Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.07.2020., 17:45   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
PVC stolarija

Pozdrav, krećem u izmjenu prozora uskoro. Pa skupljam ponude itd. zanima me da li netko ima kakva iskustva sa PVC stolarija Lord da li su uredni i pedantni te da li imaju kvalitetni materijal.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 20:09   #2
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ne da mi se googlat konkretnu firmu, ali pitaj ih koje profile i okove koriste pa googlaj i sve ćeš saznati.
Mi smo uzeli Gealan 9000 i Maco okove, nemamo zamjerki. Od ugradnje je prošlo 5+ godina.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.07.2020., 22:35   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Aha, daj mi reci kažu mi jedni frendovi nemoj ispod 2 stakla, neki kažu nemoj slučajno 3 kao nije dobro nešto. Sad ne kužim jel bolje sa 3 ili sa 2 i zašto govore da ne sa 3.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 22:51   #4
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Naravno da je bolje sa tri. Samo je i skuplje. Ali ne toliko koliko ljudi misle.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 23:06   #5
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Naravno da je bolje sa tri. Samo je i skuplje. Ali ne toliko koliko ljudi misle.
I najcesce nije neophodno osim ako si bas u hladnom predjelu.
Ja inam dvostruko na sjevernoj strani, nemam zaklon drugih zgrada i bilo je dobro po zimi (doduse nije bila neka zima.. )

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2020., 23:23   #6
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Zvučno je dosta bolja izolacija u odnosu na dva stakla. Bar kod moje stare. Baš smo se iznenadili tišinom. Sad, koliko je toplinska izolacija bolja, ne znam iskreno, no znam kad zimi taknem unutarnje staklo, ono je temperature sobe, toplo na dodir. Znam da nije toliko skuplje bilo u odnosu na dvostruko staklo pa rekli ajd.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2020., 17:51   #7
DiRT
► Play ▌▌ Pause ■ Stop
Moj komp
 
DiRT's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,167
A imas profile sa 2 il 3 brtve i sa 5 do 7 komora. A i ovisi kolki je razmak izmedu stakla. Al realno netreba pretjerivat sa pvc. Alu rolete bijele su odlicne i komarnici. Klupcice limene dulje su koma, sve pada na njih od ovih iznad. Najbolje stavit kamen da se ne cuje kisa kad pada.
__________________


KOMP:
CPU: Intel Core i7-7700
COOLER: SCYTHE Mugen 3 rev. B
MBO: MSI B250 GAMING M3
GPU: ASUS Dual Radeon RX 6650 XT OC Edition 8GB GDDR6
RAM: Kingston HyperX Fury (2x8GB) 2133MHz@2400MHz CL16 DDR4
SSD: Samsung 840 Pro (128GB),
Samsung 970 EVO Plus (2TB)
HDD: WD1003FZEX (1TB), WD20EZRZ (2TB)
externi HDD/SSD: Transcend StoreJet 25D3 (500GB), Seagate Basic Portable Drive (1TB), WD My Passport (1TB), WD My Passport (2TB), WD Elements (2TB), Verbatim Vx500 external SSD (240GB), Kingston XS1000 external SSD (1TB)
PSU: Corsair 650W RM650, 2019, 80 PLUS Gold
MONITOR (TV): Dell G2724D + Dell U2414H, Samsung UE55NU8002TXXH
Samsung QE43Q60AAUXXH
Philips 43PUS8506/12
OS: Windows 10 Pro 64-bit
KUĆIŠTE: Antec 300, 2xSCYTHE Slip Stream 120mm (500rpm, 7.5 dB)

TIPKOVNICA: Logitech K800 Illuminated Wireless
MIŠ: Logitech G502 Proteus Spectrum RGB + SteelSeries QcK Edge - Medium, Logitech MX Master 3 Wireless Black, Logitech M590 Silent Wireless
ZVUČNICI: Logitech Z-5500 (S/PDIF) + Logitech Bluetooth Audio Receiver, MAGNAT Monitor Supreme 202 Black 2-way bass reflex bookshelf speakers, MAGNAT Monitor Supreme Center 252 Mocca
SLUŠALICE: Xiaomi Redmi Buds 5 Pro, Mi True Wireless Earbuds Basic 2, Sennheiser CX 3.00, AKG Samsung Galaxy Earbuds, AKG Y500 Wireless
MOB: Samsung Galaxy S10e Black, 6/128GB + Samsung microSDXC 256GB EVO+ / Samsung Galaxy S7 Black, 4/32GB + Samsung microSDXC 64GB EVO+ / OnePlus Nord 2 5G Gray Sierra, 8/128GB

