Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2007., 17:19   #31
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
Nisam zaboravio dodat sound controler jer bi onda to mogao navest za svaku ploču, meni nijedna integrirana zvučna nije dobra, ne zadovoljava moje zahtjeve ni najmanje (o problemima istih neću jer ih ima podosta), ma da se dosta problema (čak i svi) riješilo sa novim driverima za zvuk.
Ja sam sa ovom Asusicom zadovoljan, nije mi žao što sam nju uzeo, znam da bi dosta toga moglo bit bolje riješeno ali to više nije slučaj ni sa jednom pločom.
Što se nvidije tiče i famoznog Cool&Quiet i Firewalla bljak, istina je riječ o S939 ali mi je bila muka svih tih problema, također i oni SW IDE driveri.

Samo da što prije bude PCI-E 1x i 4x kartica a manje PCI bit će situacija bolja, ak niš drugo bar će se iskorištavat ti utori a ne zjapit prazni, pogotovo kad ima mjesta kod tog slota a nema proizvoda da se popune. Moja DVB-T kartica je PCI-E i nema nikakvih problema sa tim, ma da sam ih očekivao, pa ne znam što drugi čekaju sa tim, bitno da rade dva PCI-E 16x utora na 16x, za ove manje nitko ne pita..
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 17:23   #32
Tr3x
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: DJAKOVO
Postovi: 12
kad cujem amd, kao da cujem cyrix ili via (sto se tice procova)
Tr3x je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2007., 17:31   #33
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,318
To ti nimalo ne drži vodu.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 17:54   #34
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Tr3x Pregled postova
kad cujem amd, kao da cujem cyrix ili via (sto se tice procova)

Onda po to pitanju nemaš više brige.
Narednih tjedana AMD predstavlja Agena FX sistem u kombinaciji s RD790 chipsetom i dva R600 izgovora na području grafike, koji naravno ne bude bolji od moćnog Penryna. Štoviše imal bude cca. 50% (na svim područjima) slabije performanse u odnosu na 45nm brutalu zamišljenu i realiziranu u mračnim kutevima nekoga izraelskog hi-tech laboratorija. Nakon predstavljanja Agena FX sistema i spoznaje da AMD nema, niti bude ikad imal odgovor na ovu i buduće Intelove arhitekture...moćni Intel kupuje AMD za mizernih 20 milijardi jura. ATi nakon kupnje ide na procjenu i za par se mjeseci prodaje za simboličnu cijenu nVidia-i. nVidia "gasi" ATi u potpunosti i preuzima sva njihova rješenja na području grafike, chipseta i čega sve ne. Intel za to vrijeme polako, ali sigurno prisvaja sve kaj AMD ima za ponuditi, a istovremeno zatvara FAB30/36, otkazuje ugovor s FAB-om 7 i "gasi" planove za FAB u New
Yorku. Kojih godinu dana nakon kupnje AMD-a, Intel je (kak i zaslužuje) jedan-jedini, dileme na tržištu nema, a za cijenu se ne pita. Dobro je - od Intela je. Rijetki se sjećaju da je postojala konkurencija, većina ne mari i odgovara im situacija i budućnost koja dolazi. Svi sretni i zadovoljni, DFP ekipa caruje, SuperPi je mjerilo popularnosti, uspješnosti i samog položaja u društvu. Utopija kakvu su samo mogli sanjati...najljepša hvala Intel.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 18:05   #35
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nisam zaboravio dodat sound controler jer bi onda to mogao navest za svaku ploču, meni nijedna integrirana zvučna nije dobra, ne zadovoljava moje zahtjeve ni najmanje (o problemima istih neću jer ih ima podosta), ma da se dosta problema (čak i svi) riješilo sa novim driverima za zvuk.
Ja sam sa ovom Asusicom zadovoljan, nije mi žao što sam nju uzeo, znam da bi dosta toga moglo bit bolje riješeno ali to više nije slučaj ni sa jednom pločom.
ako tebi niti jedna onboard zvucna ne pase je druga stvar od toga da ti zvucna radi probleme. ne brkati pojmove

sto se tice zvucne vidio jesam nove drivere ali se nisam odlucio ih stavljati. zasto? ne pise sto rjesavaju. doduse win 2k3 bolje podnosi tu zvucnu nego xpi pa ajde kako tako.. ono na xpima sa zvukovima grebanja i cviljenja kad kopiram je bilo previseeee! budem probao pa javim. inace skuzio sam da se to javlja jedino kad kopiras sa il na pata kontroler..

