Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.06.2016., 11:27   #631
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
G710+, 2.5 godine korištenja = baš nikakvih problema.
Lungz je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2016., 23:37   #632
glasnik
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: pećina
Postovi: 3
Upravo stigla Realforce 88UB naručena s keyboardcompanya, naravno.

Teško je biti objektivan s ovakvim stvarima, to je kao da si u krevetu s Monicom Belluci i pokušavaš je usporediti sa svojim dosadašnjim curama. Čak i ako ima kakvih sitnih mana, teško da ćeš plakati oko toga.

Tipkovnica ima svojih sitnih mana, ali nema sumnje oko toga da se radi o najboljoj tipkovnici današnjice koju novci mogu kupiti. Koristio sam godinu dana Cherry MX blue sklopke i sada mi se ta tipkovnica čini kao apsolutno smeće u usporedbi s organskim osjećajem pod prstima koji pružaju elektrokapacitivne Topre sklopke.

Je li vrijedna preko tih 2000 i nešto kuna? Definitivno ne.

Je li najbolja? Jest.
glasnik je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2016., 15:03   #633
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Daj koji detalj više.
Koje su te sitne mane?
Zbunjuje me sad što tvrdiš da je najbolja, ali ne i da vrijedi tolike pare
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 05:10   #634
glasnik
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: pećina
Postovi: 3
Citiraj:
Autor fler Pregled postova
Daj koji detalj više.
Koje su te sitne mane?
Zbunjuje me sad što tvrdiš da je najbolja, ali ne i da vrijedi tolike pare
Ima na internetu masa recenzija te tipkovnice i većina ih je zapravo jako dobra i detaljna, pa ne znam što da dodam a da nije već stoput rečeno na jutubu i drugim mjestima.

U najkraćem, opis onog najbitnijeg bi izgledao otprilike ovako: dok tipkam ovaj tekst osjećam se da diram nešto mekano, "organsko", udobno, nešto glatkog, skoro ljudskog podrijetla.

To je ono što me mučilo sa Cherry MX blue. Koliko god čvrsti, responzivni i kvalitetni bili, uvijek imaš taj osjećaj da radiš s nečim doslovno mehaničkim. Taj osjećaj struganja metal od metal, kao da upravljaš nekim industrijskim strojem, ako me razumiješ što hoću reći, nekim robotom, nekom mašinom. Ovdje je to u dobroj mjeri eliminirano i to je ono što daje čar ovakvim tipkovnicama sa silikonskim mebranama.

Ako pogledaš malo po internetu recenzije, vidjet ćeš da se često spominje fraza "it feels like typing on a cloud of boobs". Ovo nije bezveze, stvarno dodir tih tipki malo podsjeća na diranje sisa, mekano je i gipko, ali ne samo to nego membrana ispod tipki oblikom doslovno podsjeća na gomilu sisa (klik na link).

Iako se Topre switcheve često opisuje kao najbolje mehaničke switcheve, ovo je zapravo netočno jer u striktno tehničkom smislu Topre nije niti je ikada bio mehanički switch. Definicija mehaničkog switcha je da se signal za pritisak tipke šalje nakon uspostave mehičkog kontakta između slidera i okidača (što i proizvodi "click" zvuk). Ovdje toga nema, nema nikakvog mehaničkog kontakata između ničega, ovo neka vrste membranske tipkovnice (kao i one najjeftinije Logitech od 50kn), ali izvedena u premium klasi, tako da se kontakt uspostavlja nekon što je dovoljno stisneš da bi kapacitivnost između opruge koja se nalazi unutra i PCB-a porasla dovoljno da bi se pritisak tipke zabilježio kao registriran. Ako se ne varam to je negdje na 4mm dubine, ali može se proizvoljno mijenjati u firmwareu tipkovnice za one koji vole hakerisanje.

I to je ustvari njena najveća prednost, što spaja dva svijeta i uzima najbolje od oba - tišinu, mekoću i fluidnost membranskih tipkovnica - i preciznost i točnost klasičnih mehaničkih switcheva.

U principu tipkovnica kao takva je potpuno bešumna, ali postoji određeni čujni "upstroke" zvuk, dakle ne onaj kada se uspostavi kontakt, a ne ni onaj kada tipka udari u ploču tipkovnice ("downstroke"), nego onaj kada se vraća i udari u vrh kućišta tipke koji je drži da ne izleti vani skroz. To je ono što je ipak ne čini potpuno bešumnom, ali i to se da riješiti prstenovima za prigušivanje, donekle slično klasičnim mehaničkim tipkovnicama.

