Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.12.2015., 09:24   #1
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Blade and soul

Iako zadnjih godina rijetko da upalim ikakvu igru, zadnjih tjedana mi ova igra zapela za oko. Blade and soul. http://www.bladeandsoul.com/en/
Free to play MMORPG. Od sredine siječnja igra će u potpunosti biti otvorena za igru a još ovaj vikend možete uhvatiti beta ključeve na razne nacine i skinuti ju (oko 12 GB ima ako se dobro sjecam) i zaigrati. Iako je igra vani još od 2009. na azijskom tržištu, moram priznati da mi stvarno super izgleda i ja naprimjer igram na US serveru ali nemam problema sa pingom, cak i na ovoj mojoj sad vec prastaroj kanti, igra radi sasvim fluidno sa med detaljima i 1600x1200 rezoluciji. Igra me vizualno i igracki malo vuce TERA, MMORPG koji sam igrao prije par godina ali mi je fludniji i ljepši, sa vecim mapama i krajolikom od TERE, no nisam bas predugo igrao BoS pa ne mogu bas puno ocjenjivati.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2015., 14:40   #2
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Pretpostavljam da se radi o klasičnom korejskom MMO-u?

Mislim naravno na oduran grind, RNG, low skill i slične radosti.
HAL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.12.2015., 14:58   #3
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor HAL Pregled postova
Pretpostavljam da se radi o klasičnom korejskom MMO-u?

Mislim naravno na oduran grind, RNG, low skill i slične radosti.
PvP je samo skill, max level nije tesko doci tako da nije bas velik grind

Igra je u Koreji eSport i odma iza LoLa po popularnosti mislim ili negdje pri vrhu
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 09:06   #4
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
PvP je samo skill, max level nije tesko doci tako da nije bas velik grind

Igra je u Koreji eSport i odma iza LoLa po popularnosti mislim ili negdje pri vrhu
Iz tvojih usta...

Imam iznimno loša iskustva sa korejskim grind festovima, ali ovo bi mogao probati.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 18:46   #5
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ima koji nacin da se ovo zaigra? Volio bih probati malo Ima li netko viska key da posalje? Tnx

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 22.12.2015. u 19:06.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 22.12.2015., 23:34   #6
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Za sada ne. Testiranja su gotova i sada još jedino slijedi ono pravo, otvorenje, 16.01.2016. Jedino da malo guglaš i nađeš neki ruski private server koji je vec dugo aktivan pa isprobaš igru.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 04:11   #7
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ty za info.

Btw, našao sam privatni server pa bi netko igrao neka mi pošalje pm

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 23.12.2015. u 07:34.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 09:58   #8
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
@Apacer ft Bozja

Ajde ako ti nije mrsko daj nam jedan Xmass present u vidu neke recenzijice.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 16:53   #9
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor HAL Pregled postova
@Apacer ft Bozja

Ajde ako ti nije mrsko daj nam jedan Xmass present u vidu neke recenzijice.
Evo solidan review

Igrao sam je jučer na ruskom serveru malo (dam ti link na pm ako hoćeš probati). Sviđa mi se mehanika igre, korištenje skillova, pokreti zasad

Zadnje izmijenjeno od: Mogy. 23.12.2015. u 18:06.
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2015., 19:45   #10
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Fala. Pogledam kad dodjem doma. Uzeo sam danas naj founders za 20 eurića, nije neka lova, pa si ne zelim spojlat. Hebeno mi fali neki MMO za igrat.
HAL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2015., 20:23   #11
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor HAL Pregled postova
Fala. Pogledam kad dodjem doma. Uzeo sam danas naj founders za 20 eurića, nije neka lova, pa si ne zelim spojlat. Hebeno mi fali neki MMO za igrat.
Pa ako se ne varam, ako kupiš founder pack možeš igrat odmah pošto je faza closed bete ako se ne varam?

