Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.12.2007., 14:37   #91
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
em su intelove ploće bolje....
Ova izjava je i gramatićki i ćinjenićno kriva
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 15:19   #92
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
ma je... phenon. em je q6600 brži, em imaju iste cijene, em su intelove ploće bolje....
ah, tko voli nek izvoli
Imaš sreće što nisam moderator, momentalno bih ti stisnuo ban! Zašto? Jer upadaš kao padobranac, bubneš nešto sa nerazjašnjenom namjerom (flame, provokacija, možda samo šala...) i još kako je segregator dobro primijetio, gramatički netočno.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.12.2007., 15:20   #93
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Pa tvrdnja i nije bila da je AMD bolji prosječnom korisniku, nego da je tehnološki superiorniji. Čak i Anand, tradicionalno sklon namještanju rezultata u Intelovu korist (ruku na srce, i oni moraju od nečega kupiti kruh i mlijeko ) je morao zaključiti:

"The Xeon 3GHz looks like a sports car with his wheels deeply entrenched in the mud: the raw power keeps spinning on the lack of memory bandwidth. A 3GHz chip is hardly faster than a 2.33GHz chip, and here AMD's quad-core at 2GHz beats Xeon."

Kako broj jezgri bude rastao, "mud" će postajati sve dublji ako Intel ne napusti arhitekturu baziranu na FSB-u (pa će vjerojatno i 3D rendanje raditi brže na AMD-u)
Pa pricekajte native 4/8 jezgreni nehalem sredinom 2008. Jer tek ce to bit odgovor na K10 i njegov takmac.

Nehalem ce imat int. mem kontroler(triplle i quad chanell)???, L3 cache. fsb sa penrynom odlazi u povjest.
Zamjenit ce ga intel quick path???
Uz sve to cini se da ce ponovo ozivit HT???
I uz sve ove blagodati mora uletit i nesto lose za usere, a to su novi chipseti i naravno socketi.

Navodno ce high end imat jedan socket a mainstream i low end drugi
Po tome se naravno vidi da se dragi nam intel sprema na veliko ciscenje džepova wanabe clockera i njubeka sa Q-ovima
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 15:45   #94
Bravo
Premium
 
Bravo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 1,449
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Imaš sreće što nisam moderator, momentalno bih ti stisnuo ban! Zašto? Jer upadaš kao padobranac, bubneš nešto sa nerazjašnjenom namjerom (flame, provokacija, možda samo šala...) i još kako je segregator dobro primijetio, gramatički netočno.
malo provokacije malo šale i pola istine
Bravo je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2007., 15:54   #95
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Bravo Pregled postova
malo provokacije malo šale i pola istine
Molio bih te da se ipak suzdržiš od takvih postova.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 09:19   #96
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Pa pricekajte native 4/8 jezgreni nehalem sredinom 2008. Jer tek ce to bit odgovor na K10 i njegov takmac.

Nehalem ce imat int. mem kontroler(triplle i quad chanell)???, L3 cache. fsb sa penrynom odlazi u povjest.
Prvi Intel proc s mem.kontrolerom neces vidjeti sredinom 2008 nego krajem (Q4) kada ces vidjeti i 45nm AMD Shangai 4/8 core. I kada konacno izadje neces ga vidjeti na desktop platformi jos PUUUNO vremena jer Intel se ne zeli odreci love koje mu donosi NB i SB (to je trenutno 70$ za X48 NB i oko 25-30$ za ICH9R SB) tako da FSB definitivno NE ODLAZI u povijest za 95% Intelove ponude!

A sada malo o Nehalemu....
Sto mislite koliko je trebalo AMDu da od 130nm Clawhammer DDR1 mem. kontrolera prodje revizija da bi se doslo do gotovo savrsenog Venice E6???
I to mu nije nimalo pomoglo da DDR2 kontroler na Brisbaneu opet ima svoje musice!
Dakle razumno je pretpostaviti da ce Intel u svojoj PRVOJ inkarnaciji proca smem. kontrolerom moci cijeli taj proces od par revizija/godina preskociti!?
Ne bi me iznenadilo da Nehalem triple ch mem. kontroler u svojoj prvoj reviziji bude tu negdje po performansam s Shangai dual ch kontrolerom.

