Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.09.2017., 16:31   #61
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Sjećam se tog rfactora. Masu vremena sam provodio igrajući ga. Najviše sam igrao one F1 Rft modove (mislim da su se tako zvali) i Wcp mod. Tada mi je bilo vrh igrat to.
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2017., 18:25   #62
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Rft su bili odlicni, a meni je FSOne imao ponajbolji zvuk.

Sto se tice klizanja, F1 2017 bolidi idu ko ludi, ali stari klizu poprilicno. F2004 bez pomolagala leti na sve strane

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.09.2017., 21:52   #63
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Pročitao sam na netu danas da još ljudi ima problema sa jako lošom grafikom u F1 2017, očito nisam jedini.

https://steamcommunity.com/app/51522...9431591791386/
http://forums.codemasters.com/discus...graphic-issues
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2017., 11:57   #64
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Mene je ugodno iznenadila fizika ove godine. Čak su i FFB složili napokon. Kada zadnji kraj zabaci može se fino kontrolirati pomoću volana i gasa.

Ne znam koliko je realno ,ali je zabavno. Prijašnjih godina ne bi imao uopće dodira ikakvog sa bolidom kojeg vozim. Tako da je trenutno igra ono što sam očekivao 2010 kad je prva izašla
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 17:57   #65
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Mene više jebe to kaj je fizika i dalje na strani pretpotopnog rFactora. Nije mi jasno da to nisu mogli napraviti kak se spada. Understeer i oversteer su nepoznati pojmovi i igri iz 2017.
A rFactor engine je od kada? 2005? Imao sam 2008 mod, to je bila igra i pol. Mogao si modificirat sve. Ali sve. Kako koji vozač na gridu vozi i koliko vrijedi. Ma milina. Jest da se trebalo sat dva zejebavat da se sve uskladi, ali kad se složilo, ultimativna F1 igra. Zvuk, grafika... majka.

@mob
Jel si isključio anti-lock brakes i traction control? Meni dosta understeera i oversteera ako to isključim, a pošto igram s x360 gamepadom dost je zeznuto.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 18:09   #66
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Na gamepadu jednostavno nemogu namjestiti opcije za skretanje. Malo sam gledao po youtubu postavke ali meni kako god da stavim postavke za skretanje skretanje stalno ide ili full lijevo ili full desno, sto znaci ubijanje guma do kraja
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 18:11   #67
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
Na gamepadu jednostavno nemogu namjestiti opcije za skretanje. Malo sam gledao po youtubu postavke ali meni kako god da stavim postavke za skretanje skretanje stalno ide ili full lijevo ili full desno, sto znaci ubijanje guma do kraja
Koji gamepad? Ako ne neki bez gljiva ili onakvo jeftino smeće kakav imam ja (pogledaj moje postove unatrag tjedan dana), onda je to to.
Sa ovim F710 sam se preporodio.

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2017., 19:57   #68
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
imam sad wirless speedlink gamepad. probavo sam stelati to skretanje u igri ali stalno grubo skrece

nevidim nigdje tvoje postavke za gamepad

Zadnje izmijenjeno od: tbogovi1. 27.09.2017. u 20:02.
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 13:03   #69
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Austrija - Mercedes AMG - 1:08:689 nakon jedno pola sata.
Debele 2 sekunde zaostatka za askijem no bez brige, neću ni pokušavati te stići
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.09.2017., 14:31   #70
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,509
Ovo moje je na samom rubu. Uz volan i setup bi mogao jos malo, ali za joystick je i vise nego dobro.

F2004 je zvijer na ovoj stazi, kao i na svakoj s puno pravaca. Uz taj, Red Bull mi je najdrazi za voziti od klasika.

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2017., 19:53   #71
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ne znam što se danas događa, ali igrao sam malo Championships, ono drugo prvenstvo sa classic bolidima i stazama i malo malo mi se slika ili smrzne ili zacrni. Nema CTD ili BSOD, samo zapne.
Uopće ne mogu pozvati task manager i moram Logout napraviti. A onda više nema ni nVidia control panela...
Mislio sam da je do zadnjh nVidia drivera, ali nije jer sam vratio na verziju prije, pobrisao hardware settings i opet beše isto. Sve druge igre rade sasvim OK.