sto se tice ploce naravno da nisam zadovoljan.. ploca je daleko preskupa za ono sto nudi. a kupio sam ovu zato sto su svi govorili da su p5b zakon ploce a meni nije bed skupiti lovu i kupiti skuplje samo da se ne ***em s problemima. mogo sam uzeti neku od gigabaytica za skoro pa pola cijene a imaju sve ko i ova
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 18:39   #36
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

Narednih tjedana AMD predstavlja Agena FX sistem u kombinaciji s RD790 chipsetom i dva R600 izgovora na području grafike, koji naravno ne bude bolji od moćnog Penryna. Štoviše imal bude cca. 50% (na svim područjima) slabije performanse u odnosu na 45nm brutalu zamišljenu i realiziranu u mračnim kutevima nekoga izraelskog hi-tech laboratorija. Nakon predstavljanja Agena FX sistema i spoznaje da AMD nema, niti bude ikad imal odgovor na ovu i buduće Intelove arhitekture...moćni Intel kupuje AMD za mizernih 20 milijardi jura. ATi nakon kupnje ide na procjenu i za par se mjeseci prodaje za simboličnu cijenu nVidia-i. nVidia "gasi" ATi u potpunosti i preuzima sva njihova rješenja na području grafike, chipseta i čega sve ne. Intel za to vrijeme polako, ali sigurno prisvaja sve kaj AMD ima za ponuditi, a istovremeno zatvara FAB30/36, otkazuje ugovor s FAB-om 7 i "gasi" planove za FAB u New
Yorku. Kojih godinu dana nakon kupnje AMD-a, Intel je (kak i zaslužuje) jedan-jedini, dileme na tržištu nema, a za cijenu se ne pita. Dobro je - od Intela je. Rijetki se sjećaju da je postojala konkurencija, većina ne mari i odgovara im situacija i budućnost koja dolazi. Svi sretni i zadovoljni, DFP ekipa caruje, SuperPi je mjerilo popularnosti, uspješnosti i samog položaja u društvu. Utopija kakvu su samo mogli sanjati...najljepša hvala Intel.

Stvarno se nadam da se ovo neće dogoditi. AMD je i prije iznenadio Intel i imao glavnu riječ na tržištu, pa se nadam da će se to bar još jednom dogoditi. Grozno mi je zamisliti Intelov monopol, a ni NVidiin monopol nije za zanemarit kad se pogleda što radi sa cijenama kad je jedini na dx10 tržištu...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 19:17   #37
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
de ne panicarite, da sve to tako ide na trzistu intel bi propao jos kod prvog athlona
desilo se sto se desava oduvijek, stvari su se na trzistu procesora malo izokrenile, za godinu dana ce biti vjerovatno obrnuto i to je tako. pa vec i sada ako se zanemari overclockiranje amd posve pristojno parira intelu sa svojim najacim modelima. a kako je netko napisao mozda 5% strojeva na svijetu je overclockirano.
ovaj masovni prelazak na c2d je po meni dokaz jedino da narod ima previse love viska, nikako neke propasti amd-a.
srecom, imaju ovakve rasprave i neke svrhe : za koju godinu slucajno ce te googlanjem naletiti na njih pa se imati cemu smijati
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:06   #38
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ovaj masovni prelazak na c2d je po meni dokaz jedino da narod ima previse love viska, nikako neke propasti amd-a.
mislim da više manje to ljudi na forumu imaju "previse" love...

vecini ljudi kojima sam slagao konfe (to su "normalni" građani), nisu htjeli nista iznad 5000kn, a tu ja naravno stavljam AMD-a...

