Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.07.2008., 13:48   #1
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Što je oštrije LCD ili CRT

Ovako, nešto smo pričali De5tr0yer i ja i sad nekako smo došli na tu temu, i on tvrdi da ima neki Videoseven CRT koji je oštriji od LCDa i ja sad razmišljam kako može bilo šta analogno biti oštrije od digitalnog, On ima neki CRT nebitno koji, i tvrdi da je oštriji od LCDa nebitno koji je na rezoluciji tako da je 1:1 pixel mapping, može li neko to pojasniti nekako stručno kako je to moguće, i je li to opće moguće.

Ovo je dobronamjerna rasprava, nemojte da se sad neko posvađa zbog toga.

Ako nije prikladno, briši prika mode/admine
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 13:59   #2
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Oštrija je britva. :/
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2008., 14:04   #3
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Citiraj:
In terms of image sharpness, when an LCD is running at its native resolution the picture quality is perfectly sharp. On a CRT the sharpness of the picture can be blemished by soft edges or a flawed focus.
link- CRT vs. LCD

Citiraj:
The CRT beam produces images with softer edges that are not as sharp as an LCD at its native resolution. Imperfect focus and color registration also reduce sharpness. Generally sharper than LCDs at other than native resolutions.

LCD-Image is perfectly sharp at the native resolution of the panel. All other resolutions require rescaling, which generally results in significant image degradation. If you need fine text and graphics at more than one resolution do not get an LCD display.
link2
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 14:19   #4
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
O...kako može bilo šta analogno biti oštrije od digitalnog...
Kako analogni audio sistem može imati bolji zvuk od digitalnog?

Kako analogni joystik može biti precizniji i bolji od digitalnog?


Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
...On ima neki CRT nebitno koji, i tvrdi da je oštriji od LCDa nebitno koji
E vidiš to je problem, nije nebitno koji nego je upravo jako bitno, dobar CRT itekako može biti bolji od lošeg LCDa iako generalno srednja klasa vs srednja klasa LCDi (novi sa DVIem) imaju bolju oštrinu, doduše ne da više i ima previše CRTa novih, ako ih uopće još i drže po ddućanima...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 14:30   #5
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Kako analogni audio sistem može imati bolji zvuk od digitalnog?

Kako analogni joystik može biti precizniji i bolji od digitalnog?




E vidiš to je problem, nije nebitno koji nego je upravo jako bitno, dobar CRT itekako može biti bolji od lošeg LCDa iako generalno srednja klasa vs srednja klasa LCDi (novi sa DVIem) imaju bolju oštrinu, doduše ne da više i ima previše CRTa novih, ako ih uopće još i drže po ddućanima...
Nisam reko bolje nego oštrije, to nije ista stvar
Analogno je bolje u dosta slučajeva ali digitalno je definiranije oštrije itd i sl.

Ok uzmimo u obzir ovako, on ima Videoseven neki monitor kakti profesionalni i sad je li to oštrije od najjeftinijeg LCDa recimo u ovom slučaju Philips 200ws koji je spojen preko DVI ja i stavljen je na
nativnu rezu??

MIK je točno pogodio što sam htio reć i jedva čekam da Destrojer ovo vidi jer se on meni smijao, muahahahahaha
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 14:36   #6
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor MP950 Pregled postova
pričali De5tr0yer i ja
I ovo je kljucno u ovoj cijeloj raspravi.

Anyway, totalno bezveze rasprava. Na nativnoj rezi se tu nema sta puno pricat, sve poznato, sve znano. LCDi su tehnologija danasnjice, a velke gromade na stolu je tehnologija za muzej. Ende, finito, gotova prica.

Mozda ce se naci jos koj CRT u prof. upotrebi zbog neke njegove preciznosti i vaznije sto je jeftin u odnosu na profi LCD, pa ga neko jos i koristi za neku obradu fotografije, osim toga to je eol.

EDIT:

Citiraj:
on ima Videoseven neki monitor kakti profesionalni
Citiraj:
da Destrojer ovo vidi
Svaki razgovor sa destroyerom obicno vodi u zivcani slom, tako da preporucam da ne razgovaras sa njim previse.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 14:46   #7
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Svaki razgovor sa destroyerom obicno vodi u zivcani slom, tako da preporucam da ne razgovaras sa njim previse.
ovo je dobro rekao. covjek zna. sve dok ne dode na tvz.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 15:01   #8
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Osobno ne vidim smisao oštrine u dilemi analogno/digitalno nego u veličini točkice..0.22 su bili ako se ne varam najžešće Nokije i Samsung959NF..mislim da itekako imaju što ponuditi naspram 0.28 i 0.29mm LCD-a..