Razlika je, naravno, u cijeni. Sve u svijetu Topre tipkovnica je odvratno skupo, ali baš sve. Dodatni kompleti tipki u bojama su teško dobavljivi sami po sebi, moguće ih je naručiti direktno od proizvođača, ali i to samo povremeno i ako dovoljno dugo vrebaš ebay, a cijena se kreće negdje oko 150$ za bilo koji od njih (crvena, zelena, plava...).

Nadalje, što se tiče prstenova za prigušivanje, i njih sam isto platio debelo preko 100$, ali mislim da se to pokazalo kao promašena investicija jer mi se sada nekako zapravo sviđa taj "upstroke" clack zvuk. Nije iritantno kao kod klasičnih kliketuša, više zvuči nekako ugodno hrskavo, podjeća na zvuk lomljenja pločica čokolade, ono kad je mrviš na manje kockice. Osim toga proces ugradnje prstenova je kompleksan jer je potrebno rastaviti ne samo čitavu tipkovnicu nego i svaki switch posebno da bi se to ugradilo unutra. Treba imati volje i vremena za takve stvari, i još paziti da ne slomiš nijedan od malih osjetljivih slidera.

Što se tiče same tipkovnice kao takve, prva stvar koja upada u oko kada je se izvadi iz kartonske kutije je da je upravo nevjerojatno teška. Imam lijepih godina i svašta je prešlo preko (ispod) mojih ruku, ali nikada u žviotu nisam vidio ovako tešku tipkovnicu. Upravo je nevjerojatno teška. Dio tog razloga je vjerojatno u debeloj čeličnoj ploči na koju su fiksirali tipke, ali i u samom materijalu izrade. Tipke naime nisu izrađene od klasične ABS plastike nego od puno tvrđeg PBT-a, tako da ih je nemoguće izlizati (ne pokazuje onaj tipičnih "shining" na tipkama nakon par mjeseci korištenja). Nailazio sam na internetu neke primjere ljudi koji tvrde da čak ni PBT nije baš skroz neuništiv nego vremenom ipak počinje pokazivati neke znakove trošenja, ali tu govorimo od 10-15 godina svakodnevnog korištenja. Isto tako, slova na tipkama nisu printana kao na klasičnim tipkama nego su "dye sublimated", odnosno zalivene su u samu tipku dok je plastika još bila topla, tako da su se stopili sa samim materijalom i nemoguće ih je izbrisati i potrošiti tipkanjem zato je su fizički dio same tipke i ne nalaze se iznad nje nego u njoj, znači doslovno svako slovo na tipki ide par milimetara u dubinu. Inače sam PBT kao materijal pruža drugačiji osjećaj na dodir od ABS-a, hrpav je i nekako "gumenast", dosta drugačije iskustvo pod vršcima prstiju od običnih tipkovnica već na prvi dodir. Neki tvrde da im je ovo drastično bolje, meni je nekako svjedno, ne primjećujem velike razlike u tom smislu.

Što se tiče tih sitnih mana - evo npr. jedna. Najveća tipka koju stišćemo najčešće od svih - veliki spacebar nije napravljen od PBT-a nego običnog ABS-a i počinje pokazivati shining već nakon par tjedana korištenja. Razlog za to? Zato što je PBT materijal koji se stišće i svija prilikom hlađenja i u Topre kompaniji nisu bili zadovoljni rezultatima izrade, odnosno production yield nije bio dovoljno velik da bi im se isplatio, tako da su se odlučili za jednostavniju opciju i napravili ga od pouzdanijeg ABS-a kao i na ostalim tipkovnicama jer je lakše predvijeti dimenzija nakon hlađenja plastike.

Postoji zaobilazini način za riješiti ovaj problem, a to su naravno third party rješenja. Postoji neki ludi Talijan koji je izradio hrpetinu tih spacebara za Topre jer si on može priuštiti da od deset izrađenih baci u smeće njih 9 i proda samo onaj koji je stvarno dobar, ravan i pravih dimenzija. Dobro sam sa namučio da dođem do te jedne tipke raznim kanalima i uspjelo mi je na kraju za nekih 40$.