LAPTOP:
(Lenovo ThinkPad E560)
CPU: Intel Core i3-6100U
MBO: -
GPU: Intel HD Graphics 520
RAM: 2x4GB DDR3L 1600MHz
SSD: Kingston A400 480GB
OSTALO: 15.6-inch HD TN

PC POSAO:
(HP Z2 Tower G4 Workstation)
CPU: Intel Core i7-8700K
MBO: HP 8455
GPU: Nvidia Quadro P2200 5GB
RAM: 1x16GB DDR4
SSD: Samsung 512GB
HDD: WD 1TB
MONITORI: 2 komada HP Z27 27-inch 4K UHD
PERIFERIJA: Logitech K750 Solar Wireless, Logitech MX Master 3 Wireless Graphite

LAPTOP POSAO:
(Apple MacBook Air 13.6-inch M2 8/256GB MLXY3CR/A Silver)

(HP ProBook 450 G7)
CPU: Intel Core i5-10210U
MBO: HP 86A0 (U3E1)
GPU: Nvidia GeForce MX250
RAM: 1x8GB DDR4
SSD: 512GB
OSTALO: 15.6-inch FHD IPS, Backlit Keyboard
DiRT je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2020., 10:31   #8
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor fanATIk Pregled postova
Zvučno je dosta bolja izolacija u odnosu na dva stakla. Bar kod moje stare. Baš smo se iznenadili tišinom. Sad, koliko je toplinska izolacija bolja, ne znam iskreno, no znam kad zimi taknem unutarnje staklo, ono je temperature sobe, toplo na dodir. Znam da nije toliko skuplje bilo u odnosu na dvostruko staklo pa rekli ajd.
Eh, ko za inat danas Zrinjevac kosi tu ispod i mogu potvrditi da 2 stakla ne cine potpunu zvucnu izolaciju. Ne cuje se jako jer je prozor nov i super je zabrtvljen, ali prolazi glupi zvuk kosilice, dosta slabo doduse, ali dovoljno da bude iritantan. Jos je skoro iritantnije kad je tak prigusen.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2020., 10:36   #9
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Moj savjet je da skupis masu tih ponuda jer slicno ko na njuskalu cijene su im divlje. Mozes naci razlike medju njima do cak 50%, tak da ako ne uzmes od svih i vidis tocno o cemu se radi mozes debelo pretplatiti.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2020., 15:31   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,179
Ja sam uzeo profil sa 7 komora i 3 stakla, skuplje 550 eura na 17 zatvora, naspram 2 stakla , mislim da se isplati zvucna izolacija je cudo.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.07.2020., 22:28   #11
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor DiRT Pregled postova
A imas profile sa 2 il 3 brtve i sa 5 do 7 komora. A i ovisi kolki je razmak izmedu stakla. Al realno netreba pretjerivat sa pvc. Alu rolete bijele su odlicne i komarnici. Klupcice limene dulje su koma, sve pada na njih od ovih iznad. Najbolje stavit kamen da se ne cuje kisa kad pada.
To me isto zanima kolko brtvi i koje da li trebam pazit na nešto ? Što se komora tiče da li je pravilo što više komora to bolje ili ima neki broj preko kojeg ne treba pretjerivat kao šta kolega kaže ?

Nisam se baš informirao u vezi PVCa nešto najbolje, a htio bi da kad mi se stave prozori da se ne stavlja baš bilo šta, nego već kad se stavlja rađe ću platit malo više, jer jednom kad se napravi to je to.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2020., 23:11   #12
Jooj
Premium
Moj komp
 
Jooj's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: De
Postovi: 165
Ako mozes idi na 3 stakla. imaju skoro dvostruko bolju izolaciju od dvoslojnog stakla.
provjeri da li su ti kod troslojnog stakla vanjsko i unutarnje staklo sa low-e premazom (jer nazalost ima ih dosta koji nude tri stakla ali bez low-e, u tom slucaju bolje je i dvoslojno s jednim low-e staklom)
sto se tice 5 vs 7 komora. obicno ide 7 komora ako je troslojno staklo. jedan od razloga je i to sto je "paket" troslojnog stakla deblji (obicno 44mm) pa time trazi i dublji profil koji ga moze prihvatit.
gledaj da je profil A klase tj da su mu stijenke minimalno 2,5mm debljine, za Veka profile znam da nude 2,9mm pa samim time i spojevi budu bolji i cvrsci
Jooj je offline   Reply With Quote
Staro 13.07.2020., 18:05   #13
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Hvala ti na objasnjenju.