Tako da je rasprava na mjestu,zašto ne? A sad da li se to izgubi prelaskom sa VGA na DVI..ne bi znao.

F900P koji koristim je 0.24,a Samsung 0.282mm čini mi se..osobno,osim veličine i naprednije mogućnosti kalibracije,ne vidim neku preveliku razliku, možda ga prekratko koristim i ne igram se baš na 245B..
thedream je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 15:19   #9
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Samo sam htio da destrojer vidi kako sam ja u pravu hahahahha, priznaj da sam u pravu hahahahhaha
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 15:19   #10
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Da se malo i ja nadovežen.

Kod sebe imam samsung 226bw, i CRT philips 107E4, te neki Fujitsu sa Trinitron cijevi. Lcd ima definitvno oštriju sliku, ali bi prije reka da ima definiran piksel, odnosno, piksel se može jasno razlučit. Crt lakše stopi piksele u niz koji je malo "teže" razlučit.

Imam prijatelja koji radi u jednom splitskom print studiju, bave se raznim dizajniranjem grafike, bla, bla. Do prije koju godinu su imali neke ogromne crt-ove. Ne mogu se sjetit marke ni modela (možda nokia), ali znam da je ta slika ostavila najviše dojma na mene. Bio je otvoren office dokument i sve su linije bile kristalno čiste, oštre, nešto šta nikad poslije nisam vidio.

Sad su i oni prešli na wide lcd-ove, a lcd ko lcd...
Roso je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.07.2008., 15:23   #11
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Tako je, imam ja isto i tanki i debeli(kakti pro) ekran tako da ne bi bilo do osobnih interesa, došli smo do zaključka LCD je oštriji, destrojer je u krivu
LOCK MOŽE
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 15:42   #12
MIK
no fear
Moj komp
 
MIK's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 892
Nekom treba stvarno malo da bude sretan
Ovakve salve radosti već dugo nisam vidio. Jeste se bar kladili u nešto?
MIK je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 16:03   #13
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
Joj pa nevjerojatno šta ste svi ozbiljni ovdje na foprumu, zajebancija malo
MP950 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 16:18   #14
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
ja sam imao 19' Videoseven aka Macom (odnosno jos uvijek imam kao sekundarni monitor) u ono vrijeme je bio kao medju boljim 19' CRT jer je imao mitsubishi diamondtron cijev.
Sada radim doma na 22' CRT Philipsu 202P7 znaci kao professional linija
a na jobu radim na 20' LCD Philipsu 200P7 isto kao profesional linija.

u svakodnevnom radu, rekako bi ovaj CRT mi ima jasniju sliku, odnoso sta je netko napisao par redova vise ne vide se pixeli nego se vidi jasna slika, na LCD su nesto izrazeniji Pixeli, i na CRT definitivo se jasnije vide boje i nijanse boja.

ali u konacnici, i CRT i LCD svaki ima neke prednosti i neke mane. Sve ovisi o tome cime se covjek bavi i djelomicno koliki je geek da mora imati FENCY opremu, jer je samo najnovije ujedno i najbolje (yeah right ).
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 16:33   #15
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Zmalamuth Pregled postova
u svakodnevnom radu, rekako bi ovaj CRT mi ima jasniju sliku, odnoso sta je netko napisao par redova vise ne vide se pixeli nego se vidi jasna slika, na LCD su nesto izrazeniji Pixeli, i na CRT definitivo se jasnije vide boje i nijanse boja.

ali u konacnici, i CRT i LCD svaki ima neke prednosti i neke mane. Sve ovisi o tome cime se covjek bavi i djelomicno koliki je geek da mora imati FENCY opremu, jer je samo najnovije ujedno i najbolje (yeah right ).
a gle... moj subjektivan dojam u odnosu na laptop sony vaio sa 15.4" lcdom je bio slijedeci:
u odnosu na moj 19" aoc 9k+ slika enormno bolja na lcdu, dok u odnosu na V7 je razlika nikakva skoro, priznajem da izdaljeg izgleda bolje na lcdu no kad dodes blize onda se vide te rupice u matrici lcd-a, dok su boje na crtu drasticno bolje na bilo kojem od moja dva...
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2008., 16:43   #16
MP950
64VT klon
Moj komp
 
MP950's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: ZGž
Postovi: 464
JeSjeS nemaš pojma priznaj
MP950 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na