Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 08.09.2019., 18:19   #2611
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor gil Pregled postova
Brko će definitivno oboliti od Vettela.
Dobar (i jedini) argument stari thumbs up

Citiraj:
Jedini mu je problem što je slučajno postao 4 puta svjetski prvak
Pa i nije. 2010 i 2012 mi je drago da je on bio prvak. Draži mi je on bio tada nego Alonso

Citiraj:
drugi nisu imali sreće
2010 i 2012 na kvalitetu, 2011 i 2013 na bolid. A time da je 2013 kvaliteta drastično opala. Uljuljkao se i dalje je povijest.

Citiraj:
a i ovi u Ferrariju nisu mogli dobiti drugog vozača pa morali na silu uzeti Vettela.
Ferrari od 1996 mora ima Top Cat vozača u momčadi. Šumaher, Raikkonen, Alonso. Svi su nešto napravili. Šumaher statistički najbolji ikad, Raikkonen naslov prvaka, Alonso 2x za picinu dlaku u lošijem bolidu.

I onda dođe Top Cat 4x WDC koji eto već 5.sezonu krade bogu dane u tom Ferrariju.

Sad su skužili da ne treba kupovati Top Cats nego je dobar i momak iz vlastitog rasadnika tako da sumnjam da žele Hamiltona. Možda iz fore jednu sezonu kad završi sa Mečkom.

Citiraj:
Svaka čast Charlsu jer je uspio zadržati Hamiltona pa i malo na bezobrazluk, tako se postaje svjetski prvak.
Ajde da se jednom i složimo.

Citiraj:
No nekako mi Charls ne leži kao osoba, više bi volio da Ferrari vozi Verstapen.
Nemoj 2x reći nakon ove utrke, slijedeća 2 tjedna bi moglo biti veselo. Spominje se Vettel u RBH. A možda trampa bude Max čisto da ga Ferrari čopi prije Mečke.

Meni se pari da Honda neće i ne može parirati Mercedesu i Ferrariju u pohodu na naslov, uz dužno poštovanje fabrici iz Sakure i jebenica šasiji Adriana Neweya.

A Max je materijal koji zaslužuje top bolid. A RBH to nije. Niti bude još najmanje godinu dana.

Što mislite? Max u Fer, Vet u RBH trampa ? To bi bilo bomba
Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 18:49   #2612
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

2010 i 2012 na kvalitetu, 2011 i 2013 na bolid. A time da je 2013 kvaliteta drastično opala. Uljuljkao se i dalje je povijest.
Na koju kvalitetu? Nije valjda damislis da je Vettel 2010. i 2012. na vozacku kvalitetu digao te naslove prvaka ?

I prodi kroz utrke iz 2018. - malo ti ne stima matematika pri izjavi da je Ferrari u 60% trka (13/21 utrku) imao najbolji bolid te sezone

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 08.09.2019. u 18:54.
FerrZG je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2019., 18:59   #2613
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova
Na koju kvalitetu? Nije valjda damislis da je Vettel 2010. i 2012. na vozacku kvalitetu digao te naslove prvaka ?
IMHO, Vettel je dobro vozio 2010 i 2012. To mu ne mogu niti ja osporiti imao je tu i tamo koji propuh ali daleko manje nego zadnje 2 sezone..
Pogledaj rivjue te sezone. Bilo je uspona i padova, ali je te sezone odradio i više nego dobro.

Jasno da je bolid imao zaslugu jer je bio najjači na medium i slow stazama, ali opet, uz pomoć tima i bolida - uspio čoek.

Citiraj:
I prod kroz utrke iz 2018. - malo ti ne stima matematika pri izjavi da je Ferrari u 60% (13/21 utrku) imao najbolji bolid te sezone
Ne štima? Moguće. Ovako iz glave...

Australija, Bahrain, Kina, Azerbejdžan, Kanada, Austrija, VB, Njemačka, Mađarska, Belgija, Italija, USA. I možda još jedna... drugi je par opanaka kako su te utrke završile, okretanjima jednih, drugih ili trećih. Imali su mašineriju za naslov.