Nadalje, ono što bi se moglo pokazati kao problem za neke ljude je što su slova skoro nevidljiva. Crne su boje na skroz tamno sivim tipkama pa se preko dana skoro ni ne vide, a preko noći se ne vide nikako. Ako ste savršen tipkač sa deset prstiju, ovo naravno nije nikakav problem (za mene nije jer to jesam), ali mi se kasnije pokazalo kao problem za korištenje onih 10 brojeva gore iznad slova jer njih ne znam napamet i neku večer sam uspio sam sebi zablokirat pristup bankovnom računu jer sam triput zaredom unio krivu zaporku pa sam morao zvati banku da mi odblokiraju moj vlastiti račun (nikad mi se prije nije u životu to desilo).

Još jedan problem za perfekcioniste bi mogao biti kabel. Dobar je, debel i dugačak, ali je obični crni gumeni. Nije ni opleten nekom cool tkaninom ni ništa. Ovo je opet nešto što je moguće riješiti third party rješenjima, ali ovdje se vraćamo na faktor cijene. Topre tipkvnice ne koriste standardni mini ili micro USB, nego imaju svoj vlastiti proprietary industrijski konektor iznad kojeg se nalazi choke (prigušnica), što opet cijenu i takvog kabela diže u nebesa. Ako želiš naručiti duži/kraći opleteni kabel, računaj da ćeš pljunuti između 50-150 dolara, ovisno o željama i prohtjevima. Doduše izbor je jako dobar, ne samo u smislu boja nego i rasploživih materijala (recimo moguće je kupiti kabel opleten kevlarom od kojeg se prave pancirne košulje za vojsku - ne znam postoji li netko na ovoj planeti kome to treba, ali može ga se kupiti).

Dalje, još jedna mana. Ovo je sad stvarno teško picajlizranje, ali s obzirom da je tipkovnica namijenjena najzahtjevnijoj publici, ovo bi se moglo uzeti kao mana. Dakle mast kojom su podmazati sami slideri na switchevima je suhi grafitni prah (kako ne bi skupljao prašinu vremenom), međutim mast kojim su podmazani metalni stabilizatori ispod velikih tipki (shift, enter itd.) je obična litijska kakva se koristi i u drugim mehaničkim tipkovnicama, što će reći da će se sasušti i izgubiti dio performansi vremenom. Ja sam ovaj problem također riješio third party rješenjima jer se može nabaviti krytox u malim injekcijama (sam Bog zna kako je ovo uspjelo prijeći granicu ), odnosno lubrikant kojeg je razvila NASA za interne potrebe leta na Mjesec jer u to vrijeme ni jedan lubrikant koji je postojao nije zadovoljavao njihove potrebe, ali nalazi se danas i u slobodnoj prodaji. U pitanju je najbolji lubrikant koji danas postoji (i vjerojatno najskuplji, ali ne treba vam puno, 2g je previše) koji ne curi, otporan je na trenje, temperaturu, vlagu, ne provodi struju i ne gubi svojstva s vremenom, a sklisko je ko pizdin sok.

Zadnja mana - iz nekog razloga na mom 5k iMacu ne radi wake up preko tipkvnice. Ovo je poznata mana s Topre tipkovnicama i sam Bog zna zašto se to događa, ali može se zaobići ako se namjesti paljenje preko miša.

Također, ono što se nekima neće svidjeti je što postoji windows tipka koja doslovno na sebi ima windows simbol. Unixaši i appleovici nisu oduševljeni ovime, ali mogu kupiti blank tipku umjesto nje (i platiti je ko vešmašinu, naravno ).

Sve u svemu, uz malo truda i dosta para ovu skoro-savršenu tipkovnicu se može dovesti do potpunog savršenstva. Ne znam ni sam koliko sam dosad uložio u nju, strah me zbrajat uopće, negdje 3000-4000kn sigurno.

I to je ono gdje dolazimo do ovoga što si me pitao, kako to da je najbolja a svejedno ne vrijedi tih para. Fino, to je kao da pitaš kako to da je Porsche Panamera najboji obiteljski auto, a svejedno ne vrijedi tih para. Ne vrijedi zato jer 70% iskustva koje možeš doživjeti u tom autu možeš imati i u Golfu 7-ici. I golf je nov, ne izgleda loše, udoban je i ide brzo. Porsche je bolji u svakom mogućem aspektu, ali je li ono što nudi zaista vrijedno pet puta veće cijene? Nije. Ako voliš aute i imaš lovu, jest, ali u svim normalnim okolnostima više se isplati ulagati u nešto drugo i pustiti to kvragu.

