Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.01.2005., 15:06   #1
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
MSI K8N Neo2 gadjenje

Samo da napisem da mi se MSI K8N Neo2 Platinum za sada gadi.... A nije da smo stigli jako daleko sa testiranjem - problemi su tu od pocetka:

-Ova ploca ne radi sa OCZ Powerstream, Antec TruePower i Antec Neo napajanjima (neovisno o modelu). Uz to ne radi niti sa Enermaxom 465W. S obzirom da mi nemamo sva napajanja na svijetu, siguran sam da je ova lista jos duza.

-Ova ploca neraspoznaje dodatne PCI kontrolere - npr. Adaptec 2940U2W i Adaptec 29160N se uopce ne pojavljuju. Zalosno jer se ne radi o novom hardveru... a taj hardver usput radi ama na bas bilo kojoj drugoj ploci

-Kada je upiknut neki takav kontroler, ne radi niti jedna druga PCI kartica

Uglavnom drago mi je da mi onih kojima ova ploca radi, ali da je dobra, je moj k.
__________________
Nissan GT-R Black Edition

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 17.01.2005. u 15:35.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 15:12   #2
CatKiller
al se nekad dobro jelo...
Moj komp
 
CatKiller's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 3,310
Jedna lasta ne čini proljeće...
__________________
Zenfone 9 | Zephyrus M16 | HP Chromebook X2 | Tesla Model Y LR
CatKiller je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2005., 15:34   #3
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Da kuzim kaj to znaci u ovom kontekstu pa bas i ne
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 15:44   #4
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
dobio si NEISPRAVNU PLOCU, jel sada shvacas kontekst? ista takva ploca, dosla iz Beca vjerovao ili ne radi veselo kod rodjaka u Spltiu, stabilno sa promise-om na kojem su dvije baracude u raid 1 (mirroring) i leatek tv tuner, live 5.1 zvucna, asus isdn pci adapter...

tvoja ploca neradi sa 3 razlicita napajanja? pa ne treba biti genijalac za zakljuciti da je ploca NEISPRAVNA...
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 16:25   #5
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
A sto znaci da ne radi s nekim napajanjem? Nece se bootat ili sto? S kojim radi? s 1kW?
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 16:53   #6
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by MasterX
dobio si NEISPRAVNU PLOCU, jel sada shvacas kontekst? ista takva ploca, dosla iz Beca vjerovao ili ne radi veselo kod rodjaka u Spltiu, stabilno sa promise-om na kojem su dvije baracude u raid 1 (mirroring) i leatek tv tuner, live 5.1 zvucna, asus isdn pci adapter...

tvoja ploca neradi sa 3 razlicita napajanja? pa ne treba biti genijalac za zakljuciti da je ploca NEISPRAVNA...
Dragi moj jako pametni... Jer vish vraga, sa Enlight 460W napajanjem radi kako treba. Cudno je to kako potrgana ploca radi onda... I znas kaj? MSI sam priznaje da imaju problema sa napajanjima, i to tim koje sam naveo.

Ono kaj nisu jos znali je za kontrolere...

Tolko o tome da je ploca neispravna..

Stvar je u tome da sa tim napajanjima moras plait na kurblu - ono pali gasi, iskljuci napajanje, pali gasi i tako to brdo puta dok ne kresne. I onda sve fajn dok ne napravis shutdown. I problem nije s wattima...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 17:04   #7
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Sto je problem ako nije s watima?
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 17:21   #8
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
neznam ozren kak bas tebi uletila takva ploca ali ja si brijem da ti je ploca u defeku. osobni nisam imao takvih problema isprobao je sa Chieftecom 420W i sad je drzim na Enhanceu 520W i sve radi normalno. jedni mi je zamjerka ploci kompatibilnost memorija.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 17:30   #9
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by LAcy
Sto je problem ako nije s watima?
ne znam, ali mi se cini da je vezano uz neki rail ili sl... MSI nije rekao zakaj se to desava ali da znaju za probleme sa svim tim napajanjima.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 17:34   #10
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by Bl@de
neznam ozren kak bas tebi uletila takva ploca ali ja si brijem da ti je ploca u defeku. osobni nisam imao takvih problema isprobao je sa Chieftecom 420W i sad je drzim na Enhanceu 520W i sve radi normalno. jedni mi je zamjerka ploci kompatibilnost memorija.
kaj nitko od vas ne razumije hrvatski? ploca kao takva je 100% ispravna no ja sam eto nasao odmah na pocetku par problema - od kojih ovo sa napajanjima smatram VRLO BITNIM jer ako covjek jos mora vodit racuna da ne kupi krivu ploca/PSU kombinaciju, onda ga fuckaj. a da se to bas meni desilo - kaj je tu cudno? jel ja isprobavam stvari ili ih drzim u vitrini?

ja sam se inace jako razveselio kada mi je ploca uletila jer ima idealan razmjestaj za nekoga sa hyper 6 hladnjakom... nazalost, odusevljenje brzo splasnulo.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2005., 17:45   #11
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Koliko ja znam atx napajanje se pali spajanjem zelene zice na masu, a sad pitanje da li ploca ne spoji to dvoje (jer ima lose rijesen taj dio, sto je nevjerojatno) ili dobije sve napone ali ima problema sa svojim regulatorima, ili nesto trece. Ako su sami priznali da imaju problema s nekim napajanjima onda i znaju o cemu je rijec.
Kao sto sam napisao u postu "Razmisljanje jednog user-a" opce stanje sa hardwareom je sve gore. Sansa da pogodimo sve komponente koje ce zajedno raditi priblizava se dobitku na lotu.