Bio je na gp247 izuzetno dobar članak sa svim prosutim bodovima na stazama na kojima se nije trebalo prosuti. Ne bi sezona završila u Mexicu nego u Abu Dhabiju.
Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 19:25   #2614
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
IMHO, Vettel je dobro vozio 2010 i 2012. To mu ne mogu niti ja osporiti imao je tu i tamo koji propuh ali daleko manje nego zadnje 2 sezone..
Pogledaj rivjue te sezone. Bilo je uspona i padova, ali je te sezone odradio i više nego dobro.

Jasno da je bolid imao zaslugu jer je bio najjači na medium i slow stazama, ali opet, uz pomoć tima i bolida - uspio čoek.
Sezonu 2012 je odradio dobro, ali je tu sezonu Alonso odvozio jednu od najboljih vozackih sezona u zadnjih XY godina. Prakticki do zadnjeg kruga se odrzao u borbi za naslov protiv te sezone neusporedivo brzeg RB, a izgubio ga je sudarima u 1. krugu u Belgiji (Grosejan kamikaza) i Japanu.

Vettel je 2010. imao puno previse gresaka da bi se moglo reci kako je vozackim umjecem zasluzio naslov. RB je bio najbrzi bolid sto potvrduju i rezultati Webbera, koji je sve do zadnje utrke bio ispred Vettela u vozackom poretku.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ne štima? Moguće. Ovako iz glave...

Australija, Bahrain, Kina, Azerbejdžan, Kanada, Austrija, VB, Njemačka, Mađarska, Belgija, Italija, USA. I možda još jedna... drugi je par opanaka kako su te utrke završile, okretanjima jednih, drugih ili trećih. Imali su mašineriju za naslov.

Bio je na gp247 izuzetno dobar članak sa svim prosutim bodovima na stazama na kojima se nije trebalo prosuti. Ne bi sezona završila u Mexicu nego u Abu Dhabiju.
Ne znam kojih se utrka prisjecas, ali Ferrari 2018. nije bio ni blizu Mercedesa u Australiji. Ham je bio 7 desetinki brzi u kvalifikacijama, a pobjedili su iskljucivo zbog VSC i greske u kalkulaciji Mercedesa.

U Austriji Merc 1-2. u kvalama i krepala oba bolida u utrci + kriva strategija kod Hamiltona prije kvara na motoru zbog kojeg je morao usporiti prije nego je odustao i opet Ferrari nije pobijedio u toj utrci.. tako da ne znam otkud ideja da je na toj stazi Ferrari bio najbrzi.

U Madarskoj bi imali najbrzi bolid da je bilo suho cijeli vikend.. ovako je po kisi Mercedes cijelu sezonu bio brzi, a u utrci nisu mogli ni prismrdit Hamiltonu iako je bilo suho.

U USA je Mercedes bio brzi auto. Bottas je tada vec bio cuckoldan u Rusiji i nije mjerodavan parametar, ali Ham je bio brzi od oba Ferraria cijeli vikend. Nije im upalila strategija jer nisu mogli preci Maxa na stazi. Kao sto si rekao "drugi je par opanaka kako su te utrke završile".
Dakle od 21 utrke u sezoni Ferrari je objektivno bio najbrzi auto na 8 ili maksimum 9 utrka.

Ne, nisu imali masineriju za naslov jer su kompletno promasili s razvojem bolida nakon Italije te su od Singapura do USA, kada su maknuli sve upgrade komponente i vratili "na staro", bili debelo sporiji (0.5 sec +) od Mercedesa. Mercedes nikada nije bio toliko sporiji od Ferrarija, pogotovo ne na nizu od nekoliko utrka.

