Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.12.2023., 13:42   #1
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Pametni Zvucnici - Echo, Nest, Homepod, Sonos

Trazio temu i nisam je naša, a neznam ni di spada ovo zapravo

Ugl razmisljam nabavit to neko pametno cudo, za pustanje muzike s nogu, i kontrolu uređaja(shelly, daikin, gree, lg tv) i vidim echo dot 5 ima za smijesnu cijenu od 25 eura
Ima i neki sa satom za 45, a neki echo 4 iz 2020 za 60 koji ima zigbee hub, sta me ne zanima. Jel ima razlike u kvaliteti zvuka, jel ovaj with clock samo sat prikaziva il moze jos neato? Sta je sa nestom i sonosom?

Sta me najvise zanima kako to radi u nas u Hrvatskoj, ima li limitacija. Ima li slučajno koji da podrzava hrvatski jezik? Npr. chatgpt skroz dobro parsira hrvatski, alexa ne zna pretpostavljam, zna li google?



Tek sad vidim koliko je echo veci od echo dot, tesko je nac usporedbu za

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 16.12.2023. u 15:24.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2023., 15:47   #2
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Echo i Echo dot: account za njih mi je na USA jer neki skillovi(aplikacije) ne rade jer smo u HR.
Hrvatski qrca ne kuzi. Za muziku je ok. Ne ocekuj ludi kvalitetu zvuka, ali za background noise je dobar.
RainZG je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.12.2023., 16:29   #3
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Sonos ne može u istu rečenicu s ostalima.

Ako te ne zanima glazba i kvaliteta zvuka koliko te zanima da te netko prisluškuje i profilira prema tome što ti se priča u kućanstvu, Sonos definitivno nije za tebe
Mislim, može i to i može se povezati sa svim tim servisima, ali meni su jedino zanimljivi SL modeli koji to nemaju.

Ako planiraš slagati bežično kućno kino ili poprilično kvalitetno ozvučiti svaku sobu za jako puno novaca, onda je Sonos za tebe

Imao sam u jednom trenutku Play 1, Play 3 i Bookshelf of Sonosa. Odustao sam od ideje da ozvučim cijeli stana pa sam ostao samo na paru Bookshelfa i zadovoljan sam. Jedan je u spavaćoj sobi, drugi u dnevnoj i palim ih po potrebi preko mobitela (AirPlay)
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 15:45   #4
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ma, gotovo je to, prisluskuju sa svih strana vako i nako. A na tim reviewima pametnih zvucnika spominju sonos i bose uz ova dva.

Mene zanima i muzika i komande glasom. Ali nisam audiofil imam kineske bt slusalice, il zvucnike od lapropa il tva, nemam ni sound bar. Vise me zanima taj pametni dio da nemoram za svaku glupost trazit mob il upravljac, ali isto tako, ako to lose radi ko "Stop" na pixel mobitelima za alarm, di moram doc na pola metra od moba da primi komandu, dakle mogu ga ugasit i rukm, to mi ne treba...

E da sad vidim, echo nema jutub ili? Echo show?

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 18.12.2023. u 10:23.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2023., 18:50   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Alarm na pixelu radi oke ako ispravno izgovoris stop - stap
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:28   #6
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Vidis to nisam proba, american ingliš , a ja sa britancima radio godinama... odusta sam, odem do moba i ugasim al probat cu sa Staap iduci put.

Ali ugl ako ti zvucnici rade tako da moras pazit koji english koristis... Neka sazrije još malo tehnologija, ali volio bi kad idem iz kuce rec "Alexa turn off tv and lights" i da onda to alexa il google odradi, ili Alexa Play me xyz song from youtube, dok skupljam suđe npr, a da ne moram sad prat ruke brisat ruke, trazit mob, palit mob i minjat pismu, no ako ce izazivat frustracije radije ne...
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 10:34   #7
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Alexa meni za voice commands radi sasvim dobro
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 11:59   #8
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Meni ne isto alexa radila ok makar ne znam zna li ugasiti vise stvari zaredom u jednoj komandi (nemam je danas). Doduse i google mi radi ok, njega koristim zadnjih 4-5 godina i moze odraditi vise stvari u komandi. Ili mu kazem "I'm leaving" i on odradi predefiniranu automatiku gasenja nekih stvari po kuci.

Imas i Action blocks app pa mozes sloziti tipku/ikonu na mobu koja bez potrebe govora pokrece naredbe u asistentu, npr pokreni baby cam i castaj ga na tv. Jedan klik na mobu, bez paznje na izgovor

A taj pixel alarm, mda, pitaj me kako znam. Isto sam dugo pokusavao i kita. Pa sam ko seljo isao guglati izgovor i pokusavao varijacije na temu i voila
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 13:03   #9
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Moze odraditi vise stvari odjednom.
Recimo ako imas dodana svijetla u sobu i kazes joj turn off/on living room upaliti/ugasiti ce sva svijetla u sobi.
Za leaving ce ponuditi automatiku ili ju slozis sam.
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 13:38   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
To mi je ok, znaci ostaje mi odlučiti kojeg, echo, echo dot, il echo view 5. Ako nema potrebe uzet cu echo dot 5, nezz kolika je bitnost ekrana i koliko bi view bio bolji. Dot mi je puno lijepsi, view je neki trokut bezvezni
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.12.2023., 14:47   #11
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
meni osobno echo view nezanimljiv potpuno, ali to je jer koristim HA, ako mislis koristiti samo Alexu i automatizacije u njoj onda mozda echo view ima smisla da ti bude nekakav centralni hub za sve

echo ili echo dot, svodi se na to kakvu kvalitetu zvuka zelis te da li ti treba zigbee hub
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 18.12.2023., 15:32   #12
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Pisa sam post i otisa vidit nesto na amazon i uzeo echo dot haha, pa ako mi se svidi on ce ic negdi drugo a uzet cu si view neki veci, ako mi se ne svidi sve 5
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2024., 20:16   #13
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,180
Ok stiga echo dot i kompletno je useless, ne mogu stavit spotify skill, ne mogu stavit lg skill, amazonusic prime ne radi triba imat ultimate

No to me manje briga briga me kako ove skilove instalirat? Kako pribacit na drugu regiju? Ne zanima me pracenje narudzbi, zelim samo instalirat te meni bitne skilove bez region lockova? Mislim da sam na njemackoj, iako niti tu opciju ne mogu nac, ali svaki skill sta sam proba ne radi. Cak night ne mogu...


Ugl kako sad to prebaciti na us?


EDIT:
napravio sam si nevezani US account, sad mogu instalirat skilove al lg ne mogu kontrolirat...no dobro

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 29.01.2024. u 21:33.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na