Citiraj:
Originally posted by ozren
ne znam, ali mi se cini da je vezano uz neki rail ili sl... MSI nije rekao zakaj se to desava ali da znaju za probleme sa svim tim napajanjima.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 17:53   #12
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by LAcy
Koliko ja znam atx napajanje se pali spajanjem zelene zice na masu, a sad pitanje da li ploca ne spoji to dvoje (jer ima lose rijesen taj dio, sto je nevjerojatno) ili dobije sve napone ali ima problema sa svojim regulatorima, ili nesto trece. Ako su sami priznali da imaju problema s nekim napajanjima onda i znaju o cemu je rijec.
Kao sto sam napisao u postu "Razmisljanje jednog user-a" opce stanje sa hardwareom je sve gore. Sansa da pogodimo sve komponente koje ce zajedno raditi priblizava se dobitku na lotu.
ma znaju oni kaj je, samo nece rec... ma koma je sve to - moras fakat dobit na lotu da ti sve radi. a pogotovo si nahebo ako si malo zahtjevniji.
__________________
Nissan GT-R Black Edition

Zadnje izmijenjeno od: ozren. 17.01.2005. u 18:08.
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 17:58   #13
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Ma sve je to k. kako im je samo uspjelo tako sto napravit' pa sa cime su testirali? I jos nesto ako nisu to mogli napraviti kako treba kako je tek s ostalim stvarima? Jucer sam bas dosao na ideju da ne cekam nf4 jer mi neda cekati dok sve te revizije ne postanu stabilne i da uzmem nf3 s939. Kao prijedlog od mrkija i ostalih je bila bas msi... i sto sad? Nemam pojma
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:10   #14
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Kad bi se probalo npr. u Bl@dovu ploču staviti te kontrolere pa onda vidijeti rekaciju? Milslim da je to jedini način da se isproba "ispravnost" ploče. Kod Bl@da sve radi samo nije probao komponente koje je Ozren probao...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:10   #15
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by LAcy
Ma sve je to k. kako im je samo uspjelo tako sto napravit' pa sa cime su testirali? I jos nesto ako nisu to mogli napraviti kako treba kako je tek s ostalim stvarima? Jucer sam bas dosao na ideju da ne cekam nf4 jer mi neda cekati dok sve te revizije ne postanu stabilne i da uzmem nf3 s939. Kao prijedlog od mrkija i ostalih je bila bas msi... i sto sad? Nemam pojma
ja sad gledam kutije: giga k8nsnxp-939, epox 9nda3+, abit av8, msi k8n neo2 i od svih mi ih je zlo.

znas kak sam sve ocijenio, no sad sam sebe pitam - jel gore kaj ne radi 1T ili je gore kaj vec moras imat srece sa napajanjem....
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:13   #16
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by tor
Kad bi se probalo npr. u Bl@dovu ploču staviti te kontrolere pa onda vidijeti rekaciju? Milslim da je to jedini način da se isproba "ispravnost" ploče. Kod Bl@da sve radi samo nije probao komponente koje je Ozren probao...
napajanja se nema kaj isprobavat - to se zna da je msi kriv. a za kontroler nije bed - dodji do mene, ja ti dam 2940u2w i piknite ga i gledajte kaj bu se desilo.

ja sam isprobao slj. biose: 1.3b6, 1.3b7, 1.3b7 modded, 1.40, 1.4b1...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:27   #17
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
kaj se mene tice mogli bi se nekak dogovoriti za te kontrolere. evo u srijedu bum isel u zagreb pa moze neki deal.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:29   #18
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Ako neko napajanje ne moze pokrenut plocu , a kad je uspije pokrenut radi", jedini razlog moze biti da ne moze dati dovoljno veliku struju kod ukljucenja , tj zastita ga gasi . To nema onda veze sa WATIMA, tj sa konstantnim maksimalnim opterecenjem.

ili s druge strane gledista, ploča previse vuce kod hladnog starta.
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:36   #19
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Citiraj:
Originally posted by ozren
napajanja se nema kaj isprobavat - to se zna da je msi kriv. a za kontroler nije bed - dodji do mene, ja ti dam 2940u2w i piknite ga i gledajte kaj bu se desilo.

