Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2023., 09:32   #1231
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Ako imaš većinom parket, baci oko na Tineco Floor one - ima raznih modela i često su na akciji na amazon-u

Ja sam konkretno kupio Tineco FLOOR ONE S5 COMBO POWER KIT, ali njega ne bi preporučio ako imaš više od 50m2 za usisati, jer ima najmanju bateriju od svih.

Prednost im je da odmah peru i usisavaju, nama sa malim djetetom je spas, jer pokupi i mokre ostatke hrane.

Mana je da posudu sa prljavom vodom brzo usmrdi ako se ne pere.
Rimtu, kako ti se pokazao ovaj usisavač?
Nemam opće iskustva nešto sa usisavačima, gledam između toga i recimo ovog Dyson
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 10:33   #1232
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
To su ti dosta različiti usisavači...

Tineco je super za pranje poda, usput i posiše prašinu... Ako hoćeš samo posisati veliku površinu, onda nije nešto jer je spremnik jako malen, a i snaga mu nije velika, i baterija ne traje dugo ako se koristi na maksimalnoj snazi(a koristi se jer i tada nije prejak)

Nisam koristio ovaj dyson koji gledaš, ali sam koristio jači model.. i to je skroz druga stvar naspram Tineca, velik spremnik i dobro usisava - za samo usisavanje je puno bolji uređaj.

Meni osobno više paše Tineco, jer imam jako malo tepiha. a za posisati mali tepih, kauč, ili auto je dovoljno dobar Za vikendicu od 50m2 gdje ga koristim je taman jer mi mijenja tri uređaja... u stanu od 80m2 imam Karchera za pranje poda, klasičan žičani usisavač i neki vulgaris jeftini Xiaomi za pokupiti mrvice na brzinu
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2023., 11:29   #1233
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
poz.

gledam kupit stapni usisivac, bacia sam oko na ovaj: https://www.sancta-domenica.hr/mali-...hvc6264bk.html

podovi su plocice/laminat, nema tapeta ni tepiha. jel ok kupnja ili neki drugi nudi visu ulozeno/dobijeno vridnost?
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 15:50   #1234
hrabar.dabar
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 46
Samo da javim, na kraju sam uzeo Miele C3. Koštao je nekih cca 200€ sa produljenom garancijom, kupio online.
Zadovoljni smo s njim. Fora je što ide u svim smjerovima. Snaga sasvim dovoljna.
hrabar.dabar je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 16:19   #1235
Ico_Zg
Premium
Moj komp
 
Ico_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 537
Gdje si ga uzeo, jel tvornički produžena garancija ili osiguranje?
Ja razmišljam o CX1 Boost za 200 eurića..
Ico_Zg je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 18:43   #1236
dragutin985
Premium
Moj komp
 
dragutin985's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 168
Ja sam uzeo miele c3 u centru tehnike. Tamo je 180e plus 20e vjrj osiguranje. Nisam proucavao.
Plus kolegi koji je pistao vlasnik, ima u kutiji letak na svim jezicima sa qr kodom gdje se moze dobiti pakiranje vrecica mukte. Hrvatska nije spomenuta, ali kad se uhvati qr kod, sve ide glatko dalje. Nije puno, ali je gratis

Sent from my SM-A528B using Tapatalk
dragutin985 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 12:40   #1237
maki210
Registered User
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Ja sam početkom 12. mj uzeo c3 u premium-tehnika. 179e plus veliki paket vrećica i filtera, nastavak za parket i onaj uski. Sve skupa 318e. Nakon što sam imao rowentu i philipsa bez vrećica ovo je preporod.

Vuče ko blesav, usisava se skoro svaki dan jer moje blizanke naprave kaos po kući ko da ih je pet...Rijetko dobra kupnja .
maki210 je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 14:38   #1238
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Isto tako.
Model s nastavkom za parket.
Prezadovoljan.


Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 17:10   #1239
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Koje su razlike izmedu ovih raznih modela c3, vidim da cijena ide od 179 za active do skoro 500 eur. Jesu razlike samo u nastavcima? Je li osnovni nastavak ima opciju za tvrde podove? Nemam tepiha u stanu, samo plocice/parket i border colliea. Uz to imam roborock s5 max i jimmy h9 pro ali bi nesto ozbiljnije za generalke po stanu, a stari strujni usisivac bez vrecice je sranje i ne da mi se ulagat u njegove filtere.

Najjeftiniji je u centar tehnike active za 179 eur: https://www.centar-tehnike.hr/usisav...roizvod-25429/
Isplati li se odmah uzeti i ovaj set 16 vrecica, 4 filtera motora i 4 hepa filtera ili bude i povoljnijih cijena od 87 eur: https://www.centar-tehnike.hr/vrecic...roizvod-23011/
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 17:28   #1240
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor maki210 Pregled postova
Ja sam početkom 12. mj uzeo c3 u premium-tehnika. 179e plus veliki paket vrećica i filtera, nastavak za parket i onaj uski. Sve skupa 318e. Nakon što sam imao rowentu i philipsa bez vrećica ovo je preporod.

