Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.09.2008., 18:33   #1
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Problemi sa Tv karticom U8000

Evo kupia karticu i sad je spojia i instalira drivere al ne radi, nemoze mi je nac u Media Portalu, a u DVB vieweru mi je nade i pise Gigabyte BDA Digital Tuner (Dev1 Path0) !
Je li vama ona svitli? Meni zasvitli samo momentalno, kad u DVB Vieweru iden na traženje programa i odna se ugasi, ne nađe nijedan program!
Posto nisan u ovome bas naj, tribale bi mi postavke ovog DVB VIEWERA za ovu karticu!Svaka pomoc dobrodosla, hvala vam!
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2008., 22:52   #2
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Niko nikakva savjet, preporuku, iskustvo...
A koja glupost, jedva ceka kupit ovo, spojia, izgubia 5-6 sati i nista od TV-a na mom kompu...
lujito je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.09.2008., 23:16   #3
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 11:47   #4
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
S obziron da nitko nije bija od ama baš nikakve koristi, nakon puno muke i truda evo kako mi je proradilo, moglo bi pomoć početnicima ka šta san ja...
Iako ima stotinu postova o tome kako DVBviewer odličan sa ovom karticom, ipak se ispostavilo da meni on nikako nemože očitati karticu. Isto tako mi nije pomoga ni MediaPortal kao ni još neki. Neznam, mislim da nije do mog neznanja, možda ima neka komponenta na mom kompu da se kosi sa U8000 i nikako je pokrenit!
Na kraju je rješenje ispalo dosta jednostavno, sve izvrsno funkcionira sa programom koji dolazi sa karticom, PowerCineama.
Nalazi sve kanale, digitalno i analogno, kao i radio stanice! Neman puno iskustva sa ovim programima al pari mi ovaj sasvim dobar sa tek par manjih prigovora nprri paljenju programa uvijek se prvo upali analogni kanali a daljinski nema mogucnost prebacivanja na digitalno pa ako ste zavaljeni u fotelju morat cete se prvo dignut pa preko misa prebacit na digitalno.
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 12:13   #5
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
kod mene isti problem... u dvbvieweru ne nalazi ni jedan kanal, a u powercinema sve okej sljaka, osim sto nece naci HD... pa bi mi trebala pomoc oko toga
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 12:15   #6
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Nije problem u DVBVieweru nego u korisniku istoga. Prvo treba otići na Channel > Channel Scan i za Reception Type odabrati Terrestric. Zatim upisati polje koje će se skenirati (Frequency i End Frequency), označiti Sort by Provider (manje bitno) i onda kliknuti na Scan Range. Nakon par minuta će skeniranje završiti i pisat će koliko programa je pronađeno. Nakon toga ideš na Close i onda opet u izbornik Channel > Channel list i tu ćeš vidjeti što je pronašao. Odabereš program koji želiš i to je to.

BTW, za HD prijem je potrebno instalirati neki od vanjski codeca i onda ga odabrati u Settings > Options > DirectX > H.264 Video Decoder.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 12:38   #7
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
thnx... ma problem je bio kaj sam imao stariju verziju pa nije uspijevalo...
sad mi je uspio naci SD programe, ali HD nije. imam instaliran PowerDVD i korisitim njegov codec u dvbvieweru za HD ali ga jednostavno nema. nalazim se u dubravi i brijem da bi ga trebao primat (ili se varam)?

hehee, i nece mi ni sd programe prikazivat.. neku gresku mi javlja lol

sorry, pocetnik sam u ovom pa ono....


Zadnje izmijenjeno od: the chosen one. 23.09.2008. u 12:53.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 12:49   #8
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
ewo, ovak mi postavke izgledaju. jel trebam kaj mjenjat ili...

the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 13:38   #9
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nije problem u DVBVieweru nego u korisniku istoga. Prvo treba otići na Channel > Channel Scan i za Reception Type odabrati Terrestric. Zatim upisati polje koje će se skenirati (Frequency i End Frequency), označiti Sort by Provider (manje bitno) i onda kliknuti na Scan Range. Nakon par minuta će skeniranje završiti i pisat će koliko programa je pronađeno. Nakon toga ideš na Close i onda opet u izbornik Channel > Channel list i tu ćeš vidjeti što je pronašao. Odabereš program koji želiš i to je to.

BTW, za HD prijem je potrebno instalirati neki od vanjski codeca i onda ga odabrati u Settings > Options > DirectX > H.264 Video Decoder.
Domy_os, jednostavno rjesenje mog problema, al da si mi to napisa odma onu vecer kad san pita nisi ni svjestan koliko bi mi problema uskrati...
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 16:57   #10
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
jedno pitanje u vezi U8000. cim upalim power cinema, automatski mi ide na analogne kanale. kako napraviti da automatski pali digitalne?
imaticx je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.09.2008., 19:32   #11
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
Exclamation U8000 i dvb viewer

Pokusao sam nastimati da u8000 radi preko dvb viewera ali ne mogu nikako uspjeti. dobivam ovu poruku



u cemu je problem?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:10   #12
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Koju poruku?
tor je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:20   #13
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
pa ovo sto je na slici "Nemoguce sloziti BC2C MPEG2 graf. error 0x80040154 Class not registered"
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:25   #14
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,390
Tor izgleda ima problema s ISP-om...