Nvm, sad sam vidio da je closed beta do 21.12 trajala
Mogy je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2015., 08:21   #12
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
Iako meni osobno kustomizacija karaktera ne znaci bas puno, ova igra ima gro opcija, vjerujem da bi uz malo vremena mogao napraviti da lik izgleda ko Sinan Sakić!
Volio bih odmah na pocetku reci da nisam previse igrao, do 20+ levela ali sa trenutno vidjenim sam prezadovoljan! Sama igra je baš fluidna, iako u CBT igra ne šteka kad se nadjete u prostoru sa puno drugih igraca, kao sto je recimo bio slucaj sa TERA:Rising, gdje su nevidjeni lagovi kad se nadjete u prostoru sa puno drugih igraca (obje igre sam igrao samo na US serverima, sa istom konfiguracijom i cak vecim detaljima u BoS nego u TERI). Svidja mi se nacin borbe u BoS, sami princip je dosta slican TERI,nema tab combata gdje treba kliknuti/oznaciti protivnika pa napasti, nego je cisti action-combat, ali sa tom razlikom da se kamera fokusira na protivnika kada je borba u pitanju, sto je zapravo jako zanimljivo jer se ne dogadja da se gubi fokus kao recimo u TERI ali opet nije klasicni tab combat kao sto je recimo CABALnline.
Questovi su klasicni za sada...ubij 5 ovih, uberi 3 biljke, isprati ovoga, ubij ovog BAM i slicno ali cak i nisu toliko dosadni, jedino sto mi je u pocetku bilo malo iritatno kad sam dva puta dobivao questove od razlicitih NPCa da ubijam iste mobove, ali to je vise zbog toga jer sam forsirao neke druge questove pa se vracao na stare, tako da sada znam kad krene full release da pratim sve questove istovremeno.
Probao sam i par dungeona. Svidja mi se sto igra nudi cross-server dungeon party. Znaci, kad stisnes F8, otvara ti se dungeon lobby gdje sa desne strane odaberes dungeone za koje zelis naci party, odaberes ostale finese (da li dozvoljavas duple klase, 4 ili 6 igraca i slicno) i trazis. Ponavljam, igra je bila u CBT fazi i uvijek sam nasao party za 2-3 minute sto je super ja mislim! Ali primijetio sam da uvijek ima par ljudi na ulazu u dungeon, tako da se i tu lako napraviti party.
Sto se tice samih bossova, nisu teski, ali koliko sam za sada uspio pohvatiti svi imaju svoje unaprijed definirane attack patterne koji se ponavljaju, sto mi je malkice vec dosadno, volio bih da se to nekad malo promijeni, da imaju bezbroj kombinacija za napade a ne da se uvijek vrti njih par u nedogled..
Trcanje, skakanje, glide u ovoj igri su mi nenadjebivi!! Tako glatko ide da je baš gušt letjeti iznad mobova, ljudi i gledao ih odozgora, stvarno wau efekt.
To je za sada to, prilicno je rano da pisem nesto vise, no 16.1. se vidimo, dugo nisam igrao nesto tako zanimljivo.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2016., 17:07   #13
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
Želio bi provat igru pa prije početka ako može par savjeta... :-)
Koja je najbolja solo pve classa i koji je server dobar...da nije prazan a ponovo da se ne čeka ful za upast.
Hvala
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2016., 08:47   #14
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Sve klase su viable iz mog iskustva za PVE i PVP, a i relativno često se događaju promjene u balansu klasa.

Što se servera tiče, čini se da je trenutno navala na više-manje sve servere, pa možeš očekivati queue, stoga preporučam premium - ima opcija neki student bundle koji ti daje premium na tjedan dana i mislim da košta nekih 5 Eura, a u tjedan dana možeš lako zaključiti da li je igra za tebe ili ne.

Ja igram od Head starta (15.01.) i imao sam jako malo vremena zbog posla i putovanja, a već sam level 33, tako da je taj dio dosta brz.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2016., 13:50   #15
vahha
Premium
Moj komp
 
vahha's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2010
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 490
OK igra, sviđa mi se.Dosta je slična Teri. Čak mi je "na prvu" bolje legla od Black Desert-a koji je još u beti.
Uzeo summoner-a za igrat.
vahha je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 11:42   #16
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor vahha Pregled postova
OK igra, sviđa mi se.Dosta je slična Teri. Čak mi je "na prvu" bolje legla od Black Desert-a koji je još u beti.
Uzeo summoner-a za igrat.
Black Desert nisam imao priliku probati, ali mi se čini da je igra kao koncept dosta različita od B&S-a, tj. igra je sandbox, dok je sam B&S jako linearan.
HAL je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 12:36   #17
Apacer ft Bozja
Baja!
Moj komp
 
