Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2010., 20:24   #1
mademoiselle
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
(riješeno) Opet problem integrirane zvučne, ništa nije pomoglo

Dakle, molim pomoc...

Imam neki komp cudnog kucista i komponenti (sve nesto malo) koji je radio cisto ok...dok nisam pokupila neka sranja ili je bio problem s drajverima jer se non stop sam restartao (BSOD)... Stavila sam u njega svoj stari hard na mjesto flopija... Sve je radilo najnormalnije... Formatiram disk (sistemski jelte), instaliram windowse (koje sam vec prije instaliravala na stari komp i sve je bilo u redu s njima) i sad problemi... Nema zvuka. Nemam drajvere od komponenti jer je komp... nije moj...i ne mogu ih nabaviti. Maticna je neka mala, i ne pise nista na njoj. Pretrazila sam sve forume na svim jezicima koje znam i nisam uspjela naci rjesenje. Skinula Everest... saznala neke info koje nisu pomogle. Skinula sam neke drajvere, no javlja mi nesto tipa "bolje nemojte instalirati jer nesto nesto i moglo bi doci do sistemskih problema sada ili kasnije". Nasla sam drajvere za (isto tako integriranu graficku) i uspjesno ih instalirala. E da, u pocetku su mi bili famozni zuti upitnici u device maganeru kod audio device... sad su svi cudom nestali...

Evo nekih podataka...


Naziv matične ploče Hewlett-Packard HP d530 SFF(DK908A)
Northbridge: Intel Springdale-G i865G
Southbridge: Intel 82801EB ICH5
Tip zvučne kartice Intel 82801EB(M) ICH5
Intel 82801EB ICH5 - AC'97 Audio Controller [A-2/A-3] PCI


Znam da je vec upravo ovakvih postova hrpa... ali jednostavno nista ne pomaze...

Jel mozda problem sto je instaliran prvo drajver za graficku?

Fala unaprijed...
mademoiselle je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2010., 21:03   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Jesi li drivere skidala odavdje? U ovom tvom opisu ne štima zvučna jer Intel ne radi zvučne.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2010., 21:06   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Ako je windows xp u igri, ovdje imaš sve
http://h20000.www2.hp.com/bizsupport...&swEnvOID=1093
Edit, coconut me prestigao. Naravno da ne radi, dio SB na ploči, ADI čip.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2010., 12:10   #4
mademoiselle
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jesi li drivere skidala odavdje? U ovom tvom opisu ne štima zvučna jer Intel ne radi zvučne.
Nisam tu skidala drajvere.... sad vise nemam pojma gdje sam ih skidala... nema sta nisam otvara i gdje sve nisam trazila...



EDIT: Ja decki.... moj duboki naklon.... Hebo engleze kad je pamet na Balkanu... Radi majku mu....

Hvala, hvala, hvala... dva dana potrage...


Hvala i lijep pozdrav....

Zadnje izmijenjeno od: mademoiselle. 29.08.2010. u 12:46.
mademoiselle je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 08:30   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ne sekiraj se previše oko toga - sve je stvar iskustva, a i tor i ja ga imamo poprilično.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 12:14   #6
mademoiselle
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Ne sekiraj se previše oko toga - sve je stvar iskustva, a i tor i ja ga imamo poprilično.
Ajde kad vam to vec ide... imam jos jedan problem...

Spajam se na net preko homeboxa (ne pitajte sta i zasto)... Kao sto vidimo, spojena sam... ali... nakon ove posljednje instalacije windowsa, kao sto vidimo problematicne zbog manjka oridjidji cd-a s drajverima....dogodilo se sljedece... Nemam na taskbaru onu ikonicu mreze (ona dva kompa)... i spajam se preko EDGE-a i ne nalazi nista drugo.. prije se bez problema spajao na UMTS ili HSDPA/HSUPA (razliku u brzini ne treba komentirati)... Pokusavala sam micanjem homeboxa/antene, no bez uspjeha... Na istom su mjestu kao i prije, ali sada se ne spaja na nista osim na EDGE...

Malo je .. Ali brijem da je mozda opet problem s drajverima mrezne (isto ocito integrirana)... Mozda su krivi ili nesto...?

Hm?
mademoiselle je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 12:28   #7
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ikonica mzeže se uključi u control panel/network connectionns, dvoklik na konekciju, pa properties, i stavi kvacicu na show icon in notification bar.

ZA brzinu ne znam, nijesam imo homebox, ali mislim da tu driiver ne utječe, jer je sva pamet kao i GRTS/UTMS i slicno u hardware-u u modemu.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2010., 12:29   #8
mademoiselle
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
Citiraj:
Autor BrunoZG Pregled postova
Ikonica mzeže se uključi u control panel/network connectionns, dvoklik na konekciju, pa properties, i stavi kvacicu na show ocon in notification bar.

ZA brzinu ne znam, nijesam imo homebox, ali mislim da tu driiver ne utheče, jer je sva pamet kao i GRTS/UTMS i slicno u hardware-u u modemu.

Opa... brz si... Je, rijesih vec ikonice... Uvijek linijom manjeg otpora... pitam umjesto da upotrijebim glavu...

No dobro... Znaci ipak ...
mademoiselle je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na