Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Mediji
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2008., 11:32   #61
herion
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 290
Da se ne bi stvarala panika ovi novi mediji su još uvijek bolji od gotovo svega na našem tržištu(doduše MB Imation ima manje grešaka). Ovo čak ne bih nazvao problem već više razočarenjem jer su stare pošiljke bile osjetno bolje. I kod tih stari dešavalo se da se upikne koji loš spindle. Treba vidjeti da li će li je to pravilo ili iznimka. DVD-R mediji koje sam ja probao kupljeni su krajem 2007. u Metrou i to sam kupio 1 paket za sebe i 2 za prijatelje. Rezultati su takvi kake ste vidjeli. Ostali članovi foruma imaju bitno bolje rezultate sa njima ,a lošije sa +R. Bilo bi dobro kad bi svako bacio nekakav scan kako bi znali na čemu smo. Ako može i dućan gdje je kupljen. Na stranu zabavni sadržaj koji snimam ali s obzirom na posao koji obavljam nije mi svejedno na kakve ću medije staviti podatke.
herion je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 11:45   #62
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Evo sada sam nasao jedan sken Imation 8x +r, cijeli dvd ima 690 PIF gresaka.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2008., 14:21   #63
igorba
Moderator
Moj komp
 
igorba's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Đakovo
Postovi: 1,816
Ma panici definitivno nema mjesta... ako netko kupuje, i bude imao priliku birati, nek proba uzeti Verbatim u novom pakiranju iz Indije (a ne iz Taiwana). Imationi s Moser Baer (dakle, Made in India, ne Malaysia) slojem koje spominje Ubleha meni su isto jako dobri bili, ali samo +R, dok su -R bili dosta lošiji. Inače Moser Baer proizvodi medije i za Verbatim, naravno pod njihovom kontrolom i po "njihovoj recepturi".

Da sumiramo:

"Stari" Vebatimi - uglavnom dobri svi, ponekad se zadesi manje dobar (da ne kažem loš) spindl

"Novi" Verbatimi - prema iskustvu nekoliko korisnika +R su prosječne kvalitete (dakle ispod Verbatimovog renomea), a -R mješovita iskustva (nekoliko odličnih, jedno loše). ovo se sve odnosi na Made in Taiwan. Čekaju se iskustva za "nove" Made in India medije (posebice +R).

Imation - Made in India +R odlični (barem dosada), Made in India -R loši (po mom iskustvu), Made in Malaysia (Daxon sloj) osrednji.
__________________



KANTA: Fractal Design Core 3000 - AMD Ryzen 5 5600 (w. ID Cooling SE-224-W) - Asus TUF Gaming B550 Plus - Sapphire RX570 ITX 4GB - 2×16GB Corsair Vengeance LPX DDR4@3733 CL16 - Corsair TX550M - Samsung 980 Pro M2 1 TB - Samsung 970 EVO Plus M2 2 TB - 2*WD Red Plus 4TB (WD40EFZX) - Monitor Dell S2721DGFA - Logitech G602 miš + Logitech Media 600 tipkovnica - Altec Lansing 221 zvučnici

igorba je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2008., 15:45   #64
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Naravno Imation +R samo indiski ostalo srednja zalost, mada sam nedavno dobio 16x -r isto je bio moser baer sloj.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 14:38   #65
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
u mogucnosti sam za nabavit imitation 16x +/- 25kom za 50kn sad me zanima jel se to isplati u odnosu na verbatin jer njega preferiram....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.02.2008., 15:23   #66
Ubleha
Premium
Moj komp
 
Ubleha's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: BiH
Postovi: 1,485
Snimao sam nedavno jedan -r 16x bio je moser baer, ako su ti isto nije losa konbinacija naravno sve zavisi od cijene.
__________________
Nisam pijan sve dok mogu da ležim na podu i da se nizašta nedržim.
Ubleha je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2008., 10:44   #67
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Citiraj:
Autor Ubleha Pregled postova
Snimao sam nedavno jedan -r 16x bio je moser baer, ako su ti isto nije losa konbinacija naravno sve zavisi od cijene.
Slažem se da su Imation moser baer ok mediji. Isprobao sam ih i bolji su od traxdate u svakom slučaju.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na