Da je sve proslo savrseno, dakle bez zajeba u taktici (Kina, Spanjolska itd..), da je Vettel vozio na nivou, da im nije pala kisa u kvalama/trkama gdje su imali brzi auto borili bi se do kraja za prvenstvo. Ali nista od toga se nije desilo.
Autosport je radio analizu average pacea nakon sezone i naravno da su zakljucili da je Mercedes bio najbrzi auto generalno kroz cijelu sezonu.
FerrZG je offline  
Staro 08.09.2019., 19:35   #2615
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Svaka čast na ovom postu. Izuzetno cijenim sve napisano. Slažem se delimično. Delimično ne i što se tiče 2010 i 2018

Imamo različita viđenja, da se dogovorimo točno što gledamo i kako, vjerojatno bi se složili i više od "delimično".

I to je to hvala još jednom i češće piši u ovoj temi

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 08.09.2019. u 19:41.
Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 19:44   #2616
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Ostaje max iduce sezone u rb, kakav su napredak u hondi napravili zadnjih sezonu i pol ne bi me cudilo da po snazi iduce sezone budu tu negdje sa merc mašinom.
Povratni feedback sa 4 bolida je nemjerljivo veci/dragocjeniji nego sa dva.

Newieu i ekipi zaduženoj za šasiju i aero se nece dve sez. za redom dogoditi da tolko fulaju setup da se traže iducih pol sezone, odnosno uz solidnog drugog vozaca u 2020.g. Maxa vidim u borbi za titulu.

Na pocetku ove sezone sam napisao poredak ferkan, rb pa merc...mozda sam uranio sezonu.


Što se iduce trke tice, ne bi se iznenadio da oba rb budu na postolju, jedan minimalno, ferkani ce biti loši..dakle borba rb i merc za pobjedu
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 08.09.2019. u 19:57.
Gigi1 je offline  
Staro 08.09.2019., 19:47   #2617
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Svaka čast na ovom postu. Izuzetno cijenim sve napisano. Slažem se delimično. Delimično ne i što se tiče 2010 i 2018

Imamo različita viđenja, da se dogovorimo točno što gledamo i kako, vjerojatno bi se složili i više od "delimično".

I to je to hvala još jednom i češće piši u ovoj temi


IMHO veliki je vozacki faktor bio u gubitku naslova jer se bas potrefilo da je Ham odvozio svoju vjerojatno i najbolju sezonu u karijeri, a Vettel jednu od (2014. i trenutna konkuriraju) najgorih. Da je Ham vozio tadasnji Ferrari, a Vettel Mercedes tko zna kako bi zavrsilo prvenstvo, lako moguce da bi ga Ham i uzeo. Da stavis 2 AI iz F1 2018 da voze jedan u Ferrariu, drugi u Mercedesu - od 100 simulacija vjerujem da bi onaj u Mercedesu veliku vecinu uzeo naslov jer je bolid jednostavno kroz cijeli tijek sezone bio nesto bolji - na stazama na kojima je bio u zaostatku, taj zaostatak u prosijeku nije bio toliko velik kao prednost koju je imao na stazama na kojima je bio najbrzi bolid.

Ali dio zasluga mora ic i slampavosti Talijana koji su nebrojeno puta ispadali smijesni na pitwallu, kompletno fulali s upgradeovima kroz drugi dio sezone te unatoc maestralnoj pouzdanosti kod Vettela ( i nesto manjoj kod Kimia) i apsolutnom dnu od voznje Bottasa kroz veci dio sezone - uspjeli zavrsiti skoro 100 bodova iza Mercedesa u konstruktorskom poretku

Zadnje izmijenjeno od: FerrZG. 08.09.2019. u 20:14.
FerrZG je offline  
Staro 08.09.2019., 20:57   #2618
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Ostaje max iduce sezone u rb, kakav su napredak u hondi napravili zadnjih sezonu i pol ne bi me cudilo da po snazi iduce sezone budu tu negdje sa merc mašinom.
Povratni feedback sa 4 bolida je nemjerljivo veci/dragocjeniji nego sa dva.
Jasno da je. Zato je McLaren failao što nije poslušao savjete pametnijih ljudi da kupi Manor i u njih isto trpa Hondine motore. Bio bi debelo veći feedback. No ŠBBKBB.