omjer je mozda 1:5 da netko uleti da bi ipak nekaj za 7/8k kn, a tu se vec naravno radi o core2duo...
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:16   #39
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,252
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

Onda po to pitanju nemaš više brige.
Narednih tjedana AMD predstavlja Agena FX sistem u kombinaciji s RD790 chipsetom i dva R600 izgovora na području grafike, koji naravno ne bude bolji od moćnog Penryna. Štoviše imal bude cca. 50% (na svim područjima) slabije performanse u odnosu na 45nm brutalu zamišljenu i realiziranu u mračnim kutevima nekoga izraelskog hi-tech laboratorija. Nakon predstavljanja Agena FX sistema i spoznaje da AMD nema, niti bude ikad imal odgovor na ovu i buduće Intelove arhitekture...moćni Intel kupuje AMD za mizernih 20 milijardi jura. ATi nakon kupnje ide na procjenu i za par se mjeseci prodaje za simboličnu cijenu nVidia-i. nVidia "gasi" ATi u potpunosti i preuzima sva njihova rješenja na području grafike, chipseta i čega sve ne. Intel za to vrijeme polako, ali sigurno prisvaja sve kaj AMD ima za ponuditi, a istovremeno zatvara FAB30/36, otkazuje ugovor s FAB-om 7 i "gasi" planove za FAB u New
Yorku. Kojih godinu dana nakon kupnje AMD-a, Intel je (kak i zaslužuje) jedan-jedini, dileme na tržištu nema, a za cijenu se ne pita. Dobro je - od Intela je. Rijetki se sjećaju da je postojala konkurencija, većina ne mari i odgovara im situacija i budućnost koja dolazi. Svi sretni i zadovoljni, DFP ekipa caruje, SuperPi je mjerilo popularnosti, uspješnosti i samog položaja u društvu. Utopija kakvu su samo mogli sanjati...najljepša hvala Intel.
..dobro odakle ti sad ovo

..i jedno glupavo pitanje,idu li novi barcelona procevi na am2 utor
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)
joolka je online   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:21   #40
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
ma to sam i mislio reci, nemam nista protiv toga da se razumije, stovise podrzavam ideju po kojoj drugi trose svoju lovu i onda ja free vidim kako to sve radi i da li se isplati )
ja sam tu skolu prosao davno i vise se ne palim na gluposti. a lekcija ide ovako nekako - citas neki review i vidis da je procesor xxx brzi 3x u necemu od ovog kojeg imas danas. kazes super, prodas sve svoje i kupis to o cemu si citao. sklopis i vidis da je sve isti k kao i prije. benchmark i tebi pokazuje da je kanta brza ali nije to to. ljudi te pitaju sta je i kako je, ipak si danima pricao o tome da kupujes xxx a ti kazes nesto u stilu dobro je, super je ali u glasu ti se vidi da si popusio. kolega je nedavno dao preko 20K za komp. imao je nekih problema (hehehe rekli bi zlobnici, ja sam bio dobar pa mu otisao pokusati pomoc ). i nakon toga sam zakljucio da mi ne treba ni c2d ni 4gb ram-a ni 8800gtx (iako ovo zadnje jos nekako bi primio u kantu ).
zasto? zato sto je kanta ko kanta. radio sam za njom dva sata i nisam primjetio da radim na 20K kn. a ako to ne primjetis zar je zaista onda bilo vrijedno tih para? covjek je imao prije toga dobar stroj, daleko bolji nego ja recimo no pao je pod utjecaj casopisa, foruma, pacijenata koji su potrosli lovu bezveze i sad to ne mogu priznati nego pricaju bajke i vrte superpi da vrate izgubljeni ego
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2007., 20:21   #41
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
McG je puka ka' kokica (nhf McG )

