Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Web dizajn, programiranje i ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.01.2014., 15:44   #1
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Vaši 3D modeli

Otvaram ovu temu (u nadam se pravoj sekciji) za sve one koji vole raditi 3D modele.
Ja sam se počeo baviti time prije otprilike dvije godine, nisam nikakav profesionalac radim to kad mi je dosadno i da se malo opustim.

VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 22:51   #2
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Joj ne mogu vjerovat..

Upravo sada tražim gdje postaviti upit za neki početnički (a opet relativno kvalitetan) program za izradu 3D objekata i slično..

Znači nešto jednostavno gdje ću vući linije i stvarati objekte koje poslije mogu "farbati", dodavati na neke podloge, stvarati druge objekte i premještati ih kamo god želim i slično.. Kao da izrađujem neku igru, recimo..

Uhvatila me neka želja za to..

I onda vidim ovu tvoju temu

Možeš mi reći koji program koristiš? (Može i na PM ako ne želiš tu)
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.01.2014., 23:00   #3
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Joj ne mogu vjerovat..

Upravo sada tražim gdje postaviti upit za neki početnički (a opet relativno kvalitetan) program za izradu 3D objekata i slično..
Blender je free tako da mos probat to pa vidit jel te to uopce zanima ali i vecina drugih programa (Maya , LightWave, Cinema4D, 3DSMAX, modo, Softimage, Houdini...) imaju 30 day trial ili demo ili pak PLE verziju pa mozes probati sve i vidit sto ti se najvise svidi i onda se uhvatiti toga .

Samo nemoj mislit da ces naucit bilo koji od programa u mjesec, dva ili tri, to se uci godinama i stalno iz verzije u verziju ponovo uci/dodaje .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 30.01.2014. u 00:23.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2014., 23:21   #4
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Thx, probat ću onda taj Blender za početak..

Ma vjerujem da se to ne može naučiti preko noći, ali vrijedi pokušati.. Tko zna, možda mi se svidi pa poželim znati više/bolje, a opet može biti i ono suprotno..

U svakom slučaju, isprobati ću program pa javim dojmove..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Zadnje izmijenjeno od: Omerta. 30.01.2014. u 01:50.
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 03:16   #5
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Ja osobno koristim 3ds max 2010. Probao sam i blender svojevremeno ali mi se sucelje i sam rad u njemu nije cinio previse ugodan pa sam odustao.

Mozda je sad bolji nakon ne znam koliko vec updateova ali sad kad sam se naviknuo na max nemam ni potrebu prelaziti na nesto drugo.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 04:26   #6
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 21:32   #7
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Instalirao sam danas Blender i da budem iskren ne znam ni beknut u njemu

Nisam očekivao tako komplicirano.. Trebat će tu privikavanja, čitanja i učenja.. Dali postoji za početak još nešto jednostavnije, osiromašenije?

Jer meni praktički treba program sa kojim ću vući linije u svim pravcima, raditi jednostavne objekte, rotirati kameru sa mišem i slično
Tako sam to nekako zamislio, ali očito previše očekujem i da tako nešto prejednostavno ne postoji..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 21:39   #8
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Instalirao sam danas Blender i da budem iskren ne znam ni beknut u njemu

Nisam očekivao tako komplicirano.. Trebat će tu privikavanja, čitanja i učenja.. Dali postoji za početak još nešto jednostavnije, osiromašenije?

Jer meni praktički treba program sa kojim ću vući linije u svim pravcima, raditi jednostavne objekte, rotirati kameru sa mišem i slično
Tako sam to nekako zamislio, ali očito previše očekujem i da tako nešto prejednostavno ne postoji..
Pa zar nisi probao googleov sketchup?
U njemu doslovce vučeš linije i onda ih izvlačiš u 3d objekte itd.
Prilično jednostavno
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 21:46   #9
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Hvala..

Evo instalirao ga

Pa da, ajde ovo već djeluje jednostavnije na pravu ruku, vidim da se ipak snalazim iako sam ga koristio 2 min..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2014., 21:48   #10
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Instalirao sam danas Blender i da budem iskren ne znam ni beknut u njemu

Nisam očekivao tako komplicirano.. Trebat će tu privikavanja, čitanja i učenja.. Dali postoji za početak još nešto jednostavnije, osiromašenije?

Jer meni praktički treba program sa kojim ću vući linije u svim pravcima, raditi jednostavne objekte, rotirati kameru sa mišem i slično
Tako sam to nekako zamislio, ali očito previše očekujem i da tako nešto prejednostavno ne postoji..
Postoji naravno (kao sketchup i slicni) ALI nemoj onda ocekivati ni "postene" rezulate jer kako poslovica kaze "nemozes i ovce i novce" .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.01.2014., 21:58   #11
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Hvala..

