbu, pa sam ga malo testirao na nacin da ga drzim kod brzinomjera. Mislim cisto sumnjam da mu smeta malo plastike i pleha u krovu. Jel to feature ili nesto nije u redu sa sygicom? Sjecam se da sam znao garmina drzat u ruci na zadnjem sicu i da je lovio signal ko blesav...

@Sipe: Stavi ga odma na punjac da se napuni poslje zavrti nakon novog roma battery calibrator sa marketa.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 00:31   #294
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Meni su kod kupnje napomenuli da ga prvo ispraznim do kraja pa tek onda napunim. Nakon što sam rekao da je kod li-ion baterija uobičajeno da se prvo napuni, pa onda isprazni, skoro da me nisu zatukli.
Napravio sam tako kako su rekli i s baterijom problema nemam.

Je li itko nabavio nosač za staklo dosad?
Što se GPS locka tiče, nikakvih problema. Danas sam pješke išao na Sljeme, uključio tracker i strpao ga u džep od jakne. Došao do gore i izvadio ga bez prevelikih očekivanja, ruta upisana bez ikakvih problema.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 09:43   #295
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
meni stalno gps lock puca.... probao sam sada onaj njegov tvornicki navigation i svako malo stane ko da ceka lock. pjeske sam hodao po vukovarskoj. sygic u autu mi je beskorisan. moguce da sam nesto shebao u setupu, makar stvarno ne znam sto.... mislim da cu danas ga sformatirati, pa da vidimo. mozda ga neki app zeza.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 11:14   #296
unana
Registered User
 
unana's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: međimurje
Postovi: 8
bok, imam jedan pomalo smiješn problem. ja nikak da skuzim kak se šalje muzika tj. pjesma pomoću bluetooth-a na drugi mobitel.
unana je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 19:18   #297
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
odes na pjesmu options send via blutooth
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 19:49   #298
unana
Registered User
 
unana's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2011
Lokacija: međimurje
Postovi: 8
Citiraj:
Autor Codiac Pregled postova
odes na pjesmu options send via blutooth
fala..stavila na eng i nije bilo problema..al na hr jeziku nisam skontala da prvo moram odabrati višestruki odabir i tek onda razmjena i bluuetooth na kraju.
unana je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:21   #299
Alen.megane
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Solin
Postovi: 22
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Imam onaj standardni rom iz prvog posta i root. Instalirao sam setcpu i skaliranje mi nejde preko 600mhz. Citam po netu i ne kuzim sto sam omašio da nece dalje. Di trebam u njemu sto enejblat? granted je na superuseru. Ja bi klokao

trebas rootat mob da imas ovlasti nad njim hahah da se laicki izrazim a onda tek mozes mjenjat brzinu cpu-a
Alen.megane je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2011., 20:44   #300
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor Alen.megane Pregled postova
trebas rootat mob da imas ovlasti nad njim hahah da se laicki izrazim a onda tek mozes mjenjat brzinu cpu-a
Ima root, pročitaj bolje. Njemu treba kernel (odnosno ROM sa sređenim kernelom) koji dopušta OC-anje.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na