Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.08.2004., 11:27   #31
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
Otvorila sam kištru,maknula jednu memoriju....pa ću sada vidjeti

Koliko sam uspjela shvatiti od konfiguracije imam
AMD proc 2,5
ASUS A7N8x N force 2
ATI radeon 9600XT 256 MB
MAXTOR hard od 80 GB
i sad ako sam dobro pročitala onda imam DDR 2 x 256 ELIXIR?(koja je to firma)....čula sam da je za asusovu ploču dobra memorija Twin moos ili Corsair....da li bi to restartanje moglo biti usljed ove no name memorije..
Još imam par pitanja ....čemu služi baterija na matičnoj ploči?
Prošli tjedan je čak u desnoj strani ekrana mi se sve ljubičastilo...sada više toga nema....gdje mogu čekirati grafičku osim u HG spotu (jer sam jedino grafičku kupila u HG spotu ostalo je od ovih iz samobora) pa me ovi iz servisa uvjeravali da je do grafičke.....ako ima program za provjeru grafičke negdje za skinuti please help....

A napajanje bi bilo Codegen 420 W
Logitech miš i tastatura
Monitor LG 17 inca
Codegen je shit.Elixir ne znam koliko valja.Corsair je the best.Baterija drži sve postavke, poput vremena itd.Daj provjeri kolika ti je točno frekvencija busa i stvarna frekvencija procesora u Mhz.On veća voltaža vcorea mora imati svoj razlog.
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2004., 20:51   #32
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
.....sad mi se opet srušio..pokušati ću sad izvući ovu drugu i vratiti prvu memoriju pa da vidim...kaj se tiče frekvencije busa ne znam kaj je to i di da to vidim...jedino kaj sam našla u biosu je CPU frekvencija 166 MHz a frekvencija procesora mislim da je 500 MHz

Sad dok sam se igrala sa jednom memorijom CPU mu je i dalje bio 100 % i cijela igrica je nekako štekala što mi se nije prije događalo da li to ima veze sa memorijom ili grafičkom?

thanks
robin je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.08.2004., 21:20   #33
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
Poludiću......
sa ovom drugom memorijom prilikom boot se zamrznuo dva put i onda uopće nakon mog restartanja nije htio podići sistem....mala zelena lamipca gori ali ništ se ne događa....opet sam vratila prvu,drugu sam maknula i eto upalila ga od prve...morala bi to probati još barem jednom i ako se to ponovi da li da stavim novu memoriju....ili kaj?.....vaše prijedlozi i sugestije..........
robin je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2004., 21:46   #34
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
Poludiću......
sa ovom drugom memorijom prilikom boot se zamrznuo dva put i onda uopće nakon mog restartanja nije htio podići sistem....mala zelena lamipca gori ali ništ se ne događa....opet sam vratila prvu,drugu sam maknula i eto upalila ga od prve...morala bi to probati još barem jednom i ako se to ponovi da li da stavim novu memoriju....ili kaj?.....vaše prijedlozi i sugestije..........
Swap and try Mislim da si možda pronašla svoj problem!
Probaj to još jednom, ako opet bude tako, znaš da imaš BAD MEMORY!Možeš posudit i od nekog drugu, pa probat opet za svaki slučaj...ali to je izgleda to.Zamijena memorije?DA
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2004., 22:01   #35
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
thanks........puno ste mi pomogli...svašta sam naučila.......javim novosti
robin je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2004., 22:47   #36
Shteff
Premium
Moj komp
 
