Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.10.2007., 08:26   #31
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
buljo bas sam razgovarao s prekrsajcima, evo ovako. nemoj platiti kaznu.
dok ce postupak biti gotovo kazna do 500kn se automatski zamijenjuje radom za opce dobro. dok rjesenje postane pravomocno sud te poziva da das izjavu kojom pristajes na zamjenu novčane kazne za rad za opće dobro.

__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2007., 10:44   #32
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor daytripper Pregled postova
buljo bas sam razgovarao s prekrsajcima, evo ovako. nemoj platiti kaznu.
dok ce postupak biti gotovo kazna do 500kn se automatski zamijenjuje radom za opce dobro. dok rjesenje postane pravomocno sud te poziva da das izjavu kojom pristajes na zamjenu novčane kazne za rad za opće dobro.

tako sam i ja zadnju kaznu "riješio". pošto nije određeno što je i kakav "dobrovoljni rad" nikom ništa.

treba sačekati da rješenje postane pravomoćno, ne smije se ulagati prigovor i tražiti sudski postupak jer onda nastaju dodatni troškovi.

izjava o dobrotvornom radu se daje na prekršajnom sudu nakon pravomoćnosti rješenja.

u tvom slučaju buljo, moraš samo dati izjavu da si ti koristio vozilo da stvar krene svojim tokom.
mymoon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2007., 00:42   #33
Bobić
Registered User
 
Bobić's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: virovitica
Postovi: 19
Momak nemoj nista placat ak imas nekog recepcionara koji radi u nekom hotelu, il nekog murijaka koji radi na terminalu. On ti izvadi podatke o nekom strancu koji je odsjeo bas u to vrijeme u hotelu "tom i tom" i stvar rijesena. Gospodi sucima das izjavu da je on vozio jer strance kazneno ne gone . Samo pazi da se ti ne vidis na slici (odi u mup i trazi sliku prije tog da se ne iznenadis) . I ne pricaj okolo o tome da ljudima to ne ode u praksu.Nadam se da ce ti poslije tog Dusa biti laksa, da ces se popraviti te da vise neces grijesiti . .
Bobić je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 02:35   #34
BOGDO
klanfa
Moj komp
 
BOGDO's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG-Dubrava
Postovi: 494
Citiraj:
Autor Bobić Pregled postova
Momak nemoj nista placat ak imas nekog recepcionara koji radi u nekom hotelu, il nekog murijaka koji radi na terminalu. On ti izvadi podatke o nekom strancu koji je odsjeo bas u to vrijeme u hotelu "tom i tom" i stvar rijesena. Gospodi sucima das izjavu da je on vozio jer strance kazneno ne gone . Samo pazi da se ti ne vidis na slici (odi u mup i trazi sliku prije tog da se ne iznenadis) . I ne pricaj okolo o tome da ljudima to ne ode u praksu.Nadam se da ce ti poslije tog Dusa biti laksa, da ces se popraviti te da vise neces grijesiti . .
ne misliš da možda može on naj... ako se ispostavi da je namjestio stranca,pa da dobije još veću kaznu pa možda i zatvor.sa zakonom se ne treba za***...
možda sam pretjero sa zatvorom al daj molim te ti i tvoj stranac.
tvojim prijedlogom može se samo uvuć u veća sra...
molim te nemoj više pisati nebuloze.
peace
pozz
__________________

Intel i7 2,66GHz SLBEJ
GigaByte EX58-UD3R F6
3x2Gb Corsair TR3X6G1600C9G
WD6400AAKS
XFX 275 GTX XXX Edition
Corsair TX650W
CM 690
Samsung T220

BOGDO je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 08:10   #35
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
bobić dobro govori. Stranac je shema,... slucajno znam da to prolazi
e sad ako hoce to netko napraviti neka to napravi... njegovi postupci, njegova odgovornost.

@Bogdo- hvala na upozorenju, ali pretjerujes...
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 08:15   #36
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Ili žalba ili dobrotvorni rad, čekam da dođe kazna pa ću vidjet, i da se javi kolega mladi plavac, one sve te zakone ima u glavi pošto je još na akademiji, pa da vidimo što on kaže.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 09:21   #37
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Buljo, praksa, MOJA praksa, kaže, reci tko je vozio i nemoj niš platit. Dođe poziv za prekršajni sud, tamo potpiši za rad za opće dobro i riješen problem.
Stvari tako stoje da izgleda kod nas samo najveći naivci plaćaju kazne. Jednom sam platio i više NIKAD.
BTW, ja sam na prekršajnom u ovom mom selu bio gotov s time za doslovno 10 min.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 09:36   #38
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Odi u šumu i naberi kestenje, pa onda na trg u 6 u jutro da ih ispečeš i čekaš dok ti građani ne iskeširaju 500kn! Toplo se obuci!!!
Može i opcija sa kukuruzom...
Trebat će ti dosta vremena, no barem više nećeš cmizdriti da nemaš para za platiti.
....možeš i do nekog gradilišta pa pitati da li bi mogao raditi kao fizikalac na tjedan dana...
Striček je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 10:38   #39
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
@Striček

Ne znam sad ćemu to... :/

Ja nisam nikad napisao da nemam para za platit, nego rađe potrošim tu sumu na nešto meni korisnije od kazne koja me, moram priznat, malo prizemljila...
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2007., 18:27   #40
Striček
Write in ©
Moj komp
 
Striček's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 445
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
@Striček

Ne znam sad ćemu to... :/

Ja nisam nikad napisao da nemam para za platit, nego rađe potrošim tu sumu na nešto meni korisnije od kazne koja me, moram priznat, malo prizemljila...
OK, ispričavam se! Malo sam se ja nehotice prebahato izrazio.
No ako te prizemljila onda je to zapravo dobro...tko zna možda ti je i spasila život...
Striček je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.10.2007., 18:33   #41
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
tko zna možda ti je i spasila život...
Nisam ja jedan od onih divljaka koji i meni idu na živce, 10-30 iznad ograničenja (ovisi o prometu, cesti, etc) mislim da nije niš posebno a na kraju krajeva večina se tako vozi..
Evo primjer, cesta prema Bjelovaru, jedan dio je autocesta, i onda se prebacuje promet na drugi smjer i svaki pravac po svojoj traci, ograničenje se tamo 60, a ja sam se vozio 80 i štopao promet...
Svijetla, žmigavci, pojas su kod mene normalna stvar, ali eto i mrvicu veća brzina.

P.S. Moram priznat, auto je kriv za ovu kaznu (nisam ja nisam ja ), nisam osjetio da idem tak brzo (al fakat)

Citiraj:
Autor Striček Pregled postova
OK, ispričavam se!
Np
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 24.10.2007., 13:33   #42
blacky12
Registered User
 
blacky12's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Valpovo
Postovi: 7
MJERA PISANOG UPOZORENJA

Ako u zadnjih 12 mjeseci nisi dobio mjeru upozorenja (iliti opomenu) onda probaj otici u policiju da ti je ispisu.

Evo sta pise na papiru mjere upozorenja:

S obzirom da je za propisani prekrsaj novcana kazna propisana u iznosu od 300-700 kuna, da pocinjenim prekrsajem nije izazvana opasnost za druge sudionike u prometu, da za taj prekrsaj nisu propisani negativni bodovi i da pocinitelju mjera pisanog upozorenja nije izricana u posljednjih 12 mjeseci smatra se da ce ovo upozorenje ostvariti svrhu prekrsajne sankcije i da ce se pocinitelj prekrsaja ubuduce kloniti cinjenja ovakvih ili drugih prekrsaja.
blacky12 je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na