Hocemo li uopce i spominjati pocetni yeild native quad proca od 780M tranzistora? Tesko da ce ista biti bolji nego sto je AMD imao s prvim Barcelonama (s tima da Intel nema APM tako da proces i nije tako fleksibilan). Ali s obzirom da ce to ciniti 5% njihove ponude uspjet ce oni to nekako izvesti!

BTW, ovo je teski OT na threadu o Spideru i lijepim stvarima iz AMDa (kojima se jako veselim ) ali izgleda da navike Intelovaca da vrse invazije na ovakve teme nije svojstvena samo na XSforumu (gdje slican thread ne moze preziviti ni dana a da ga ne zatvore jer se pretvori u flame tipa ''My Q6600 own Phenom'' i sl.)!

EDIT:
Thx Mar.
__________________
Stupid is as stupid does

Zadnje izmijenjeno od: Jerry. 05.12.2007. u 11:59.
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 11:10   #97
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
Samo mala opaska: trostruko iliti triple, ne tripple kao što dosta ljudi na forumu piše
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 05.12.2007. u 14:02.
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 13:32   #98
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Dakle razumno je pretpostaviti da ce Intel u svojoj PRVOJ inkarnaciji proca smem. kontrolerom moci cijeli taj proces od par revizija/godina preskociti!?
Možda se i varaš, naime Intel ipak proizvodi memorijski kontroler u chipsetu. "Samo" ga treba prebaciti u procesor.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 13:45   #99
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
Prvi Intel proc s mem.kontrolerom neces vidjeti sredinom 2008 nego krajem (Q4) kada ces vidjeti i 45nm AMD Shangai 4/8 core.
nije da sad cijepidlacim al intel nikad nije probijao najavljene rokove, a niti je u skorije vrijeme izbacivao mušićavu robu ko primjerice windsdori i brisbanei, nije da su imali neku brzinu al su uvjek bili pouzdani.
Sto se tice Shangaia, to ce bit samo barcelona u smanjenom proizvodnom procesu ko penryn sad, pa ce grunut dvije jezgre na jednu plocicu i eto ti octo core-a

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Možda se i varaš, naime Intel ipak proizvodi memorijski kontroler u chipsetu. "Samo" ga treba prebaciti u procesor.
A nije ti to sam bas tak jednostavno, mislim da sto se tice integracije mem kontrolera u proc AMD ipak ima par godina prakse, makar je generalno intel puno veca kompanija koja moze puno vise nofci utuc u razvoj, zivi bili pa vidjeli kak ce to zgledat.
Nadalje prebacivanjem mem kontrolera u proc, adio sa plocama koje podrzavaju 2 vrste rama, ko sto je bio slucaj sa 915 plocama koje su podrzavale ddr i ddr2, i sad p35 i x38 koje podrzavaju ddr2 i ddr3
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 13:47   #100
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Nisi primijetio navodnike? Ti navodnici znače upravo ovo što si ti kasnije napisao.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2007., 13:49   #101
Scorpius
Premium
Moj komp
 
Scorpius's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 393
Što se tiče cijene, ljudi sjetite se koliko je koštao Q6600 kada se pojavio na tržištu...

Dajte AMDu bar 2-3 mjeseca...
MORAT će sniziti cijenu ako želi da mu proc uspije na tržištu.
__________________

Scorpius je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 14:13   #102
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
nije da sad cijepidlacim al intel nikad nije probijao najavljene rokove, a niti je u skorije vrijeme izbacivao mušićavu robu ko primjerice windsdori i brisbanei, nije da su imali neku brzinu al su uvjek bili pouzdani.
Sto se tice Shangaia, to ce bit samo barcelona u smanjenom proizvodnom procesu ko penryn sad, pa ce grunut dvije jezgre na jednu plocicu i eto ti octo core-a
Nikad ne reci nikad

"The reorganization may even help Intel do better in its bread-and-butter computer business. The company fumbled several times last year when it delayed product shipment because of design and manufacturing problems. It cancelled its 4-GHz Pentium 4 after deciding to focus on dual-core processors and technologies that would improve chip performance beyond cranking up clock speed.