Shteff's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 295
imam istu ploču, asusice su poznate da su izbirljive glede memorije, tako da ne znam tko ti je uvalio ovog elixira, nazovi king računala i pitaj koju memoriju ti preporučuju za tu ploču, no prvo probaj izbaciti ovaj keks s kojim se ne boota, svakako napravi clear cmos - ugasi komp, pričekaj minutu, izvadi van onu bateriju, onaj jumper sa desne strane do baterije prebaci da kratko spoji ona druga dva kontakta i drži tako desetak sekundi, vrati jumper u prvobitni položaj i bateriju, upali komp, tako si očistila cmos i vratila sve postavke u biosu na default, bilo bi dobro zbrisati drivere od grafičke i ponovo ih instalirati i directx, možda pomogne, ako ne pomogne nosi komp u servis nema smisla da kupuješ dijelove na pamet i stvaraš si nepotrebno troškove.
Shteff je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 01:44   #37
Target
Premium
 
Target's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 61
Memorija je defektna, ili se pregrijava neka komponenta.
__________________
Gigabyte 8ik1100
Intel Pentium 4 3,2 GHz
512 MB DDR RAM KingMax 2X
Segate Baracuda 200 GB SATA
Westren Digital 200 GB ATA133
Sapphire ATi Radeon 9600 XT
Lite-on DVD ROM
Pioneer DVR-108 DVD/RW
Asus Pin-100 TA
Samsung SynMaster 757DFX
Logitech Internet Navigator SP Keyboard
Logitech MX 510
Lexmark Z51 printer
Microsoft Windows XP Professional + SP2

Target je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 10:24   #38
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
Citiraj:
Originally posted by Shteff
tako si očistila cmos i vratila sve postavke u biosu na default
Ako vratim postavke u biosu na default neću niš zajeb.... mislim da mi nebi ovi u servisu rekli kaj prćkam na svoju ruku...i kad vratim na default ništ od postavka ne moram unosti ili moram sve .......sad se već pomalo gubim please help:confused:
robin je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 10:34   #39
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
Ako vratim postavke u biosu na default neću niš zajeb.... mislim da mi nebi ovi u servisu rekli kaj prćkam na svoju ruku...i kad vratim na default ništ od postavka ne moram unosti ili moram sve .......sad se već pomalo gubim please help:confused:
E, morat ćeš unositi stvari nanovo...
Vrijeme itd.
Ali ako hoćeš napraviti to-onda loadaš nešto kao optimized settings ili tako što u meniju, podesiš vrijeme, a za ostalo nas pitaš.Ma to je piece of cake!
Ali već smo našli krivca u memoriji.Jesi probala još jednom s tuđim
modulima zavrtiti?Ili onim jednim stabilnim?Napali 101% i vidi hoće li se rušiti, ako ne, to je to!Probaj zavrtiti prime95 torture benchmark, BLENd(iamš ga pod dl na pcekspertu), 3dmark i što aj znam da provjeriš stabilnost.
U servisu bi ti mogli reći da si prčkala na svoje ruke, ali već si i tako to napravila, zar ne?Neće ti se ništa dogoditi.Par postavki...


Ah, ŽENE i KOMPJUTERI (Ne, fakat!-svaka ti čast, ne znam nijednu koja uopće zna više od stisnut par gumbi...prava si)
Samo nastavi i evo ti
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 10:40   #40
Mailman
Premium
 
Mailman's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,606
Evo jedan mali programčić koji će ti dati detaljne informacije o konfiguraciji....
Mailman je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.08.2004., 11:11   #41
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
Hvala dječaci pravi ste
..........sad sam na poslu, kad dođem doma pokušati ću te promjene napraviti sama ako ne opet ću vas pitati ....sorry ali vi ste mi sad jedini izlaz.....
robin je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 14:26   #42
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Na temelju veselog iskustva s burazovim compom .... isto tako - BSOD ili restart compa.

Mogu reći da je 80% greška u RAM-u.

Kod buraza je npr. bio slućaj s Kingmax Hardcore ( zeleni ) DDR 500 - koji NE RADI na DDR 400 CL 2,5-3-3-10

Kad stignem ide na reklamaciju, a ja dižem ruke od svega osim ultra skupih memorija
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 14:46   #43
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by Paske
Na temelju veselog iskustva s burazovim compom .... isto tako - BSOD ili restart compa.