Nada je da McLaren uzme opet Mečke, a Mečka odluči da se više neće igrati F1 pa McLaren opet bude works team

Citiraj:
Newieu i ekipi zaduženoj za šasiju i aero se nece dve sez. za redom dogoditi da tolko fulaju setup da se traže iducih pol sezone, odnosno uz solidnog drugog vozaca u 2020.g. Maxa vidim u borbi za titulu.
Malo preoptimistično. Koliko god htio da se treći igrač umješa u pošteni "all-over-season" fajt, mislim da 2020 još ipak ne bude. No, 2021 i reset pravila... tko zna

Citiraj:
Na pocetku ove sezone sam napisao poredak ferkan, rb pa merc...mozda sam uranio sezonu.
Isto je mislio i Helmut pa eto

Citiraj:
Što se iduce trke tice, ne bi se iznenadio da oba rb budu na postolju, jedan minimalno, ferkani ce biti loši..dakle borba rb i merc za pobjedu
RB-u sam prognozirao još 3 utrke do kraja sezone koje bi mogli uzeti, obzirom na pokazano stanje stvari. Singapur je jedna od njih... samo je pitanje u kojem je stanju Maxov motor nakon današnje utrke. Opet je imao powerloss a i pošteno je naganjao taj motor.

Citiraj:
Autor FerrZG Pregled postova


IMHO veliki je vozacki faktor bio u gubitku naslova jer se bas potrefilo da je Ham odvozio svoju vjerojatno i najbolju sezonu u karijeri, a Vettel jednu od (2014. i trenutna konkuriraju) najgorih.
Dakle, nedavno sam izjavio da godinama pilam da Vettel nije top vozač. On je odradio DOBRO svoje sezone 2010 i 2012. 2011 i 2013 nije bilo konkurencije, ali 2010 i 2012 konkurencija je bio Alonso u sporijem bolidu. Zato sam i rekao da je dobio na "znanje". Odvozio je dobro top bolid. I to je to. Bilo je dovoljno za naslove.

A kako je Alonso odvezao 2012. sezonu, mislim da to nikad nitko neće ponoviti. A taj Ferrari je cijelu sezonu bio 2. a na momente i 4. bolid na stazi po snazi. I svejedno je došao do picine dlake. U Spa ga je pomeo Grožan, a u Japanu Raikkonen (ako se dobro sjećam, cvaknuo mu je gumu).


Citiraj:
Da je Ham vozio tadasnji Ferrari, a Vettel Mercedes tko zna kako bi zavrsilo prvenstvo, lako moguce da bi ga Ham i uzeo.
Sličnu sam primjedbu dao lani "da je Alonso bio u F1 2018 Ferrariju, da bi digao naslov. A ako nebi osvojio, fajt bi se odnio u Abu Dhabi".

No, ŠBB KBB... Ham je iskoristio sve i jedan poklon i odvozio maestralno.

Citiraj:
Da stavis 2 AI iz F1 2018 da voze jedan u Ferrariu, drugi u Mercedesu - od 100 simulacija vjerujem da bi onaj u Mercedesu veliku vecinu uzeo naslov jer je bolid jednostavno kroz cijeli tijek sezone bio nesto bolji - na stazama na kojima je bio u zaostatku, taj zaostatak u prosijeku nije bio toliko velik kao prednost koju je imao na stazama na kojima je bio najbrzi bolid.
Splet okolnosti, kao što sam i naveo, je bio takav kakav je bio. Ako se dobro sjećam, Mečka je imala taj Party mode za qualy koji recimo ove godine više manje imaju svi, ali je Ferkan imao bolji race pace u normalnim uvjetima (nenormalni uvjeti su sjebavanja taktike, gume i tako to).

Nemojmo ni zaboraviti da je Mercedes tj Toto Wolff cmizdrio oko guma nakon 3. ili 4. utrke da ne valjaju. I onda odjednom, Meček prodisale u Španjolskoj. A da je sve normalno (opet kažem, suprotno od raznih događaja), Vettel je u Europu trebao doći sa stotarom tj 4/4. Za Kinu nije kriv, ali za Azerbejdžan je itekako. To je bio poklon samo takav.

