Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.12.2015., 16:30   #1
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Koliko jedan sprej može obojati?

Ovako, imam 4u rack kućište koje trebam obojati a nisam nikada koristio sprej za bojanje pa neznam dali mi je jedan sprej dovoljan jer mi se neda bacati novce


P.s
kupio sam brusni parir od 120 i za 3 sata skinuo skoro svu staru boji sa kučišta sa nekih djelova jednostavno više nije išlo a i ponestalo mi je papira, sada vjerojatno moram 100% koristit primer

iznutra nisam ništa dirao neznam dali da tamo samo nanesem primer i boju ili samo boju jer mi se čini da je iznutra primer nanesen




Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 19:06   #2
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Ocisti sve povrsine koje mislis bojati prvo sa deterdjentom, kada se osusi sve, onda obrisi razredjivacem ( nitro ). Tako osusenu povrsinu prvo lagano presprejaj primerom ( lagani sloj ), kada se to osusi lupi jos jedan primera i cekas da se osusi ( cekaj 1 dan izmedju slojeva ). Po zavrsetku tretiranja povrsine primerom ide lakiranje, ista procedura kao i sa primerom. Lagani sloj, susenje, brisanje suhom krpom, ponovo lagani sloj, susenje...

Proces sa lakom ponavljaj dok ne dobijes zeljenu kvalitetu boje na kucistu. Takodjer nemoj zaboraviti na bezbojni lak, kojim ces zastitit bolju ( mozes i bez njega, ali je preporuka svakako na kraju lupit bezbojni lak za zastitu )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2015., 19:50   #3
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Dali bi jedan sprej bio dosta ili je sigurnije uzeti dva
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 19:54   #4
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
nece jedan biti dosta. i predji to jos jednom sitnijim smriglom, ovo ce se sve vidjet kroz boju...
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 20:05   #5
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=87160

Mislim dati je tu vise nego dovoljno objasnjeno, je da su slike nestale al da se pratit i bez njih.

Po meni bi mozda bilo bolje dat na plastifikaciju, za ovo ce ti trebat temeljna + 2 spreja boje + lak a plastifickacija ispadne najvjerojatnije oko 200kn..
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 08:40   #6
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Paxton Pregled postova
nece jedan biti dosta. i predji to jos jednom sitnijim smriglom, ovo ce se sve vidjet kroz boju...
ma budem sa (800-1000) jedino neznam dali odma sada lim ili kada nanesem temeljnu neznam što je bolje
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 12:17   #7
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Kupi temeljnu za metal, isto sprej, onda željena boja. Meni se tako najbolje pokazalo.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 17:12   #8
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
ma budem sa (800-1000) jedino neznam dali odma sada lim ili kada nanesem temeljnu neznam što je bolje
Prvo obradi lim, ali ga svakako ocisti prije nanosa temeljne.

Mozes i temeljnu kasnije vodobrusnim ( gradacije 1500 - 2000 ) ako bas ciljas na kvalitetan finish.

Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 17:49   #9
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Ma nije sad da bas mora bit turbo super ali vec kad sam se upustio u ovo da to odradim kak spada da me nije sram samog sebe
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 17:55   #10
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ogrebotine od 120 ce se vidjeti kroz boju a ako ides ravno na 1000 neces puno napraviti da ih izvuces. Primer ne moras tako visokim gradacijama brusiti.
Rista je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.12.2015., 18:30   #11
MegaSkot
Modder
Moj komp
 
MegaSkot's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Waterford
Postovi: 907
Uvijek sam prije za plastifikaciju.
MegaSkot je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 21:23   #12
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ogrebotine od 120 ce se vidjeti kroz boju a ako ides ravno na 1000 neces puno napraviti da ih izvuces. Primer ne moras tako visokim gradacijama brusiti.
Ako pogledas slike vidjet ces da sam ja vec obrusio skroz do lima
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 03.12.2015., 23:09   #13
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Fora je u tom da moras postepeno izvlacit ogrebotine, ako napravis skok sa 120 na 1000 npr. kak Rista kaze, neces puno napraviti. Radije idi na 400, pa na 800 i onda na 1000.

Ja sam isao u krajnost, pa brusio papirima s razmacima izmedju gradacija po 200, i dizao sve do 2000. Sve ovisi kakve su ti preference, financijske mogucnosti i naravno koliko volje imas za odradit posao ( meni npr. nije bilo zao dat cca 400kn na sav materijal i yebat se s time tjedan dana, mada me stisne kod srca dok se sjetim ceha )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2015., 07:14   #14
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Aha to nisam znao, ja sam trenutno potrosio 9 kuna za dva lista od 120 (finijeg nije bilo)
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2015., 20:13   #15
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Citiraj:
Autor Doktor-X Pregled postova
Aha to nisam znao, ja sam trenutno potrosio 9 kuna za dva lista od 120 (finijeg nije bilo)
E y*bi ga Ispod 200kn neces proci, al ako zelis kvalitetan paintjob koji ce trajati, to je neki minimum.

Daleko od toga da se ne moze odraditi ovo za 75kn max, ali tvoj raspon financija ovisi o materijalima i alatima - koji pak diktiraju kvalitetu na kraju ( naravno ne racunamo skill osobe koja radi na bojanju, al se predpostavlja da je above avg. )
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 17:19   #16
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
A jel ima gdje za kupit naljepnica za prednje ledice ono da pise tekstualno ili kao ikonice hdd power lan itd
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 18:46   #17
Campeonato
Premuim
 
Campeonato's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,747
ebay, ili odeš u neki print studio u okolici i daš im sliku u png formatu sa slikicama, tekstovima ili čime već trebaš, u a4 format stane dosta toga, i oni ti to za par kuna isprintaju.