Evo instalirao ga

Pa da, ajde ovo već djeluje jednostavnije na pravu ruku, vidim da se ipak snalazim iako sam ga koristio 2 min..
Imaš dosta tutorijala na youtube pa se školuj
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 31.01.2014., 00:15   #12
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Za sada je to upravo ono sto zelim.. Sutra cu mozda kompletnu svoju sobu napravit, u pravim mjerama.

A Blender necu brisat, mozda dodjem do te razine da zelim nesto vise..
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 25.02.2014., 04:20   #13
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Da malo ozivimo temu, mozda jos ljudi pokaze svoje radove.

Ovo je stariji rad, htio sam napraviti sobu u stilu drugog svjetskog rata ali ju nikad nisam dovrsio.

VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 14:04   #14
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Btw. jel ima ovdje na forumu tema o 3d modeliranju i animaciji?
Imam neka pitanja.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 14:17   #15
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Pa pitaj ovdje, nevidim problem, ionako je to sve usko povezano jedno s drugim .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 14:40   #16
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Krenuo sam učiti raditi u 3ds Max-u. Želim modelirati ljudsku glavu koju potom mislim animirati.
Da napomenem, apsolutni sam početnik.
Našao sam dobre fotke front/side glava. Prije nego što ih ubacim u reference box 3ds Maxa, kalibriram ih u Photoshopu pomoću guides-a i rulera tako da se poklapaju točke kao što su oči, nos, brada...
Nakon toga složim reference box u 3ds Maxu i krenem modelirati oči u frontal view.
Problem je što mi lijeva strana u viewportu nije u istoj razini kao i frontalna bez obzira što mi sve to u Photoshopu stoji kako treba.
U više navrata sam ponovio postupak i stalno isti problem.
Pregledao sam više tutoriala za pripremu referentnih fotki i nisam otkrio gdje griješim.

Thx.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 14:48   #17
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Bez da vidim fotke nemogu reci 100% ali nemoj te photo reference shvacat doslovno da ce stimati kao blueprint za neki hard surface model je rsigunro nece. To ti je ono bas za referencu, ako nastimas 90% da se poklapa vec je dovoljno dobro za pocet radit jer nikad se nece poklapati savrseno jer covjek nemoze dvaput sta tu apsolutno istu pozu da naprave reference + cinejnica da to nisu ortho fotke pa utejce i perspektiva te leca od kamere/fortica. Narocito lijeva i desna strana lica kod ljudi nisu simetricne (zato dobar dio tih tutoriala reze lice po pola i mirrora frontalni pogled ).
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 14:58   #18
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Bez da vidim fotke nemogu reci 100% ali nemoj te photo reference shvacat doslovno da ce stimati kao blueprint za neki hard surface model je rsigunro nece. To ti je ono bas za referencu, ako nastimas 90% da se poklapa vec je dovoljno dobro za pocet radit jer nikad se nece poklapati savrseno jer covjek nemoze dvaput sta tu apsolutno istu pozu da naprave reference + cinejnica da to nisu ortho fotke pa utejce i perspektiva te leca od kamere/fortica. Narocito lijeva i desna strana lica kod ljudi nisu simetricne (zato dobar dio tih tutoriala reze lice po pola i mirrora frontalni pogled ).

Što bi onda trebao? Orijentirat se na npr. lijevu stranu frontalnog i lijevi profil u Photoshopu?

Kažeš da je dovoljno naštimat 90% poklapanja. Ali kako onda modelirati po takvoj referenci u Maxu? Perspektive mi se neće slagati sa referencom!?
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 15:44   #19
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Što bi onda trebao? Orijentirat se na npr. lijevu stranu frontalnog i lijevi profil u Photoshopu?

Kažeš da je dovoljno naštimat 90% poklapanja. Ali kako onda modelirati po takvoj referenci u Maxu? Perspektive mi se neće slagati sa referencom!?
'ajd postaj slike/ (front/side...) da vidim jel problem u s njiam ili nisi nesto dobro nastimao.

Sto se tice 90%, da nece se slagati potpuno ali kazem i 90% je dobro jer uzmes jednu za glavnu i dalje stimas sa malom tolerancijom. Nije valjda da Oko u frontu stoji gdje je brada u side viewu ? To bi bio Picasso style onda .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 16:16   #20
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
'ajd postaj slike/ (front/side...) da vidim jel problem u s njiam ili nisi nesto dobro nastimao.

Sto se tice 90%, da nece se slagati potpuno ali kazem i 90% je dobro jer uzmes jednu za glavnu i dalje stimas sa malom tolerancijom. Nije valjda da Oko u frontu stoji gdje je brada u side viewu ? To bi bio Picasso style onda .