Yap idu, ali će imati sporiji HT Link nego na "upgraded socketu"
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:32   #42
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
ovaj masovni prelazak na c2d je po meni dokaz jedino da narod ima previse love viska
Citiraj:
Autor ZMAJ Pregled postova
mislim da više manje to ljudi na forumu imaju "previse" love...
Masovni prelezak na C2D je u većini slučajeva napravljen samo zbog SuperPi-a. Nikakav CAD, audio-video obrada, bolji FPS, itd. - rijetki su zbog navedenog kupili C2D mašine. Još kad se u to ubaci masovno hvaljenje DFP pripadnika kak je C2D najbolji u svakom pogledu i ako se kupuje novo (od office konfiguracija, pa nadalje), kupuje se Intel (kojega je grijeh ne clockati), jer AMD nema ništ za ponuditi. Onda nije ništ čudno da ljudi mrtvi hladni govore (a valjda i stoje iza) kad cujem amd, kao da cujem cyrix ili via (sto se tice procova) i mirno nastavljaju dalje.

@joolka
Kaj se tiče mog prijašnjeg posta, u njemu nema ni 1% istine, niti je to ono kaj ja mislim. To je ništ više nego (vrlo mogući i priželjkivan) scenarij i mokri snovi Intel fanboya poput gore citiranog autora. Da procesori bazirani na Barceloni (Budapest/Agena/Kuma derivati) idu na AM2 ploče, ali nema HyperTransport 3.0 (samo HyperTransport 1.0), to ostaje rezervirano za AM2+/F+ ploče.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:40   #43
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

Onda po to pitanju nemaš više brige.
Narednih tjedana AMD predstavlja Agena FX sistem u kombinaciji s RD790 chipsetom i dva R600 izgovora na području grafike, koji naravno ne bude bolji od moćnog Penryna. Štoviše imal bude cca. 50% (na svim područjima) slabije performanse u odnosu na 45nm brutalu zamišljenu i realiziranu u mračnim kutevima nekoga izraelskog hi-tech laboratorija. Nakon predstavljanja Agena FX sistema i spoznaje da AMD nema, niti bude ikad imal odgovor na ovu i buduće Intelove arhitekture...moćni Intel kupuje AMD za mizernih 20 milijardi jura. ATi nakon kupnje ide na procjenu i za par se mjeseci prodaje za simboličnu cijenu nVidia-i. nVidia "gasi" ATi u potpunosti i preuzima sva njihova rješenja na području grafike, chipseta i čega sve ne. Intel za to vrijeme polako, ali sigurno prisvaja sve kaj AMD ima za ponuditi, a istovremeno zatvara FAB30/36, otkazuje ugovor s FAB-om 7 i "gasi" planove za FAB u New
Yorku. Kojih godinu dana nakon kupnje AMD-a, Intel je (kak i zaslužuje) jedan-jedini, dileme na tržištu nema, a za cijenu se ne pita. Dobro je - od Intela je. Rijetki se sjećaju da je postojala konkurencija, većina ne mari i odgovara im situacija i budućnost koja dolazi. Svi sretni i zadovoljni, DFP ekipa caruje, SuperPi je mjerilo popularnosti, uspješnosti i samog položaja u društvu. Utopija kakvu su samo mogli sanjati...najljepša hvala Intel.
McG????
Jesi ti ovo copy/paste od nekud? Ili si ipak samo ironično napisao ovih "par" nebuloza?

Ja bar nemam problema (trenutno) sa zamjenom i kupovinom novog kompa. Spremam se za cas emod
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:44   #44
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Ne vjerujem baš da je copy/paste, istina je da Intel vodi radi svojih c2d procesora, ali AMD je uglavnom izbor kod low-end i mid-end kompova tako da se ne bi trebalo prestravit (kao ja) da bi se nešto ovakvo moglo dogodit.