Mogu reći da je 80% greška u RAM-u.

Kod buraza je npr. bio slućaj s Kingmax Hardcore ( zeleni ) DDR 500 - koji NE RADI na DDR 400 CL 2,5-3-3-10

Kad stignem ide na reklamaciju, a ja dižem ruke od svega osim ultra skupih memorija
Kao npr. mojih 1.5 Gb XMS corsaira?
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 16:40   #44
Shteff
Premium
Moj komp
 
Shteff's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by robin
Ako vratim postavke u biosu na default neću niš zajeb.... mislim da mi nebi ovi u servisu rekli kaj prćkam na svoju ruku...i kad vratim na default ništ od postavka ne moram unosti ili moram sve .......sad se već pomalo gubim please help:confused:
kad napraviš onaj clear cmos sve će biti onako kako treba, kad prvi put uđeš u windouzere odmah ga restartaj i sve će biti ok podešeno, eventualno kakva sitnica koja u ovom trenutku nije bitna (vrijeme recimo) ili agp memorija...mislim svaka čast ne znam ni jednu žemsku kaj rošta po kompu
Shteff je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 18:41   #45
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by Shteff
kad napraviš onaj clear cmos sve će biti onako kako treba, kad prvi put uđeš u windouzere odmah ga restartaj i sve će biti ok podešeno, eventualno kakva sitnica koja u ovom trenutku nije bitna (vrijeme recimo) ili agp memorija...mislim svaka čast ne znam ni jednu žemsku kaj rošta po kompu
Da, agp, bios, otvaranje kompa...pa nemreš vjerovati!Danas više ženske ne znaju ni mrkvu narezati, čušpajz je stvar nekih baka od prije 100g...a kamoli ovo!Wow, tko te uhvatio, nek te ne pušta reci da sam ja tako rekao !
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 19:29   #46
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
.....nakon mrkve i čušpajza došao je komp. na red..

Onu, nazovimo to lošom memorijom sam ponovo stavila u slot i digao ga je normalno....kaj sad....uglavnom...pošto imam strah od tog biosa ušla sam malo i gledala postavke,restarao mi se...dobro odustadoh od biosa i idem malo ga gnjaviti igricom...samo što sam kliknula na ikonu..tuf...zaplavi se ekran..i opet poruka...bla,bla..."run a memory check and check for faulty or mismatched memory"...:confused:

Pitanje...ako napravim clear cmos kaj sa time dobivam i zašto mislite da bi to bilo dobro napraviti....
Da li nakon toga mogu ući u windowse normalno, nisam ziher da li je postavka više usera ili samo ja,bojim se da ja to fino vratim na default i onda f... nema ulaza u windowse (brinem li bez veze????)

Sad sam se raspisala ali nije mi jasno zašto ako mu memorija ne odgovara...komp radi tjedan dana super nakon što se odmarao dva tjedna dok smo bili na godišnjem i onda tek počinje restartanje..kaj treba mu tjedan dana da shvati da mu ova memorija ne odgovara....
robin je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 19:34   #47
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
btw....netko me je pitao za frekvenciju proc. mislim da bi bilo 1,8 jer kad se boota taj podatak skoči pri vrhu ekrena pa ak sam dobro vidla to je to...
robin je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 20:39   #48
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Reset BIOSA ti služi za vračanje tvorničkih postavki tako da što god "sjebeš" u BIOSU možeš pomoču toga vratiti kako je bilo. U biti, resetiraš postavke na najoptimalnije za sustav. Nema straha od prčkanja po BIOSU. Čitaš što piše i samo polako. Jedino gdje možda možeš napraviti štetu je kod dizanja voltaže za pojedine djelove ploče ali ništa strašno.
Znači prvo to napravi pa vidi kako ti se kom ponaša.
I da nemoj se začuditi ako ti windoze detektiraju neki novi hardwer nakon reseta BIOSA. Npr. mrežnu karticu ako je integrirana na matičnoj a bila disejblana do sada itd. Ne boj se, na pravom si putu. AKo zaglaviš samo pitaj.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 20:44   #49
Shteff
Premium
Moj komp
 