Citiraj:
Ali dio zasluga mora ic i slampavosti Talijana koji su nebrojeno puta ispadali smijesni na pitwallu, kompletno fulali s upgradeovima kroz drugi dio sezone te unatoc maestralnoj pouzdanosti kod Vettela ( i nesto manjoj kod Kimia) i apsolutnom dnu od voznje Bottasa kroz veci dio sezone - uspjeli zavrsiti skoro 100 bodova iza Mercedesa u konstruktorskom poretku
Ako se manimo rezultata i Sebovih vožnji "hladno-toplo-hladno-hladno-toplo-hladno", od Singapura je krenulo nizbrdo. I baš kod tog skliznuća sa upgradeom, Ham je u tri utrke digao 3/3 tj 75 bodova. Ali ono što tu Seb nije uspio, nije uspio napraviti damage limitation jer se u Suzuki izvrtio, a i po svemu viđenom do tada, trebao je imati 80 bodova više samo od svojih grešaka (to sam ukrao sa Sky Sporta ), tako da bi praktički u USA ušli u egalu ili sa kojim bodom više na Sebovom kontu (jer da je on iskoristio sve što je trebao i mogao, Ham bi sam po sebi imao manje).

USA je trebala biti i mogla je biti komotni 1-2 za Ferkan da se gospon opet nije izvrtio.

MEX bi već bila panika u Mečki. Iako je RBR tu dominirao, Mečka se patila kao nitko. Ferkan tj. Seb je na kraju to i iskoristio ali u pravoj povijesti bilo je gotovo. U alternativnoj o kojoj pišem, još bi se prednost podebljala.

BRA bi bio vjerojatno Mečkin kakav je i bio.

I zato kažem da bi usprkos failanim upgradeovima nakon Italije, fajt za naslov bio vrlo vrlo moguć u zadnjoj utrci u kojoj bi Mečka bila bolja, ali pitanje je bi li im bilo dosta.

Bottom line - zato kažem da se moglo i da se imalo sa čime. Ali se nije imalo sa kime. Seb je odvozio svoju najgoru sezonu (manimo 2019) i to onda kad je trebao odvoziti vrlo dobru (ocjenom 4/5). Nažalost po nas koji smo ostali uskraćeni fajta do zadnje utrke nakon 2012 sezone (ne računam Mercedes in-team nadjebavanja u sezonama kad je Toto Wolff bacao novčić koji vozač bude digao kantu ).

Brko je offline  
Staro 08.09.2019., 21:34   #2619
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Svaka čast LeClercu, toliko dugo odoljevati pritisku Hamiltona je za svaki respekt. Vettel opet napravio glupost, ko neki početnik. A Bottas je opet pokazao da je panj.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline  
Staro 08.09.2019., 21:48   #2620
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova

Čovjeku ne ide.

Toliko od tebe. Nešto brzo stutnjaš svaki vikend kad majstor ujebe i prosipa bodove

4. Charles Leclerc - 182
5. Sebastian Vettel - 169
Predugačak ti je post Drug i na mobu sam pa mi je teško sve quotat ali evo par stvari. Vettela definitivno ne ide već bar godinu dana ili nešto duže. Katastrofa u kojoj se krizi nalazi i definitivno će sam otići iz Ferrarija već ove godine. Pritisak koji si je vjerovatno sam nabio je prevelik i bojim se da se neće izvući iz ovoga.

Ma nisam nigdje stutnjao, ništa ne brini. Počeo je GO pa se lagano odmara i uživa. Ja jesam Vettelov navijač ali ne dobivam nikakve novce od njega za to i nikako mu ne mogu pomoći da izađe iz ove krize. Hoću reći da se ne brinem previše za njega. Osvojio je dosta toga, možda još nešto osvoji a možda i ne. Lova mu nije problem i do kraja života neće morati ništa raditi. Imam ja više problema nego Vettel.

Ja sam prvi ovdje koji se bavi brojevima. Charlie ima sada više bodova od Vettela i bolji je