The missteps were so humiliating that Mr. Barrett fired a stinging memo to employees, telling them that “this is not the Intel we all know and that is not acceptable.” He also famously got down on his knee at a tech conference in Florida to ask for forgiveness."


Eto, čak je morao kleknuti i zamoliti developere za oprost
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 14:31   #103
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
nije da sad cijepidlacim al intel nikad nije probijao najavljene rokove, a niti je u skorije vrijeme izbacivao mušićavu robu ko primjerice windsdori i brisbanei, nije da su imali neku brzinu al su uvjek bili pouzdani.
Sto se probijanja rokova znam samo primjer iz nesto blize proslosti (nisam toliko bas star da pamtim vise) a to je recimo P4@4GHz koji nikada nije izasao i naravno famozni Tejas koji je na 90nm@2.8GHz stvarao 150W a do 2008 trebao je dostici takt od 10GHz.
Na forumu sam ja bio nablizi brojci od 5GHz a 10GHz sumnjam da cu dohvatiti do kraja slijedece godine!
Sto se musicave robe tice ne znam da se itko zalio na bilo sto osim na cudne dividere mem. kontrolera. Stabilnost ploce i proca nije bila nista losija nego u konkurencije.
Kad smo kod toga nisam siguran da je Netburst razdoblje, pogotovo u svojoj fazi bilo tako idilicno (potrosnja D8xx serije do 180W, pregrijavanje komponenti unutar kucista, pregrijavanje koje je vodilo do otkazivanja kondezatora i mosfeta na velikom broju ploca). Tko ne vjeruje neka pogleda filmic na THG o testiranju X2 vs D8xx u trajanju od tjedan dana. Mislim da je rezultat bio 3-4 spaljene ploce i 2-3 izmjenjena coolera. Na Intel konfi - naravno!
Treba li spomenuti 3.6GHz Preski s gadnim problemima s zagrijavanjem koji je pola vremena radio na pola brzine?
http://www.youtube.com/watch?v=N1hg1zf7rrY

Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Sto se tice Shangaia, to ce bit samo barcelona u smanjenom proizvodnom procesu ko penryn sad, pa ce grunut dvije jezgre na jednu plocicu i eto ti octo core-a
To je Barcelona na 45nm, s 6MB L3, unaprijedjenim IPCom i mem. kontrolerom, full SSE4 te naravno manjim (jeftinijim) jezgrom.

BTW, Nehalem s 8 jezgi ce ici tek na 32nm a to nece biti tako skoro i takodjer ce biti MCM, nista drugaciji od Montreala (Shangai x2 MCM).
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 14:36   #104
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
nije da sad cijepidlacim al intel nikad nije probijao najavljene rokove, a niti je u skorije vrijeme izbacivao mušićavu robu ko primjerice windsdori i brisbanei, nije da su imali neku brzinu al su uvjek bili pouzdani.
Uh, nisam ni primijetio ovo. Očigledno se ne sjećaš Pentiuma koji su pogrešno računali? Ostatak "mušićavosti" je Jerry vrlo dobro obradio.
Samo nemojte sad krenuti u prepirku na tu temu.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 14:44   #105
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
A nije ti to sam bas tak jednostavno, mislim da sto se tice integracije mem kontrolera u proc AMD ipak ima par godina prakse, makar je generalno intel puno veca kompanija koja moze puno vise nofci utuc u razvoj, zivi bili pa vidjeli kak ce to zgledat.
Intel vjerovatno ima budžet za reklame ko vrijednost AMDa.. Naravno ovo je bubnuto.