Zadnje izmijenjeno od: WichitaQ. 19.04.2007. u 21:12. Razlog: gramatika
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 20:49   #45
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ma kakvi, Intel bi stvarno trebao gaziti AMD u svakom segmentu na duže vrijeme da bi AMD mogao propasti...Kako je Atha jednom rekao, nije AMD "firma iz susjedstva".
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 21:09   #46
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Jesi ti ovo copy/paste od nekud? Ili si ipak samo ironično napisao ovih "par" nebuloza?
Nije copy-paste, već proizvod (i rekacija na Tr3xov post) moje mašte i razmišljanja kad vidim u kakvim uvjerenjima žive pojedinci poput navedenog fanboya. U tom cijelom postu jedino kaj ima smisla je da AMD predstavi Agena FX + RD790 + 2xR600 konfiguraciju - ostalo je bajka. Mene ne dira dal procesore proizvodi Intel, AMD ili Mara Magaš u svojem podrumu. Bitno mi je dal vredi te pare, dal ima alternative, dal meni treba to kaj se nudi. A ne kak se clocka, na kojoj voltaži, s kojim coolerom i ostale životno važne pojedinosti koje zanimaju one koji znaju napamet sve specifikacije i BIOS postavke najdraže im DFP mašine.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 21:18   #47
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Vidim da je nekako u zadnje vrijeme popularno pljuvati po AMD-u po svim forumima, i to bas od tih superpi juzera, tako da apsolutno razumijem MCG-ijevu ironiju.
Ja sam opet uzeo AMD konfu, i nemam namjeru uzimati intelove konfe, jer me AMD uvijek dodje puno jeftinije, a razlike u performansama su skoro pa neznatne. I uopce me ne dira kaj veli superpi.
Govorim o performansama u stvarnom radu a ne o pustom i ispraznom bencmarkiranju...
A svi ti intel fanboyi trebali bi se sjetiti milog nam HT-a pa onda razmisliti o zeljenju propasti AMD-a.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 21:44   #48
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Iako je intel brži u super pi i drugim testovima, njegovi procesori su tehnoloski zastarjeli. Radi se o tome da je AMD jos prije par godina prilikom predstavljanja Opterona i A64 predstavio i integrirani memorijski kontroler koji se nalazi direkt na jezgri, dok se intel jos uvijek fura na tehnologiju memorijskog kontrolera koji je na maticnoj ploci koja je stara kao i sam PC. Ako znamo da danas najmocnije graficke kartice imaju GPUe sa integriranim memorijskim kontrolerom, onda znate o cemu ja pricam.
Kako bi proizvođac sa tako naprednom arhitekturom i pristupacnim cijenama mogao propasti? To ja vas gospodo pitam.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:14   #49
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Jadan tvoj san diego aaaa?

Znači sad preformanse mjerimo u integriranom memorijskom kontroleru?
Ako te baš boli, intel je najjavio da će napravit procesor sa integriranim memorijskim kontrolerom. Bilo je malo i riječi o tome pa potraži
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:24   #50
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Smartguy Pregled postova
Jadan tvoj san diego aaaa?

Znači sad preformanse mjerimo u integriranom memorijskom kontroleru?
Ako te baš boli, intel je najjavio da će napravit procesor sa integriranim memorijskim kontrolerom. Bilo je malo i riječi o tome pa potraži
Živi bili pa vidjeli.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:27   #51
WichitaQ
Soul Eater
 
WichitaQ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Isolated
Postovi: 538
Nije to samo radi integriranog mem. kontrolera, nego općenito je AMD inovativniji.
Npr. AMD je odavno prešao na SOI proces proizvodnje, dok je Intel još uvijek na staroj kako-se-već-zove proizvodnje. No s druge strane, Intel debelo vodi što se tiče takta procesora, a pošto se svi "pale" na gigaherce (kao što se svi pale na megapiksele u digitalaca) Intel je velikom postotku kupaca privlačniji. A s još jedne strane, AMD daje druge nazive nevezano uz takt, pa neki računaju AMD 6000+ kao proc od 6ghz...
Sjećam se jednom prilikom kad je jedan moj poznanik provalio da njegov 4200+ X2 ima takt 8.4ghz. Računao je na naziv AMD-ovih proc-a i još je čuo da je dvojezgreni, pa poduplao "takt"...
WichitaQ je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:37   #52
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Bez brige, to što Integrirani memorijski kontroler baš i nije najbolji u nekim slučajevima