Problem s ovim Topre tipkovnicama je slične prirode. Topre drži sve patente i monopol na te tipkovnice, jedini na svijetu prozivodi switcheve i može raditi s cijenama kakve god perverzije poželi, a uvijek će se naći ovakvih budala kao što sam ja koji će to i kupovati.
glasnik je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 08:11   #635
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor glasnik Pregled postova

U najkraćem, opis onog najbitnijeg bi izgledao otprilike ovako: dok tipkam ovaj tekst osjećam se da diram nešto mekano, "organsko", udobno, nešto glatkog, skoro ljudskog podrijetla.
Kolega, jesi siguran da je to tipkovnica ?

sry nisam mogao izdrzati, jednostavno je jace od mene, ova izjava je izjava stoljeca

Salu na stranu, 4k kuna za tipkovnicu... Svaka cast, al ovo prelazi cak i granicu fetiša za mene
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 08:19   #636
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Kolega, jesi siguran da je to tipkovnica ?
Nema to veze sa Monikom,već je osobne prirode
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 09:01   #637
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Meni dosla apex m800... ne znam sto no vuklo me jako prema toj tipkovnici. Valjda zato sto imam trenutno vec 5 godina steelseries merc pa sam odlucio produziti to povjerenje..

US je. no to nije problem jer se npr y i z bez problema zamjene i u sw se naravno odredi koja tipka je koje slovo..
Mali enter ali ja sam navikao na to pa nemam problema.

Plastika, ali kvalitetna plastika, tipkovnica je sama po sebi dosta teska. Tipke su nisko profilne s qs swithevima koji su cista perfekcija... stvarno je lagano i tipkati a jos ljepse igrati....

Mana je u pravilu taj mali enter i sto nema "hand rest".

Osvjetljene je odlicno, moze se napraviti s njom sto god zelite..
Vrlo vjerojatno se to da s vecinom mehanickih tipkovnica no eto..
Meni su ove Cooldown opcija na tipkovnici cista perverzija a da ne pricam da imas da ti tipkovnica u pojedinim igrama oznacava nedostatak metaka ili healtha.. naravno sumjnam da cu ikad gledat u to no stvarno je fora
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 09:17   #638
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor glasnik Pregled postova
U najkraćem, opis onog najbitnijeg bi izgledao otprilike ovako: dok tipkam ovaj tekst osjećam se da diram nešto mekano, "organsko", udobno, nešto glatkog, skoro ljudskog podrijetla.


Citiraj:
Autor glasnik Pregled postova
Koliko god čvrsti, responzivni i kvalitetni bili, uvijek imaš taj osjećaj da radiš s nečim doslovno mehaničkim.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 10:09   #639
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
@glasnik: sad moram pitat čime se baviš tj. šta radiš s tom tipkovnicom? Mislim jel ti treba za posao (velike količine tipkanja) ili je iz hobija više čisto da ju imaš?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 12:30   #640
dh41400
Señor Audiophile
Moj komp
 
dh41400's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zabreg
Postovi: 3,280
Citiraj:
Autor glasnik Pregled postova
Ako pogledaš malo po internetu recenzije, vidjet ćeš da se često spominje fraza "it feels like typing on a cloud of boobs". Ovo nije bezveze, stvarno dodir tih tipki malo podsjeća na diranje sisa, mekano je i gipko, ali ne samo to nego membrana ispod tipki oblikom doslovno podsjeća na gomilu sisa (klik na link).
Eh glasniče ... mogao si uštedjeti vremena na nepotrebnom "diranju sisa" i "lomljenju čokolade", te samo kopirati ovaj video iz teme

Citiraj:
Autor dh41400 Pregled postova
... Naišao sam na ovaj video i sjetih se tvoje potrage za tihom tipkovnicom Posebno obrati pažnju na ovu crnu CM NovaTouch sa custom bijelim tipkama (utišanu dodatnim silencerima).
Btw sve četiri tipkovnice u videu imaju hibridne Topre switcheve i ukupna vrijednost im je oko 1,3-1,5k €
Čisto da izbjegneš sve te U18 neprimjerene epitete i usporedbe
dh41400 je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2016., 14:36   #641
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
@ Glasnik

Vrlo eksplicitno

Hvala na iscrpnom izvještaju, no trebao sam odmah napomenuti da sam upoznat s Topre tipkovnicama (imam CM Novatouch, a ubost će se i 55g Realforce, kad bude para) i pročitao valjda sav materijal na netu - samo me zanimalo što je to što tebi smeta.