Vuče ko blesav, usisava se skoro svaki dan jer moje blizanke naprave kaos po kući ko da ih je pet...Rijetko dobra kupnja .
volio hi vidjet tsj preporod sa 890w usisavačem kad su zbog EU direktive sve snage motora srezali sa 1600-1800-2200w na ispod soma wata.
mi lani kupili bosch ( kao bosch, marka lajk-a-bosch) i koma je...ima 700w a nemre povuč komad kukuruza

naravno tražili smo isključivoo sa posudom bez vrećke jer smo imali takvog samsunga 1600w koji je jeo sve živo! žena ga pregrijala i skurila motor...
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 21:59   #1241
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Koji usisavač kupiti?

Na mojem 12 godina starom Quadro usisavaču piše 2200W a iz utičnice vuče 1800W. Koristi 35+ tip vrećica.

Htio sam kupiti nešto novije ali sam čitao da su se proizvođači usisavača bunili EU regulatoru. Navodno usisavači od 900W vuku dobro samo kada je vrećica (skoro) prazna.

A gledao sam i neke Youtubere. Stavili su brojač čestica na ispuh usisavača. Jedino usisavači na vrećicu s hepa filterom nisu izbacivali van ništa osim zraka. Svi ostali lošije filtriraju a najlošije filtriraju usisavači na vodu.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2024., 22:07   #1242
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Neznam koliko je to stvarno jako vuce ali meni c3 na tepih programu znaci neka pol snage ga cupa, i skoro je prejako. Na najace ga rijetko i koristim.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 09:13   #1243
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,692
Citiraj:
Autor Gemmy Pregled postova
Neznam koliko je to stvarno jako vuce ali meni c3 na tepih programu znaci neka pol snage ga cupa, i skoro je prejako. Na najace ga rijetko i koristim.

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
da sam ga imao prilike probat možda bi prešao preko toga što ima vrećice, ali svi rade "dobro" kad su novi i kad je vrećica/posuda čista.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 09:28   #1244
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
tek sam jednu vrecicu promjenio u par mjeseci, ali nisam primjetio da je oslabio kada je bila punija.
i vrecice su ogromne, mislio sam da cu morat cesce ih mjenjat
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 10:41   #1245
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
da sam ga imao prilike probat možda bi prešao preko toga što ima vrećice, ali svi rade "dobro" kad su novi i kad je vrećica/posuda čista.
Moj je sada pet godina i skoro svaki dan je u pogonu. Čupa kao i kad je bio novi i ne vidim razliku, ne znam da li je ikada korišten na najvećoj postavci snage jer nema potrebe za tim. Po tepihu bi sigurno bio neupotrebljiv jer jednostavno zalijepi i nema dalje . Do sada sam promijenio mislim četiri izlazna filtera, uvijek ide original i nema nikakvih mirisa iza njega. Tko traži klasičan usisavač za relativno malo novaca C3 je odličan izbor.
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 12:29   #1246
maki210
Registered User
 
Datum registracije: May 2020
Lokacija: Sisak
Postovi: 1
Sve isto kao i kod mene. Nakon mjesec i pol vrećica je skoro puna kolko mi se čini. Na cca 80-90%. Vuče isto kao i prvi dan. Tanji tepih nema šanse usisavat na max, imamo dva deblja iz ikee i tu na max jedva guraš/vučeš onaj standardni nastavak.
maki210 je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 13:18   #1247
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Tri komada C3 koje sam uzimao i dan danas rade ko puska. Uglavnom na 1-3 razini za tvrde podloge, 3-5 za visoke tepihe.

Jedan C3 je imao nesretan slucaj, mjesecima je radio sa krivo montiranom vrecicom dok nismo skuzili. Bio je pun prasine u motoru, krepao je, jedan dan se samo ugasio i bok. Ispuhali ga kompresorom koliko ide, proradio je, eno ga vec pola godine kao da mu nis nije bilo. Maltene smo ga spakirali za servis.

Vrecice traju dugo jer su ogromne. Ja ih svejedno moram mijenjati svaka 3mj iako nisu ni pola pune jer se razviju mirisi pa me to nervira. Tako da svaka tri mjeseca prije nego je promjenim usisam sve zivo i nezivo, auto, garazu, paucine, pse i macke... Pa u smece.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 13:30   #1248
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
Koje su razlike izmedu ovih raznih modela c3, vidim da cijena ide od 179 za active do skoro 500 eur. Jesu razlike samo u nastavcima? Je li osnovni nastavak ima opciju za tvrde podove? Nemam tepiha u stanu, samo plocice/parket i border colliea. Uz to imam roborock s5 max i jimmy h9 pro ali bi nesto ozbiljnije za generalke po stanu, a stari strujni usisivac bez vrecice je sranje i ne da mi se ulagat u njegove filtere.