C2D nije zastario proc, to je glupost. Proc je tehnički fenomenalan, brz i hladan i još ima ogroman potencijal za povišenje frekvencije.
Optimizacije koje su napravili na njemu, naprema Netburstu su izvrsne, pogotovo gledajući clock per clock performanse!
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:43   #53
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Citiraj:
Autor Mazohista Pregled postova
Živi bili pa vidjeli.
Bez brige i to bumo doživeli.
Citiraj:
Nehalem can contain up to eight cores per die. Combined with 2-way Simultaneous Multi-Threading (SMT or Hyper-Threading), you'll have the ability to execute up to 16 threads on one chip. Nehalem will also use multi-level shared cache, meaning that Nehalem could very well have a similar cache hierarchy to AMD's Barcelona. Nehalem will no longer use a FSB but a serial point to point interconnect and will have an integrated memory controller (IMC).
(klik)

Citiraj:
Autor WichitaQ Pregled postova
A s još jedne strane, AMD daje druge nazive nevezano uz takt, pa neki računaju AMD 6000+ kao proc od 6ghz...
Ode naziv, još malo pa nestalo.
McG je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:45   #54
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Bez brige, to što Integrirani memorijski kontroler baš i nije najbolji u nekim slučajevima

C2D nije zastario proc, to je glupost. Proc je tehnički fenomenalan, brz i hladan i još ima ogroman potencijal za povišenje frekvencije.
Optimizacije koje su napravili na njemu, naprema Netburstu su izvrsne, pogotovo gledajući clock per clock performanse!
U kojim slučajevima integriarni mem. kontroler nije baš najbolje rješenje?
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 22:46   #55
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Što se tiče toga tko je inovativniji - tako svejedno po meni tko je kaj zmislio. Mislim AMD ima tehnološke inovacije, ali šta mu to znači kada Intel generaciju nakon te objave od AMD-a da su napravili to i to - integrira u svoj procesor ?

Mislim, svaka čast AMD-ovim inženjerima, ali šta ti to vrijedi kad nemaš proizvod sa time ?

EDIT:
Oko integriranog kontrolera - na soc 939 su napravili sjajan posao sa tim kontrolerom, sve je radilo super. Dok kod AM2 su usrali, generalno. Od nepostojanja polovnih djelitelja (što je uzrok da procevi sa neparnim množiteljima nemaju DDR2 po defoltu na 800Mhz), do coldbug-a koji je vrlo vjerojatno (al nije to 100% sigurno) povezan sa time da mem. kontroler ne može raditi fino pod npr. faznim ili drugim extremnim hlađenjima.
Mada to ti je isto kao i kod C2D-a, nije K8 serija bila toliko bolja od P4 tada zbog integriranog kontrolera. Je i radi njega, ali ono što su napravili fenomenalno je clock per clock performanse i raznorazne optimizacije. Kako je i Bubba jednom kazao, K8 je sjajan procesor jer mu performanse ne ovise o vanjskim utjecajima (poput brzine memorije, cache-a, FSB-a etc.) već samo o njegovoj frekvenciji!
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 23:06   #56
Mazohista
Guest
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VT
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Što se tiče toga tko je inovativniji - tako svejedno po meni tko je kaj zmislio. Mislim AMD ima tehnološke inovacije, ali šta mu to znači kada Intel generaciju nakon te objave od AMD-a da su napravili to i to - integrira u svoj procesor ?

Mislim, svaka čast AMD-ovim inženjerima, ali šta ti to vrijedi kad nemaš proizvod sa time ?

EDIT:
Oko integriranog kontrolera - na soc 939 su napravili sjajan posao sa tim kontrolerom, sve je radilo super. Dok kod AM2 su usrali, generalno. Od nepostojanja polovnih djelitelja (što je uzrok da procevi sa neparnim množiteljima nemaju DDR2 po defoltu na 800Mhz), do coldbug-a koji je vrlo vjerojatno (al nije to 100% sigurno) povezan sa time da mem. kontroler ne može raditi fino pod npr. faznim ili drugim extremnim hlađenjima.
Mada to ti je isto kao i kod C2D-a, nije K8 serija bila toliko bolja od P4 tada zbog integriranog kontrolera. Je i radi njega, ali ono što su napravili fenomenalno je clock per clock performanse i raznorazne optimizacije. Kako je i Bubba jednom kazao, K8 je sjajan procesor jer mu performanse ne ovise o vanjskim utjecajima (poput brzine memorije, cache-a, FSB-a etc.) već samo o njegovoj frekvenciji!
Vrlo lijep odgovor, znaci ostajem jos neko vrijeme na soc939. san diego.
Mazohista je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 23:11   #57
Delta S4
She`s back...
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 983
Citiraj:
Autor McG Pregled postova