I da, zašto nisi skinuo vijke dok si šmirglao, primjerice na zadnjoj stranici?

I odgovor na pitanje iz naslova, trebat će ti cca jedna i pol kantica primera, te jedna i pol kantica boje
Campeonato je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2015., 19:09   #18
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Citiraj:
Autor Campeonato Pregled postova
I da, zašto nisi skinuo vijke dok si šmirglao, primjerice na zadnjoj stranici?
da ih ne pogubim
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 12:54   #19
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
evo mali update; neki dan sam u prolazu svratio do jedne željezare uzeo sam brusni papir po dva komada od 400, 600 (htio sam 800 ali nije bilo) i 1000 i jedan sprej temeljne boje (bezbojni tj. transparentni) ceh ukupno 61kn i tako sam onda prvo obrusio sa 400 pa sa 600 i onda sam još probao sa 1000 ali osim ajmo reć poliranja nisam baš vido neki napredak u uklanjanju crta, pa sam onda u dva prolaza nanio temeljnu i evo danas kad se to osušilo još jednom prošao pod vodom sa papirom od 1000, trenutno to tako izgleda



jedino sada mislim da ću ipak dat to ovarbat ovako pripremljeno sa kompresorom i možda mrvicu guščom bojom nego kako se to inače radi da se sve nepravilnosti manje primjete
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 15:04   #20
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
E ovo je vec fina priprema, svaka cast
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2015., 18:31   #21
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Hvala, drugi me j**u da pretjerujem kak bu ispalo
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2015., 02:58   #22
Perestrojka
CNE @ Verne global DC
Moj komp
 
Perestrojka's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Reykjavik, Iceland
Postovi: 493
Ma kaj imas slusat druge, radi kak mislis da je najbolje, uostalom priprema povrsine ti direktno utjece na kvalitetu paintjoba u nekoj mjeri, pa ako oces kvalitetu daj malo znoja i krvi u to .
Perestrojka je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2016., 09:28   #23
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Evo mene opet, nastali problemi sa ovim mojim projektom. Nakon ove po meni dobre pripreme jer se meni nije dalo ja ljepo dao u firmi obojat case sa pištoljom kad već farbaju šasiju za kamion neka meni ofarbaju i case no tu je nasto problem šasiju su farbali sa temeljnom pa crnom i onda sa ŽUTOM a pošto su moje bojali samo sa crnom neki pametnjaković se nije sjetio da bi moje kučište trebalo maknuti iz prostorije nego kada je bojao sa žutom boja tj. maglica je padala na moje kučište i po njemu je bilo normalno žutih fleka pa su onda još samo jednom preko toga prošli sa crnom i normalno ostala su zadebljanja od tog prskanja i kvaliteta je žali bože (ja taj tjedan nisam radio pa nisam znao što se događa). Kada sam počeo raditi vido sam što su napravili pa sam jednostavno pokupio case i odnoi ga doma nezadovoljan. E sad sam tu njihovu boju skinuo onako koliko se dalo sa 600 brusnim papirom i htio obojati sa sprejom no taj sprej koji sam kupo valjda nevalja (pritisak mali boja usko prska nepokriva nikako, nema šanse da dobijem ravnomjerno pokrivanje) a ja uzeo dva spreja (ako jedan ne potrošim mogu ga vratit ili zamjenit) e sad dolazimo do onoga što mene zanima, što mislite ako bi uzeo obicnu boju za metal crnu mat ili sjaj i mali spužvasti valjak dali bi se na taj način dalo to obojati i dali bi konačni rezultati bio bolji nego sa sprejom ako ništa drugo ravnomjerniji

Zadnje izmijenjeno od: Doktor-X. 13.02.2016. u 09:40.
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2016., 10:08   #24
Nikol@Grozni
Premium
Moj komp
 
Nikol@Grozni's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 320
Jel farbas u zagrijanom prostoru, mozda se ne prima zbog niskih temperatura, probaj kanticu stavit u toplu vodu par min pa onda farbat, ako nije to mozda je povrsina zamascena s necime ?

Boja i valjak ce te ispast 50-100kn jos a nezz kakv ce rezultat bit, tesko da ces dobiti ravnomjernu glatku povrsinu..

Ako ces ic farbat sprejem il u kantici preporuka da ulozis malo vise kn u boju, ove jeftinije znaju ispucat tj dobit "narancinu koru" nakon nekog vremena( to ovisi i o debljni sloja ).



Da sam na tvom mjestu odnio bi to na pjeskarenje i plastifikaciju( tamo di ces bit siguran da nece zeznut ), ustedi si zivce i vrijeme.
__________________
Projekti:
No_name
No_name II
Mini



OC




Nikol@Grozni je offline   Reply With Quote
Staro 13.02.2016., 12:41   #25
Doktor-X
Doktor-X NetWork
Moj komp
 
Doktor-X's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: .
Postovi: 285
Farbo sam u garaži u kojoj je rekao bi toplo
Inače ovo je sprej koji sam koristio

Valjak imam, boja je rekao mi je trgovac malo pakovanje 18kn a veliko mislim da je rekao 35 ako treba razrjeđivač imam i nitro i sintetički
Doktor-X je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na