Sve to bolesno leti, još malo ćemo se prepirati oko 8 jezgrenih proceva. Što se Phenoma tiče nadam se da će ga u novoj reviziji još malo "doraditi" tako da s ostatkom platforme će to biti dobar odabir za kupnju. Sve je to utrka koja nam tera sjede van prije roka.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 14:46   #106
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Samo nemojte sad krenuti u prepirku na tu temu.
Istina, evo ponovo na temu.
Iako ekipa ima velikih problema natjerati stabilno NB/L3 cache preko 2GHz izgleda da ipak se nazire svjetlo na kraju tunela:
http://www.xtremesystems.org/forums/...&postcount=126

Na 2.6GHz latencije L3 cachea vidno opadnu jako dobro podizu performanse proca.
Za usporedbu - Phenom na 2.6GHz@1.8GHz NB ima gotovo pola sekunde losiji 1M Super Pi rezultat od 2.6GHz@2GHz NB.
Medjutim BIOS ploca koje su na trzistu su doslovno neupotrebljivi za ikakav ozbiljniji OC te se samo par ljudi s ES modelima Phenoma igra bez ozbiljnih trauma.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 15:06   #107
ZED
a.k.a. LOPOV
Moj komp
 
ZED's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,022
Citiraj:
Autor Jerry Pregled postova
....
Ma sto se tice hajcanja preskija i pogotovo smithfielda stoji, al su svoje skromne mogucnosti unatoc tome iskorištavali
Al nisam vidio da je to u velikoj mjeri stetilo korisnicima.

Citiraj:
Autor LAcy Pregled postova
Očigledno se ne sjećaš Pentiuma koji su pogrešno računali?
Ovo mi nije poznato

Daj jednu dvije o tome
__________________
Zabranjene reklama u sigu.
ZED je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 15:09   #108
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Ovo mi nije poznato

Daj jednu dvije o tome
Ne sjećam se sad baš detalja, proguglaj malo. To su bili prvi ili među prvima Pentiumi. Jedan znanstvenik je nakon nekog vremena (par mjeseci) shvatio da imaju grešku na nekoj decimali. Intel je morao sve zamijeniti o svom trošku, vjerojatno vrlo bolna uspomena.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 15:20   #109
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Ma sto se tice hajcanja preskija i pogotovo smithfielda stoji, al su svoje skromne mogucnosti unatoc tome iskorištavali
Al nisam vidio da je to u velikoj mjeri stetilo korisnicima.



Ovo mi nije poznato

Daj jednu dvije o tome

http://www.google.hr/search?q=wiki+fdiv+bug
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 15:22   #110
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor ZED Pregled postova
Ovo mi nije poznato

Daj jednu dvije o tome
Here U go:
http://en.wikipedia.org/wiki/Pentium_FDIV_bug

Ukratko:

4195835.0/3145727.0 = 1.333 820 449 136 241 002 (Correct value)
4195835.0/3145727.0 = 1.333 739 068 902 037 589 (Flawed Pentium)

__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 15:22   #111
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
1994 Davno je bilo...
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 20:59   #112
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
El to ono da intel pogadja a amd racuna?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2007., 21:20   #113
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
El to ono da intel pogadja a amd racuna?
Da to je iz toga vremena.

Nego kratki osvrt na "inženjerski" pristup AMD-a. Ono što sam htio reći pod tim pojmom je dosadašnji razvoj AMD-ove arhitekture. Dugo vremena je pratio Intel i pravio kompatibilce, no zbog manjeg budžeta za razvoj i inferiornosti procesa proizvodnje uvijek se morao dovijati raznim trikovima i optimizacijama. Zbog istih je znao upasti i u neprilike kao sa Cliperom i nekim drugim aplikacijama. Dok je Intel praznu petlju seljački vrtio, AMD ju je preskakao. Sjećam se vremena DX2 DX4, dizanje brzine sabirnice, bržem izvršavanju unatoč nižem taktu... Tamo negdje sa prvim Athlonom se ohrabrio i još više odmaknuo od Intel arhitekture, a tek sa A64 je pokazao koliko je inovativan, toliko da je čak Intel prvi put u povijesti morao nešto prekopirati od njega. Prvi je od njih dvojice uveo integrirani memorijski kontroler, 64bitne ekstenzije u x86, Hyper transport... Takav pristup je zadržao do danas. Inženjeri znaju da nije sve u sirovoj snazi, nekad se može do rezultata doći i drugačije.