Pričao sam sa ženskom koja prodaje i koja mi je ujedno i napravila ovu ponudu i stvarno mi je lijepo objasnila i na trostrukom staklu će biti 5 komora jer je takav profil i nije točno ovo da obično ide 7 komora na tri stakla jer se komore naravno ne mogu nadodavat, to nema smisla. Također mi je rekla da su G-U okovi najbolji na tržištu.

Evo ovakvu sam ponudu dobio


U ponudi je Pvc profil sa 5 komora, visokog sjaja, debljina 76 mm, sa celicnim ojacanjem unutar profila, debljina stjenke 3 mm
njemackog proizvodjaca SALAMANDER tipa Streamline SL 76, staklo IZO , Low-E prozirno , okov njemacki proizvodjac G-U .
Kutija rolete pvc , lamele aluminijske , termoizolirajuce , ispunjene poliuretanom, plastificirane u SIVOJ boji.

DVOKRILNI OZ PROZOR SA ROLETOM I ROLO
KOMARNIKOM NA DESNO KRILO: 1720x1240 mm
PROFILI: Salamander SL76
OKVIR: 250_224
PREČKA: 252_130
KRILO: 251_224
LAJSNA: 413_730
LAJSNA: 413_833
PROŠIRENJE: 416_163
PODŠTOK: 416_130
BOJA: BIJELA
ISPUNA: IZO 4float-14Al-4float-14Al -4 Low-e

TROSLOJNO

OKOV: Zaokretno-otklopni okov Uni-jet D [BIJELA]
ROLETE: RELAX DVODJELNA SA SREDNJOM

VODILICOM - BIJELA

LAMELE: ALU lamela za roletu 39 mm - DEKOR
Toplinski koef. Uw=1,30


U cijenu je uracunata demontaza stare drvene ili pvc stolarije, te odvoz iste na gradsku deponiju , te montaza nove stolarije.
Ugradnja klupcica je u cijeni ponude.
Gruba obrada spaleta i zidova je u cijeni ponude.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 15.07.2020. u 18:03.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 22:00   #14
Jooj
Premium
Moj komp
 
Jooj's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: De
Postovi: 165
Trazi da ti i drugo staklo bude low-e, ovdje ti low-e samo jedno tj vanjsko. zato ti je Uw relativno visok a lako moze bit nizi tj bolji i ne bi trebalo bit puno skuplje tj cca 10-15kn po m2 ako i to.

sto se tice profila prije su bili u ponudi 5 komorni 70mm i 7komorni 82mm
sad (zadnjih par godina) uvode 76mm tj 5 komorni profil koji moze primiti troslojno staklo. tako da je 76mm nista drugo nego overclockani 70mm

realno nas bi trebalo samo zanimati ovaj Uw tj toplinski koeficijent otvora.
Ug je samo stakla a Uf profila, a kombinacija tih je Uw otvora.
tako da najvise ovisi od stakla jer ga je i veca povrsina nego profila.
Staklo mozes dobit Ug 0,5 ako bi stavio dva vanjska low-e i pvc lasjnu izmedju kao i vanjsku komoru punjenu Argonom. (to provjeri jer ga ne vidim u ovoj tvojoj ponudi)
mozda nema potreba za pvc lajsnom jer poskupi dosta a sa al lajsnom troslojno staklo ima Ug=0,6

Sto se tice okova svi ce reci da su njihovi najbolji no istina je da su danas svi ok, vise ovisi od majstora hoce li odradit dobro
Jooj je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 22:12   #15
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Jooj Pregled postova
Staklo mozes dobit Ug 0,5 ako bi stavio dva vanjska low-e i pvc lasjnu izmedju kao i vanjsku komoru punjenu Argonom. (to provjeri jer ga ne vidim u ovoj tvojoj ponudi)
Te priče o argonu možeš zaboraviti. Moj stari zna ekipu koja radi i sa Salamander i Gaelan tipovima stolarije, i na to oko punjenja argonom ti se majstori samo nasmiju. Ako se i dogodi da se napuni argonom, pokazalo se da za godinu, dvije on promiksa sa zrakom i više nema efekta.