Cijena - a ono, košta koliko košta .. ali ako tebi vrijedi, onda vrijedi.
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2016., 17:38   #642
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Dvoumio sam se izmedju DasKeyord ili Unicompa, cijena im je tu negdje.
Nakraju sam odlucio se za Unicomp sa buckling spring, sto mi je morki san jos od doba IBM Model M tipkovnica koje je jako tesko nabaviti za neke normalne novce.

Narucio iz UK-a, cijenom dodje skoro koliko ovdje dodje DasKeyboard.

Stigla za pet dana ali tipkanje na njoj je nesto neopisivo, vratilo me jedno 25 godina unazad.

Odusevljen sam.
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 14:32   #643
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Ja još tipkam na Razer BlackWidow Blue i nemam zamjerki, nakon par godina i dalje je jednaki gušt. Ali situacija je takva da "moram" potrošit negdje tisućicu na tipkovnicu. A i mislim se da bih prešao na Brown switcheve, samo me malo strah da će sa clickom otić i dio gušta. Ima netko tko je prešao sa Blue na Brown da podijeli iskustvo?

Htio bih pisaću tipkovnicu bez previše điđa. U ADM-u su Fnatic Gear Rush trenutno na akciji po 789. Izgleda klasično, a bonus je i odmorište za dlanove. Cooler Master Storm Trigger Z mi je još prije zapela za oko, ali uopće se ne može nabavit kod nas. Zato mi CM Storm QuickFire XTi izgleda najs. Tu je i Logitech G610 Orion. A još razmatram i Das.

Zna netko iz prve ruke jesu na spomenutima ugravirani HR znakovi i imaju li veliki enter? Jer su slike po trgovinama nekonzistentne. I općenito iskustva. Koju ubost?
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 16.09.2016., 14:38   #644
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Ako te kojim slučajem zanima i Filco Majestouch Ninja (Brown MX, ISO), javi se
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2016., 21:45   #645
SrKi
Premium
Moj komp
 
SrKi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 829
Meni je stigla Anne Pro RBG s Gateron red switchevima. Oduševljen sam. Ako nekoga zanima više, evo review. Možete pitati što god želite.
https://www.youtube.com/watch?v=mJ1fsALtGXo
SrKi je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2016., 20:50   #646
windfucker
Guest
 
Postovi: n/a
Kupio G610 na akciji u Links-u, brown sw., i to sa full HR layout-om, daklem svijetle tipke ČĆŠĐŽ, nikakve naljepnice i štatijaznam.
Ugodno iznenađen
  Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 10:48   #647
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Dvoumim se između Das 4 Pro i Fnatic Gear Rush, 400 kuna razlike... Das mi je onako, taman, jedino ne mogu vjerovat da su umjesto nožica stavili faking ravnalo?! S druge, strane, za 400 kuna se može uzet puno lipih stvari

Zadnje izmijenjeno od: Interpol. 27.09.2016. u 10:54.
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 13:24   #648
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Interpol Pregled postova
jedino ne mogu vjerovat da su umjesto nožica stavili faking ravnalo?!
Ravnalo je PR element. Kad ga koristiš, to jest "nogica", tj. tipkovnica stoji povišeno/ima veći kut nagiba.
Kad ga ne koristiš, tipkovnica je spuštena, ali ti je ostao gadget upitne iskoristivosti.

I kako ide s tvojom dvojbom inače?
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 14:37   #649
acer
Whatever :)
Moj komp
 
acer's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka,Bulevard
Postovi: 1,733
Netko je tražio pisaću mašinu?
Fora tipkovnica.

https://www.qwerkywriter.com/
__________________



GIGABYTE B450 AORUS PRO
Fractal Design Define XL R2
Chieftec A-80, CTG-750C, 750W
AMD Ryzen 5 3600
Be Quiet Dark Rock Pro 4
Asus Nvidia GTX 1060 OC Edition, 3GB
Avermedia Live Gamer HD Lite
GEIL Evo Spear AMD GASB416GB3200C16ADC, DDR4 3200MHz, kit 2x8GB
SAMSUNG 970 Evo Plus NVMe M.2, 250GB
LG BH16NS55 Bluray writer
LG GGW-H20L Bluray writer
27" Philips
Brother HL-2240
Das Keyboard 4 Professional, MX brown
Logitech mouse G402
Scanner HP Photosmart G3010
Cambridge Audio DacMagic 100
Scythe SDAR-2100 + Scythe Kro Craft Speaker SCBKS-1000
Windows 10 PRO x64



acer je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 15:55   #650
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
I cijena je fora
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 17:51   #651
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Ravnalo je PR element. Kad ga koristiš, to jest "nogica", tj. tipkovnica stoji povišeno/ima veći kut nagiba.
Kad ga ne koristiš, tipkovnica je spuštena, ali ti je ostao gadget upitne iskoristivosti.