Koju verziju DVBViewera imaš?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 21:38   #15
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
3.9.4.0
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 22:12   #16
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 617
Probaj ovak:

Close DVBViewer
Go to the DVBViewer folder Filters

eg. C:\Program Files\DVBViewer\Filters

and open Unregister_DVBSource.exe
then open Register_DVBSource.exe

Then open DVBViewer once again and it should work properly


meni je pomoglo...
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 22:20   #17
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
nema to u folderu, ali nesto sam prckao i proradilo je

ok. sad jos 2 pitanja

1. da li je moguce kako omoguciti epg u dvb vieweru?
2. kako da proradi daljinski u dvb vieveru?
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 23.09.2008., 23:15   #18
Japaner
Registered User
 
Japaner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž
Postovi: 10
Pa EPG radi normalno, drugo je pitanje da li ga podržavaju svi programi. Ja lovim samo austrijske programe (Varaždin) i u njima EPG šljaka.

Kaj se tiče onih greški, i ja sam ih dobival. Onda sam u DVBViewer Pro folderu pokrenul regfilter.exe i sve je prošljakalo. Naizgled se ništ nije dogodilo, ali radi!

Zadnje izmijenjeno od: Japaner. 24.09.2008. u 01:05.
Japaner je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 19:02   #19
lujito
Premium
Moj komp
 
lujito's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Near
Postovi: 416
Citiraj:
Autor imatic Pregled postova
nema to u folderu, ali nesto sam prckao i proradilo je

ok. sad jos 2 pitanja

1. da li je moguce kako omoguciti epg u dvb vieweru?
2. kako da proradi daljinski u dvb vieveru?
Pa daj napisi sta si prcako ako znas, tribat ce jos nekom tko se sretne sa tim
lujito je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 22:08   #20
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
taj regfilter sam stisnuo i nista. restartirao dvb viewer i opet nista. i tek kad sam drugi puta restartirao onda je proradilo. zato nisam napisao sto je, jel ni sam nisam siguran kako je proradilo
imaticx je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2008., 23:50   #21
Japaner
Registered User
 
Japaner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž
Postovi: 10
Ma i ja sam prčkal po milijun stvari, a regfilter.exe je zadnje kaj sam pokrenul prije nego je sve proradilo, tak da mislim da je baš to pomoglo. Još da proradi i odašiljač na Ivanščici...
Japaner je offline   Reply With Quote
Staro 21.10.2008., 19:20   #22
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Žao mi je što oživljavam temu iz mrtvačnice ali neznam gdje da postam,nekako mi je najprikladnije ovdje.
Naime moj problemčić se sastoji od toga da mi je kvaliteta slike na monitoru očajna,bilo u analognom ili digitalnom načinu rada, npr nedjeljna utrka je bila skoro nemoguća misija za gledat,morao sam se prebacit na klasični tv,a tako mi se nije ustajalo iz moje fotelje
Slika je jaako zrnata i kao da je na nekoj očajnoj rezoluciji, nekih 800x600 i te fore, pa kad su nekakve izmjene brzih kadrova sve se nekako zamuti.
Jel zna itko u čemu bi mogao biti problem,sve ostalo mi normalno radi tako da isključujem mogućnost da grafe ne rade,probao sam i gasit i palit cf ali ništa se ne događa, znači kartica je iz teme, grafe su 2 x1950gt u cf-u, driveri su omega 3.8.442, monitor je lg 19" lcd iz naslova sve.
Dali su možda potrebni kakovi codeci ili nešto??
Ako itko ima kakav pametan prijedlog,slušam
Thnx ppl
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 17:49   #23
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
sorry na postanju dva posta zaredom ali stvarno trebam pomoć u ovome, dakle, prešao sam sa power cineme na dvbdream i radi odlično što se tiče kvalitete slike, razlika je nebo i zemlja, međutim imam problema sa programima, uhvatio mi je signal od kanal-a, pop tv, slo1,2 i 3 ali nemogu niti jedan od tih kanala gledati, imam zvuk ali video nula bodova.

eh sad, za svaki program mi piše koji codeci se koriste dok gledam taj program, a problem je što odašiljači pro plus i rtv slovenija koriste h264 video codec koji ja izgleda nikako nemogu instalirati pa mi zato video niti ne radi.
e sad, trebam vašu pomoć, dali igdje ima taj codec besplatno za skinuti ili se on zbog nečega plaća?
probao sam instalirati k-lite mega codec pack, pa sam ga skinuo i instalirao xp-codec pack međutim ili oni nemaju u sebi integriran taj codec ili zbog nečega ovaj program ne podržava taj codec, uglavnom, čim treba koristit h264 ja nemam videa.
aj please nekako pomozite, eh da, nemojte mi govorit da skinem dvbviewer jer ga nemogu naći nigdje u besplatnoj verziji, media portal isto tako ne pali, jer zahtjeva nekakve validacije media playera i neznam ni ja šta, a neda mi se sa time zezat, dakle treba mi samo pomoć kako da osposobim dvbdream da mi prikazuje programe koji daju sliku preko H264 codeca.
Thnx ljudi
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 22.10.2008., 17:58   #24
Japaner
Registered User
 
Japaner's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž
Postovi: 10
Instaliraj PowerDVD 8, s njim dolaze svi kodeki koji ti budu trebali.
Japaner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na