A i zrak je sam po sebi jako dobar izolator.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 16.07.2020., 22:21   #16
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
da ne otvaram novu temu:
Da li netko zna kvalitetnu firmu za Alu stolariju u području zagreba?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 08:01   #17
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Jooj Pregled postova
Trazi da ti i drugo staklo bude low-e, ovdje ti low-e samo jedno tj vanjsko. zato ti je Uw relativno visok a lako moze bit nizi tj bolji i ne bi trebalo bit puno skuplje tj cca 10-15kn po m2 ako i to.

sto se tice profila prije su bili u ponudi 5 komorni 70mm i 7komorni 82mm
sad (zadnjih par godina) uvode 76mm tj 5 komorni profil koji moze primiti troslojno staklo. tako da je 76mm nista drugo nego overclockani 70mm

realno nas bi trebalo samo zanimati ovaj Uw tj toplinski koeficijent otvora.
Ug je samo stakla a Uf profila, a kombinacija tih je Uw otvora.
tako da najvise ovisi od stakla jer ga je i veca povrsina nego profila.
Staklo mozes dobit Ug 0,5 ako bi stavio dva vanjska low-e i pvc lasjnu izmedju kao i vanjsku komoru punjenu Argonom. (to provjeri jer ga ne vidim u ovoj tvojoj ponudi)
mozda nema potreba za pvc lajsnom jer poskupi dosta a sa al lajsnom troslojno staklo ima Ug=0,6

Sto se tice okova svi ce reci da su njihovi najbolji no istina je da su danas svi ok, vise ovisi od majstora hoce li odradit dobro
Rekla mi je ženska koja mi je tu ponudu ujedno i radila kada sam ju pitao zasto unutarnje nije low-e kaze da se to tako ne radi. Da je samo vanjsko low-e.

Ovu opciju sa argonom nisam uzimao jer sam čuo da plin zna iscurit s vremenom pa moraš zvat čovjeka da ti to nadopuni i da nema smisla, makar su mi nudili i potvrdili isto i prije nego šta sam im to rekao.

Slažem se ovo za okove i to sam se uvjerio tako šta susjed ulaz do mene ima dva stana i u jednom su mu napravili super dok u drugom su "sfušali" nešto pa mu se stvara kondenzacija.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.07.2020. u 11:19.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 15:56   #18
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Rekla mi je ženska koja mi je tu ponudu ujedno i radila kada sam ju pitao zasto unutarnje nije low-e kaze da se to tako ne radi. Da je samo vanjsko low-e.

Ovu opciju sa argonom nisam uzimao jer sam čuo da plin zna iscurit s vremenom pa moraš zvat čovjeka da ti to nadopuni i da nema smisla, makar su mi nudili i potvrdili isto i prije nego šta sam im to rekao.

Slažem se ovo za okove i to sam se uvjerio tako šta susjed ulaz do mene ima dva stana i u jednom su mu napravili super dok u drugom su "sfušali" nešto pa mu se stvara kondenzacija.
Kod tri stakla srednje i vanjsko mora bit low-e.
I jednostavno se može provjerit jesu li stakla low-e.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
scarwin je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 17:59   #19
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor scarwin Pregled postova
Kod tri stakla srednje i vanjsko mora bit low-e.
I jednostavno se može provjerit jesu li stakla low-e.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Kaže mi ženska kao da to oni ne rade i da se to tak ne radi kao da samo vanjsko oni imaju low-e. Sad ne kužim...

Daj mi reci isto kako ih provjeriti da odma čekiram za ova vanjska, malo mi je sumnjivo ovo da se ne može i to srednje napraviti da je low-e šta ova ženska kaže.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2020., 23:48   #20
scarwin
Premium
Moj komp
 
scarwin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: Zagora
Postovi: 165
Po mraku, približi neki izvor svjetlosti (bljeskalicom, upaljačem..) staklu.
Triba bi imat četiri odsjaja ako su dva stakla. Dva odsjaja moraju bit ljubičasta ako je low-e premaz stavljen. Za trostruko staklo tri odsjaja su ljubičasta.
Ima i drugih načina al ovaj je najjednostavniji.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
scarwin je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2020., 19:24   #21
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor scarwin Pregled postova
Po mraku, približi neki izvor svjetlosti (bljeskalicom, upaljačem..) staklu.
Triba bi imat četiri odsjaja ako su dva stakla. Dva odsjaja moraju bit ljubičasta ako je low-e premaz stavljen. Za trostruko staklo tri odsjaja su ljubičasta.
Ima i drugih načina al ovaj je najjednostavniji.