Deinstalirao sam igru, obrisao sve sa diska (odu 3 sezone karijere uqrac ) pa ćemo probati opet. Onda samo vozim casual utrke, ne diram više Career, ebo ih Career :/
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 13:19   #72
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Sta karijera se ne sprema na steamov backup?
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 19:30   #73
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
probo danas malo igrati sa novim gamepadom, nije toliko ni lose samo setup nemozes ustimat za poludit, koda vozim dirt ralley a ne bolid iz 2017
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2017., 21:15   #74
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Sta karijera se ne sprema na steamov backup?
Da ako imaš igru preko Steama ...

Evo danas deinstalirao sve i instalirao ponovo i opet ista stvar. I to samo F1 2017. Što god drugo da probam, sve radi OK, ali ovo kenja li ga kenja. 1.6 je verzija igre.

Nakon svakog reboota, prvo izbaci iz igre uz ovo:



A onda nestane i nVidia Control Panel. Tada moram rebootati PC. Ako ne rebootam, a uđem opet u F1, onda se krene smrzavati i zacrniti slika.

Pas mater.

Sad definitivno odustajem i deinstaliram igru sa kompa do nekog novog patcha jer sam umalo ispilio na živce. Ovo sam probao:
- zadnjih 5 iteracija nVidia drivera (svaki puta brisao sa DDU u safe modu)
- obrisao sve moguće i nemoguće fajlove od igre
- 2x radio clean install igre
- razne grafičke postavke (low, medium, vsync ON pa OFF...)
- downclock grafe
- postavke CPU i RAMa za "more safe" headroom

I na kraju isti klinac. Gotova priča što se mene tiče. Za ovu igru. Ide pljuvačina na codemasters forumu

UPDATE:
Otkrio kvar. Faking outdated AiSuite3 deinstalirao AiSuite3, instalirao novi i napravio nove OC profile. Sad radi najnormalnije. Srećom, nisam se logirao na Codemasters forum

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 02.10.2017. u 23:18.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 00:04   #75
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
igra me odusevila! Veliki sam fan F1 i mogu reći da me skroz odusevila. Karijera nije mogla bolje od izbornika pa do toga da te igra tjera da igras pratice mod i skupljas za istrazivanje bolida i sve. Da se usemim u igru sto kako i zasto potrosio 25% jednog motora hahah uzas. Ali dobro bar sam naucio igrat.

Gamepad F710 skroz dobro radi. Jos igram sa assitetima razno raznim ali dok se ne priviknem sasvim ok.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 07:27   #76
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,699
Meni je cak i zao sto sam F1 igre uopce poceo igrati sa assistovima jer otkad sam se ufurao jednostavno nemam volje ni zelje ugasiti abs. Trebalo mi je dosta da se "skinem" sa medium TC-a, da ne kazem kako su mi i vremena dandanas pinkicu losija. Jedino s cim se jos borim je manualni mjenjac - nemojte pocinjati igru s automatikom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 10:37   #77
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Break assist sam ugasio a ostalo cu postepeno gasiti. Sjeo sam u red bull da mi bude malo zanimljivo. Nisam htio igrati kao Alonso nisam toliki mazohist kao on.
Za gamepad je dobro napravljena igra.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 14:05   #78
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Hehehe. Ja koristim x360 controller i jednostavno ne mogu sve od odjednom pogasit. Trenutno mi je na automatskom šaltanju, ali bez brake assista i traction controla i mogu reć da je i to dosta zajebano na joypadu.

Baš neki dan sam igrao GP Sochi. Krenulo s ok vremenom, ali negdje na pol trke krenula kiša, a ja na slickovima i bez assista. Bilo je veselo Sva sreća postoji flashback, inaće bih živce pogubio
nub je offline   Reply With Quote
Staro 05.10.2017., 20:10   #79
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Jel zna netko za kakav patch za ovu igru kojom bi mi se popravila odvratna grafika? Trenutno imam igru sa verzijom 1.6 (deinstalirana vec dva puta zbog lose grafike).
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 01:05   #80
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Konacno isprobao i odlicna mi igra. FFB je sasvim solidan naspram prethodnih igara iz F1 serijala, motori na klasicima sasvim solidno vriste (makar sam vise ocekivao ). Bacam se na karijeru sa McLarenom
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 10:15   #81
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,572
Citiraj:
Autor realmadrid Pregled postova
Konacno isprobao i odlicna mi igra. FFB je sasvim solidan naspram prethodnih igara iz F1 serijala, motori na klasicima sasvim solidno vriste (makar sam vise ocekivao ). Bacam se na karijeru sa McLarenom
mazohist !!!

