Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.12.2023., 18:30   #71251
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Automobili

Da, sve to stoji osim da sam se nasao prozvan. Samo ne mogu shvatiti mindset nekoga tko sebe i druge oko sebe definira autom koji vozi ili ne vozi pa onda radi toga ne zeli kupiti neki auto jer ce ljudi misliti nesto o njemu. Moras shvatiti da vecinu ljudi nije briga sta vozis, a vecina zena niti ne zna razliku izmedju bmw-a serije 5 i passata.

Na zalost, takav mindset je jako rasprostranjen. Pa i Gustavo Fring je vozio Volvo V70 da bi ljudi mislili da je normalan lik
Ne obaziri se na mene, samo se cudim „na glas“.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 20:11   #71252
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Automobili

Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da ponovim pitanje: zasto bi te bilo briga sta netko misli o tebi?
Iz istog razloga zbog kojeg ne vozim ljubičasti C3 Pluriel s cvjetićima po autu. Iz istog razloga zbog kojeg ne nosim bundu kao modni mačak.

Nije da si to želim ali ne podcjenjuj moć glupih i zatucanih ljudi u velikim skupinama.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 22:12   #71253
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Da, sve to stoji osim da sam se nasao prozvan. Samo ne mogu shvatiti mindset nekoga tko sebe i druge oko sebe definira autom koji vozi ili ne vozi pa onda radi toga ne zeli kupiti neki auto jer ce ljudi misliti nesto o njemu. Moras shvatiti da vecinu ljudi nije briga sta vozis, a vecina zena niti ne zna razliku izmedju bmw-a serije 5 i passata.

Na zalost, takav mindset je jako rasprostranjen. Pa i Gustavo Fring je vozio Volvo V70 da bi ljudi mislili da je normalan lik
Ne obaziri se na mene, samo se cudim „na glas“.
Ma pusti , ne vrijedi neke stvari ovdje objašnjavati jer pojedinci ne kuže što se točno želi reći.

Meni su najveći šok i nevjerica bili kad sam tek stigao u Njemačku prije 7 godina i kad sam vidio da ljudi u poršeima, Mercedesima, bemwejima (a govorim o sporckim verzijama)voze normalno, bez naganjanja od semafora do semafora, i čak sam ih obilazio s tadašnjim renolom meganom bez popratnih nabijanja na guzicu.

U HR je nažalost tako da, imati neko od tih auta, znači biti frajer.

Osobno me boli briga što tko vozi, samo neka mene ne pobere, i ak će već sletit - neka nekog drugog ne pobere sa sobom.

Žalosno je da je ovdje takav mentalitet, ali što ćeš...
Evo danas sam sreo na benzi dečka iz Göppingena koji vozi i30N Fastback, upravo refresh naspram audija, bmw-a i Mercedesa koje viđam na svakom koraku u selima kojima prolazim.

A dok idem autocestom, kad mi se netko od takvih nabije na guzicu, jer mu se Seat ne želi sklonit s puta - samo lijepo stisnem gas pa vidi da njegov 318d m-line nije tak jak
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 22:59   #71254
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,793
Meni kad se nabiju na guzicu, ugasim tempomat. Moze pezo ici i sporije nego sto misle

A nas je X5-ica skoro T-bonala danas na trokut raskrizju, bez kocenja, samo ravno. Vozac nas nije ni vidio, al njegova zenka je. Cekao sam doticnog da izadje iz auta (trazio je parking) pa sam se nazalost opet uvjerio da je za volanom jos jedan mentalno pojednostavljeni stanovnik otoka krka.

A vi, kako ste? Zelim vam sve najbolje u novoj i puno srece u duelima s bimmerima!
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2023., 23:08   #71255
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor GreenLife Pregled postova
Meni su najveći šok i nevjerica bili kad sam tek stigao u Njemačku prije 7 godina i kad sam vidio da ljudi u poršeima, Mercedesima, bemwejima (a govorim o sporckim verzijama)voze normalno, bez naganjanja od semafora do semafora, i čak sam ih obilazio s tadašnjim renolom meganom bez popratnih nabijanja na guzicu.

Ima nešto i u tome što je van naselja normalno vozit 100kmh, a na dohvat ruke je legalno vozit 250+ kmh, tako da se ljudi nemaju šta za “ispucat” jer se voze 30kmh kroz selo (u kojima lezeci ne postoje).
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 02:54   #71256
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Vjerojatno je do toga.

Inače, prije 3 tjedna sam bio pitao gdje mogu balansirat gume kak spada, te su @xlr i još jedan kolega spomenuli Kolopera u zgb.
Dečki - hvala. Gazda je top, došao sam pol sata prije termina, uzeo me odmah bez ikakvih prigovora.
Došao sam nakon 20-tak minuta - rezultat - 2 gume koje su bile naprijed su malo jajaste, izvaljao ih je koliko je mogao i stavio natrag, a zadnje izbalansirao i stavio naprijed.
Felge su ok.
Upravo ga začudilo kako su gume tako loše izbalansirane i uopće poslane takve (inače ovo je druga sezona, naručio sam ih 2022. u listopadu, komplet)
Ovu ću iz sezonu još ostavit, a za sljedeću ću te dvije zamjenit.
__________________
GreenLife je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 11:23   #71257
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Jel taj gazda radi geometriju kotaca?
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 12:18   #71258
murina
Premium
Moj komp
 
murina's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: St
Postovi: 442
Citiraj:
Autor zkljaja Pregled postova
Ima nešto i u tome što je van naselja normalno vozit 100kmh, a na dohvat ruke je legalno vozit 250+ kmh, tako da se ljudi nemaju šta za “ispucat” jer se voze 30kmh kroz selo (u kojima lezeci ne postoje).
Hail!