Mala je razlika. U frontu radim doljnju liniju oka dok je u sideu pozicija na doljnjoj polovici oka. Ali čovjek na YT je to složio vrlo precizno sa dvije fotke Natalie Portman.

Budem stavio printscreen.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 16:28   #21
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
ako nemas iste te slike koje je on koristio dzaba ti usporedba jer kao sto rekoh slike nisu ortho photo . A kao i sto covjek kaze sam sliek su mu bile odlicne (pokapalae su se dovoljno) vec u startu. isto tkao stalno ti govori "best as we can" kad ide stelat. Znaci ne poklapaju se savrseno ali dovoljno .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 16:34   #22
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ako nemas iste te slike koje je on koristio dzaba ti usporedba jer kao sto rekoh slike nisu ortho photo . A kao i sto covjek kaze sam sliek su mu bile odlicne (pokapalae su se dovoljno) vec u startu. isto tkao stalno ti govori "best as we can" kad ide stelat. Znaci ne poklapaju se savrseno ali dovoljno .
Yep, ali njemu su se fino posložile bez velike muke. Meni je 0.5cm niža lijeva strana.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 16:39   #23
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,720
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 16:47   #24
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor de sign Pregled postova
Yep, ali njemu su se fino posložile bez velike muke. Meni je 0.5cm niža lijeva strana.
Ma nije se nista fino slozilo samo do sebe, proucavao ih je i ovo kad je snimao video mu je vec N-ti pokusaj, i sam je reko da je vec isprobavao . Ako ti je razlike tolika ili nesto neradis dobro ili su ti fotke lose (stretchaj ih ako treba ili pokusaj izbacit deformaciju lece u Phopu ako imas metadata).

I njemu lijeva i desna strana face nece biti dobre ako bude radi po fronti jer ima bocnu stranu samo jednu sliku a na drugu stranu vjerojatno ne stima .

Nevrijedi ti komplicirait oko toga jer kao sto rekoh slike ljudske glave nikad nece biti pravi blueprint niti ortho photo koji mozes korisititi kao tehnicki crtac. Ako ti 90% nije dovoljno doboro nda generalno "mani se corava posla" jer u 3Du ces imati hrpetine stvari di nece ni dobit nacrte a trebat ces napravit model gledajuci u 2-3 fotke tako da ili trazi drugi subjekt dok se ne izvjezbas ili pokusaj .

U kranjem slucaju odi na http://www.3d.sk/ i skini neke reference koje se poklapaju bolje . Ionako vjezbas pa nije bitno bas da bude Natali ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2014., 17:28   #25
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ma nije se nista fino slozilo samo do sebe, proucavao ih je i ovo kad je snimao video mu je vec N-ti pokusaj, i sam je reko da je vec isprobavao . Ako ti je razlike tolika ili nesto neradis dobro ili su ti fotke lose (stretchaj ih ako treba ili pokusaj izbacit deformaciju lece u Phopu ako imas metadata).

I njemu lijeva i desna strana face nece biti dobre ako bude radi po fronti jer ima bocnu stranu samo jednu sliku a na drugu stranu vjerojatno ne stima .

Nevrijedi ti komplicirait oko toga jer kao sto rekoh slike ljudske glave nikad nece biti pravi blueprint niti ortho photo koji mozes korisititi kao tehnicki crtac. Ako ti 90% nije dovoljno doboro nda generalno "mani se corava posla" jer u 3Du ces imati hrpetine stvari di nece ni dobit nacrte a trebat ces napravit model gledajuci u 2-3 fotke tako da ili trazi drugi subjekt dok se ne izvjezbas ili pokusaj .

U kranjem slucaju odi na http://www.3d.sk/ i skini neke reference koje se poklapaju bolje . Ionako vjezbas pa nije bitno bas da bude Natali ?

Budem probao sa nekom drugom fotkom. Thx!
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:35   #26
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Nisam jos gotov s teksturama i jos trebam normal mapu napraviti i dosta toga ali polako napreduje.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:55   #27
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Evo i moj zadnji renderi...iako nazalost nisan bas aktivan sa 3d-om u zadnje vrime. Al ako netko treba neku pomoc, zeli napravit neki projekt i slicno slobodno se javite

3dsmax i vray...


Zadnje izmijenjeno od: afterburner. 26.04.2014. u 01:42.
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 22:59   #28
VedranO
Premium
Moj komp
 
VedranO's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2013
Lokacija: Zg
Postovi: 400
Ajd wireframe nabaci tog mustanga ak ti se da.
VedranO je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2014., 23:02   #29
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor VedranO Pregled postova
Ajd wireframe nabaci tog mustanga ak ti se da.
Neman sad instalirano nista (novi windowsi)..al postat cu uskoro
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2014., 01:41   #30
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Evo i par wirea...

afterburner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na