Ja to nebi imao zeluca. Ja sam sjeo u redbull i sasvim je solidna igra. 2 utrka kina pole position u tisucinku isto vrijeme kao Hamelton. Slijedeći put počinjem sa hassom
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 06.10.2017., 11:51   #82
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
mazohist !!!

Ja to nebi imao zeluca. Ja sam sjeo u redbull i sasvim je solidna igra. 2 utrka kina pole position u tisucinku isto vrijeme kao Hamelton. Slijedeći put počinjem sa hassom
Ja sam krenuo isto sa McLarenom, odvozio par utrka i skužio da mi se ne da svaki pravac blokirat 10 ljudi iza mene

Krenuo ponovo sa Renaultom i odma u Australiji završio 2. (Mercovi i Rai s nekim problemima)
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 14:47   #83
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Evo da javim i ja rezultat sa time trial-a u Austriji. Znači voženo sa Mercedesom, TC medium, Gearbox automatic, svi ostali assisti su na Off = 1:06,891
Probao karijeru prvu trku otpeljat (vozim sa Torro Rossom) i na kvalama bio 17. sa malim zaostatkom za Alonsom (Sainz bio cca 3 desetinke isperd na 13. ili 14.mj.)
Trku fino započeo i borio se dugo u sredini poretka za 11.mjesto negdje sa Sainzom i Palmerom i još nekim da bi poslije imao prvo mali sudar s Palmerom(moja greška) i poslije me jako skucao Magnussen i završio na kraju zadnji ili predzadnji.
Poslije trke dobim onaj neki invite da vozim sa starim Renaultom iz 2006. i stisnuo da krene to i paf F1 2017 has stopped working haha.
P.S. Igram na 101 razinu AI-ja
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 14:57   #84
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Pa imaš flashback za sudare

@mob
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.10.2017., 15:18   #85
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Ma nisam htio sad tu prvu trku iskoristit taj flashback, ovako i onako ne bi završio u bodovima već negdje 13-14. Inače, timski kolega 9. završio, a u jednom dijelu trke sam ga imao i bio brži. Svida mi se kako se AI ponašaju na toj razini 101 - agresivni su i dobro voze fakat. Fino sam.se borio sa sredinom poretka.
Nego sad me brine to šta me izbacilo iz igre van a nemam pojam zašto...?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 18:08   #86
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Nešto sam ukljucio u opcijama pa mi stalno stoji ova strelica ispred kacige a nemam pojma gdje sam to ukljucio i kako to i gdje iskljucit

tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 18:15   #87
sholky
Premium
Moj komp
 
sholky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Nisu vam nešto ta vremena, Austriju sam vozio 1:05 u F1 99-02 sa Ferrarijem iz 2004.
sholky je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2017., 19:30   #88
realmadrid
Premium
Moj komp
 
realmadrid's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 239
Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
Nešto sam ukljucio u opcijama pa mi stalno stoji ova strelica ispred kacige a nemam pojma gdje sam to ukljucio i kako to i gdje iskljucit

Mislim da si field of view previse nafrljio ili previse pomaknuo kameru unazad pa to ubiti nije strelica nego dio F-ducta. U opcijama pokusaj kameru par jedinica pomaknuti unaprijed.
realmadrid je offline   Reply With Quote
Staro 12.10.2017., 18:35   #89
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Nije do kamere. Nesta sam diro po onom tobei eye ili tu negdje pa sam to ukljucio sad nemogu vise iskljuciti
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2017., 20:32   #90
Igi385
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 319
Ja krenuo ispočetka karijeru ovog puta sa Renault-om i to na 100 razinu težine. Startao 7. ili 8. te uz pomoć safety cara odmah prvu trku završio 1. haha
Inače skužio sam da u Azerbejđanu i Meksiku AI jure kao ludi, malo su čak i prebrzi
A isto tako uočio sam da na nekim stazama zna gadno zatrzat igra i smrznut se čak na koju sekundu.
Jel to možda do 1.6. patcha ? Ima još vas sa takvim iskustvima?
Igi385 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na