ja sam isprobao slj. biose: 1.3b6, 1.3b7, 1.3b7 modded, 1.40, 1.4b1...
I mislio sam samo na kontrolere...
tor je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 18:45   #20
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Citiraj:
Originally posted by tor
I mislio sam samo na kontrolere...
izgleda da mu je ploca pojala prevec zivaca pa mu je to promaknulo.
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 20:14   #21
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
da, razocaran sam jer sam od te ploce ocekivao napokon dobru stvar za s939... jako razocaran.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 20:19   #22
mc_fish
the luda ribetna
 
mc_fish's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Riblja mjesta u zagrebu:D
Postovi: 3,947
ok paf...ploca na ocz 52ow radi kod mog frenda normalno...jos se ja poveselio hehe necu nf4 ne valja idem ja na msi...a sad kad ovo vidim...sam sam ostao paf...unutra ima i tv karticu i sve radi ok...cak mu se da mrcinski klokat... e dajte mi rezultate vas 2...ideje i slicno...
__________________
blup

mc_fish je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 21:25   #23
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,279
Hm .... koja onda od s939 ploča valja a da nema problema s biosima i kompatibilnosti sa svime i svačime.

Je li testirao tko Abit AV8 K8T800Pro, bio sam gledao recenzije po netu i čini mi se OK ploča za te novce.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 21:50   #24
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Mi smo cini se u istim gov*ima (jel se smije na pce napisati sa g?) i ja sam neki dan puko i rekao da mi se neda cekat' nf4 pa cu kupit' msi nf3 s939 i onda me Ozren ovako hladnom vodom danas...

BrunoZG sto se tice hladnog starta, pa nije to elektomotor da vuce veliku struju kod hladnog starta, dobro mozda povuce vise da napuni kondose ali ipak mi se cini da su smrdali nest sa samim paljenjem napajanja.

Ozrene jel' imas hrabrosi spojit zelenu na masu i probati na taj nacin upaliti plocu? (Nisam bas siguran sto ce se dogodit' sa plocom ali ako imas garanciju bilo bi zgodno probati u interesu znanosti) I jesi li probao foru u bios-u sa paljenjem preko tastature (space) mozda bi onda upalila iz prve?

Citiraj:
Originally posted by mc_fish
ok paf...ploca na ocz 52ow radi kod mog frenda normalno...jos se ja poveselio hehe necu nf4 ne valja idem ja na msi...a sad kad ovo vidim...sam sam ostao paf...unutra ima i tv karticu i sve radi ok...cak mu se da mrcinski klokat... e dajte mi rezultate vas 2...ideje i slicno...
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:23   #25
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
ploca je dosla iz hrv firme tak da nemremo nis riskirat...

ma to prek keyba ti nis ne znaci - ploca ti na tim napajanjima kresne (ventilatori i taj rad) ali u 90% slucaja ne POST-a.
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:26   #26
ozren
PC Ekspert
 
ozren's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Zagreb, Hrvatska
Postovi: 1,214
Citiraj:
Originally posted by mc_fish
ok paf...ploca na ocz 52ow radi kod mog frenda normalno...jos se ja poveselio hehe necu nf4 ne valja idem ja na msi...a sad kad ovo vidim...sam sam ostao paf...unutra ima i tv karticu i sve radi ok...cak mu se da mrcinski klokat... e dajte mi rezultate vas 2...ideje i slicno...
modstream ocz bi trebala radit, ali powerstream ne. tv i audio kartice rade, ali s kontrolerima (bar adaptec) no go. ma kukulele, ja sam za tu plocu vec lovu spremio...
__________________
Nissan GT-R Black Edition
ozren je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:28   #27
Bart
PC maher
Moj komp
 
Bart's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: N.Gradiska
Postovi: 272
Zaista sam i sam iznenadjen Ozrenovim nalazom , al mu u potpunosti vjerujem, i sam cekam da se malo slegne prasina oko S939 jer ovo sad je sve qrac i zaista ne mogu vjerovat da AMD prelazi preko svega i tolerira ovo sranje sa raznim nekompatibilnostima i nestabilnostima. Zamislite sjebes 3-4Kkuna(samo za proc i plocu) i onda se patis ko Isus na krizu dok slozis da to posteno radi, hebiga sto je previse previse je , svaka cast deckima kojima sve radi kako treba, ocito je potrebno imati i srece.
Bart je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:28   #28
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
A u tome je stvar, mislio sam da nece ni ventove zavrtit' a onda cpu zaglavi. Ocigledno da su smrdali stabilizatore napona...

Ozrene, da nisi na brzinu slagao pa mozda ubo neki konektor di netreba, ja sam nedavno slozio cijeli stroj kresnem a ono ventovi se vrte ali nema boot-a. Znam da je tesko da se tebi tako sto dogodi ali obzirom na iznerviranost sa s939 sve je moguce.


Citiraj:
Originally posted by ozren
ploca je dosla iz hrv firme tak da nemremo nis riskirat...

ma to prek keyba ti nis ne znaci - ploca ti na tim napajanjima kresne (ventilatori i taj rad) ali u 90% slucaja ne POST-a.
LAcy je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:43   #29
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:47   #30
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Pa to je jedan od razloga zasto sam htio ostati na nf3 i kupiti msi. Izgleda da je Ozren ipak nabasao na problematicnu plocu (s greskom).


p.s.
Evo bas nabasah na test MSI nf4 ploce

http://www.benchmark.co.yu/article.p...orm22=+Idi%21+
LAcy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na