Shteff's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by robin
.....nakon mrkve i čušpajza došao je komp. na red..

ne bojiš se baratati onako velkim nožem a bojiš se biosa , never mind vjerojatno rikla memorija, ako imaš od nekoga posuditi drugu za probu dobro, ako ne, nosi komp u servis i primi se čušpajza:clap:
Shteff je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 21:44   #50
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
resetiraj.Onda stavi na optimized defaults ili tako što.Pa pitaj nas tu.Dakle, naći reset jumper, stavit ga 1-2 na clear poziciju s isključenim kompom, vratiti natrag.Upaliti komp, ući u bios setup, nešto kao load optimized defaults-save i windowsi...pa nam javi!
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 06.08.2004., 22:24   #51
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
...hebi ga dečki....došli gosti,dijete plače, dragi mi komp sutra dolazi na red...pa se javim..:mad:
robin je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 20:58   #52
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
.....ponosno izjavljujem da sam uspjela napraviti clear cmos,trebali ste mi prije reći da je to uspješan gubitak kalorija..prihvatila bih se toga već davno...da ne duljim za nagradu..

Postavke u biosu su sada po defaultu...trebam li nešto podesiti,vrijeme jesam ( to sam znala) kaj dalje...vidjela sam da je frekvencija stavljena na 100 Mhz ..da ostavim tak ili dignem na 166?
jedina stvar zbog koje sam se preznojila je kad sam spremila postavke nije odmah htio dići se do windowsa i javljao mi je poruku "Warning Case is open" tak nekaj..ušla sam ponovo u bios i promijenila mu postavku da na halta ni zbog kakvih grešaka..nakon toga sve ok...
Imam dodatnu ladicu za prenosivi hard...da li je to javljao možda zbog toga...
Kaj još moram podesit?
robin je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 21:24   #53
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
.....ponosno izjavljujem da sam uspjela napraviti clear cmos,trebali ste mi prije reći da je to uspješan gubitak kalorija..prihvatila bih se toga već davno...da ne duljim za nagradu..

Postavke u biosu su sada po defaultu...trebam li nešto podesiti,vrijeme jesam ( to sam znala) kaj dalje...vidjela sam da je frekvencija stavljena na 100 Mhz ..da ostavim tak ili dignem na 166?
jedina stvar zbog koje sam se preznojila je kad sam spremila postavke nije odmah htio dići se do windowsa i javljao mi je poruku "Warning Case is open" tak nekaj..ušla sam ponovo u bios i promijenila mu postavku da na halta ni zbog kakvih grešaka..nakon toga sve ok...
Imam dodatnu ladicu za prenosivi hard...da li je to javljao možda zbog toga...
Kaj još moram podesit?
Ide to tebi...
frekvenciju vrati na potrebno.Dakle, ako imaš 2500+, to ti je 166DDR(iliti 333), dakle to stavi!Ostalo ovisi od biosa...eventualno si stavi maximalnu ratu agp-a, agp aperature size na recimo 1/4 memorije, postavke za memoriju na by SPD ili neki optimal, što već imaš...i onda probaj!Ima još nešto?
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 21:31   #54
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
...ok...a kaj sa oni kaj mi je javljao Case open warning...ah da i vidjela tamo i neke razlike u voltaži...bila sam temeljita pa sam prije clear prepisala doslovno bios...(još se učim šta ćeš)..i sad vidim da ima nekih razlika od ovoh mojih napisanih da i to vraćam na staro ili ne ?
hvala
robin je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 21:34   #55
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
...ok...a kaj sa oni kaj mi je javljao Case open warning...ah da i vidjela tamo i neke razlike u voltaži...bila sam temeljita pa sam prije clear prepisala doslovno bios...(još se učim šta ćeš)..i sad vidim da ima nekih razlika od ovoh mojih napisanih da i to vraćam na staro ili ne ?
hvala
A možeš li samo navesti koje su to razlike(ili bar neke...)?
S case možeš isključiti warning ili kako hoćeš, to nije neka bitan tehnička postavka.
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 21:39   #56
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
...čekaj ...pročitam pa javim...daj mi nekih 15 minuta..
robin je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 21:40   #57
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
...čekaj ...pročitam pa javim...daj mi nekih 15 minuta..
Ja nagazim far cry dotad...
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 22:04   #58
robin
Premium
 