Apacer ft Bozja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Sisak
Postovi: 761
I ja sam igrao TERU prije, oko 2 godine i realno gledajuci koncept same igre je dosta slican ali B&S mi je za sada dosta bolji. Iako sam tek 22 level, u igri ima toliko toga za raditi da to nisu istine. U TERI prava igra pocinje tek kad se dosegne max level dok u B&S to definitivno nije slučaj. Iako sam tek 21 level, vec sam odigrao sigurno 50ak dungeona, 10ak 1vs1 matcheva sto je odlicno. Ne znam da li je to zbog toga sto je tek pocetak igre pa ima mali milijun igraca ali nikada nisam cekao vise od 3 sekunde da mi nadje protivnika za 1vs1 match dok traženje partnera za dungeon rijetko kad potraje duze od 20-30 sekundi što je opet neusporedivo brze nego kod TERE gdje je takav sistem da dungeon ne pocinje dok se ne nadje tank i healer klasa, pa ako si dps to zna potrajati i po sat vremena, dok u B&S nema takvih kategorizacija i samo pronalazenje partnera za dungeon, match je dooosta brze. I svidja mi se svijet, preogroman je. Jedina mozebitna zamjerka su mobovi. To je uvijek isti slučaj. Svaki mob ima dva-tri svoja seta napada, glavni bossovi mozda koji vise i to je to. Stvarno bi bilo super da danas sutra neki mmorpg tu napravi neku izmjenu, da ti napadi budu sto je moguce vise random, da to bude teže a ne ovako. Iako mi za sada ta linearnost ne smeta. U TERI naprimjer nikada nisam mogao jedan dungeon vise od tri puta za redom odraditi bez da mi dosadi, a ovdje sam 10+ puta igrao Black Narrows dungeon, kao expert mode dungeon za low levele i nije mi dojadio.
Za sada sam prezadovoljan igrom i bas ce dobro doci kad ne budem imao sta za raditi da to mogu upaliti.
__________________
Ja sam bio lud, zaljubljen i mlad.
Apacer ft Bozja je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2016., 15:16   #18
HAL
Premium
Moj komp
 
HAL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 416
Citiraj:
Autor Apacer ft Bozja Pregled postova
I ja sam igrao TERU prije, oko 2 godine i realno gledajuci koncept same igre je dosta slican ali B&S mi je za sada dosta bolji. Iako sam tek 22 level, u igri ima toliko toga za raditi da to nisu istine. U TERI prava igra pocinje tek kad se dosegne max level dok u B&S to definitivno nije slučaj. Iako sam tek 21 level, vec sam odigrao sigurno 50ak dungeona, 10ak 1vs1 matcheva sto je odlicno. Ne znam da li je to zbog toga sto je tek pocetak igre pa ima mali milijun igraca ali nikada nisam cekao vise od 3 sekunde da mi nadje protivnika za 1vs1 match dok traženje partnera za dungeon rijetko kad potraje duze od 20-30 sekundi što je opet neusporedivo brze nego kod TERE gdje je takav sistem da dungeon ne pocinje dok se ne nadje tank i healer klasa, pa ako si dps to zna potrajati i po sat vremena, dok u B&S nema takvih kategorizacija i samo pronalazenje partnera za dungeon, match je dooosta brze. I svidja mi se svijet, preogroman je. Jedina mozebitna zamjerka su mobovi. To je uvijek isti slučaj. Svaki mob ima dva-tri svoja seta napada, glavni bossovi mozda koji vise i to je to. Stvarno bi bilo super da danas sutra neki mmorpg tu napravi neku izmjenu, da ti napadi budu sto je moguce vise random, da to bude teže a ne ovako. Iako mi za sada ta linearnost ne smeta. U TERI naprimjer nikada nisam mogao jedan dungeon vise od tri puta za redom odraditi bez da mi dosadi, a ovdje sam 10+ puta igrao Black Narrows dungeon, kao expert mode dungeon za low levele i nije mi dojadio.
Za sada sam prezadovoljan igrom i bas ce dobro doci kad ne budem imao sta za raditi da to mogu upaliti.
Slažem se sa gotovo svime, ali da je svijet preogroman?!

B&S ima jedan od najmanjih svijetova koje sam ikada vidio u MMO-ima.

Nema race/faction zona za levelanje, nema čistih PVP zona, sve mape su zatvorene nevidljivim zidovima, itd.

Ovo naravno umanje replay value, tj. dizanje altova, jer prolaziti sve nekoliko puta na doslovno isti način je koma.
HAL je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na