Najjeftiniji je u centar tehnike active za 179 eur: https://www.centar-tehnike.hr/usisav...roizvod-25429/
Isplati li se odmah uzeti i ovaj set 16 vrecica, 4 filtera motora i 4 hepa filtera ili bude i povoljnijih cijena od 87 eur: https://www.centar-tehnike.hr/vrecic...roizvod-23011/

Ok onda bump na originalno pitanje?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 13:39   #1249
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Meni se isplatio radi gare, i nemoram mislit na vrecice dugo vremena.

Uzeo sam skuplju verziju samo radi cetke za parket+tepih

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 13:45   #1250
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Razlike su uglavnom u toj glavnoj "glavi" - neki imaju turbo cetku, neki za parkete, neki univerzalnu za tvrde podove i tepihe. Ima ih vise vrsta. Postoje i razlicite drske, jedni imaju rucku za lakse manevriranje (C3 allergy), drugi nemaju. Ako zelis turbo cetku, onda i ta drska mora imati provedene konektore za napajanje, u suprotnom cetka nece raditi.

Afaik svi modeli imaju ona tri mala nastavka za usisavanje (u pretincu).

Nadalje, neki modeli out of the box dodju sa skupljim hepa filterom (C3 allergy). Neki dodju sa basic filterom, a neki vjerojatno sa karbonskim protiv mirisa. Nazalost mislim da ovo za filtere ne pise nigdje na webu, ali ostalo bi lako trebao vidjeti kroz slike.

Afaik, motori i funkcije su identicne, barem ako gledam ovo sto mi imamo doma (C3 allergy i excellence modeli).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 14:57   #1251
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Turbo četka radi bez kabela
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2024., 16:05   #1252
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Mozda mi je ostalo krivo u memoriji i ne odnosi se na C3 usisavace, postoje neke cetke koje imaju provedene zice do usisavaca (integrirano u cijev).

Imas pravo, ta TurboTeq cetka ne treba struju. Vjerojatno za C3 niti ne postoji elektro cetka tipa SEB 228.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 18:52   #1253
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Ako nekog zanima, Eufy kreće u prodaju svog novog robo usisavača, X10.
Do 04.03. možete kupiti bon za popust od €200 za €1, ispadne na kraju €600 umjesto €800.

Kažu da će bit vrh (8000Pa), pa ćemo vidjeti.

https://www.eufy.com/eu-en/appliance-x10-omni

Zadnje izmijenjeno od: Neo-ST. 01.02.2024. u 15:20.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 19:54   #1254
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Izgleda primamljivo, jedino ne nalazim info odakle ce se shippati i jeli PDV uključen u to?
EDIT:
Citiraj:
4. Valid in the US only.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 30.01.2024., 20:34   #1255
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Izgleda primamljivo, jedino ne nalazim info odakle ce se shippati i jeli PDV uključen u to?
EDIT:
A fuck, ništa onda. Bacio sam $1.
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 15:20   #1256
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Izgleda primamljivo, jedino ne nalazim info odakle ce se shippati i jeli PDV uključen u to?
EDIT:
Evo ipak su pustili akciju i za EU.
Ja sam kupio bon sa popustom €200 za €1 i vjerojatno ću uzeti ovog robota.

https://www.eufy.com/eu-en/appliance-x10-omni
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 15:56   #1257
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
Odlično, uzeo kupon, jos ce do izlaska doći nezavisni rewievovi ali mislim da ce za naše potrebe biti odličan.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2024., 16:18   #1258
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor VandaL.pr! Pregled postova
Odlično, uzeo kupon, jos ce do izlaska doći nezavisni rewievovi ali mislim da ce za naše potrebe biti odličan.
Ovo bi mogao biti pun pogodak, baš pogledao review prethodnog modela, X9 Pro, i jedine dvije mane koje mu je lik našao, su ispravljene kod X10 Pro.

https://www.youtube.com/watch?v=vxWaKfvUUHI
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 10:58   #1259
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
https://www.centar-tehnike.hr/usisav...roizvod-25429/


Ima nešto bolje od ovoga trenutno?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2024., 11:33   #1260
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
https://www.centar-tehnike.hr/usisav...roizvod-25429/


Ima nešto bolje od ovoga trenutno?

Ne, čak je i u njemačkoj skuplji od te ponude


https://www.idealo.de/preisvergleich...red-miele.html
Colop je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na