Poslano sa mog SM-G960F koristeći Tapatalk
Znači iz više izvora sam dobio informaciju ako se radi o trostrukom staklu da se srednje staklo nikad ne premazuje loe-w premazom. Da se premazuje samo unutarnja ploha stakla, no postoji i nekad varijanta da se premaže i unutarnje.
Tako da sa ponudom sve štima.

evo i video su mi dali
https://www.youtube.com/watch?v=cxNq...ature=youtu.be

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 22.07.2020. u 08:02.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2020., 08:42   #22
Jooj
Premium
Moj komp
 
Jooj's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: De
Postovi: 165
Srednje ne ide low-e ali unutarnje i vanjsko ide. Jedino tako mozes dobit ug 0.6 ona ti nudi samo jedno low.e staklo. Ako oni to tako rade uvijek onda fusare. Osobno ne bih pristao na takvu opciju.
Jooj je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2020., 19:18   #23
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,311
Citiraj:
Autor Jooj Pregled postova
Srednje ne ide low-e ali unutarnje i vanjsko ide. Jedino tako mozes dobit ug 0.6 ona ti nudi samo jedno low.e staklo. Ako oni to tako rade uvijek onda fusare. Osobno ne bih pristao na takvu opciju.
Da li ako je premazano i vanjsko i unutarnje staklo da bi se dobilo 0.6 uG treba biti i argonom punjeno između ?

Jer na ovoj stranici piše da ima vanjsko i unutarnje, ali da je između punjen argonom te da tek onda ostvaruje 0.6uG. Da li argon onda je nužan za ostvarenje te vrijednosti ?

https://www.inoprem.hr/pvc-stolarija...o-i-troslojno/


P.S
Od tri ponude koje imam Trohadil piše ug=1.1 W/m2k niti ne piše na ponudi da ima Low-e, Ćurić usluge piše argonom da je punjen i da vanjsko je low-e. Znači nitko od njih šta sam uzimao ponude ne nudi unutarnje s premazom ne kužim...

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 25.07.2020. u 19:50.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 13:32   #24
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Bok ljudi,

moze preporuka za uske pvc profile? Za sad sam nasao aluplast neo, Deceuninck elegant (ali izgleda da nema bas puno proizvodaca kod nas) i jos par drugih koji imaju uske okvire i krila. Imam male otvore pa bi htio da mi profili zauzimaju sto manje prostora..

Unaprijed hvala
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 13:36   #25
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 953
Citiraj:
Autor George Baloony Pregled postova
Bok ljudi,

moze preporuka za uske pvc profile? Za sad sam nasao aluplast neo, Deceuninck elegant (ali izgleda da nema bas puno proizvodaca kod nas) i jos par drugih koji imaju uske okvire i krila. Imam male otvore pa bi htio da mi profili zauzimaju sto manje prostora..

Unaprijed hvala

Internorm ti ima uska krila.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:22   #26
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Hvala. Prvi put cujem za njih. Jeli ima kakvog izbora od ovih razvikanijih proizvodaca kod na? Nesto recimo od rehau, salamander, veka, kommerling, gealan, i koji su vec najcesci izbor? Trazio forme za Deceuninck ali slabo ih ima i to su veicnom sve neke male firme za koje nikad nisam cuo..
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:30   #27
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357
Mislim da dalje od Aluplasta ne trebaš tražit. Marlex radi s njima i na njih stavlja Mako okove (bar na klasični profil, pretpostavljam da i na uski)
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 18:45   #28
George Baloony
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2023
Lokacija: Pag
Postovi: 10
Imam dobru ponudi od neke firme koja radi sa aluplast neo profilima, od marlexa. I ja si nekako mislim da ne trebam dalje, tj bolju opciju jer mi izgledaju super profili i na papiru sve stima. Jedino sta mi je upitno je taj nedostatak celicnih ojacanja, tj. dali je to dugorocno dobro.. Prednost je opet sto ga nema pa nema sta hrđat. Blizu mora sam, puno soli pa zeljezo nikad nije dobro..

Samo firma ima malo klimave ocjene. Neke odlicne a dio bas lose sa dosta ljutim i frustriranim ljudima oko rokova i slicno, ali hvale mestre i ugradnju..

Zadnje izmijenjeno od: George Baloony. 18.01.2024. u 20:29.
George Baloony je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 22:37   #29
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Ne znam koja je firma u pitanju, ja ću ti samo preporučiti Marlex jer s njima imam jako pozitivna iskustva.
Meni su oni tjedan dana kasnili od roka koji su rekli, nije mi bio problem jer mi nije bila tolika žurba i nakon par mjeseci sam ih zvao jer su mi debili od majstora koji su žbukali potrgali one kutije s gurtnama za rolete i ovi se sjetili i riješili to sve u garanciji, još se ispričavali nakon šta su to slagali jer su kasnili tjedan dana s montažom.
ruki31 je online   Reply With Quote
Staro 19.01.2024., 09:50   #30
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
Provjeriti uvjete garancije, Marlex daje samo godinu dana na sve.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na