Intel je pak po meni uvijek bio okrenut profitu i ne kažem da je to nužno loše. Naj očigledniji primjer je NetBurst arhitektura P4, napravljena je samo sa jednim ciljem: prodaja. Prodaja naivnim kupcima kojima je clock mjerilo brzine. Unatoč lošijim rezultatima P4 na istom clocku od P3 isti se jako dobro prodavao, sve dok i sam Intel nije shvatio da dalje ne ide. I što je onda učinio? Vratio se korak nazad i napravio toliko obožavan C2D. Procesor neosporne brzine i kvalitete ali više nalik P3 nego P4.

P.S.
Možda nisam baš bio u potpunosti jasan, no nadam se da ste shvatili što sam htio reći.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 10:09   #114
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Malo o mem. preformansama Phenoma vs Yorkfield@X48

Zakljucak:

We have never seen such a big step to revealing the full potential of DDR2-800 and DDR2-1066 memory. And we can now say that the memory controller integrated into AMD processors has finally managed to demonstrate its indisputable advantage over the traditional bus architecture of Intel platforms.

http://www.digit-life.com/articles3/...nom-page4.html
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 10:56   #115
svizac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: zg
Postovi: 192
ovo sa memorijom je zanimljivo,

treba to vidjet u stvarnosti kako će raditi, čeka se 1mj 2008
sve je to lijepo i krasno al treba vidjet
zanima me kolika će razlika biti u performansama kada zamjene sb600 sa sb700?
zna netko? barem odokativno
svizac je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 11:25   #116
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor svizac Pregled postova
ovo sa memorijom je zanimljivo,

treba to vidjet u stvarnosti kako će raditi, čeka se 1mj 2008
sve je to lijepo i krasno al treba vidjet
zanima me kolika će razlika biti u performansama kada zamjene sb600 sa sb700?
zna netko? barem odokativno

Nikakva. Već odavno nema dobitaka u performansama, samo u luksuzu (više USB portova, više S-ATA portova...)
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 13:28   #117
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
nebi htio palit vatru ali ni Phenom nije bez bugova, koliko mi je poznato CPU voli smrznut stroj pri većem opterećenju
Više možda saznam kada/ako mi uleti koji primjerak na testiranje

više o bug-u
http://www.extremetech.com/article2/...2228878,00.asp
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 14:01   #118
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Ma ne pališ vatru, znam da AMD ima gadnih problema. Na trenutak je rasprava krenula u smjeru bezgrešnosti Intela.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 18:50   #119
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Da, samo kaj su oni uspjeli taj bug jedino u testnim uvjetima složiti da se pojavi i smrzne proc. Šanse da se pojavi u normalnoj upotrebi (pod opterećenjem kojima mi ložimo proc) su izuzetno male (veća je šansa da ti se Windowsi smrznu pa da misliš da ti je proc kriv ).

Ali opet, zbog toga su, "navodno", smanjenje performanse ovih trenutnih procesora na tržištu (Barca i Phenom), da se taj bug ne bi javljao nikada u normalnim user okolnostima. Kaj su spominjali, 10% da su slabije performanse zbog toga ? Pitanje je, malo su u zadnje vrijeme pali kod mene u tim nekim testovima...
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2007., 20:59   #120
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
To je inače uobičajeni način proizvodnje procesora, naprave ga, testiraju dokle ide clock i onda kad počne praviti greške smanje 10 ili više posto da radi stabilno.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na