robin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: na granici mogućeg
Postovi: 47
....stigla...promjenile su se same kad sam digla na 166 ..sve je u biti kak je i bilo jedino DDR reference voltage je bilo 2,7 sada je 2,6V da li da dižem na 2,7 ili ne..memorija grafičke mi je 256 MB tako da Agp sam podigla sa 1,5 na 1,7 da li trebam još ili bi to bilo to...
Možda se ponavljam ali molim te odgovori mi kaj sam sa tim clear cmosom dobila..
i kaj misliš da bi svakako trebala promijeniti DDR u nekaj bolje tipa Twin mos ili Corsair?
robin je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 22:15   #59
dr.fiksi
doktor, trekkie, amd-ovac
 
dr.fiksi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,043
Citiraj:
Originally posted by robin
....stigla...promjenile su se same kad sam digla na 166 ..sve je u biti kak je i bilo jedino DDR reference voltage je bilo 2,7 sada je 2,6V da li da dižem na 2,7 ili ne..memorija grafičke mi je 256 MB tako da Agp sam podigla sa 1,5 na 1,7 da li trebam još ili bi to bilo to...
Možda se ponavljam ali molim te odgovori mi kaj sam sa tim clear cmosom dobila..
i kaj misliš da bi svakako trebala promijeniti DDR u nekaj bolje tipa Twin mos ili Corsair?
Ma ne dirati voltažu agpa i ddra!
DDR ostavi kak je, agp odmah vrati natrag...
da si ne oštetiš karticu!
Mislio sam na agp 8x ako imaš, ili 4x ili koja je postavka već moguća.Voltažu ostavi kako je!Odmah vrati AGP voltage(na 1.5)!
E kaj si dobila...ako ti je slučajno probleme uzrokovala neka postavka, sada bi to moglo biti riješeno.Ajde to vrati odmah!Pa se čujemo...
__________________
Svijet je monitor s beskonačnom rezolucijom!

1.a64 3500+,abit av8,1.5gb corsair, leadtek geforce 6800 ultra,2x200gb seagate@raid 0,tagan 480w...
2.mobilac 2600+ na 2332mhz,epox 8rda3i,r9800pro,120gb,512ddr,ener 350w...
3.MSI centrino 1.5(dothan), ati9600,40gb...
-->HDD u externom kućištu USB 2.0+firewire-hitachi 200 giga

dr.fiksi je offline   Reply With Quote
Staro 07.08.2004., 22:16   #60
Shteff
Premium
Moj komp
 
Shteff's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Zabreg
Postovi: 295
Citiraj:
Originally posted by robin
....stigla...promjenile su se same kad sam digla na 166 ..sve je u biti kak je i bilo jedino DDR reference voltage je bilo 2,7 sada je 2,6V da li da dižem na 2,7 ili ne..memorija grafičke mi je 256 MB tako da Agp sam podigla sa 1,5 na 1,7 da li trebam još ili bi to bilo to...
Možda se ponavljam ali molim te odgovori mi kaj sam sa tim clear cmosom dobila..
i kaj misliš da bi svakako trebala promijeniti DDR u nekaj bolje tipa Twin mos ili Corsair?
ne čačkaj po naponima, vidi kako se sad ponaša komp
Shteff je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na