Oduševilo me to nedavno kad sam prvi put vozio po dojčlandu, uredne pregledne ceste i zdrav razum (ili rigorozne kazne ili kombinacija)
__________________
murina je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 12:26   #71259
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
Svi vec znate da vozim BMW koji vise stoji na parkingu nego sto se vozi. Ono sto ne znate je da sam prije 5-6 godina napustio nas domaci BMW forum upravo iz razloga koji tu navodite
Na forume više ne idem jer su u 90% slučajeva sektaški nastrojeni. I to nema pravila bio to BMW, Renault, Ford...

Po FB grupama da ne pričam. Prijavljen samo zbog kojekakvih oglasa. A ako me fakat nešto zanima vezano za DIY onda radije odem na strane forume.

Vezano za klince odnosno mlađu populaciju, to je tako svuda. I preko bare kad bi došli na meet bio bi popriličan jaz u mindsetu ekipe koja ima 18-25 godina i ekipe koja je 40+

18-25 godina svi dolaze u tatinim M4 Comp ili imaju svoj 335i u koji su utrpali gro para na ebay tuning da bi mogli bit po servisima jednom tjedno. Bikoz mapa i veći turbo. Glavna tema je pucanje iz auspuha i tko bolje pali gume.

Ali da vidiš kad se pojavi netko od starijih s urednim E24, nekim složenim E28. Kad je lik došao na parking s E9 3.0CS muk.

Pa ti pucaj iz auspuha kol'ko hoćeš


Ista stvar je i ovdje, imaš ljudi koji voze te aute jer vole taj brand i ono što je nekad silazilo s njihovih traka. A imaš one koji to kupuju bikoz piČke padaju i idemo driftat. U protivnom im ne bi palo na pamet stavit M3 značku na 318d

Uvijek će biti ekipe koja će kupovat bikoz status i onih koji to kupuju jer im se ekšli sviđa ta platforma/dizajn, neovisno o brandu.

Pogledaj samo oglase, netko baci na oglas E31 850Ci i ekipa sere kak može kupit nov BMW za te pare. Ili Vader sjedala iz E36 M3


Što misliš koliko bi ekipe ekšli znalo što voziš da pored njih prođeš u w124 500E. Vjerojatno bi milsili da si neki ubogi taksist zapeo u 90-ima dok bi te s podsmjehom gledali iz svog E200d








_____________________



Ah taljanska struja, kad se samo sjetim Fiata i njihovih problema sa strujom
Mada nisu ni ostali imuni.

Inače baš lijepo izgleda Alfa
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 15:31   #71260
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
eh, losa masa, to popravljam skoro na dnevnoj bazi na skoro svim starijim autima, nema veze talijanski fuseraj sa tim
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 16:05   #71261
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Iz istog razloga zbog kojeg ne vozim ljubičasti C3 Pluriel s cvjetićima po autu. Iz istog razloga zbog kojeg ne nosim bundu kao modni mačak.

Nije da si to želim ali ne podcjenjuj moć glupih i zatucanih ljudi u velikim skupinama.
Bunde me ne zanimaju, ali jebomepas ak mu ne bi stavio još trepuške i mucasti volan. Budala ima u svakom brandu automobila. Isto kao što svaki može biti opasnost na cesti (znam, znam, jedan se najviše ističe). Ako nešto želim, ako mi se nešto sviđa te ako si to mogu priuštiti, bez imalo grižnje savjesti ću si to priuštiti, neovisno o tuđim mišljenjima (ne mislim samo na auto).
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 16:09   #71262
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor WraGG Pregled postova
a vecina zena niti ne zna razliku izmedju bmw-a serije 5 i passata.
Vecina udanih zena ne zna. Udavace i mulice vjerujem da znaju. Nije isto vozi li majstor keca, tojku ili peticu.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 16:41   #71263
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Ajd drago mi je sto ima tu na forumu par ljudi koji su skuzili o cemu pricam. Ma skuzili su i ovi drugi nego im ponos ne dopusta priznati da su glupost izvalili. Da necu kupiti nesto da netko ne bi nesto pogresno zakljucio o meni, eeej..
Tu u mom regionu smatraju vozace Porschea snobovima i gledaju ih poprijeko kad prolaze, a dali bi lijevi testis za jednoga. Mos misliti kako ja sebi ne bih kupio Porschea radi toga.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2024., 17:12   #71264
GreenLife
Čika Zeljeni
Moj komp
 
GreenLife's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: München
Postovi: 410
Citiraj:
Autor Inovator Pregled postova
Jel taj gazda radi geometriju kotaca?
To ne bih znao. Nazovi ih, imaš kontakt broj na Google maps
__________________