I kako ide s tvojom dvojbom inače?
Ravnalo je baš bilo wtf moment kad sam ga skužio. Das mi je definitivno više sexy, ali ne baš 400 kuna više a i čitam o nekim problemima sa usb portovima i uključivanjem nkroa. Nije mi to sad deal breaker, ali za te pare...

Zapravo, kad sam odlučio ostat na blue dosta sam si ograničio opcije. Nije baš neki izbor kod nas. Mislim da će ipak bit Fnatic
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 18:30   #652
fler
These go to 11
Moj komp
 
fler's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Czarnia
Postovi: 1,786
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I cijena je fora
Nije to ništa, gle ovo:
https://datamancer.com/product-categ...id=/keyboards/

Da imam para na bacanje, uzeo bih si koješta fore radi;
izgledaju fenomenalno, samo ne znam kako bi na njima bilo tipkati
__________________
Split your lungs with Blood and Thunder


fler je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 20:45   #653
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Meni izgleda uzasno, ko da je netko s dna mora iz titanika izvadio tipkovnicu
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 27.09.2016., 21:06   #654
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor acer Pregled postova
Netko je tražio pisaću mašinu?
Fora tipkovnica.

https://www.qwerkywriter.com/
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
I cijena je fora
I za te novce ne dolazi sa Cherry switchevima, genijelno
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 10:21   #655
Interpol
Premium
Moj komp
 
Interpol's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 890
Totalno steampunk Samo bi se morao i posebno obuć svaki put kad radim na takvoj tipkovnici
Interpol je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 12:12   #656
Rofellos
Premium
Moj komp
 
Rofellos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZGB
Postovi: 90
I kaj je bolje uzeti za gaming?

Neku sa MX Brown ili sa MX Blue?

Gledam samo Logitech jer samo njihovu periferiju uzimam. Uzeo jednom Razer i opekao se. Never more.
Rofellos je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 12:16   #657
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Rofellos Pregled postova
I kaj je bolje uzeti za gaming?

Neku sa MX Brown ili sa MX Blue?

Gledam samo Logitech jer samo njihovu periferiju uzimam. Uzeo jednom Razer i opekao se. Never more.
zar logitech ne koristi svoje romer G switcheve ... btw blue se vise cuju, odnosno klikaviji su, veci gust za tipkanje, mozda za gaming bolje uzet tise brown , jesi gledao corsair K liniju tipkovinica ?
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 12:42   #658
Rofellos
Premium
Moj komp
 
Rofellos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZGB
Postovi: 90
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
zar logitech ne koristi svoje romer G switcheve ... btw blue se vise cuju, odnosno klikaviji su, veci gust za tipkanje, mozda za gaming bolje uzet tise brown , jesi gledao corsair K liniju tipkovinica ?
Ima Logitechu svojim novijim Romer G. Ali da, izgleda da su najsličniji MX Brown sa gumicama po osječaju. Bacam sad oko na G910.
Rofellos je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 13:08   #659
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Imam G810 i mogu reći da mi je ta tipkovnica odlična, isprobao sam svašta, razne kombinacije switcheva i tipkovnica i ovaj Romer G je odličan, daje dobar osjećaj klika, nije preglasan i nije preteško postići pritisak na tipku. Odličan za gaming (isprobano u BFBC2, BF3 i BF4), odličan za svakodnevnu upotrebu.
Sinac je offline   Reply With Quote
Staro 28.09.2016., 13:21   #660
Rofellos
Premium
Moj komp
 
Rofellos's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: ZGB
Postovi: 90
Citiraj:
Autor Sinac Pregled postova
Imam G810 i mogu reći da mi je ta tipkovnica odlična, isprobao sam svašta, razne kombinacije switcheva i tipkovnica i ovaj Romer G je odličan, daje dobar osjećaj klika, nije preglasan i nije preteško postići pritisak na tipku. Odličan za gaming (isprobano u BFBC2, BF3 i BF4), odličan za svakodnevnu upotrebu.
To čitam, da je najbolji naspram ostalih. zato i gledam da uzmem sa njime. A Logitech je must, barem meni. Imao sam hrpu Logitechove periferije i nikad nije razočarala.
Rofellos je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na