Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.08.2010., 18:39   #1
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Nekompatibilan procesor zbog stare verzije BIOS-a

U cem je stvar, frend i ja smo slozili novu konfiguraciju i racunalo nije htjelo POST-ati. Upalili bi se ventilatori, ali nigdje slike.
Uglavnom, nakon nekih pokusaja i citanja po netu identificirali smo problem, ova maticka (P7P55 LX, Asus) na ovoj verziji BIOS-a (0714) ne podrzava ovaj procesor (i5 760). potreban nam je BIOS verzije najranije 0905, ali ne mozemo ga update-ati bez kompatibilnog procesora.


links ne radi do ponedjeljka pa njih jos ne mozemo pitati za pomoc (cijelo racunalo je kod njih danas kupljeno, dio po dio), pa sam se odlucio ovdje javiti:

Ima li netko racunalo s nekim i3/i5/i7 procesorom, a da bi bio voljan pomoci u rjesavanju problema. Jer bi trebalo uzeti neki procesor s liste kompatibilnih u ranijim verzijama BIOS-a, i pomocu njega update-ati BIOS.


Fingers crossed
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2010., 18:48   #2
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Steta, jucer sam takvu kombinaciju sastavio/prodao i nikakvih problema nije bilo pa nisam ni gledao verziju bios-a gore.

btw, kako znas koja verzija biosa je gore kad ne posta?
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.08.2010., 18:56   #3
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Steta, jucer sam takvu kombinaciju sastavio/prodao i nikakvih problema nije bilo pa nisam ni gledao verziju bios-a gore.

btw, kako znas koja verzija biosa je gore kad ne posta?
Ma imas jednu naljepnicu na maticnoj, uz RAM slotove, na kojoj zadnje cetiri znamenke odredjuju verziju bios-a koja je na ploci (na izlazu iz tvornice naravno :P)

bio sam na asus-ovom support forumu i nekoliko ljudi je imalo isti problem, a eliminirao sam sve druge mogucnosti.
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 16:52   #4
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ovo mi mirise na memoriju. Ne neispravnu, nego, lose upitnutu, mozda treba promjeniti utore ako su sad i 1i2 stavi u 3 i 4.

SA procesorom mislim da ne moze imat veze, nesto bi se zbutalo taman d ataj proc nije upisan u bios tabelu...

Ali ako ti kazes da je na forumu tocno isti problem koji je rijesio Bios..onda...Valjda je to to..

Ja znam kad sam prije gurao nepoznate proceve da je bilo pisalo unrecognized CPU i svasta al boot-alo se je uvijek bilo...

(Nedavno sam i ja nakon 100 god nesto sastavljao i naravno da se nije odma bootalo, ni jedan do sad nije, ok mozda ipak lazem mislim d ajedan je
Trebao sam zamijenit mjesta memoriji i bilo je OK.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2010., 18:58   #5
marauder16
upgrading...
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb->G.Dubrava
Postovi: 438
isprobao sam sve varijante s memorijom (jedan stick, u bilo koji utor, etc.), cak ploca ima neku ugradjenu dijagnostiku koja "natjera" memoriju da radi cak i ako nije apsolutno kompatibilna, funkcija se zove MemOK!.

uglavnom, ziher sam da nije memorija u pitanju jer je na njihovom support forumu taj problem bio prisutan kod nekoliko korisnika, i svi su rijeseni na isti nacin -> BIOS update.
__________________
to understand...
marauder16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na