Onda po to pitanju nemaš više brige.
Narednih tjedana AMD predstavlja Agena FX sistem u kombinaciji s RD790 chipsetom i dva R600 izgovora na području grafike, koji naravno ne bude bolji od moćnog Penryna. Štoviše imal bude cca. 50% (na svim područjima) slabije performanse u odnosu na 45nm brutalu zamišljenu i realiziranu u mračnim kutevima nekoga izraelskog hi-tech laboratorija. Nakon predstavljanja Agena FX sistema i spoznaje da AMD nema, niti bude ikad imal odgovor na ovu i buduće Intelove arhitekture...moćni Intel kupuje AMD za mizernih 20 milijardi jura. ATi nakon kupnje ide na procjenu i za par se mjeseci prodaje za simboličnu cijenu nVidia-i. nVidia "gasi" ATi u potpunosti i preuzima sva njihova rješenja na području grafike, chipseta i čega sve ne. Intel za to vrijeme polako, ali sigurno prisvaja sve kaj AMD ima za ponuditi, a istovremeno zatvara FAB30/36, otkazuje ugovor s FAB-om 7 i "gasi" planove za FAB u New
Yorku. Kojih godinu dana nakon kupnje AMD-a, Intel je (kak i zaslužuje) jedan-jedini, dileme na tržištu nema, a za cijenu se ne pita. Dobro je - od Intela je. Rijetki se sjećaju da je postojala konkurencija, većina ne mari i odgovara im situacija i budućnost koja dolazi. Svi sretni i zadovoljni, DFP ekipa caruje, SuperPi je mjerilo popularnosti, uspješnosti i samog položaja u društvu. Utopija kakvu su samo mogli sanjati...najljepša hvala Intel.
Ovo me potpuno podsjeća na Wellesovo emitiranje "Rata svijetova" u radijskom programu tridesetih... I izazvalo je gotovo istu količinu panike među publikom, vidim
I mene su prošli trnci dok sam to čitao... ne dogodilo se!
Delta S4 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 23:30   #58
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Vuco Pregled postova
Optimizacije koje su napravili na njemu, naprema Netburstu su izvrsne, pogotovo gledajući clock per clock performanse!
Ispravka netocnog navoda:
Nisu oni napravili NIKAKVE OPTIMIZACIJE, oni su napravili NOVI PROCESOR koji NEMA NIKAKVE VEZE sa NetBurstom (osim cinjenice da je x86 procesor ).
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 23:33   #59
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ispravka netocnog navoda:
Nisu oni napravili NIKAKVE OPTIMIZACIJE, oni su napravili NOVI PROCESOR koji NEMA NIKAKVE VEZE sa NetBurstom (osim cinjenice da je x86 procesor ).
Istina

Malo mi je pobjeglo. Ali ono što hoću reći i dalje ostaje - arhitetktura je ta koja postavlja nove domete . A pod nju idu sve inovacije, optimizacije postojećih stvari etc.
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2007., 23:36   #60
Smartguy
Spiderpig
Moj komp
 
Smartguy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,042
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Ispravka netocnog navoda:
Nisu oni napravili NIKAKVE OPTIMIZACIJE, oni su napravili NOVI PROCESOR koji NEMA NIKAKVE VEZE sa NetBurstom (osim cinjenice da je x86 procesor ).
točno!!!

taman kad su htjeli očajnički još malo povećati takt smithfielda ili čega već ono židovi izašli iz labaratorija i rekli mazel tov te im servirali C2D
židovi
__________________
Smartguy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na